Param Kredim
Bankaların Kredi Kartı Verme Şartları Nelerdir | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2020 )

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2020 )

Tarih: 21.12.2020
Güncel: 28.09.2022
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2020 ) mı arıyorsunuz. Bu yazı tam size göre. Dünya genelinde yaygın kullanılan özellikle son yıllarda ülkemizde kredi kartı kullanımı artış görülmektedir.

Her Bankanın kendine özel kredi kart ( banka kartı ) hizmetleri vardır. Çeşitli avantajlar içeren  kredi kartları her bankanın müşterilerine yaşatmak istediği ayrıcalıklarla donatılmıştır.

Haberlere de konu olan bir husus da sizlere de bilgi vermek isterim. insanlar bir den fazla bankanın kredi kartının almaya adım atmıştır. Bu durum bilinçsiz kullanımı arttırmaktadır.

Vatandaş geri ödemeleri yapmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Bu sebeple kredi kardı borçları yapılandırma yapılabilir.

Borçlarını ödemeyen kişilerin ise kredi notu negatif yönde etkilenmektedir. Yeni bir kredi kartı başvurusunda bulunulduğunda Bankalar RED verebilir.

Burada Bloke Teminatlı Kredi Kartı geliyor. Bankalar bu işleme sahip kredi kartına sahi olabilmeniz konusun da size bilgi vereceğiz.

Bloke teminatlı kredi kartı ile yapılabilecekler.

 1. Nakit ön ödeme
 2. Alışveriş para
 3. puan kazanma

şeklinde ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Bankanıza kredi kartı için talep de bulunduysanız, kredi notunuz da negatif ise hesabınızda paranız var ise, bankadan Bloke Teminatlı Kredi Kartı alabilirsiniz. Her bankanın buna benzer bir avantajlı kampanyası vardır.

Blokeli Kredi Kartı Nedir ?

Bloke teminatlı kredi kartı nedir ? Yasal takibe girmiş ve  ödenmemiş  kredi kartı ( bankaya ) borçlarınız var ise, bankanız veya yeni çalışacağınız banka  bir kredi kartı vermeyebilir, Hatta olanı da iptal eder.  Araştırmalarım neticesin ile kredi kartı borçlarını ödeyenlere bile yeni bir kredi kartı verilmiyor.

Tüm borçlarınızı ödediğiniz halde kredi kartı başvurunuz onaylanmadıysa teminatlı kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. bu durum sizin kredi notunuza olumlu yansıyacaktır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2020 )

Dikkat edilecek husus ise Bloke Teminatlı Kredi Kartı veren bankaların hangileri olduğudur.

ipotekli kredi kartı talep etmeniz için kredi notunuzun önemi yoktur. Zaten yatırdığınız para miktarının belli bir kısmını ipotekli koydurarak kredi kartı talep edeceksiniz.

Bankaya yatırdığınız paraya ipotek ( bloke ) koydurarak limitli bir kart talep etmenizde yarar vardır.

kredi kartı alışkanlığı kazanmak ve standart bir kredi kartına geçiş öncesi doğru bir tercih olacaktır

 • TEB (Türkiye Iktisat Bankası )
 • ING Bankası
 • Güvence Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Burgan Bankası
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • HSBC Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası

Bu tarz işlem yapmak zorunda kalmış iseniz bir çok banka size hizmet verecektir. Normal şartlarda kredi kartı çıkmıyor. ( bunun bir çok nedeni olabilir) bloke teminatlı kredi kartına ihtiyacınız var ise zaman kaybetmeye gerek yok ! Gidin ve müşteri temsilcisi ile durumunuzu paylaşın…

Kimler bu tarz işlemler yapıyor ? kredi notu herhangi bir nedenden dolayı düşük olabilir. Bazen banka ile hiçbir işi olmayan kişiler bir gün kredi başvurusunda bulunduklarında da kredi notu düşük olabilir.

benimde başıma geldi. Hiç işim olmazdı taki bir gün kredi talep ettiğimde onaylanmamıştı.

