Param Kredim
Kredi Kartı Kullanıcılarına Yüksek Limit Veren Bankalar ve Nasıl Başvurulur? | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > ATM den Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

ATM den Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

Tarih: 11.03.2022
Güncel: 09.10.2023
atm den para çekme nasıl yapılır

Atm den para çekme işlemi nasıl yapılır ? Atm den para çekmek için gerekli olan birbanka kartı veya kredi kredi kartı dır. Tabi telefon üzerinde bankanın uygulaması yüklü ise banka kartı veya kredi kartı gerekmeksizin barkod okutarak para çekme işlemini hızlı bir şekilde yerine getirmiş olursunuz.

Unutmayınız atm den belli oranda para çekebilirsiniz. ( her bankanın belirlediği oran değişmektedir. ) tek seferde yüksek bir oran da para çekmek istiyorsanız , Bankaya giderek para çekebilirsiniz. Ayrıca atm kullanma konusunda zorlanan kişilerin banka vezneleri tercih ettikleri bilinmektedir.

Yazımızda ATM ve bankacılık işlemleri ile ” nasıl para çekilir ” detaylı bir şekilde sizlere aktaracağız.

ATM Üç şekilde para çekilebilir.

 • ATM makinesinden ( banka veya kredi kartlı olarak işlem yapılabilir )
 • ATM ( bankamatik) ( kredi veya banka kartsız olarak telefonunuza bankanın uygulamasını yüklemeniz gerekir )
 • ŞUBE üzerinden ( kimliğiniz ile gitmeniz gerekir ) hesabınızdan çekeceğiniz para miktarı fazla ise bankanın o şubesinde istediğiniz tutarı veremiyebilir. çekeceğiniz tutar fazla ise şubenizi aramanız gerekebilir.
Atm den para çekme
ATM den Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

Bankadan Para Nasıl Çekilir

Birkaç nedenden dolayı hesabınızdan para çekmeniz gerekebilir. Belki cüzdanınızda biraz para olmasını seviyorsunuz ya da belki birine ödeme yapmanız gerekiyor.

Banka hesabı kullanmaya yeni başladıysanız veya hesabınızdan para çekmenin farklı yollarını merak ediyorsanız bu makale tam size göre.

Bankadan çeşitli şekillerde nasıl para çekileceğini ve banka hesabınızdan çekilen tutarla ilgili diğer ayrıntıları okuyacaksınız.

Her bankanın günlük veya haftalık para çekme limiti vardır. Bazı durumlarda insanlar para çektikten sonra kartını almayı unutabilir. Son zamanlarda QR kod adı verilen kodlarla para çekme işlemleri popüler hale geldi. Akıllı telefon kullanıcıları için en yaygın para çekme yöntemlerinden biridir. Bunun için kişinin cep telefonundan para çekebilmesi için bankanın mobil uygulamasının olması ve internetin de mevcut olması gerekir. ATM’de QR kodlu bir işlem seçerse, talep edilen tutarı alacaktır.

Bankanızdan Para Nasıl Çekersiniz ?

ATM’den kartsız para çekme ve banka şubesinden para çekme, özellikle yaşlı nesil için merak konusu olabilir. Bankacılık sistemleri, bazı insanlar için karmaşık gelebilir, ancak para çekme işlemi oldukça basittir. İşte bu iki yöntemi kullanarak para çekmenin adımları:

Banka Şubesinden Para Çekme:
Bankadan para çekmek istiyorsanız, öncelikle bir banka hesabınızın olması gerektiğini unutmayın. İşte adımlar:

 • En yakın banka şubesine gidin (hesabınızın bulunduğu şube).
 • Kimlik belgeniz veya banka hesap defteriniz yanınızda olmalıdır.
 • Banka şubesine girdiğinizde, sıra numarasını almak için TC Kimlik numaranızı veren cihazı kullanın.
 • Sıra size geldiğinde, kasiyere kimliğinizi ve banka kartınızı göstererek para çekmek istediğinizi belirtin.
 • Gerekli formaliteler tamamlandıktan sonra, personel çekmek istediğiniz tutarı soracaktır.
 • Çekmek istediğiniz tutarı söyleyerek para çekebilirsiniz.

ATM’den Para Çekme:

ATM kullanarak para çekmek oldukça yaygın ve kolaydır. İşte adımlar:

 • En yakın ATM’ye gidin ve yanınızda kredi veya banka kartınızı bulundurun.
 • Kartınızı, çip yüzü yukarı bakacak şekilde ATM’nin yuvasına yerleştirin.
 • Daha önce belirlediğiniz kart şifresini girin.
 • “Para Çek” seçeneğini seçin ve çekmek istediğiniz tutarı girin.
 • ATM, hesabınızdaki mevcut bakiyeyi gösterecektir.
 • İşlem tamamlandığında, paranız kasadan çıkacaktır. Kartınızı almayı unutmayın.
 • Bu iki yöntemle para çekme işlemi oldukça basittir. Kendi tercihinize göre banka şubesini veya ATM’yi kullanabilirsiniz.

