Param Kredim
Ptt İpç Şifresi Nedir İpç Şifresi Alma Yöntemi | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > Genel > Almanya’da Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL

Almanya’da Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL

Tarih: 20.12.2020
Güncel: 04.11.2021
Almanya'dan Türkiye'ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL

Almanya’da Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL Ülkemiz üzerinde aktif bir şekilde bayilik hizmetleri vermekte olan birçok şirket, uluslararası standartlar ile beraber çalışarak yurtdışında birçok ülkeye de bayilik hizmetleri vermektedir. Dünya içerisindeki birçok yerde hizmete devam etmekte olan Türk firmaları yer almaktadır.

Bunun dışında Almanya markalarında da distribütörlük vermekte olan firmalar bulunmaktadır. Yalnızca ulusal olarak değil, dünya çapında da markalarının yayılmasını isteyen firmalar, yurtdışında yer alan vatandaşlarımız için de bayilik avantajları sunarak tanınırlık ve kazanç sağlayabilirler.

Almanya da Bayilik Veren Türk Firmaları &  Almanya’da Bayilik Nasıl Alabiliriz?

Yurtdisina bayilik veren turk firmalar Ülkemiz içerisinde bayilik almak isteyen birçok vatandaş için oldukça fazla fırsat yer almaktadır.

Ancak bu avantajlar, yurtdışında açılacak olan bayilikler için de aynı koşulları barındırıyor mu?

Yurtdışından bayilik almak için ilk olarak hem belli bir bütçe, hem de belli bir potansiyeli olan kişi ve dükkan olarak konuma ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü birçok kişi, tüketim tercihleri için bildiği markalar üzerinden alımlarını gerçekleştirmektedir.

Bu nedenle bayilik almak bir girişimci için, marka bilinirliği olması açısından oldukça avantajlı olurken, firma için de yurtdışına açılarak global bir şekilde hizmet verme açısından da birçok cazip fırsatı beraberinde getirebilir.

Almanya’da Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL

Yurtdışı içerisinde sorun olan durumlardan en önemlisi ise oturum izni almaktır.

Ancak bir girişimci rolünde olmanızdan ötürü şirket ve işletme kurarak, Almanya ülkesi içerisinde faaliyet gösterebilir ve bayilik alarak hizmetlerinizi aktif bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Ülkemizde yer alan birçok bilinir markanın, yurtdışı içerisinde de bayiliklerinin olması, burada yer alan vatandaşlarımız için oldukça sevindirici bir haber olacağı kesindir. Almanya ülkesi ise, hem türk kültürü hem de nüfus popülasyonu açısından en uygun ülkeler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Hangi iş yapacağınızın önemi olmadan franchise ya da bayilik hizmetleri ile beraber birçok kişiye hitap etme şansı mümkün. Almanya’da bayilik veren firmalar

Almanya’da Bayilik Almak İçin Gereken Nelerdir?

Yurtdışında bir yatırımda bulunmak isteyen girişimcilerin bilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İlk olarak Almanya tarafından açılmış olan şirket ile beraber girişimci vizesi almak için, oturma vizesi oldukça kolay bir şekilde verilmektedir. Şirket kurma durumu da, oturma iznini oldukça kolay bir şekilde alındığından daha rahat olmaktadır.

Ülke içerisinde yer alan sigorta durumu, bizim ülkemizden çok daha farklı bir şekilde işlemektedir. Bayilik vermekte olan firma, SGK primi gibi bazı ücretleri de ödemesi gerekiyor.

Almanya’nın birçok yurt dışı destek için programları bulunuyor. 

Bu destekler için gıda sektörünün de yararlanabileceği söylenebilir. Ayrıca bayi hizmetleri ile birlikte işletme maliyetlerinin bir kısmı olarak daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Bazı durumlarda 50.000 Euro’ya kadar destek sağladığı söyleniyor. Destek almada en önemli konulardan biri sahip olunan markanın Türkiye’de tescilli bir firma olmasıdır. Ayrıca markanın faaliyet gösterdiği departmanda tescil ettirilmesi gerekmektedir. Bu yabancı markaları korumak için çok önemli.

Bu durumdan da tescil yaparak oldukça kolay bir şekilde sıyrılabilirsiniz.

