Param Kredim
Bankaya Gitmeden Kredi Çekebilirim | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > DEVLET DESTEKLERİ > Devlet Destekli Hayvancılık Kredilerinden Yararlanma Şartları

Devlet Destekli Hayvancılık Kredilerinden Yararlanma Şartları

Tarih: 07.12.2020
Güncel: 28.05.2021
Devlet Destekli Hayvancılık Kredilerinden Yararlanmak için yapılması gerekenler

Devlet Destekli Hayvancılık Kredilerinden Yararlanma Şartları konunun devamında ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Hayvan yetiştiriciliği ile uğraşanlar ve uğraşmak isteyenler için çeşitli yöntemlerle devlet desteği sağlanmaktadır. Devlet destekleri 0 faizli veya düşük faizli hayvancılık kredileri,

Tarım Bakanlığı hibe destekleri, KOSGEB proje desteği, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu proje destekleri yoluyla yapılmaktadır. Devlet Destekli Hayvancılık Kredilerinden Yararlanma Şartları altta bölümler olarak açıklanmıştır

Tarım Bakanlığı Genç Çiftçi Projesi

Tarım bakanlığı genç çiftçi hibe başvurusu tarafından kırsal bölgelerde ikamet eden ve çiftçilik yapmak isteyen gençlere belli konularda destek verilmektedir.

Bu konulardan bazıları

 • büyükbaş
 • küçükbaş hayvan yetiştiriciliği
 • arı
 • ipek böceği
 • tavuk yetiştiriciliğidir

Tarım ve orman bakanlığı genç çiftçi projesi düzenlediği projeler özellikle 2021 ekinlerin dikilmesi açısından önem arz etmektedir.

tarım ve hayvancılık bakanlığı genç çiftçi hibe

Genç çiftçiler için 41 yaş ve altı yaş sınırı yeterlidir. Mezuniyet veya akademik nitelikler için herhangi bir gereklilik olmamasına rağmen, okuryazar olmalısınız Genç bir çiftçiye nasıl başvurulur Genç bir çiftçiye başvurmak için önce oturum açmalı ve üye olmalısınız. Daha önce T.C.’niz varsa kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.Üye değilseniz yeni çiftçi kayıt linkine tıklayarak üyelik işleminizi tamamlamanız gerekmektedir.

Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra il ve ilçe Tarım ve Orman Bakanlığı’na gerekli evrakları teslim etmeniz gerekmektedir. Evrakların tesliminden sonra sizinle sözleşme imzalanacaktır.

Genç Çiftçi Hibesinden yararlanabilmek için bazı belgelerle birlikte başvuru yapılması gerekmektedir. Yukarıda belirtilen belgelerle kişisel projelerin ele alınması. Proje komisyonlar şeklinde değerlendirildikten sonra genç çiftçi hibesinden yararlanacak bireyler seçildi..

Başvuru yaptıktan sonra ortalama 10 iş günü içerisinde bağış alacak kişileri resmi olarak ilan edin. Ancak, bir şeyler ters giderse, komite projeyi reddedebilir ve bağışı iptal edebilir.

Genç Çiftçi Programı için nereye başvurulur? Genç Çiftçi başvurusuna başvurmak ve bağış desteği almak için, başvuru sahibi öncelikle resmi web sitesinde bir ön başvuru yapmalıdır. Bu yıl sadece kitap üretim süreci uygulandı. Daha önce başvuranlar için gerekli dayanak sağlandı ve numara tamamlandı.

Gelecekte genç çiftçilerden düzenli destek alabilmeniz için şimdi başvurmanız çok önemli. Genç çiftçilerden hibe desteği nasıl alınır

. Online başvuru yaptıktan sonra bölgenizdeki Tarım ve Orman Bürosuna şahsen başvurmanız gerekmektedir. 2021 yılında genç çiftçilerin desteği nedir Genç çiftçilerin desteği ile 30.000 TL bağış kredisi alabilmek için Tarım, Hayvancılık ve Damızlık müdürlüklerinde hazırlanmış bir projeyi İl Tarım Müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir.

Genç çiftçilerin temini kapsamında 30 TL bağışın yanı sıra iki yıl vadeli geri ödemesiz kredi ve tarım arazisi temini sağlanacak. Genç çiftçiler için başvuru tarihi Bu kredinin başvuru tarihi 31 Mayıs olarak açıklandı. Kredi tarihi belirli koşulları sağlayan kişiler içindir. Başvuru tarihinden sonra yeni başvuru tarihi aralığı açılmayacaktır.