ATM’den ( Bankamatik ) Nasıl Para Çekilir?

Bankanızın size yakın olan bir atm sin den veya farklı bir bankanın bankamatikten ( atm ) sin den para çekebilirsiniz. ( farklı bir bankanın atm sin den par çekerken komisyon oranı biraz daha yüksektir. )

ATM’den para çekmek, tüm nakit para çekme işlemlerinin en kolayıdır.

Birçok bankanın çok geniş bir ATM ağı vardır. Bu da birçok ATM’den para çekmeyi çok kolay ve hızlı hale getirir. ATM’den para çekmek için aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

Banka hesabından para çekiyorsanız lütfen banka kartınızı, kredi kartı hesabından para çekiyorsanız kredi kartınızın yanınızda olması gerekmektedir.

En Yakın ATM’ye Gidin.

ATM’ye gidin ve kartınızı kart yuvasına Takın. Kartınızı ATM’ye taktıktan sonra şifrenizi girin ( şifrenizi kimse ile paylaşmayın ) ve ATM ekranına kartınızı tanımlayacaktır. ( kart da ki adınız ekranda belirecektir.) ATM ekranında bazı seçenekler görüntülenir.

Para çekme, para yatırma, fatura ödeme gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Para çekme işlemini seçin. Çekmek istediğiniz tutarı seçin. Paranız ATM’den size teslim edilecektir. paranızı alırken dekont alıp almayacağınızı soracaktır.

önce kartınız sonra para ve en son da dekont bankamatik tarafından size teslim edilecektir. sıralama farklı olabilir.

ATM’den Kartsız Para Çekme İşlemi.

Para çekme işlemi, bankacılık sistemlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Özellikle ileri yaş grupları ve teknolojiye uzak olanlar için bu işlem bazen karmaşık görünebilir. Ancak, bankadan veya ATM’den para çekmek aslında oldukça basit bir işlemdir. İşte banka şubelerinden ve ATM’lerden nasıl para çekileceğine dair detaylar:

Banka Şubesinden Para Çekme:

Bankadan para çekmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Size en yakın banka şubesine gidin (Hesabınız hangi bankadaysa o bankanın şubesine gitmelisiniz).

Banka hesap cüzdanınızı veya kimliğinizi yanınızda bulundurun. Kimlik olmadan işlem yapamayabilirsiniz.

Banka şubesine girdikten sonra, sıra numarası alabileceğiniz bir cihazın yanında “Sıra Al” düğmesine basarak sıra numaranızı alın.

Sıra size geldiğinde, vezneye giderek kimliğinizi ve hesap cüzdanınızı uzatarak para çekmek istediğinizi belirtin.

Personel gerekli işlemleri yapacak ve size “Ne kadar para çekmek istiyorsunuz?” sorusunu yönlendirecektir.

Çekmek istediğiniz para miktarını belirtin ve paranızı alın.

ATM’den Para Çekme:

ATM’ler, para çekme işlemlerinde sıklıkla kullanılan hızlı ve güvenli bir yöntemdir. İşte bu yöntemi kullanarak nasıl para çekileceğiniz:

En yakın ATM‘ye gidin ve kredi kartı veya banka kartınızı yanınızda bulundurun.

Kartınızı ATM’nin kart okuma yuvasına, çip kısmı yukarıda olacak şekilde yerleştirin.

Önceden belirlediğiniz kart şifresini girin.

ATM ekranında “Para Çekme” veya “Nakit Çekme” seçeneğini tıklayarak işlemi başlatın.

Çekmek istediğiniz para miktarını girin.

Paranız ATM tarafından sayılarak, para çıkış bölmesinden size teslim edilecektir.

İşlem tamamlandığında, kartınızı çıkartmayı ve makbuzu almayı unutmayın.

Unutmayın ki hangi bankanın ATM’sinden çekim yaparsanız, o bankanın ATM ücretlerine tabi olabilirsiniz. İhtiyacınıza en uygun yöntemi seçerek, para çekme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.


Atm den kart olmadan Para Çekme İşlemi

finansal işlemler hakkında daha fazla bilgi edinmek istemeniz nedeniyle yazıyorum. Para çekme konusu, bankalar ve ATM’ler aracılığıyla nasıl gerçekleştirilir, bu konular hakkında daha fazla anlayış kazanmak istediğinizi anlıyorum. Bankacılık dünyası bazen karmaşık görünebilir, ancak size bu konuda yardımcı olmak için buradayım.

