Param Kredim
Sermayesiz İş Fikirleri Sıfır Sermayeli İşler | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > Genel > Borç Para Veren Faktoring

Borç Para Veren Faktoring

Tarih: 16.11.2022
Güncel: 16.11.2022
borç para veren faktoringler

Nakit ihtiyacı olan ve kredi çekemeyen insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan aslında “yeni nesil tefecilik” yapan borç para veren faktöringler hangileridir. Bu faktöringlerden nasıl borç para alırız ve ödemeleri nasıl yaparız diye birçok insan araştırmaktadır.

Bugünlerde bankalar dışında borç para alabileceğimiz birçok kurum ve platform bulunmaktadır. Yasal olanlar kadar yasadışı olanlarda ne yazık ki bu piyasa içerisinde yer almaktadır.

Borç para almak isteyen kişiler hemen yasa dışı oluşum ya da platformlara başvurmadan evvel güvenilir ve yasal olan faktöringler hangileri mutlaka bunları araştırmalıdır. Güvenlik açısından son derece önemli olan bu hususa herkesin dikkat etmesinde fayda vardır.

Yasal olduktan sonra sadece kişiler değil firmaların da başvurabileceği borç para veren faktöringler bulunmaktadır. Kredi notunuz küçük ya da olumsuzsa bankalardan kredi alamıyorsanız sizlere borç verebilecek faktöringlerin hangileri olduğunu araştırabilir ve kendinize en uygun olanı bulabilirsiniz.

Borç Para Veren Faktoring Denetleniyor mu?

Ülkemizde yasal olarak borç para alabileceğiniz birçok kurum bulunmaktadır. Borç alan ve veren tarafların güvenliği açısından elbette ki bu kurumlar Türk Ceza Kanunu ve Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) tarafından listelenmekte ve denetlenmektedir.

Yasal olarak borç para veren kurumları tercih ettiğinizde BDDK tarafından listelenen kurumlara bakmalısınız. Bu kurumlar her yıl güncellenebilir. Yeni kurumlar eklenebilirken var olan kurumlarda listeden çıkarılabilir. Burada denetleyici ve düzenleyici rolü bakımından BDDK büyük bir görev düşmektedir.

Hangi Faktoringler Borç Para Vermektedir?

Günümüzde ihtiyacı olan herkesin faktöring firmaları kullanarak borç alabildiği bir ortam vardır. Güvenilir borç para veren faktoringler BDDK tarafından her yıl ilan edilen listeler arasında yer almaktadır. Bu faktöring firmaları güvenilir olmakta ve yasalara göre hareket etmektedir.

2022 yılında BDDK tarafından onay olan güvenilir borç para veren faktöring firmaları şöyledir;

 • Acar Faktöring
 • MNG Faktöring
 • Akdeniz Faktöring
 • Akın Faktöring
 • ABC Faktöring
 • Optima Faktöring
 • VDF Faktöring
 • Kapital Faktöring
 • Tam Faktöring
 • Analiz Faktöring
 • İstanbul Faktöring
 • Arena Faktöring
 • Ulusal Faktöring
 • Kent Faktöring

Bunlar sektör içerisinde en çok bilinen faktöring firmaları iken toplamda 58 faktöring firması yer almaktadır.

Bu firmaların yanı sıra bankalarında kendilerine ait bazı faktöring firmaları bulunmaktadır. Birçok vatandaş bu faktöring firmalarını tercih etmektedir. Kendi içerisinde borç para veren faktöringleri bulunan bankalar ise;

 • Ak Faktöring
 • Deniz Faktöring
 • Garanti Faktöring
 • TEB Faktöring
 • Fiba Faktöring
 • Anadolu Faktöring
 • Atılım Faktöring
 • Halk Faktöring
 • Yapı Kredi Faktöring olmaktadır.

Nakit ihtiyacınız var ve banka kredi notunuz düşükse bu yeni nesil borç verme faktöring firmalarını kullanabilirsiniz. Borç verme konusunda her faktöring firması kendi koşullarını farklı bir şekilde sunabilir.

Ancak kendinize uygun olan faktöring kurumu seçmeden önce mutlaka BDDK sitesinde her yıl yayınlanan borç para veren faktöringler mutlaka detaylı bir şekilde incelemeyi unutmayınız.

