Param Kredim
Otomatik Ödeme Talimatı Ne Zaman Öder | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > Genel > 5 Başlıkta Döviz Bozan ATM ve Bankamatikler Hangileri

5 Başlıkta Döviz Bozan ATM ve Bankamatikler Hangileri

Tarih: 10.12.2020
Güncel: 29.01.2022

5 Başlıkta Döviz Bozan ATM ve Bankamatikler Hangileri  Sağladıkları işlem kolaylığı ile oldukça pratik olan bankamatikler, pek çok bankacılık işleminin kolayca yapılmasına olanak tanır.

Bu işlemler arasında en çok tercih edilenler para çekme ya da yatırma olsa da daha pek çok işlem ATM sayesinde yalnızca saniyeler içinde yapılabiliyor.

Günün her saatinde işlem yapabilme özelliğine sahip olan ATM’ler, döviz bozumu gibi işlemleri de yapabilme özelliğine sahiptir.

Kısa süre önce yalnızca birkaç banka tarafından hayata geçirilen bankamatikten döviz bozumu işlemi, zamanla neredeyse tüm bankaların ATM’lerinden yapılan bir hale gelmiştir.

Ancak yine de kimi bankaların bankamatiklerinin bu özelliğinin bulunmadığını belirtmek gerekiyor.

döviz bozan atmler ve bankamatikler hangileri diye merak eden kişiler için bu işlemin yapılabildiği bazı ATM’ler ve sundukları özelliklere göz atmak gerekir.

1.
Dolar ($) ve Euro (€) Bozan ATM Nerede Var?

yakınınızda Dolar ($) ve Euro (€) Bozan olduğunu, nasıl bulunur detaylı olarak sizlere aktaracağım. ABD doları ve euro, özellikle döviz kurunun yükselmesinden sonra vatandaşlarımızın tercih ettiği para birimleri haline geldi.

Bu durumda tahmin edeceğiniz üzere dolar almak, euro almak, döviz işlemleri hız kazanmıştır. Bu hız nedeniyle bankaya gitmek veya bulunduğunuz yerde döviz bürosu yok ise dolar bozan banka atm‘ler ile üzerinden daha fazla işlem başvurusu yapılıyor. 7/24 saat işlem yapabildiğiniz atm ler

Normal döviz bürolarından daha yüksek kur işlese bile ATM’lerden anında para bozdurabilir. Bu durum ATM döviz bozma işlemini cazib kılmaktadır.

2.
Dolar ($) ve Euro (€) Bozan Bankamatikler

Dolar ($) ve Euro (€) Bozan Bankamatik den arıyorsanız, öncelikle ATM’DEKİ para biriminin (dolar, euro) logosuna dikkat etmelisiniz. Banka matik de logoyu gördüğünüz de işlem yapabilrsiniz.

Hangi ATM’ler Döviz Bozar Kamu veya özel Bankalar müşterilerine her konuda yardımcı olmak için en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Yazımızda bahsettiğimiz gibi Hangi ATM’ler Döviz Bozar birçok bankanın ATM’lerinde para olarak döviz cinsinden dolar ve euro alınabilmektedir.

Ancak bu süreçte belirli şartlara uymak önemlidir. Örneğin QNB Finansbank ATM’ sinden döviz bozdurabilirsiniz.Döviz hesabınız varsa, o hesaptan veya doğrudan bir banka şubesinden döviz bozdurabilirsiniz.

Dİkkat: Maalesef CEPTETEB şubeleri üzerinden döviz işlemleri yapamazsınız.

QNB Finansbank Döviz bozdurma işlemi sadece ATM üzerinden yapılabilmektedir.

Ancak ulusal bankalar Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bankası geniş bir kullanım yelpazesi sunmaktadır. Gerekirse banka şubesine giderek ATM’den döviz işlemleri de yapabilirsiniz.

Tabii ki banka seçiminde önce bankanın para birimi olarak döviz bozmanız da sorun çıkarmayacak bir banka seçmenizi tavsiye ederim.