Para çekme işlemi için birkaç seçenek bulunmaktadır ve bu seçeneklerden bazıları şunlardır:

Bankadan para çekmek için ilk olarak bir banka hesabınızın olması gerekmektedir. Daha sonra, paranızı çekmek istediğiniz banka şubesine gitmek ve işlem yapmak istediğinizi belirtmek yeterlidir. Banka hesap defteriniz veya kimlik kartınız bu işlem için gereklidir. Banka görevlisi, işlemi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır

ATM’ler, para çekmenin en yaygın yolu olarak kabul edilir. Hızlı, güvenilir ve genellikle sıra beklemeden işlem yapmanıza olanak tanır. En yakın ATM’ye gitmek, banka veya kredi kartınızı yanınızda bulundurmak önemlidir. Kartı ATM’ye yerleştirip, şifrenizi girdikten sonra para çekme seçeneğini seçebilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra paranızı almayı ve kartınızı çıkarmayı unutmayın.

ATM’lerden kart kullanmadan para çekme işlemi de mümkündür. Bunun için bankanızın mobil bankacılık uygulamasını kullanmanız gerekecektir. Cep telefonunuzla uygulamaya giriş yaparak, QR kodunu tarayarak ve çekmek istediğiniz tutarı seçerek para çekebilirsiniz.

Bankacılık işlemleri karmaşık görünebilir, ancak doğru adımları takip ederek herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınız olan bilgilere ulaşmak için bankanızın müşteri hizmetleri de size yardımcı olabilir.

Banka Kartı Kullanarak ATM’den Para Çekme

Bir bankadan para çekmenin en kolay yolu banka kartı kullanmaktır. Bir banka kartı alacaksınız ve hesabınızı açtıktan kısa bir süre sonra PIN’inizi ayarlayabileceksiniz. Banka kartı veya kredi kartı belli bir zaman sonra size teslim edilir. Bu süreci öğrenmek istiyorsanız. Kredi Kartı Dağıtım Şirketleri kurye Firmaları adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Nakit paraya ihtiyacınız olması ihtimaline karşı bu kartı yanınızda bulundurmanızda fayda var. Bu yöntemi kullanmak için marketlerde, bankalarda ve diğer birçok yerde bir ATM bulmanız yeterlidir.

Kartınızı ATM’ye takın ve hesabınızdan nakit çekmek için talimatları izleyin. Banka bağlantılı bir ATM kullanıyorsanız, herhangi bir ücret alınmaz.

Ekstra masraflardan kaçınabileceğiniz için bu önerilen rotadır.

Bankanıza bağlı olmayan bir ATM kullanmayı seçerseniz, genellikle bir komisyon tahsil edilir. Aceleniz varsa veya başka seçeneğiniz yoksa sorun değil, ancak bunları önceden bilmek önemlidir.

Bu nedenle, hesabınızdan ek para çekildiğinde şaşırmayacaksınız. Nakit çekmek için sık sık ATM kullanıyorsanız, kendi bankanızla ilişkili olanı kullanmanın faydasını görürsünüz.

Ptt Atm Nasıl Kullanılır

PTT hakkında ayrıntılı bilgi…

Ziraat Bankası Atm Nasıl Kullanılır

ziraat bankası atm si hakkında detaylı bilgi.

ATM Nasıl Kullanılır ↗

büyün atm ler hakkında genel bilgiler..

Banka Şubesinden Para Çekme

Para çekmenin bir başka kolay yolu da bir banka şubesine gitmek ve banka veznedarı ziyaret etmektir. kimliğinizi göstermeniz gerekiyor, ardından size nakit verecekler.

Bazı insanlar bunu tercih eder çünkü veznedar sorularınızı yanıtlayabilir ve size 5, 10 ve 20 gibi farklı tutarı verebilir.

çek yatırmak ve nakit almak gibi özel gereksinimleriniz varsa, banka veznedarları bu daha karmaşık konularda size yardımcı olabilir.

Birçok insan ATM’ye gitmek yerine insanlarla konuşmayı tercih eder. Dezavantajı, bunun ATM’den daha uzun sürebilmesidir.

Bankadan Para Çekme

Banka hesabınızdan para çekmenin bir yolu, banka şubesine gidip nakit almanızdır.. Bankanıza bağlı olarak, bunu vezneyle sözlü olarak konuşarak yapabilirsiniz . Basılı bir hesap defterinin bankadaki varlıklarınızı kaydettiği bir hesap cüzdanı tasarruf hesabınız varsa, para çekmek için hesap cüzdanınızı ibraz etmeniz gerekebilir.

Ayrıca kimlik göstermeniz de istenebilir. hesabınız ve ihtiyaçlarınız için şubenize danışın.