Genç Çiftçi Projesi Başvuru Şartları

Genç çiftçi projesi başvuruları kapsamında hayvan yetiştirme faaliyetlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler projelerini oluşturarak istedikleri hibe miktarını belirlemek zorundadır.

Gencciftci.tarim.gov.tr adresinden sisteme kayıt olarak gerekli formları doldurmaları gerekmektedir. tarim bakanligi genc ciftci destegi Buna göre destek verilecek projelere ilişkin tavsiye projeler belirtilmiştir. Bu noktada çiftçiler projelerinin kabul edilmesi halinde 30000 TL hibeden yararlanabilecektir.

https://paramkredim.com/devletin-ciftciye-verdigi-destekler/ okumak isterseniz…

Devlet Destekli Hayvancılık Kredilerinden Yararlanmak için neler yapmak gerekir
Devlet Destekli Hayvancılık Kredilerinden Yararlanma Şartları

Genç Çiftçi Projesi Kapsamında Desteklenecek Projeler

Tarım Bakanlığı tarafından büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık için tavsiye olarak oluşturulmuş projelerden bazıları şu şekildedir: tarım bakanlığı genç çiftçi hibe programı kapsamında yapmanız gereken bazı hususlar alt da belirtilmektedir.

 • En az 7 baş hayvan olmak üzere hayvanların en az 8 aylık olması gerekmektedir. Ağırlıklarının en az 220 kg olması gereklidir. Besilik erkek sığır alımlarında etçi ve kombine ırk besi projeleri desteklenmektedir.
 • Hayvan yetiştirme için en az 4 baş dişi damızlık düve yetiştiriciliği projesi kapsamında düvelerin en az 9 aylık olması gereklidir.
 • Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde en az 40 adetlik sürüde 38 dişi, 2 tane erkek küçükbaş bulunmalıdır.
 • Arı yetiştiriciliği projelerinde en az 40 tane arının yer aldığı kovan, 5 tane boş arı kovanı ve arıcılığa ilişkin malzeme, 100 kiloluk temek petek ve 400 tane çıta arıcılık projesi desteklenmektedir.

Bu projelerin dışında kendi projenizi oluşturarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat hayvansal üretim başlığı altında kendi projenizi oluşturmanız söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle tavsiye projelerden size uygun olanını seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri

Ziraat Bankası hayvan yetiştirme faaliyetleriniz için devlet desteği ile tarım kredileri sağlamaktadır. Buna göre küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık, arıcılık, tavuk ve ipek böceği gibi çeşitli faaliyetlerinizde bu krediden yararlanabilirsiniz. Eğer başvurunuz onaylanırsa devlet destekli kredilerinizi düşük faizli olarak kullanabilirsiniz.

1.
ziraat bankasının hayvancılık kredileri

ziraat bankası hayvan kredileri başvuru öncesinde Kayıt sistemine (ÇKS) kayıtlı çiftçiler, devlet tarafından sağlanan destek ve hibelerden yararlanamazlar ve bu belge olmadan hayvancılık kredisine başvuramazlar. Çiftçi sertifikasının nasıl alınacağını ve çiftçi kayıt sistemine ilk kez nasıl kayıt olunacağını öğrenmek için sayfamızı ziyaret edin.

Hayvancılık kredi koşulları Hayvancılık kredisi alabilmek için aşağıdaki şartların yerine getirilmesi gerekmektedir: hayvansal üretim kredileri kapsamında meydana gelen tehlikeleri garanti altına alabilecek TARSİM hakkında sayfamızdan detaylı bilgi alın. Hayvancılık kredisi faiz oranları Hayvancılık kredilerinin pek çok türü bulunmaktadır.

Bunlar arasında hayvan alımları için krediler, hayvancılık makine ve aletleri için krediler ve ticari faaliyetler için krediler bulunmaktadır. ziraat bankası tarım ve hayvancılık kredileri Hayvancılık kredileri, alınan kredi türüne göre yıllık olarak veya ücret olarak hesaplanır. Kredi ürünlerinin çeşitliliği ve özel hesaplamalar nedeniyle, tarım ve hayvancılık için kredi faiz oranları büyük farklılıklar göstermektedir.

2.
ziraat bankası hayvansal üretim kredisi

ziraat bankası hayvansal üretim kredisi, hayvansal üretim alanlarında faaliyet gösteren üreticilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan kredilerdir. ziraat banka hayvancılık kredileri Sığır ve buzağı yetiştiriciliği ile kanatlı yetiştiriciliği, arıcılık vb. Bu kredi, bu alanda uygulanan yatırım ve üretim faaliyetlerini desteklemek için kullanılabilir.