Bazı durumlarda ise borçlarınızdan ötürü kredi notunuz düşük olabilmektedir.

İpotekli Kredi Kartı Almak ve İptal Etmek İçin Yapılması Gerekenler

uzun lafın kısası ipotekli kredi kartı almak için öncelikle bankadan hesap açınız. Hesabınıza para yükleyiniz. Sonrasında aldığınız bu kart aynı kontörlü otobüs kartı gibi olacaktır.

içinde bakiyenin bitmemesine özen gösterin borçlarınızı zamanında ödeyin ve içeride bıraktığınız paranın ipotek yani teminat olarak alındığını unutmayın…

Tabiki işler yoluna girecektir. siz borçlarınızı zamanında ödemeye başladığınız sistemde görülecektir. 3 ay sonra müşteri temsilcisi ile görüşün sizi bilgilendirecektir.

olumlu yanıt alırsanız ipotekli kredi kartı iptal edilip normal bir kredi kartına dönüşecektir.

hesapta tutulan paranız kullanıma açılacaktır. . Tüm bu işlemler birkaç dakika içerisinde tamamlanır ve kartı veren banka şubesine göre daha hızlı gerçekleşir.

Teminatlı Kredi Kartın Ne Demektir ?

Hangi banka olursa olsun, kredi kartı başvurunuz reddedildi…

Çözüm, teminatlı kredi kartı başvurusunda bulunmaktır. Kredi kartınızın onaylanabilmesi için belirli kurallara uymanız gerekmektedir. Borç başka bir bankada olsa bile borcu ödüyor musunuz?

Zamanında ödeme alışkanlığınız var mı? Ya da uzun süredir bir işte çalışıp çalışmadığınız. Herhangi bir bankadan donmuş güvenli kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da tüm bankaların hesabınızdaki parayı teminat olarak istemesi yani hesabınızdaki parayı kartınıza yatırıyorlar.

Bazı bankalar %80 kullanmanıza izin verirken, diğer bankalar için %100 kullanmanıza izin veriyor. . mantık değişmeyecek

Neden Teminatlı Kredi Kartı Almanız Gerekiyor

Bazı durumlarda örneğin işleriniz ters gitti. Gerçi bu dönem çoğu kişinin işleri ters ve işsizlik oranında almış başını gitmiş durumdadır. Bunun bankalarda farkında! Bu sebeple kredi kartı talebinizi red etseler de sizi teminatlı kredi kartı almaya teşvik edebilirler.

Kredi kartı isteğiniz onaylanmadığında sakın pes etmeyin ! yapılacak şey başvurunuzu onaylamayan bankadan bloke teminatlı kredi kartı talep etmenizdir.

kredi oranınızı yükseltmek içinde ideal bir çözüm dür. ödemlerinizi kredi kartı ile yapın ve ” Ayağınız yorganınıza göre uzatın” ata sözünü de aklınızdan çıkarmayın

Elinizde farklı bankalara ait kredi kartları var ve bu kartları kullanmıyorsanız bankayı aramanız ve kredi kartlarınız dondurmanız doğru olacaktır.

Bloke kredi kartları nasıl alırım ?

teminatlı kredi kartı nasıl alınır? çok duyulan bir kullanım şekli değildir. Belki bankanın size böyle bir öneride bulunmasa aklınıza bile gelmeyebilir. çünkü prensip olarak hesap kartı gibi yatırdığınız para kadar alışveriş yapabiliyorsunuz.

Kredi kartı nın teminatlı olarak kullanılması ileride banka ile bozulan ilişkilerinizi düzelmesine vesile olacaktır.

Bankadan mevduat hesabı açarak teminatlı kredi kartınıza sahip olabilirsiniz…

Blokeli Kredi Kartı Almak İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle Hangi bankadan kredi kartı almak istiyorsunuz ? Denediniz maalesef ret cevabı aldınız. Şimdi sıra Bloke kredi kartı için gerekli bilgileri bankanın müşteri temsilcisinden öğrenmeye…

Bankaların genel talepleri; Öncelikle Kredi kartı talep ettiğiniz bankada hesabınız olmalıdır. Açtığınız veya var olan hesabın içinde kredi kartınızın limitini belli edecek nakit paranın olmasıdır.