Atm’lerden dolar ve euro gibi para birimlerini bozma işlemi

Atm’lerden dolar ve euro gibi para birimlerini bozmak ve yatırmak için ATM’lerde ve ATM’lerde Amerikan Doları ve Euro nakde çevirmek istiyorsanız,aTM üzerinde yer alan dolar ve euro sembollerine dikkat etmeniz gerekir. ATM’de dolar veya euro işaretinin bulunması, . ABD doları ve Euro para yatırabilir ve çekebilirsiniz.

Not: Bankada döviz hesabınızın olması gerekir.

Daha önce böyle bir işlem yapmadıysanız müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz. Ancak, döviz bozdurmak için ATM kullanmak istiyorsanız, Exchange’in ATM üzerinde “X Değiştir” veya “Değiştir” logosu olması gerekir. Bu, üzerinde bir para birimini başka bir para birimiyle değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Eğer böyle bir işaret yoksa, euro dolar işareti varsa ATM’ye sadece dolar ve euro yatırabilir ve çekebilirsiniz.

Dolar ($) ve Euro (€) Bozan Bankamatikler ATM’ler hangileridir?
Yapı Kredi Bankası
DenizBank
Türkiye İş Bankası
T.C. Ziraat Bankası
ING Bank
Garanti BBVA
HSBC Bankası
Halkbank
VakıfBank

Döviz Bozan Bankamatik

Dolar ve euro gibi para birimleri çok değerlenmiştir. Artık kartsız olarak döviz birimlerini bozdurabileceğiniz ATM’ler sayesinde birçok kişinin işi kolaylaştı. bankaya gitmeniz ve belli bir zaman sırada beklemenize gerek yok.

hangi atm‘ler dolar bozuyor? Bulunduğunuz yere en yakın ATM’ye gidin ve döviz bozabilirsiniz. Dikkat edilecek husus atm nin üzerinde dolar ve euro ikonları olmasıdır.

Bu durumda en sık sorulan sorulardan biri dolar bozan bankamatik olduğudur. Bu yazımızda sizlere hangi bankaların ATM kullanarak dolar bozan bankamatikler ve bu işlemin nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

Döviz bürolarının tek gelir kaynağı para takasıdır ve bu takaslar yapılırken, reel değerinin üzerinde satım yapar ve reel değerinin altında alım yapar. Kar edebildikleri tek usul bu olmasından döviz bürolarının alış veriş makası yüksektir.

Döviz bürolarının tek gelir kaynağı yabancı para birimleri arasında al sat yaparak gelir elde etmektedir.

Olması gereken değerinin üzerinde para satar ve alış yönünde ise tam tersi piyasa altında paranızı alır.

Kısaca döviz büroları alış ve satış makas kar elde edilecek şekilde düzenler.

ATM den döviz bozdurma işlemi

2021 yılında ATM den döviz bozdurma için ( Euro ve ABD dolarını ) artık çok daha kolay bir işlemdir. yurt dışından gelen ve küresel olarak kullanıma açık bir kredi kartınız var ise döviz bozan atm den kendi hesabınızdaki doları TL olarak çekebilirsiniz.

atm döviz bozdurma işlemi neden yabancılar tarafından çok tercih edilmektedir? halbuki ülkemizde bir çok yerde atm den dolar bozdurmak yerine halkımız döviz bürolarından dolar, euro veya farklı dövizlerinizi bozduruyorlar.

ATM den yapabileceğiniz döviz işlemleri
atm dolar bozdurma işlemi
atm den euro bozdurma işlemi

Yabancılar özellikle atm yi tercih ediyorlar. Bunun en büyük nedeni paralarının döviz bürolarında bozdururken doların veya euronun değer kaybetmesi olarak tanımlanabilir.

Örnek: Dolarının 10 tl piyasa değeri var ise döviz bürosu o anki duruma göre 9.5 tl den veya daha düşük olarak tm cinsinden paraya çevirebilir.

Dolar bozan atm ler bir çok noktada vardır. Özellikle Avrupa dan gelen turistlerin yoğunlukla gezdiği bölgelerde euro bozan atm sıklıkla kullanılır.