Hesabınızda yeterli para olduğunu varsayarsak, veznedar size parayı ve bir makbuz verecektir. Makbuzu sakladığınızdan, doğru olduğundan ve doğru miktarda nakit paranız olduğundan emin olun. Ardından, hesabınızdan doğru miktarın çekilip çekilmediğini kontrol etmek için banka ekstrenizi veya bankanızın web sitesinden kontrol edebilirsiniz..

Ben mobil uygulama üzerinden anlık olarak hesaplarımı kontrol ediyorum.

Banka Şubesinden Nasıl Para Çekilir.

 1. sizin bulunduğunuz alana en yakın banka şubesine gidiniz.
 2. banka hesap cuzdanınız, kimliğiniz yanınızda olmalıdır.
 3. bankanızın şubesinde sıra matik den ” sıra numarası ” alınız.
 4. kimliğiniz ile sıra numarası alırsanız. kendi şubeniz size ayrıcalık uygular…

ATM veya banka kartı olmayan kişi bankadan nasıl para çekerim?

Bir ATM veya banka kartına erişiminiz yoksa, bankanızdan nasıl para çekeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Ancak hesabınızdan para çekmenin başka yolları da var. Bu çözümlere göz atın.

Banka veznedarından para çekme işlemi

İşlem basittir ve banka kartınızı unuttuysanız, veznedarla konuşmanız faydalı olabilir. kim olduğunu görmelerine izin ver

Ayrıca hesap numaranızı da bilmeniz gerekir. Bundan sonra, hesabınızdan bir miktar para çekmek nispeten basit bir mesele olmalıdır. Kim olduğunuzu kanıtlayabildiğiniz ve doğru hesap bilgilerine sahip olduğunuz sürece.

Bankadan Büyük Miktarda Parayı Nasıl Çekebilirsiniz

ATM’ler, para çekmek istiyorsanız belli bir miktara kadar izin verir. büyük miktarda para çekmek için şubeye gitmeniz gerekir.

Şubeye gitmeden önce telefon açar ve durumunuzu anlatırsanız banka da o anda sizin ihtiyacınız kadar nakit var mı kontrol edilmelidir.

şubeye haber verirseniz parayı sizin şube yetkilileri hazırlayabilirler.

ATM den Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

Banka hesabınızla ilişkili bir ATM (BANKMATIC) kartınız veya banka kartınız varsa, nakit çekmek için ATM’yi ziyaret edebilirsiniz. Her ATM kullanımı aynı olsa da özellikleri farklılık gösterir. örneğin bazı atm ler den döviz çekilebilir. döviz çekebilmek için döviz ikonları atm ön tarafında belirgin şekilde görülür.

Genel olarak bankamatik kullanımı için; banka kartınızı girin, PIN’inizi (kişisel kimlik numarası) girin, para çekmek istediğiniz hesabı seçin (birden fazla varsa), tutarı girin ve ATM’nin size parayı vermesini bekleyin.

Birçok ATM’nin yalnızca 20’nin katları halinde para çekmenize izin verdiğini ve ATM’den ve/veya bir günde çekebileceğiniz nakit miktarında sınırlamalar olabileceğini unutmamak önemlidir.

Ayrıca, birçok banka bir ATM’den ücretsiz olarak para çekmenize izin verir, ancak bankanızın ağının dışında (başka bir banka veya finans kuruluşuna ait) bir ATM’yi ziyaret ederseniz sizden ücret alınabilir.

kartınızı kaybetmemek veya hesabınıza dolandırılmamak için, yürümeden veya arabayla uzaklaşmadan önce ATM kartınızı aldığınızdan emin olun.

Çekinizi Bankadan Tahsil Edebilirsiniz

Bir bankadan para çekmenin başka bir yolu, birine bir şey için ödeme yapmak için bir çek yazmaktır. Bazı bankalar, belirli bir zaman diliminde belirli sayıdan fazla çek almanız için sizden ücret alabilir.

Ne kadar ödemek istediğinizi, kime ödeyeceğinizi ve vade tarihini belirterek çeki doldurun. Ödeme nedeni ile ilgili not bırakmak isterseniz lütfen not alanına yazınız. Lütfen kontrolün doğru olduğunu onayladığınızda imzalayın. Bir hata yaparsanız, çek üzerine “GEÇERSİZ” yazın, böylece çalınabilir ve yeniden kullanılabilir, ardından parçalayın.

Yazdığınız ancak henüz nakde çevirmediğiniz çeklerin kaydını tutun. Hesabınıza para ile ödenemeyecek bir çek yazarsanız, bankanıza kredili mevduat hesabı ücreti veya çeki yazan kişiye bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Karşılıksız çekleri bilerek yazmak yasa dışıdır.

iş bankası atm sinden para nasıl çekilir

ATM den Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
ATM den Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git