Burada size uyarmak istediğim husus kredi kartı blokeli işlem yani ” Ne kadar Köfte O kadar ekmek” mantığının işlediğidir. Yani 5000 yatırdınız. Bazı bankalar tamamını blokeli kredi kartına yükler para biter kredi kartınız biter.

Burada harcamalarınıza dikkat edin ve içerideki hesabınızdaki para çekilmeden harcadığınız parayı tekrar hesabınıza koyunuz…

Yani hesabınızı ilk açtığınızda ki para doğalgaz aboneliğindeki gibi önden para yatırıyorsunuz sonradan ödemezseniz o paradan çekiliyor…

Belli bir zaman sonra ( blokeli kredi kartından harcadığınız parayı ) Normal bir kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz…

Bu süreç zaman aralığını bankanıza sormanız doğru olacaktır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2021 )

Bloke Teminatlı Kredi Kartı alabilmek için Bir bankanın şubesine gitmeli BAŞVURULARIZI kendi kimliğiniz ile yapmanız gerekir ( 18 yaşını geçmiş olmanız gerekir )

Bankada paranız yok ise para yatırarak yeni bir hesap açtırabilir. Bloke Teminatlı Kredi Kartı talep edebilirsiniz.

Bankaya Ne Kadar Güvence yatırmanız Gerekiyor?

Bankalar bunun için herhangi bir sınır koymazken, minimum  1,000 TL ve üstü işlem görüyorlar. Eğer bloke miktarına göre bir kredi kartı alabilirsiniz. Mesela 10,000 TL. para bloke var ise 3.000 ve 4.000 TL  TL dolayında bir kredi kartı almanız muhtemeldir.  ( Bankanızdan bilgileri öğrenmenizi tavsiye ederim. )

Ülkemizdeki tüm bankalar bloke güvenli kredi kartları verir. Faizsiz kredi kartı almak istiyorsanız Kuveyt Türk Katılım Bankası yada Ziraat katılım Bankası şeklinde katılım bankalarına müracaat yapabilirsiniz.  

Özellikle sicili iyi olan kişiler tarafınca tercih edilir. Sizlerin de kredi kartı kullanımında herhangi bir sorununuz olmadıysa süratli bir halde başvurabilir ve temin edebilirsiniz.

Bir kişinin kredi derecelendirmesi düşükse, bankanın kayıtlarında durumu bütünüyle bozuk olsa bile bankalardan bloke güvenli bir kredi kartı kullanabilirsiniz.

Bu tür kredi kartlarının en mühim avantajlarından biri ise düşük kredi notuna haiz kişilerin kredi notlarını yeniden yükseltme fırsatı yakalayabilmektedirler.  Bankaların kredi kartına haiz olmak için bankaların talep etmiş olduğu bazı şartlar ve gereklilikler yerine getirilmeli, ondan sonra müracaat yapılmalıdır.

Başka bir deyişle, bankalar tarafınca gösterilmekte olan bu hizmet yardımıyla, artık kredi notunuzu dikkate almadan bir kredi kartına haiz olabileceksiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Bloke para ile kredi kartı;  kredi kartı olarak kullanılabilir. Bankalar düşük kredi derecelendirme ile insanlara kredi kartı hizmetleri sağlamak amacıyla bu biçim ( blokeli kredi kartı ) hizmetleri sunmaktadır.

Bankaya belirli bir miktar para yatırılır ve karşılığında bankanın belirlediği faiz oranında kredi kartı da alabilirsiniz. Bu oranlar blokaj miktarına göre değişiklik gösterebilir. Kısacası, kredi kartı başvurusu yapmadan önce bankaya verilen mevduat hesabı üzerinden bankanın kredi kartını (vade hesabı açtıysanız) kullanmak bir seçenektir. (Kredi kartı borcunuzu ödeyemezseniz bankanın borcu bu bloktan düşecektir.)