Eğer internette gördüğünüz herhangi bir faktöring kurumu bu liste içerisinde yer almıyorsa muhtemelen yasal olmayan bir şirkettir. Bu şirketler sizler ve yatırımlarınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Detaylı bilgi için ilgili diğer içeriklerimizi okuyabilirsiniz.

kaç tane faktoring şirketi var
borç para veren faktoringler

Borç Para Veren Faktoring Firmaları

Senet kullanmak isteyenler bu yerlerin ve faktoring şirketlerinin nerede olduğunu bilmek isterler. Senet sunan birçok acente ve şirket var. Bütün bunlara ayrıntılı olarak bakacağız. Senet üzerinde imza kredisi kullanan faktoring şirketleri yasal olarak da bunu yapabilir. Kredi notu düşük olan kişiler bankalarına ödeme yapmaya devam edecek ancak yeniden borç almak zorunda kalacak ya da kara listeye alınacak.

Başvurduklarında bile genellikle reddedilirler. Bu kişiler acil olarak paraya ihtiyaç duyduklarında senet karşılığında para verecek yerler ararlar. Kredi İzmir, Eskişehir, Kocaeli, Bursa, Adana, Konya, Samsun, Antalya ve İzmir’de kredi veren birçok firma bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı karşılamak için ihtiyacınız olan parayı almanın tek yolu senetle borç para almak olabilir.

Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir?

Bu seçimleri yapanların güvenilir ajanslarla anlaşması gerekir. Borçlanma şekli olarak senetlerin düzenli kullanımı önerilmemektedir.

Faktoring, BDDK tarafından denetlenen güvenilir bir derecelendirme kuruluşudur. Borç verenleri manuel olarak ararken iyi bir güvenilirlik araştırması yapılmalıdır.

Faktoring Borç Para Alınır Mı?

Bir yerden tahvil kredisi mi aldınız? Tahvil karşılığında borç para alarak gelir elde etmek isteyen bireyler veya işletmeler, genellikle derin bir borcu olan ve acil ödeme yapmakta güçlük çeken kişileri hedef alır. Bu kişileri bulursanız ne kadar faiz öderlerse ödesinler borcunuzu öderler. Çok yüksek bir faiz oranıyla çok kısa bir süre içinde ödeme almayı kabul edenler. Bu borç verenler bu görevleri düzenli olarak yerine getirdiklerinden, Haciz gibi prosedürleri takip eden leasing hukuk firmaları ve lisanslı arkadaşlar var.

Ödeme probleminiz yoksa, kötü bir geçmişiniz yoksa ve yaşam koşullarınız iyiyse faturaları çıkış yolu olarak görmüyorsunuz. Ancak, günlük hayatın gerçekliği pahalıdır.

insanların ihtiyaçlarının sonu yok ve banka borçları ve temerrütleri var. Kredi kartı borcu olan kişiler çıkış yolu bulamayınca para, iş, şirket, iş için çare bulmaya çalışırlar.

Borç alıp verdiğini söyleyen birçok varlıklı kişi, kuruluş ve şirket var. Bahsettiğimiz şirket ve kuruluşlar arasında yasal çerçevede faaliyet gösteren şirketler olduğu gibi tamamen illegal olan düzensiz çalışanlar da bulunmaktadır.

Bizce borç ve nakit denildiğinde sadece bankalara ve faktoring şirketlerine bakılmalıdır.

Borç Para Veren Faktoringler

Bankacılıkta kötü bir geçmişi olan ancak acil fon ihtiyacı olan herkes faktoring şirketine başvurabilir. Tüm faktoring şirketleri kredi vermemektedir. Senetle tüketici kredilerini faktorize etmenin bir yolunu bulmak, dikkatli araştırmayı gerektirir.

Bankalar güvenilir bulmadıkları kişilerin başvurularını reddedecektir. Bu durum faktoring şirketleri için de geçerlidir. Faktoring şirketlerinin de kredi politikaları vardır, çünkü ödeme potansiyeli düşük olan pek çok kişi bu kurumlara başvurmaktadır. Görüşmeniz sırasında iyi bir izlenim bırakmanız ve hangi şirketlerin işletme kredisinden yararlanacağını öğrenmeniz önerilir.

Bir faktoring şirketinin senet bozması yasal mıdır? faktoring şirketleri, bankaları da düzenleyen BDDK tarafından denetlenmektedir. Ülkemizde hizmet veren tüm firmaların listesi BDDK’nın resmi internet sitesinde yer almaktadır. İldeki firmalara bakarak doğru firmayı bulabilirsiniz. Faktoring şirketlerinin başvuru sahiplerini anlamak çok önemlidir.

Faktoring şirketi ile görüşmeden kredi almanız mümkün olmayacaktır. Faktoring şirketinin başvuru sahibinin adını duyabilmesi için girişimci olması gerekir. Aksi takdirde bireysel taleplerden olumlu sonuç alınması mümkün değildir.