Almanya’da Bayilik Veren Türk Firmalar Nelerdir?

Almanya’da bayilik vermekte olan birçok türk firması bulunmaktadır. Bu firmalar ile beraber anlaşma sağlayarak bilinir bir marka ile çok daha emin adımlar ile gelir elde edebilirsiniz. Bunun haricinde firma için de daha çok mağaza potansiyeli oluşması açısından da size olumlu bir geri dönüş olacaktır. Ancak bu Almanya’da bayilik veren türk firmaları hangileridir?

Almanya'dan Türkiye'ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL
Almanya’da Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL

DRY Clean Almanya Bayiliği

DRY Clean firması, isminden de anlaşılacağı üzere kuru temizleme alanında faaliyet göstermekte olan bir işletmedir. Ülkemizde ve yurtdışında toplamda 21 adet firması bulunmaktadır. Avrupa ve Arap ülkeleri bölgeleri içerisinde açılması hedeflenen işletmeler le beraber 50 adet bayilik ile beraber işletme hedeflenmektedir.

Her ne kadar ülkemizde çok tercih edilmese de, yurt dışında kuru temizleme alanında oldukça fazla tercih olması ile beraber size zarar ettirmeyecek bir bayilik fırsatı olduğunu söyleyebiliriz.

Dünya Ekonomik Forumu içerisinde yer alan ülkelerde ya da dünyada ekonomik kriz yaşandığı zaman etkilenmeyecek sektörler arasında yer olduğu açık bir şekilde ifade edilmektedir. Bu alanda da kuru temizleme sektöründe iş kurduğunuz zaman, oldukça düşük bir risk oranının bulunduğunu da söyleyebiliriz.

Firma olarak yerleşeceğiniz lokasyonun da iyi bir şekilde ayarlanmasından sonra 15 bin Euro bedelindeki franchise bedelini ödemeniz gerekiyor.

Daha sonrasında da mağazanın kurulumu için ortalama olarak 90 bin Euro bedelinde bir yatırımın da gerçekleşmesi gerekiyor.

Almanya’da Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL

Personel ve yönetici atamaları şirket tarafınca bizzat yapılır ve bayi açıldığında her türlü desteği alır.
Saha seçilmeden önce gerekli tüm fizibilite emek harcamaları yapılır.
Kurumsal bir dekorasyon olarak her türlü tasarım ve projede desteklenmektedir.
Alan kişi hizmetleri ile ilgili kurslar, işin tüm teknik kısımları ve gerekli işlemler hakkında bilgiler çalışanlar adına sunulur.
En iyi pazarlama stratejileri, mali tabloların düzeni ve sevinç seviyeleri şeklinde bilgiler yöneticiye sunulur.
 • Personel ve yönetici atamaları bizzat firma tarafından yapılmakta olup, açılış sonrasında da bayiye her türlü destek sağlanmaktadır.
 • Lokasyon seçimi öncesinde gerekli tüm fizibilite çalışmaları gerçekleştirilmektedir.
 • Kurumsal dekorasyon olarak her türlü tasarım ve projelendirmede yardım edilmektedir.
 • Personel adına müşteri hizmetleri, işin her türlü teknik kısımları, gerekli işlemler ile ilgili bilgilendirmelere dair dersler verilmektedir.
 • Yönetici için en iyi pazarlama stratejileri, mali tablonun düzeni, memnuniyet kazanma gibi bilgiler sunulmaktadır.

Açılış sonrasında da yine birçok destek ve teknik alanda çalışmalar ile yardımcı olunmaktadır.

Bunun haricinde her türlü girişim ve tanıtım da DRY Clean firması tarafından sağlanmaktadır. Sizde bayilik başvurusu yaparak işletmenizi açabilirsiniz. Devletin Teşvik Verdiği Sektörler

AVVA Almanya Bayiliği

Ülkemizde bir giyim mağazası olarak hizmet veren AVVA firması, yurtdışında da birçok şubesi ile hizmet vermektedir. Birçok ülkede toplamda 2 binden fazla satış mağazası ile, Almanya’da da satış noktası almak için bayilik başvurularında bulunmasına imkan tanınmaktadır.