Ayrıca tüm bankaların faiz oranlarını öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Belirlenen kredi, birçok tarımsal ihtiyacı karşılamak için çeşitli ödeme planı seçenekleri sunar. Çiftçilere kredi sağlayan bankalar hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hayvancılık Kredisinin Hesaplanması Hayvancılık kredisinin vadesi 3 ile 60 ay arasında değişmekle birlikte kullanılabilecek tutar bankanın seçtiği kredi ürününe göre değişmektedir. Hayvancılık kredisi hesaplanırken, kredi tutarı ve vadesinin yanı sıra başvurulan kredi tutarının binde beşi olan dava ve sigorta ücretini de eklemeniz gerekir.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredilerinden Yararlanma Şartları

 • Bölge Yatırımı Özellikli Kriter
 • Atıl İşletme Özellikli Kriter
 • Kendi Yemini Üretme Kriteri
 • Tarım Kredi Kooperatifleri Hayvancılık Yatırım Kredileri
 • Tarım Kredi Kooperatifleri Tarımsal Araç Kredileri
 • Tarım Kredi Kooperatifleri Ayni Kredi Desteği

Resmî Gazete ’de yayınlanan düzenlemelere göre gerekli şartları taşıyan hayvan üreticileri kredilerde özellikli indirim avantajlarından yararlanacaktır. Bu avantajlar bölge yatırımı özellikli kriter, atıl işletme özellikli kriter, kendi yemini üretme özellikli kriter, su ürünleri yetiştiriciliği kriteri şeklindedir.

Bölge Yatırımı Özellikli Kriter

Bu kriter bağlamında yetiştirilecek hayvanın cinsine göre farklı illere özel kredi indirimleri uygulanmaktadır. Devlet desteği kredileri için sütçü ve kombine sığır yetiştiriciliğinde teşvik verilecek iller: Uşak, Adana, Aksaray, Afyonkarahisar, Aydın, Antalya, Bilecik, Balıkesir, Burdur, Çanakkale, Bursa, Edirne, Denizli, Isparta, Eskişehir, İzmir, İstanbul, Kayseri, Karaman, Kütahya, Konya, Kırklareli, Mersin, Manisa, Nevşehir, Muğla, Sakarya, Tekirdağ’dır.

Atıl İşletme Özellikli Kriter

Bu kriter kapsamında kredi kullanılabilmesi için kredi kapsamında bir hayvancılık işletmesi satın alınması gereklidir. Bu işletmenin en az bir yıldır faaliyette bulunmaması gereklidir. Bu sürenin belirlenmesinde işletmenin sahip olduğu en son hayvanın işletmeden ayrılış tarihi kullanılmaktadır.

Kendi Yemini Üretme Kriteri

Bu kriter kapsamında devlet destekli kredilerden yararlanabilmek için büyükbaş hayvancılık faaliyetiyle uğraşanlar için hayvan başı en az bir dekar olmak üzere yem bitkisi ekilmelidir. Küçükbaş hayvan yetiştirme için bu oran on hayvan için bir dekardır. Yem bitkisi ekilmesine ilişkin Bakanlık kaydı bulunmalıdır. Mera sahibi üreticilerin yem bitkisi ekimine ilişkin tarım il ve ilçe müdürlüklerinden veya muhtarlıklardan belge alması gerekmektedir.

Tarım Kredi Kooperatifleri Hayvancılık Yatırım Kredileri

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan ihtiyacının sağlanmasında, arı üreticiliği ile ilgili ihtiyaçlarında, ipek böcekçiliği yetiştiriciliğinde, kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde ihtiyaçların karşılanması için 4 yıl vade ile sağlanan kredilerdir.

Tarım Kredi Kooperatifleri Tarımsal Araç Kredileri

Hayvan yetiştiriciliği için ihtiyaç duyduğunuz kredileri Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla kullanabilirsiniz. Bu krediler 4 yıl vadeli olarak sağlanmaktadır. Bu krediler ayni olarak kullanılabilmektedir.

Tarım Kredi Kooperatifleri Ayni Kredi Desteği

Hayvan yetiştirme faaliyetlerinizde ihtiyacınız olan yem, ilaç gibi malzemeler konusunda 18 aya kadar vadeli olarak kredi desteği sağlanmaktadır. Bu kredilerden hayvan yetiştiriciliği faaliyeti gerçekleştiren işletmeler yararlanabilmektedir. Krediler ilgili detaylı bilgilere il veya ilçenizde bulunan Tarım Kredi Kooperatifi merkezleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Devlet Destekli Hayvancılık Kredilerinden Yararlanma Şartları
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git