Bu durumun en olumlu yanı kredi notunuzun yükselmesi yani herhangi bir banka kredi kartından talepte bulunmanız (kredi kartı notunuz olarak) Artacak) olumlu sonuçlara yol açacaktır. Ayrıca Bloke kredi kartınızı iptal edebilir ve aynı bankadan kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanız davanızın olumlu olduğunu düşünürse, hemen dondurulmamış bir kredi kartı alırsınız.

Kredi kartınızın limitini siz belirliyor olabilirsiniz fakat bankanın da durumunuza gore istediğiniz limitin altında bir oranı onaylayabilir. Talebinizde engellenen oranı banka hesabına yatırır iseniz kredi kartının limitini istediğiniz orana çekeceklerdir. Bu işlemler bankanın alan kişi temsilcileri tarafınca süratli bir halde sonuçlandırılır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Anılır
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Anılır

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Anılır

Bankalar bizlerin ekonomik çıkmazlarda destek sağlar. Bu hizmet için belli bir ücret talep eden kuruluşlardır. Bloke işlemin asıl amacı kelime anlamı ifade edilerek açıklanır ise Güven kelimesin ile eş anlamlıdır.

Banka ve şahıslar ile yapılan alış verişler de karşılıklı bir güven vardır. Bankaların şahıslar üzerinde belirledikleri güven çizelgesi vardır. Bunun farklı bir adı da kredi notudur. kredi notunuza göre kredi limitleriniz belirlendiğini biliyor muydunuz ?

Paramızı evde tutmak yerine bankalara yatırmayı tercih ederiz bunun en büyük nedeni bankalar güveniriz. işte Bankalarında bize Bloke teminatlı kredi kartı vermeleri neden vardır. Özellikle bizim talep etmemizin nedeni de bu karşılıklı güvenin gelişmesi diye açıklayabiliriz.

Aline bireyleri kredi kartı kullanımı konusunda bilinçsiz davrandığında ilk etap da ” Bloke Teminatlı Kredi Kartı ” ile denemeler yapılabilir.

Burada belirleyeceğiniz miktar bloke tutarı ile orantılı olacaktır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Almak basit mi dir
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Almak Kolay Mı

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Almak Kolay Mı ?

Bloke Teminatlı Kredi Kartı ne demek altta konunun devamında ayrıntılı olarak değinilmiştir. Öncelikle bankanın sizin borçlarınıza sadık biri olduğunu anlaya bilmesi için kredi kartınız olmalıdır. Bu kredi kartı harcamalarınız ve geri ödeme alışkanlığınız sizin kredi notunuzu etkilediğini biliyor muydunuz ?

kredi kartı talebeniz onaylanmadı ise yapmanız gereken şey hesabınıza para yüklemeniz. Bloke teminatlı bir kredi kartı bankadan talep etmenizdir.

Bloke Teminatlı Kredi Kart için bankada hesabınız olmalıdır. hesabınızdaki para miktarının bir kısmı harcamak kaydı ile size kredi kartı verilir.

Bu durum banka ile kredi kartı talep eden kişi için karşılıklı güvenin gelişmesi sağlar. En önemlisi kredi kartı kullanma alışkanlığı olmayanlar için ön pratik yapma alışkanlığı kazandırır.

Bloke kredi kartının artıları ve eksileri nelerdir ?

Bloke kredi kartının artıları ve eksileri hakkında ayrıca bilgi verilecektir.

bloke kelime anlamı güven ifade etmektedir. Bankanın borçlarınıza zamanında ödememeniz nedeni ile size kredi kartı vermiyor olabilir.

Bloke kredi kartının artıları

Kredi kartları ile kıyaslandığında olmayan parayı harcamanız söz konusu değildir.

Bu nedenle hesabınızdaki para haricinde harcama yapamayacağınız için fazladan borcunuz olmayacaktır.

Kredi kartı talep ettğiniz ve onay vermeyen bankadan böylelikle kredi kartı alabilirsiniz.

Bloke kredi kartının eksileri

blokeli kredi kartı için banka hesabınızda para olması gerekir. Yani para yok ise bloke kredi kartında limit olmadığı için kredi kartının bir anlamı olmayacaktır.

