Param Kredim
Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma

Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma

Tarih: 25.11.2021
Güncel: 31.01.2022
denizbank kurtaran hesap borcu nasıl ödenir

Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma, nakit olarak sıkışan kişilere , bir anda oluşan masraflara, birkaç günlüğüne paraya ihtiyacı olan kişilere finansal alanda destek sağlamaktadır.

Denizbank’ın kredili mevduat ürünü olan bu ürün kurtaran hesap; uygun koşullarda ve harika faiz oranıyla her zaman krediyi elde etme olanağı tanımaktadır. Peki Denizbank kurtaran hesap nedir ? nasıl kullanılır? Gibi soruların cevabı işte bu makalemizin devamında mevcuttur

Denizbank’ı kurtaran Hesap nedir?

Bu hesap sadece kredi için değil, aynı zamanda acilen bir nakit ihtiyaç duymanız durumunda, fatura ödeme ve satın alma işlemlerinde belirtilen limit dahilinde ihtiyacınızı görebilirsiniz. Bu hesabı açabilmek için bu bankada bir hesabınızın olması ve hesabınızın aktif olması gerekmektedir.

Ancak kredi çekmediyseniz ve bu bankada hesabınız yoksa birikim başvurusunda bulunabilirsiniz.

Denizbank mevduat hesabı, özellikle ay sonuna yetişemeyenler için bir fırsat olarak görülüyor. Cazip erişim ve uygun faiz oranları bu hesabı daha da kullanışlı hale getiriyor. Kişiler bir müşteri olarak bankalarının tüm olanaklarından ve olanaklarından haberdar olmalıdır.

Türkiye’de DenizBank mevduat hesabı nasıl açılır? Kişilerin mevduat hesabı açabilmesi için online başvuru yapmaları veya yerel DenizBank şubenizle iletişime geçerek başvuru bilgilerinizi (kimlik, isim, adres ve telefon numarası) vermeleri gerekmektedir. Gerekli veri alanlarını doldurarak kayıt formunu doldurun.

	denizbank kurtaran hesap nasıl kullanılır
Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma

Denizbank Kurtaran Hesap Kullanımı

Bunun yanı sıra Denizbank kartına sahip olan kişiler alışverişlerde hesabın limitlerini kullanabilirler. Bu kurtaran hesaba kullanıldığı gün kadar faiz uygulanır. Kullanılmadığı günlerde hiçbir ödemeye tabii tutulmaz.

Denizbank kurtaran hesabın en mühim özelliği hesapta bakiye olmasa bile limit kadar para harcaması yapabilme imkanının olmasıdır. Denizbank kurtaran hesap ile taksitli kullanım seçeneğini de kullanma şansınız vardır. Taksitli kullandığınız takdirde 12 aya varan veda fırsatını sizlere sunmaktadırlar.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma

DETAYLI BİLGİ için bakın.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma Ve Kapatma

Ayrıntılı bilgi için …

Denizbank Kurtaran Hesap

Kurtaran hesap, acilen nakit ihtiyacınız olduğu durumlarda kullanabileceğiniz kredili mevduat hesabıdır. Bu hesabın ana mantığı hesap içinde para olmasa bile harcama yapabilme şansınızın olmasıdır. Yani hesap bakiyesi eksi durumuna gelse bile size sunulan limit kadar kullanım yapabilme şanssınız vardır.

Denizbank, nakit sıkıntısı çeken, beklenmedik harcamalarla karşılaşan ve birkaç günlüğüne paraya ihtiyacı olanlara maddi destek sağlıyor.

Kurtaran Hesap, Denizbank’ın kredili mevduat hesabı ürünüdür, uygun vade ve cazip faiz oranlarıyla her an kredi imkanı sunar. Banka’nın kredilendirme politikası, DenizBank’ı sorumlu kredi yönetimi ve takipteki varlıklardan (NPA) korurken, sermayeyi en verimli şekilde kullanmak ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak üzere tasarlanmıştır.

Kredi Politikası Müşterilerimizin çıkarlarını korumak için, kredi başvurularını dikkatle inceliyor ve onaylanmadan önce yerine getirilmesi gereken katı kriterler belirliyoruz: Müşteriler asgari bir gelir düzeyi göstermelidir. Borçlunun iyi bir istihdam kaydı olmalıdır

Tüzel kişiler alacak tahsili veya tasfiye faaliyetlerinde bulunamazlar.

DenizBank KMH nasıl iptal edilir?

Hesap açılış bölümünde, ‘yakın birikim hesabı adlı bir düğme göreceksiniz. Hesabınızın kapatılması durumunda önceki işlem geçmişinizin ve hesabınızda saklanan tüm bilgilerin sistemden silineceğini biliniz

Tasarruf Hesabına Para Yatırın Gelecekteki amaçlar için para biriktirmek istiyorsanız, tasarruf hesabınıza para yatırabilirsiniz. İnternet bankacılığı sisteminden veya DenizBank şubelerinden herhangi birinden para yatırabilirsiniz.

Denizbank web sitesini ziyaret edin ve bilgileriniz doğrultusunda bir hesap oluşturun. Bankanın şubelerinden herhangi birine para yatırmayı tercih ediyorsanız, size en yakın şubeye gidin ve banka personelinin yardımıyla hesabı açın.

Vadeli işlem hesabınızdan para çekmek için önce hesabınızda yeterli bakiye olduğundan emin olmalısınız. Mevduat hesabınızdan para çekme söz konusu olduğunda, bir başvuru formu doldurmanız gerekir.