Ülkemizde toplamda 54 şubesi bulunan firma hedefleri içerisinde birçok ülkede faaliyetlerde bulunmak vardır. Ancak AVVA üzerinden Almanya’ya bayilik almak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlara bakacak olursak;

 • Firma için bayilik giriş ücretleri ya da isim hakkı gibi çeşitli prosedürler için ekstra ücret alınmamaktadır.
 • Bayilik alınmasının ardından herhangi bir şekilde kardan pay talep edilmemektedir. Yani AVVA markasında işletme kurduktan sonra yıllık ciro içerisinden herhangi bir kar isteme durumu olmamaktadır.
 • Anlaşma sonrasında hizmetlerinizin daha iyi bir şekilde gerçekleşmesi adına bölge temsilcisi sağlanmaktadır.
 • Satış fiyatları, belli bir merkez tarafından uygulanmakta ve bu fiyatlar ile satışlara izin verilmektedir.
 • Mağaza içerisinde yalnızca AVVA markasına ait ürünlerin satışına izin verilmektedir.
 • Açılacak olan işletmenin her türlü dekoru, firma tarafından sağlanmış ola mimarlar tarafından uygulanabilecektir.
 • Vitrin içerisinde tasarım, depo ya da personellere dair her türlü eğitim ve teknik destek sağlanmaktadır.
 • Lokasyon olarak genel olarak cadde üstü ya da AVM alanları tercih edilmektedir.
 • Depo olarak ayırılacak alanın en az 30 metre kare, satış alanının ise en az 150 metre kare olma zorunluluğu bulunmaktadır.

AVVA Almanya bayilik başvurusu için sizde başvuru formunu doldurup iletişime geçebilirsiniz.

Almanya dan Türkiye ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL
Almanya’da Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL

Hatay Döner Almanya Bayiliği

Oldukça uzun yıllık firma tecrübeleri ile beraber ülkemizi yemek alanında en iyi şekilde teslim etme adına önemli bir marka olarak yer almaktadır. Hatay Döner markası, kart marjı olarak yüzde 20 ile 25 seviyelerinde çalıştığı bilinmektedir.

Diğer firmaların bayilik şartları gibi lokasyon seçimleri, bu marka içinde oldukça fazla önem taşımaktadır.

İşletme olarak satın alınan ortalama mağaza alanı 50-100 metrekaredir. Belirlenen proje kapsamında mağaza tadilatı ve iç dekorasyon işleri yapmak.

Sistem tarafından onaylanmayan ürünler üretilmeyecektir. Reklam kampanyaları için markanın size vermiş olduğu ürün görselleri tercih edilmelidir. Firmanın bayi girişi için 50.000 liret vermeniz gerekmektedir. Her ay kârın bir parçası olarak %5 talep ediyorlar.

Konsept kullanımı açısından ise aylık olarak belirlenen ücretin firmaya ödenmesi gerekmektedir. Türkiye’ye distribütörlük veren Alman firması güncellendi

Hatay Döner Almanya Bayiliği için kullanım bedeller karşılığında alınacak hizmetlere bakacak olduğumuzda;

 • Konsept kullanım
 • Restoranın detaylı eğitimleri
 • Online sipariş sistemlerinin kullanımı
 • Markanın kullanım hakları
 • Sponsorlu sosyal medya reklamları
 • Otomasyon eğitimleri
 • Endüstriyel sınırların kullanımına dair haklar

Ödenecek tutarlar aylık olarak belli bir sabite bağlanmaktadır. Ürünlerin hepsi ise, belli bir gramaja bağlı olarak tartım ile servis edilmektedir. Firma bayilik şartları kısmında da, yurtdışı taleplerinin de değerlendirilmekte olduğu söylenmektedir.

Daha detaylı bilgi edinmek için markanın web sitesine ya da 0212 261 6911 iletişim numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya dan Türkiye ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL
Almanya dan Türkiye ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL

Alaçatı Muhallebicisi Almanya Bayiliği

Son yıllar içerisinde en çok bayilik vermekte olan bayiler arasında yer alan firmalara bakıldığında, Alaçatı Muhallebicisi markasının oldukça fazla yer aldığını söyleyebiliriz.