Normal kredi kartlarında ödeme esnekliği vardır. Hata peşin alıp 9 ay taksit ile ödeme seçenekleri sunarlar.

Bloke teminatlı kredi kartı borcu nasıl ödenir ?

Hesabınızda para miktarı kadar olan kısım bloke teminatlı kredi kartınızın limiti olduğu için borcunuz da olmayacaktır. Bu sistemin asıl amacı teminatlı kredi kartı kullanım alışkanlığı edinmenizdir.

Banka hesabınız ile harcama limitini sınırlandırdığı için size ilave bir borç çıkmaz. Zaten hesabınızda para vardır ve blokeli kredi kartınızın parasını ödemezseniz hesabınızdan otomatik çekilir.

Sonuç olarak, ödeme alışkanlığı kazanmanız için yapılan bu işlemleri banka takip eder. Borçlarınız hesaptaki paradan çekilir fakat siz o hesaptaki teminatlı para çekilmeden önce borçlarınız ödemeniz gerekir.

 bloke teminatlı kredi kartı başvurusu ziraat bankası
ziraat bankası bloke kredi kartı başvurusu

Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat bankası ve bir çok banka ” bloke teminatlı kredi kartı ” gibi hizmetler sunmaktadır. bunun nedeni kredi notu oluşmamış SGK lı bir işte çalışmamış veya düşük bir kredi notuna sahip olma gösterilebilir.

ziraat devlet bankasıdır. teminatlı kredi kartı başvurusu yapmak için bir hesabınızın olması gerekir. Ayrıcalıklı bir çok hizmeti kurumsalında müşterilerine sunmaktadır.

Kredi kartı teminatlı başvurusu için müşteri temsilcisi ile görüşmeniz ve hesabınızdaki para miktarının belli bir oranı kadar kısmının bloke edilerek harcamanıza müsaade edilir.

kredi kartı alamıyorsanız ( yukarıda bir çok husus da nedeni açıklanmıştır. ) ziraat bankası bloke teminatlı kredi kartı alarak ödeme alışkanlığı edinebilirsiniz. Bu sayede kredi notunuzu yükseltmeniz mümkündür.

kredi puanınız bankadan çekeceğiniz kredi limitinizi belirler.

Ziraat Bankası Hesap Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası bloke kredi kartı, hesabınızdaki tutar kadarı ile limitiniz belirlenir. Bloke edilen hesabınızdaki para miktarı ile banka harcamalarınızın dan oluşan tutarı limitler ve kendini güvence altına alır.

ziraat bankası hesap bloke kaldırma için belli bir zaman kullanınız be e devlet den kredi durumunuza veya findeks raporunuza olumlu yansıdığı gördünüz.

ziraat bankası size en yakın şubeye gitmeniz ve durumunuz anlatmanız gerekiyor. bloke kaldırma işlemi sizin banka üzerinde bıraktığını geri ödeme alışkanlığınız oluşmalı ile orantılı olarak belirlenecektir.

Kredi kartı ödemelerini aksatan kişiler için biçilmiş bir kaftan dır. özellikle ziraat bankası gibi kurumsal bir bankadan blokeli kredi kartı almanız.

Ziraat Bankası Bloke Teminatlı Kredi Kartı nedir

Ziraat bankası bloke teminatlı kredi kartı Talebi için öncelikle ziraat den kredi kartı başvuru yapmanız gerekiyor. Aldığınız olumsuz yanıt karşısında size Bloke teminatlı ziraat bankası kredi kartı başvurusunda bulunmanız gerekir.

Bloke kredi kartı sahibi olmak isteyenler için Ziraat Bankası’ndan altın kart başvurusu yapılması tavsiye edilir.

 Çünkü platin işlevli kredi kartlarının daha yüksek gelir ve kredi notuna sahip kişiler için tasarlanmış olmasıdır.

Ziraat Bankası GOLD Kredi Kartı ile Platin Kredi Kartı arasında pek bir fark yok ama üst limit daha yüksek. Gold kart sahibi kişiler için güvenli kabul edilen özelliklerden bazıları aşağıdaki gibidir.