Dikkat edilmesi gereken konu döviz bozan atm ler TL cinsinden para alırken banka çalışma saatleri önemsemenizdir. Banka mesai saatleri dışında dövizlerin komisyonu daha çok alır.

Örneğin, Atm den dolar bozdurmak istiyorsunuz ve kredi kartınızı ve şifrenizi girdiniz. saat olarak da ( mesai saati dışında ) 20:00 ve 10 $ ‘ı o gün piyasa da değeri 100 tl ise mesai saati bozulduğunda 92 tl den bozulabilir.

Döviz işlemlerinde oluşabilecek kur dalgalanmalarından bankalar sorumludur.

Yarın doların ne kadar yükselebileceği konusunda öngörüsü olmadığından böyle dalgalı bir ekonomide riski azaltmak için bankalar komisyon ücretini mesai saatleri dışında daha yüksektir.

Her zaman banka çalışma saatleri içinde atm euro bozma işlemi veya dolar bozma işlemini yapın. Döviz kuru aynı olsa bile gündüz 100 dolarınız 900 lira, gece 820 lira alabilirsiniz.

Mecbur kaldınız ve en yakın döviz bozan atm den tl cinsinden para almanız gerekiyor. o anda size gerekli para miktarı kadarını bozun

örneğin 100 doların karşığı 900 tl ise ve size bu yeterli geliyor ise 200 dolar bozmayın fazladan komisyon ücreti vermemiş olursunuz.

ATM den Nasıl Döviz Bozdurulur

öncelikle döviz alan atmler nasıl anlarım diyorsanız ATM üzerindeki para birimi (USD, Euro) var mı?

evet var ise ATM’lerden ilgili döviz bozma ve döviz alma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Avrupa dan geldiniz atm euro bozdurma işlemi yapmak istiyorsunuz. dolar bozan atm den hesabınıza eriştiniz ve euro cinsinden paranızı tl çevirebilirsiniz.

ATM üzerinde USD veya Euro logosunun bulunması demek o atm den abd doları ve euro işlemleri yapılabilir demektir. Tabi bankada döviz hesabınızın olması gerekir. Bu işlem için banka müşteri hizmetlerini aramanızı öneriyorum

atm den döviz bozan bankalar
 Şekerbank
Akbank
Yapı Kredi
Halk Bankası 
QNB Finansbank
VakıfBank
T.C. Ziraat Bankası
Denizbank
TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
HSBC
Garanti BBVA
ING Bank
Odeabank
Türkiye İş Bankası

ATM ve Bankamatikten Döviz Bozdurma İşlemi

ATM ve bankamatikten döviz bozdurma işlemi son derece kolaydır. İlgili bankamatiğin kartla ya da kartsız işlemler menüsünden döviz bozdur kısmına ulaşarak burada yer alan yönergeleri takip etmek gerekir.

Kimi bankalar sadece müşterileri için bu işleme onay verirken, kimi bankalar müşteri olma koşulu olmadan da bankamatik aracılığı ile bozum işlemi yapılmasına olanak tanır.

Bunu öğrenmek için banka şubeleri ya da internet üzerinden araştırma yapılmalı ve bankamatikler buna göre tercih edilmelidir.

Hemen hemen her bankamatikte menüler birbirine benzediğinden kartlı ya da kartsız işlem sayesinde bozum yapılması son derece kolay olacaktır.

Hangi Bankamatik ve ATM’ler Döviz Bozuyor?

Ülkemizde hizmet vermekte olan onlarca banka ve ATM’si bulunmaktadır. Ancak her bankanın bu anlamda döviz bozan ATM hizmeti ne yazık ki bulunmamaktadır. Bazı bankaların bankamatik ve ATM’lerinden döviz bozumu işlemi yapabilmektedir. Döviz bozumu yapan bankamatikler ise şu şekilde listelenebilir.