Bu, genel olarak şirketler için tercih edilen ödeme yöntemidir. Nakit ihtiyaçları, bonusları kullanmak için kaydolarak karşılanabilir. Nakit yönetiminde senet kullanımına öncelik verilmelidir. Kredi sağlayan faktoring şirketleri bunu nakit işlemleri adına yapmakta ve tamamen hukuka uygun olarak faaliyet göstermektedir. BDDK’nın resmi internet sitesinde tamamı devlet kontrolünde olan resmi şirketler yer almaktadır. Bazı faktoring şirketleri senet sunar.

Borsaya kote şirketler, öncelik verilebilecek bazı faktoring şirketleridir.

Ülkemize hizmet veren muhtemelen onlarca firma vardır. Faturalarının güvenilirliğini düşünenler bu firmaları tercih edebilirler.

banka faktoring şirketleri
faktoring ve bankalar hangi faktoring daha iyi

Faktoring ve Bankalar

Bankalar dışında kredi verebilen çeşitli kurumlar da bulunmaktadır ancak faktoring şirketleri bu iş için en güvenilir seçenek olarak değerlendirilebilir. Faktoring ve bankalar dışındaki diğer kredi kuruluşları. Fonların kullanımıyla ilgili bazen katı yönergeleri, birçok kişinin dışarıdan alacaklılar aramasına neden oldu.

Faktoring şirketleri bunun için en güvenilir ve popüler seçenek olsa da, borç veren bulmak kolay değildir. Bu firmalardan krediye ulaşamayanlar çeşitli acente ve firmaları araştırarak senet kullanabilirler.

Bankalardan ve faktoring şirketlerinden bağışlanabilir kredilerden yararlanabilirsiniz.

Satıcı, aracı satın alan müşteri adına kredi başvurusunda bulunur. Ve kabul notunu imzalayarak kredinin geri ödemesini müşteriden tahsil edin.

Acenteler de bu anlaşmadan yararlanmak için banka masraflarına faiz ekliyor.

Senet almanın bir diğer yolu da bu firmalardan taksitli olarak telefon, televizyon, tablet ve benzeri elektronik cihazları alıp nakit olarak satmaya çalışmaktır.

ama zamanla insanlar risk alıyor, borç para alıyor ve yüksek faiz oranlarıyla para satın alıyor.

Senetle Borçlanmanın Dezavantajları

Halihazırda borç almış birine borç vermenin dezavantajları şunlardır: Senetle borç para alırken yüksek faiz oranları ödemek zorunda kalırsınız. Yabancılardan borç para almak ve sözleşmeleri yeniden imzalamak sizi gelecekte daha zor bir duruma sokabilir.

Menkul kıymetlerle fon satın almak da varlıklarınızı riske atar. Faturalarınızı ödemezseniz, eviniz veya arabanız gibi gayrimenkulleriniz olabilir. Aktifbank N’nin kredi notu düşük olan kişilere 25.000 TL’ye kadar kredi sağlayan Kolay Kredi Seçeneğinden kredi geçmişi ne olursa olsun yararlanabiliyorlar.

Farklı seçenekler ve ücret tarifeleri kapsamında çekilen kredi tutarlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Faktoring Şirketleri Hangi Belgelere İhtiyaç Duyar?

Mükerrer faturaları vadesinden önce bozdurarak erken para kazanmak istiyorsanız, bilmeniz gereken şartlar ve prosedürler vardır. faturaları ödemek. Ayrıca bu parayı 30 dakika gibi kısa bir sürede doğrudan hesabınıza uygulayabilir veya alabilirsiniz.

Tutarınızın alınmasının daha uzun sürebileceğini unutmayın. Gerekli belgeler ve malzemeler sözleşme ekleri ve aydınlatma izin formları şeklinde sağlanır. Senetle borç para almak güvenli midir? Meşru faktoring şirketleri aracılığıyla krediler ve nakit finansmanı çok güvenlidir.

Tanımadığınız kişilerden ve borç verenlerden senet ödünç almak güvenli değildir.

Senet kullanırken çekmek istediğiniz kredi tutarına, senet sayısına ve gelir durumunuza göre vade seçenekleri değişmektedir.

Bu durumdaki kişiler için bu tarz çalışmalar yapan firmalar var mı, bu firmalarla nasıl iletişime geçebilirim ve en güvenilir kredi noktalarını nasıl bulabilirim?

Borç Para Veren Faktoring

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Borç Para Veren Faktoring
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git