Param Kredim
İcra Dosyası Kapatma Talebi Nasıl Yapılır | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > Genel > BORSA OYUNCULARININ ANALİZİ VE ÖNEMİ

BORSA OYUNCULARININ ANALİZİ VE ÖNEMİ

Tarih: 11.01.2021
Güncel: 28.09.2022
BORSADA kazanma stratejileri nelerdir

BORSA OYUNCULARININ ANALİZİ VE ÖNEMİ Borsa, alıcı ve satıcıların (ekonomik işlemler, fizyolojik bir tesis yada ayrı bir varlık değil gevşek bir ekonomik ağ) (hem de shar olarak da adlandırılır …

Borsa, bir şirketi temsil eden alıcılar ve satıcılar (fiziksel tesisler veya bağımsız kuruluşlar değil, gevşek bir ekonomik işlemler ağı) (hisseler olarak da adlandırılır) topluluğudur; bunlar, halka açık borsalarda ve öz sermaye finansman platformları aracılığıyla işlem gören menkul kıymetleri içerebilir.

Özel şirket hisseleri şeklinde yatırımcılara satılan tek bir özel olarak işlem gören hisse senedi. Borsa yatırımı esas olarak borsa komisyoncuları ve elektronik ticaret platformları aracılığıyla gerçekleştirilir.

BORSADA kazanma stratejileri nelerdir
BORSA OYUNCULARININ ANALİZİ VE ÖNEMİ

Borsa, ufak çerçevesi altında birçok çalışanı istihdam eden yerlerden biridir. Bu geniş çerçevenin içine baktığımızda, birçok oyuncu türünün ufak, büyük, geçici kalıcı, etken, tembel ve birazcık daha tecrübeli ve bu pazarda becerilerini göstermeye hazır bulunduğunu görüyoruz.

Dünyada milyonlarca yatırımcı ve birçok değişik yatırımcı olduğundan, köpekbalıklarına girmeden ilkin rekabetin kiminle karşı karşıya bulunduğunu bilmek önemlidir. Ve hakikaten tüm oyuncular kendi türlerinde ustalaşmış.

Bu Sektörlerin Oluşturulması

Kurumsal yönetim, kendi şirketlerinin ponponları, insanların kendi şirketlerine yatırım yapmalarını sağlamak için tezahürat ve hareket etme nedenidir. Şüpheci olmalı ve bir firmanın altta yatan akıl yürütme için halka açıklamış olduğu tüm haberleri çözümleme etmeli ve kişinin akıl yürütme olmadan firmanın hisselerini abartmaya çalışmadığından güvenilir olmalısınız. Biri yutturmaca satın alabilir ve sonrasında CEO’nun hisse senetlerini boşalttığını ve hisse senetlerinin batmaya başladığını öğrenebilir.

Bundan sonrasında bizim için iş yürüten insanoğlu Brokerler geliyor. Hepimiz bu tarz şeyleri bir halde satın al yada sat emri olmak suretiyle doldurulması ihtiyaç duyulan ticari emirler göndererek kullanır. Bu tür birçok türü var

  • Scottrade, E-Ticaret, AmeriTrade şeklinde çevrimiçi brokerler.
  • Tam hizmet brokerleri – Edward Jones, Northwestern Mutual, banka mali müşavirleri şeklinde finansal danışmanlık firmaları.
  • Kat Komisyoncuları – yerde ticaret yapın.

Komisyonculardan sonrasında, bu pazardaki bir sonraki nüfus türü, gelecekteki beklenen kazanç ve gelirleri anlamak için belirli eylemleri araştıran ve çözümleme eden Analistler’dir. Yönetimin hisse senedi alıp almayacağına karar vermesine destek olmak için, bankalar, finansal riskten korunma fonları, yatırım fonları vb. Benzer biçimde çalışmış oldukları firmalar için analist raporları yayınlarlar.

BORSA OYUNCULARININ ANALİZİ VE ÖNEMİ

Bir tek insanoğlu değil, SEC şeklinde bazı komisyonlar ve firmalar (Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu) Haksız uygulamaları, imtiyazlı detayları ve şirketleri etkileyebilecek öteki birçok kuralı düzenleyen borsa başkanı da işletmenin işleyişinde büyük ve etken bir rol üstlenmektedir.

Hatta çevrimiçi yatırımcılar şeklinde insanoğlu, evden tecim yapmak ve birkaç yüz dolar ile binlerce dolar içinde bir çevrimiçi aracılık hesabı oluşturmak isteyen insanoğlu bile var. Bu, deneyimli bir finansal danışmanla kendine güvenen, kendi kendini yöneten yatırımcıdır.

TV destekçileri şeklinde öteki oyuncular – TV’deki milyonlarca izleyicinin ne kadar naif olduğuna bağlı olarak görüp satın alabilecekleri yada satın alamayacakları hisse senedi fiyatlarını açıklayan adamlar ve yatırımcıların okuyabileceği ve ikna edilebileceği tecim teorileri ve piyasa analizleri gösteren Finansal yazarlar kontrol etmek, borsa yatırımının işleyişini teşvik etmek ve kolaylaştırmak için de oldukca çalışıyor.

BORSA OYUNCULARININ ANALİZİ VE ÖNEMİ NELERDİR

Son olarak, sevgili dünyamızdaki her şeyin ve yerin hem pozitif hem de negatif tesiri olduğundan, bu pazarda bazı fena oyuncularımız da var.

  • Kuruş hisse senedi yatırımcıları
  • Hisse senedini dökebilmeleri için hisse senedini abartmaya çalışan Spam Postaları
  • Etik dışı brokerler – oldukça fazla komisyon almak için bir sürü iş yapmak isteyen brokerler. (Para Avcısı)

Saygısız evler temelde borsada ana çalışmanın yapıldığı riskli kısımdır. Bu aşağıdakilerden oluşur

Mali müşavirler İnsanların parasını yöneten ve o kişinin emekli olması için hisse senedi ve öteki varlıklara yatırım icra eden kişiler

Hedge fonları, milyonlarca ve milyarlarca doları denetleyen yüksek net kıymetli bireylerin kullanabileceği fazladan büyük fonlardır.

Yatırım fonları, bu büyük fonda toplanan ve yatırım fonu yöneticisi tarafınca yönetilen müşterilerden gelen paradır. Bunlar çoğu zaman milyonlarca ve milyarlarca doları yönettikleri için daha yüksek fiyatlı hisse senetlerine yatırılır.

Yatırım fonları iyi performans göstermezse, yöneticiler, ödeme yapılmadan ilkin performans filigranı olan finansal riskten korunma fonlarından çoğu zaman değişik ücretler almaya devam edecektir. Varlık yaratma dinamiklerine son veren yatırım fonu oranlarına dikkat edin. Yatırım çoğu zaman uygun Yığın Analizi ile beraber bir yatırım stratejisi göz önünde bulundurularak yapılır.

Garanti bankası müşteri temsilcisine direk bağlanma adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim…

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
BORSA OYUNCULARININ ANALİZİ VE ÖNEMİ
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git