 1. ATM den nakit avanslarını kolaylıkla çekebilirler.
 2. Atm’lerden para ödemeden Türkiye’deki bütün Atm’lere üctetsiz para aktarımı yapabilirsiniz.
 3. Taksitle alış veriş yapabilirsiniz.
 4. Temassız ödeme özeliği vardır.
 5. Bu ve teminat olarak pek çok özelliğe sahip bir Ziraat Bankası kredi kartınız olur.

Ön uygulamanıza gereksinim duyuyorsanız, burada dahi oluşturabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı almak için yapılması gerekenler
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alırım – Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2020 )

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alırım

Bloke Teminatlı Kredi Kartın düşük kredi derecesine haiz kişiler tercih etmektedir. Kredi derecesi düşük kişiler bankalarda kredi kartı almadıkları için bankalar ‘’ bloke teminatlı kredi kartı  ‘’ uygulaması ile düşük kredi kartı notu olan kişileri kolaylık sağlamaktadır.

Düşük kredi notuna haiz kişiler bloke li kredi kartı kullanarak sicillerindeki yetersiz görülen kredi notlarını yükseltebilir. Sonrasında değişik bankaların kredi kartlarına başvuruları pozitif neticelenmesi muhtemeldir. Bloke kredi kartı tertipli ödeme modeli ile size olması ihtiyaç duyulan tertipli ödeme alışkanlığını kazandıracaktır.

Peki Kimler Güvenli  ( Bloke Teminatlı Kredi Kartı ) Başvurmalıdır?

 • Düşük kredi notu olan kişiler
 • Bankalara geç ödeme meydana getiren kişiler
 • Bozuk banka kayıtları olanlar ( düşük kredi notuna haiz kişiler )
 • Yetersiz aylık geliri olan kişiler
 • Engellenen Güvenli Kredi Kartı Uygulaması

Engellenen güvenli kredi kartı için  müracaatta karar verdiyseniz,  yukarıda belirttiğim ve altta yazıda ayrıntılarına yeniden değineceğim işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir. Size en yakın her hangi bir banka şubesine kimliğiniz ile gitmeniz gerekir. 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir Bankanın alan kişi temsilci sicilinizi gözden geçirir  ( kredi notunuz yüksek ise kredi kartı size vereceklerdir) Kredi notunuz yetersiz ise mevzu başlığında belirtilen şeklinde ‘Bloke Teminatlı Kredi Kartın’’ almanız yönünde sizi bilgiler verilecektir. Dikkat edilecek başka bir husus ise bu biçim işlemler için bankaya bizzat gitmelisiniz

Bankanın Bloke Teminatlı Kredi Kartı İçin Şartları Nedir

Paranızın bloke olacağı bir banka hesabı açmanız gerekir. Alan kişi temsilcisi durumunuz ( sicilinizi ) inceler ve sizi olabilecek en uygun şekilde bilgilendirir kara listeye alınmış iseniz sizi ek olarak işlemler yapılacaktır. Durumuzda her hangi bir sorun oluşturacak husus yok ise işlemlerini rutin olarak yapılır.

Bloke edilen paranızın ve verilebilecek kredi limitiniz hesaplanarak size informasyon verilir. Ek olarak belirlenen bu limiti düşüre bilir. ( yükseltmek için ek olarak bloke edilmiş para talebin istenebilir )Yasal mevzuatlar ve Hususi bankaların belirlediği hususlar mevzusunda sizi bilgilendirirler. Çoğu zaman banka yatırdığınız paranın %80 i kadar tutarı kredi kartı limitiniz olarak belirler.
Ek olarak bir müracaat formu yoktur. Ve bankalar haricinde bu biçim işlemleri yapabileceğiniz kurum ve kurum yoktur.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Pozitif ve Negatif Durumları Nedir ?

Güvenli kredi kartına haiz olan biri , yapmış olduğu işlemlere oldukça daha çok dikkat eder.