  • QNB Finansbank bankamatik üzerinden döviz bozma işlemi yapmaktadır.
  • Türkiye Ekonomi Bankası da yine bu şekilde ATM üzerinden rahatlıkla döviz bozum işlemi yapılmasına olanak tanır.
  • Garanti BBVA bankasının müşterileri de ATM kanalını kullanarak döviz bozumu yapabilir.
  • com Finansbank ATM aracılığı ile bozum işlemi yapmaktadır.
  • Türkiye İş Bankası bankamatikleri ile de döviz bozumu yapabilmektedir.
  • Akbank bankamatikleri sayesinde de döviz işlemleri kolay ve saniyeler içinde yapılabilir.
  • Türkiye Finans bankası ATM üzerinden döviz bozumu hizmeti vermektedir.
  • VakıfBank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankaları da ATM üzerinden döviz bozum işlemi yapılmasına imkan tanır.
atm den döviz bozdurma döviz bozan atm	 atm döviz bozdurma
dolar ve euro nasıl bozulur

Döviz Bozdurma İşleminde Dikkat Edilecek Noktalar

Döviz bozdurma için öncelikle seçilecek olan bankanın bu işlemi yapıp yapmadığını bilmek gerekir.

Bunun için bankanın müşteri olmak ya da internet bankacılığından bilgi almak gerekir. 

Her bankanın güncel döviz bozum kurları genellikle farklılık gösterir.

ATM sayesinde döviz bozumu yapmadan önce kesinlikle bankaların güncel kurlarına bakılmalı ve buna göre işlem yapılmalıdır. Özellikle banka müşteri olmadan bankamatik sayesinde işlem yapacak kişiler için bu husus son derece önemlidir.

ATM’den Döviz Nasıl Bozulur?

ATM’ler aracılığı ile döviz bozmak için öncelikle bankanın müşterisi olmak gerekir. Banka müşterilerinin   döviz hesaplarında bulunan miktarları bankamatik aracılığı ile Türk Lirasına çevirmeleri gerekir.

Bu işlem döviz bozumu olarak adlandırılır. Kimi bankalarda bankamatikten döviz bozumu yapmak için müşteri olma şartı aranmaz ve kartsız işlemler menüsünden döviz yatırılarak Türk Lirası çekilebilir.

5 Başlıkta Döviz Bozan ATM ve Bankamatikler Hangileri

Yüksek kurdan döviz bozan bankamatikler denildiğinde buna kesin bir isim vermek doğru olmayacaktır. Bunun sebebi ise banka döviz kurlarının anlık değişmesidir.

Yüksek kur ile döviz bozumu yapmak isteyen kişilerin mutlaka internet bankacılığından ya da mobil uygulamalardan bilgi alması gerekir.

Böylece her an anlık kurlar takip edilir ve bozum işlemiş buna göre daha yüksek kurdan yapılabilir.

Bankanızın telefon uygulamasında döviz fiyatlarını anlık takip edebilirsiniz.

” Geri Ödemesi Olmayan Hibe Kredi Almanın En Kolay Yolları ” adlı yazımızı ilginizi çekiyor ise Buradan konuya devam edebilirsiniz

atm den dolar bozdurma atm dolar bozdurma atm den euro bozdurma
5 Başlıkta Döviz Bozan ATM ve Bankamatikler Hangileri

exchange bozan atm ler

Değiştirmek istediğiniz para birimini ATM’ye yatırın ve ardından işlemi kolayca tamamlamak için çekmek istediğiniz para birimini seçin. Elbette döviz işleminde sahip olduğunuz nakit ile doğrudan kolayca döviz satın alabilirsiniz. Bu banka hizmeti sayesinde rastgele döviz bürolarına ihtiyaç duymadan günün her anında kolayca işlem yapabilirsiniz. Banka şubelerinden yabancı para birimlerini (ABD doları ve euro) dönüştürme

ATM sistemi herhangi bir para birimini veya ABD doları veya avroyu bozdurmak için güvenilir değilse, seçebileceğiniz doğrudan seçenek bir döviz bürosu veya banka şubesidir. Departmanınızda rastgele döviz bürosu yoksa tüm döviz işlemlerinizi banka şubelerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken en yakın banka şubesini aramaktır.