Bu nedenle firma, bazı pilot bölgeler için denemeler yaparak ona göre bazı bölgeleri kendine hedef haline getirmeyi amaçlamaktadır. Şirket tarafından toplamda iki adet konsept belirlemesi yapılmıştır. Bu konseptler ise, Alaçatı evi ve kiosk konseptlerdir.

Kiosk maliyetleri, ortalama olarak 125 bin dolar olarak belirlenmektedir.  Evlerin maliyet durumları ise, büyüklüklerine göre değişiklik arz etmektedir. Restoran konseptlerinin bayilik bedellerine baktığımızda ise, ortalama olarak 75 bin dolar olduğunu söyleyebiliriz.

Tatlı firmalarının başları arasında yer alan markalardan birisi olan Alaçatı Muhallebicisi markası, Özsar tarafından kurulmuş bir işletme olarak hizmet vermektedir. Sadece tatlı alanında değil, ege lezzetleri ve kahvaltı türündeki çeşitleri ile beraber müşterilerine daha kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Dondurma hizmetlerinde ise tamamen keçi sütü ve gerçek meyveler kullanılmaktadır.

Alaçatı Muhallebicisi markasında franchise yöneticileri yer almaktadır. Bayilik almak isteyen kişilerin yetkililer ile yüz yüze görüşerek gerekli başvuru şartlarını sağlamanız gerekmektedir.

Ardından sizinle iletişime geçerek bayilik sonucu ile alakalı olarak olumlu ya da olumsuz bir bilgi verilecektir. Firma, yurtdışında da çeşitli hizmetlerde bulunmak istemesinden ötürü de Almanya’da da gerekli faaliyet ve fizibilite incelemelerinden sonra bayilik açılması hususunda gerekli izinler alınabilir.

Bu yukarıda belirtmiş olduğumuz firmalar ışında Almanya için bayilik verecek türk firmalar çeşitleri de oldukça fazla bulunmaktadır.

Girişimde bulunmak istediğiniz sektör ile alakalı araştırma ve alan seçiminden sonra sizde Almanya da Bayilik Veren Türk Firmaları GÜNCEL alarak işletme kurabilirsiniz.

Almanya’da iş kurmak için Bayilik Veren Firmalar

Almanya’da bayilik veren firmalar
Haremlique İstanbul Ofis
SELAMLIQUE  Türk Kahvesi
KASAP DÖNER
MADO
SİMİT SARAYI- GIDA MARKASI
DAMAT TWEEN- GİYİM MARKASI
DOĞTAŞ- EV DEKORASYON MARKASI
KELEBEK MOBİLYA- EV DEKORASYON MARKASI
BİOTA- KOZMETİK ÜRÜNLERİ MARKASI
ADİL IŞIK- GİYİM MARKASI
ÇİLEK- EV DEKORASYON MARKASI
GÖNÜL KAHVESİ- GIDA MARKASI
KÖŞEBAŞI- GIDA MARKASI
DÖNER STOP- GIDA MARKASI
SEYİDOĞLU- GIDA MARKASI
DRY CLEAN EXPRESS- TEMİZLİK MARKASI
RAMSEY- GİYİM MARKASI
NEWJOY- EV DEKORASYON MARKASI
TURYAP- EMLAK MARKASI
GÖÇMEN BÖREKÇİSİ- GIDA MARKASI
İŞBİR- EV DEKORASYON MARKASI
KOMAGENE- GIDA MARKASI
YOGOLAT FROZEN YOĞURT- GIDA MARKASI
LODA MOBİLYA- DEKORASYON MARKASI
BURSA KEBAP EVİ- GIDA MARKASI
BÜYÜK ŞEFLER – GIDA İŞARETİ
DEFACTO- GİYİM MARKASI
CELLİNİ- ELEKTRONİK ÜRÜN MARKASI
FRANCHISE DAHA FAZLASI- FRANCHİSE MARKASI
BEBETO- GIDA İŞARETİ
DOĞA MANGAL- GIDA MARKASI
NEXT ACCESSORY- GİYİM MARKASI
KORKMAZ- MUTFAK GEREÇLERİ MARKASI
HATAY DÖNER- GIDA MARKASI

Almanya’da Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Almanya’da Türkiye’ye Bayilik Veren Firmalar GÜNCEL
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git