Tertipli ödemelerin tarafınızdan gerçekleştirmemesi neticesinde bloke paranızdan temin edilir. tertipli öneme alışkanlık elde etmenizi sağlar. Hesabınızdaki bloke edilmiş paranın olması bankaya ek olarak  ( banka sicilini bozuk olanlar için ) bir Güven verecektir. Rehinli kredi kartı  yani bloke teminatlı kredi kartı almak ilk etapda mantıklıdır. Zaman geçtikçe rehine edilmiş kredi kartınız normal bir kredi kartına çevirebilirsiniz.

Teminatlı Kartın Pozitif Durumları:

Kredi notunuz düşük olsa da, bu kar’ da başvur da bulunabilir ve kullanabilirsiniz.

Size sağlayacağı en büyük avantaj ise kredi notunuzu yükseltme imkanı sunmasıdır.

Kredi kartınızın limiti bloke edilmiş paranızın oranı kadar olacaktır.

Taksit alışverişler yapabilir ve bu tarz şeyleri düzgüsel bir kart şeklinde kullanabilirsiniz.

Teminatlı Kartın Negatif Durumları: Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2020 )

 • Bankaya bulunması ihtiyaç duyulan bir nakit paranızın olması
 • Kartın ödemesini asla geciktirmemelisiniz.
 • Ödemede gecikme olması durumunda, banka borç yerine hesaptaki parayı toplayabilir.
 • Geleneksel kredi kartları almak için durağan(durgun) bir aylık gelir ve iyi bir kredi derecelendirme şeklinde sağlamanız gerekir gereksinimleri vardır.
 • Geleneksel kredi kartları için onay alma mesele  var ise, güvenli kredi kartları standart kredi kartı satın alma oldukca daha kolay engellenen alabilirsiniz.

Bloke güvenli kredi kartı almak düzgüsel kredi almadan ilkin her kati denemesi gerekir. Tertipli ödeme alışkanlığı kazanarak önceki kredi notunuzun da ki olumsuzlukların giderilmesini sağlayabilirsiniz. (  Birkaç ay sonrasında kredi notunuzun değiştiğini görmüş olacaksınız). Ek olarak şunu belirtmek isterim harcamalarınızı bütçenize gore ayarlamanız, sonradan oluşabilecek ve canınızı sıkabilecek durumları önlemenizi sağlar. Günümüzde de ekonomik zorlukların bir kişiyi darboğaza soktuğunu ve gelir gider dengesini doğru ayarlamanız icap ettiğini bir kez daha hatırlatmakta yarar var.

Bloke konulan hesabınızı nasıl açarsınız adlı yazımız okumak isterseniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2020 )
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2020 ) Konusuna 18 Yorum Yapıldı

 1. coşkun dedi ki:

  Teminatlı kredi kartı almak bana biraz mantıksız geliyor. Tabi bankalarda işini garantiye almadan kimseye bir şey vermiyor. Yinede lazım olunca başvurulabilecek bir yöntem.

 2. Muzaffer dedi ki:

  Arkadaşlar bugün türkiye finansa gittim bayan arkadaşa blokeli kart almak istiyorum dedim tabi veririz dediler enaz 250tl başlıyo siz kacpara yatırırsanız limitiniz o oluyor yarim saatte kartımıda teslim ettiler bilginize albaraka ing ziraatte veriyor

  1. Sezgin dedi ki:

   Hepsinden aldinizmi kart

  2. Serkan dedi ki:

   Ing ve albaraka kesin veriyor mu

   1. Param Kredim dedi ki:

    Serkan Bey

    İNG bankası Müşteri Hizmetleri Numarası : 0 850 222 0 600
    Albaraka bankası Müşteri Hizmetleri Numarası : 444 5 666

    Güncel bilgi edinmeniz için Albaraka bankası ve İNG bankası İletişim numaralarını sizle paylaştım…

    Öğrendikten sonra bilgilerinizi buradan paylaşırsanız. Bir çok kişi bilgi sahibi olacaktır.