Döviz Bozan ATM’ler

döviz bozan atm’ler Acil bir durumda döviz bozdurma mümkün değilse, bankadan yardım alamayan müşteriler kuyumcudan döviz bozdurma işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Kuyumcular dışında döviz bozdurulabilecek yerlere döviz büroları denir. Döviz bürosu aracılığıyla kısa sürede döviz bozdurabilir ve TL ile para alabilirsiniz.

Banka şubesine gitmeye vakti olmayan müşterilerimiz de en yakın ATM’den döviz bozdurma işlemi yapabilirler. Döviz bozdurma programları ayrıca ATM’ler aracılığıyla sağlanabilir.

Banka müşterileri en yakın ATM’den döviz bozdurabilecek ve en kısa sürede TL satın alabilecek. ATM aracılığıyla döviz bozdurmanın iki farklı yolu vardır.

Bu yöntemler; bir banka müşterisinin rastgele bir banka şubesinde ABD doları hesabı varsa, döviz bozdurma sürecini çok basit hale getirecektir.

Banka müşterisinin talebi üzerine ABD doları hesabındaki döviz tutarı otomatik olarak TL’ye çevrilerek hesaba aktarılacaktır.

ABD doları hesabı olmayan müşteriler, döviz bozdurma işlevi gören bankaların ATM’lerinden kısa sürede döviz bozdurabilecekler. Döviz bozdurma ATM makinesinde ayrıca özel kasa bulunmaktadır.

Dolar-Euro Döviz Bozan ATM

Hangi ATM’ler para birimini bozabilir? : ATM’den döviz bozdurma işlemi yapılabilir. dolar bozan atmler den Döviz bozdurma işlemi iş ziraat bankası ve iş Bankası ATM’lerinden yapılabilmektedir. Eski ATM sınırlı işlemler yapılabilse de bankalar atm lerini geliştirilerek ve güncellenerek birçok işlem gerçekleştirilebilmektedir. euro hangi atm bozar sorunun yanıtı ise üzerinde dolar ve euro işareti olan bankamatiklerden bozulabilir. Dikkat edilecek husus ise banka müşteri olmak veya yabancı ülkeye ait ve o banka ile anlaşması bulunan bir kredi kartına sahip olmaktır.

ATM’lerden para çekme, para yatırma ve havale şeklinde birçok işlem yapılabilse de, banka müşterisi olmasanız bile ATM’den işlem yapmanızı sağlayan bazı ATM’ler bulunmaktadır. ( ziraat bankası örnek olarak verilebilir. )

Dolar-Euro Döviz Bozan ATM cihazından yapılabilecek işlemlerden biridir. ATM cihazında bulunan bu özellik sayesinde para birimini nakde çevirebilirsiniz. Nakit otomatik vezne makinesi ATM’de sahip olduğunuz para birimini nakde çevirebilirsiniz.

özel veya kamu bankalarının atm lerinden, Dolar-Euro Döviz Bozan ATM ler vardr. atm kabininde dolar ve euro simgeleri vardır.

Örnek olarak İş Bankası banka kartı veya İş Bankası kartı da kullanabilirsiniz. Kartsız döviz bozdurma da mümkündür. İş Bankası ATM’lerinde döviz bozdurmak için diğer yurt içi bankaların kredi kartlarını kullanabilirsiniz.

Yabancı banka kartları, İş Bankası ATM’lerinde döviz bozdurmak için kullanılabilir.

Para yatırma fonksiyonu ve jeton ödeme fonksiyonu kullanılarak İş Bankası ATM’sinden USD, EUR ve GBP element döviz işlemleri yapılabilmektedir. İş bankası ATM’sinde döviz bozdururken, banka menüsündeki “Döviz” sekmesi ile ana menüdeki “Döviz” sekmesini kullanabilir veya döviz bozdurmak için kartsız davranış menüsündeki yerel banka kredi kartını kullanabilirsiniz. Bu durumun en büyük avantajı 7/24 saat işlem imkanı sunmasıdır.

Not: İş saatleri dışında yapılan işlemlerden ayrıca vergi kesintisi yapılır.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
5 Başlıkta Döviz Bozan ATM ve Bankamatikler Hangileri
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git