Adınız, adresiniz, iletişim numaranız, yararlanıcı bilgileriniz gibi gerekli bilgileri doldurun ve başvuruyu gönderin. Başvurunuz işlendikten ve onaylandıktan sonra, aynı konuda bir SMS alacaksınız. Tasarruf hesabınız birkaç iş günü sürecektir

Kurtarıcı Hesabı bir dönem hesabıdır ve kredi hesabı olarak uygulanır. Hesap limitinize kadar kredi çekmenizi ve hesabınızdaki paranızı kontrol etmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Bu hesap, bir ATM yardımıyla veya bir Denizbank şubesine giderek açabileceğiniz bir hesaptır. Bunu mobil şubenizden veya bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz. Hesabınız ne kadar? Bir hesap açtığınızda, para yatırabileceğiniz bir kart alırsınız.

Yatırdığınız tutar, seçtiğiniz hesap türüne bağlıdır. Bu kartı para çekmek için kullandığınızda, tutar banka kartından borçlandırılacaktır. Sabit oranlı ve değişken oran gibi farklı hesap türleri mevcuttur.

Burada Hesap Sabit Faiz Hesaplarını Kaydetme hakkında konuşacağız.

Ayrıca, para yatırırsanız değeri artar.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri

Bu kurtaran hesap taksitli kullanımında ek limit oluşturmaz. Mevcut limitiniz dahilinde kullanım gerçekleştirebilirsiniz. taksitli kullanım yapacak olduğunuzda talebinizi Denizbank şubesinde, internet bankacılığında, telefon üzerinden ve ATM üzerlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

200 TL ve üzeri alışverişlerde taksitlendirme seçeneğini kullanabilirsiniz. Vade durumlar ise 3,6,9,12 ay şeklindedir. İlk taksit ödemeniz diğer ayın son iş gününde oluşur.

Eğer taksit ödenmezse, taksit miktarı içindeki anaparaya kurtaran hesap faizi biner.

Ödeme ise asgari ödemesinin son ödeme tarihine kadar ödenmelidir.

Denizbank Kurtaran Hesap Açma İşlemi

Denizbank kurtaran hesap açma 3 yolla yapılır . bu yollar;

  • sms
  • internet bankacılığı
  • şube üzerinden

Denizbank şubesinde kurtaran hesap başvurusu yapılır. Sms üzerinden yapıldığı zamanda TC kimlik numaranızı 3280 e mesaj atabilirsiniz. 5 dakika içinde başvuru sonucu sizlere gelecektir.

Eğer onaylandıysa hesabı açmak için Denizbank şubesine kimlik ve ikamatgah belgeniz yoksa herhangi bir faturanızı alarak gitmelisiniz. Eğer Denizbank üzerinde hesabınız var ise internet bankacılığından başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kapatılır

Eğer Denizbank kurtaran hesabını kapatmak istiyorsanız ya banka şubesine gitmelisiniz ya da telefon bankacılığı yani 0850 222 0800 numarasını tuşlayarak arayabilirsiniz.

Bu hesabı kapatmanız için bakiyenizin eksi olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra herhangi bir taksit de olmaması gerekmektedir.

Kurtaran Hesap Kapatma Denizbank

Kritik nakit ihtiyaçlarının karşılandığı DenizBank kurtaran hesabı sayesinde 1 YIL’a kadar vadeli ödeme seçeneği ile kredi kullanabilirsiniz. Birikim sadece kredi çekmenizi sağlayan bir işlem değildir, bu hesap sayesinde faturalarınızı otomatik ödeme talimatı da girebilirsiniz.

bu hesaptaki kartınızı alışverişlerinizde ve ödeme yapacağınız güne kadar kullanabilirsiniz. faiz. Kısacası, fonunuzda, o karttaki ödemeleri istediğiniz gibi yönetmenizi sağlayan bir kartınız var, ancak yine de yıllık açılışlarda üstlenmeniz gereken borçları ödeme hakkınız var.

Daha genel bir tanımla bu, kredi kartına göre daha basit ödeme seçenekleri ve daha fazla vade seçeneği sunan bir hesaptır

Denizbank Kurtaran Hesap İptali

Bu hesabı daha önce kullandıysanız veya yenilenen hesap otomatik olarak açıldıysa dilediğinizde iptal edebilirsiniz. Ancak Denizbank kurtaran hesap iptal edecekseniz, hesabınıza ait borç olmamalıdır. Borcunuzun tamamını ödedikten sonra internet bankacılığı, mobil bankacılık, banka şubeleri ve müşteri hattını arayarak hesabınızı iptal edebilirsiniz.

bu durum kredi sicilinizi bozar ve kredi itibarınızı düşürür. Ayrıca 90 gün boyunca ödenmeyen borçlarınız banka tarafından bir avukata devredilir. Denizbank kurtaran hesabı kapatma kurtarıcı hesabınızı kullanarak bankaya her hangi bir durumdan dolayı borçluysanız, borcunuzu ödedikten sonra kurtarıcı hesabınızı kapatabilirsiniz.

Borcunuz biterse hesabınızı şubeye uğrayarak kapatabilirsiniz. Deniz Bankası’nın onaylı web sitesinin adresini girmeniz ve müşteriye giriş yaptıktan sonra sizi hesap açma/bitiş bölümünden kaydeden hesabı kapatma seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Deniz Bankası şubelerinden de hesabınızı kapatabilirsiniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git