    İyi günler dilerim…

  3. Oğuzhan dedi ki:

   Merhaba ben Oğuzhan Türkiye finanstan bloke teminatlı kredi kartı almak istiyorum 300 tl yatırsam kabul ederler mi ve ne gerekiyor giderken takip vs bakıyorlar mı onaylanır mı

   1. Param Kredim dedi ki:

    Oğuzhan Bey

    Türkiye finans ta ilk defa hizmet alacaksanız. Müşteri hizmetlerine sorunuz çünkü her banka kendince bir ücret belirliyor. Bloke teminatlı kredi kartı talep ettiğinizde sormanı gereken hususlar

    1) ne zaman normal bir kredi kartını geçiş yapabilirim. ( sonrasında bankaya başvurunca süreç uzaman diye mutlaka net cevap alın )
    2) 300 tl nin limitini arttırmada sorun yaşamamak için açtırmadan önce sorun ( zor oluyor sonra limiti arttırmak)

    0850 222 22 44 limiti ve yukarıda belirttiğim husuları Müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz. Edindiğiniz bilgileri buradan paylaşırsanız rica ediyoruz…

 3. Yusuf dedi ki:

  Bugün Türkiye Finans tan mevduat blokeli kredi kartı aldım 1100tl yatırdım yarım saate kredi kartını verdiler 1000 TL limitli ….Kuveytturk e gittim şu an vermiyorlar bilginiz olsun ZIRAAT en düşük 5000tl istiyor ….Vakifnank vermiyor ….

  1. Param Kredim dedi ki:

   Yusuf Bey,

   Bilgi için teşekkür ederim.

   İyi çalışmalar

  2. Naz dedi ki:

   Türkiye Finas bank mevduat blokeli kredi kartı başvuru şartları neler? bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Makale yazarlığı yapıyorum fakat sigortam yok sorun olur mu? İnternetten çalışıyorum.

   1. Param Kredim dedi ki:

    Naz Hanım,

    Konu hakkında ayrıntılı bilgi için 0850 222 22 44 iletişim numarasını aramanız gerekiyor. Türkiye Finans bank mevduat blokeli kredi kartı başvuru talep eden kişinin bizzat kendi bilgileri ile başvurması gerekiyor. Süreci tamamladıktan sonra buradan Bizle paylaşmanız bir çok kişinin bilgi sahibi olmasına sağlayacaktır.

 4. Tozi Pozi dedi ki:

  Benimde borcum olmamasına rağmen önceki borçlardaki takılmalar icralar yüzünden kredi notum düşük.borcum bitti.ancak kredi kartı vermiyorlar..dolayısıyla notuda yukseltemiyorum..bende bu yolu kullanacağım..yoksa bizim not yerinde sayacak..

 5. Turgay dedi ki:

  Merhaba Arkadaş lar bende yapi krediden teminatli kart aldim yapi kredide veriyor bilginize.

  1. Param Kredim dedi ki:

   Turgay Bey,

   Bilginizi bizle paylaştığınız için teşekkür ederim. Teminatlı kredi kartını Yapıkredi Bankasından almakla iyi yaptınız çünkü özel bankacılık sisteminde, Müşteri hizmetlerinin ilgi ve alakası çok iyidir.

  2. Adnan dedi ki:

   Ne kadar limit verdiler ve ne kadar para bloke ettiniz biraz bilgi verebilir misiniz?

  3. Adnan dedi ki:

   Yapı Kredi ne kadar limit verdiler ve ne kadar para bloke ettiniz biraz bilgi verebilir misiniz?

 6. Mustafa dedi ki:

  Genelde kuveyttürk hemen veriyor deniliyor ama, kuveyttürk’e başvurdum. 1 saat beklemeden sonra red yedi. Ertesi gün Türkiye Finans’a gittim ve 1 saat olmadan kredi kartımı teslim aldım. Şubeden şubeye değişiyor.

  1. Param Kredim dedi ki:

   Mustafa Bey,

   ” Bloke teminatlı Kredi kartı” her hangi bir neden den dolayı bir çok kişi talep edebiliyor.

   Bizle bilgilinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

   İyi Günler Dilerim

Sayfa başına git