Param Kredim
Özel Bankalar ve Bankacılık Sistemi Nedir | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > BANKALAR > Eft Limiti Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır

Eft Limiti Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır

Tarih: 03.05.2021
Güncel: 12.10.2021
bu EFT nedir? EFT ile merak

Eft Limiti Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır. Bir işletme yönetiyorsanız Alacak verecek işleri yoğunlukta olduğunun farkındasınız demektedir. Geçmişte bu ödemeler nakit veya çekle yapılırdı.

elektronik ödemeler daha hızlı, daha güvenilir bir seçenektir. İşte tam bu durumda EFT devreye girer. Peki herkesin dilinde olan bu EFT nedir?  EFT ile merak ettiklerinizin hepsi bu makalemizde mevcuttur.

EFT NEDİR?

EFT (Elektronik Para Transferi) parayı bir hesaptan diğer hesaba taşımak için kullanılır. Bu işlem elektroniktir. İki hesap aynı finans kurumunda olmak zorunda değildir. Farklı finansal kurumlarda olabilir. Fakat EFT terimi belirli bir ödeme türünü ifade etmez.

Banka havale ve para transferi dahil olmak üzere çok çeşitli elektronik ödemeleri kapsayan bir terimdir.

HAVALE NEDİR?

Aynı bankalar arasında para göndrme işlemine verilen addır.

Günlük EFT limiti nasıl arttırılır?
Eft Limiti Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır

EFT Limiti Nasıl Arttırılır

Bankalar aracılığı ile eft havale gibi işlemleri sıklıkla kullanırız. Eft limiti para transfer işlemlerinde kısıtlamalar getirmiştir. Borç vermek veya ihtiyacınız olan parayı havale ile size aktarılması için bankada bir hesabınız olması gerekir.

Günlük eft limiti nasıl arttırılır? Bazı durumlarda bankanın sizin günlük para transfer işlemini kısıtlamasında yarar vardır. Hesabınızdan gönderilen para sizin isteğiniz dışında gönderilir ise Belki de bankanın günlük EFT limit koyması sizin açınızdan faydalı bile olabilir.

eft limiti nasıl yükseltilir ? salgın döneminde bankalara gidilmesin diye günlük EFT limitleri arttırıldı. Benim başıma gelen bir durumu sizle paylaşmak isterim. Araba satın alacaktım.

Alacağım araba benim günlük eft liminden yüksekmiş, bunu noterde para transferi yaparken öğrendim. eft limit yükseltme işlemi uzun sürecek diye gönderebildiğim gönderdim gerisini bankadan çekmiştim.

Müşteri temsilcisi hanım efendi günlük limitin arttırabileceğini belirti Banka şubesine uğramam konusunda rica da bulundu…

 EFT limiti yükseltme Vakıfbank Günlük EFT Limiti arttırma Halkbank Garanti cepbank limit arttırma Nasıl Yapılır
EFT Limitinin Yükseltilmesi

EFT Limitinin Yükseltilmesi

EFT limitini artırmak veya havale limitini artırmak için banka şubenize gitmeniz gerekebilir. Bu neden gerekli? Bu kadar parayla dolaşmak istemiyorsanız, bir ev ya da arsa alacaksınız. Elektronik transfer bankadan karşı hesaba yapılabilir. EFT, bankalar arası havale, banka havalesi ise aynı banka içinde yapılan havaledir.

ATM’lerden ve banka şubelerinden bankalar ile diğer bankalar arasındaki hesaplara para aktarma işlemine EFT denir. Havale limiti nasıl arttırılır sorusunun cevabı bankadaki yetkili kişi ile durumunuzu paylaşmak ve günlük havale limitinizi artırmak istediğinizi açıklamaktır.

Günlük İşlem Limiti Nedir

Internet bankacılığında limit koyma metodu hem bankaların hem de kullanıcıların yararına ve güvenliğine olan bir durumdur. Burada amaç bilginiz dışında olabilecek para gönderimini engellemektir. Bu tarz sorunlara çözüm olarak bankalar isterlerse günlük EFT, havale, limit yükseltme işlemleri yapabilirler.

Günlük havale imiti yükseltmek için müşteri olduğunuz banka şubesine giderek başvuruda bulunmanız gerekir. Tabi ki bu bankadan bankaya farklılık gösterir. Her bankanın kendine özel stilleri vardır.

EFT İşlemi Hangi Ödemlerde Kullanılır ?

En yaygın kullanılan EFT programlarından biri, maaş bordrosunun doğrudan çalışanın banka hesabına yatırıldığı doğrudan para yatırmadır. EFT, kredi kartı, ATM, POS işlemleri dahil olmak üzere elektronik para transferini ifade eder. Bordo ödemeleri, kredi transferleri, hem de ipotek ödemeleri gibi borç transferleri için kullanılır.

eft limit arttırma nasıl yapılır
Eft Limiti Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır eft limiti arttırma

Eft Limiti Arttırma Nasıl Yapılır ?

Bir EFT işlemini gerçekleştirmek için alıcının aşağıdaki bilgileri tamamlaması gerekir:

  • Para alan bankanın adı
  • Para alan hesabın türü
  • Bankanın yönlendirme numarası
  • Alıcının hesap numarası

EFT limiti arttırma işlemi yapılırken yapmanız gereken şey şubenize gitmektir. İnternet bankacılığı yada müşteri temsilcisi ile bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Tabi ki bazı bankalar sizlere online yada arama yoluyla EFT limiti yükseltme imkanı sunmaktadır.

Eft Limit Artırma Ziraat

Bankacılık hizmetleri yasalar çerçevesinde hareket ederken aynı zamanda kendi çizdikleri yasaları uygulamak zorundadır. Bunun  ana sebebi kazanç sağlamaktır. Bu nedenlerle yapılan işlemlere de limit belirlenmiştir. Ziraat bankası her ne kadar devlet bankası olsa da EFT limitini belirlemiştir. Bu limiti verirken birde yükseltme imkanı veriyor.

EFT ve havale, havalelerde en sık kullanılan işlemlerdir. Aynı banka hesabı veya diğer banka hesapları arasında EFT ve havale yoluyla para transferi yapmak oldukça mümkündür.

Ziraat Bankası’nın günlük EFT limiti 50.000 lira olarak belirlendi. Tabii ki yukarıda da bahsettiğimiz gibi tarımsal kısıtlamaları artırma imkanı sağlıyor. Bu limit, bankacılık ilişkinize ve bankanız ile yaptığınız işlem sıklığına göre değişiklik gösterebilir. 75.000 TL / 100.000 TL aralığında limitinizi artırabilirsiniz.

Bunu internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya Ziraat ATM’lerinden yapabilirsiniz.

Eft Limit Artırma Vakıfbank

Vakıfbank bir kamu bankasıdır. Vakıfbank yaşadığı yoğunluk nedeniyle limit koyma işlemini uygulamaktadır. Bu limit banka tarafından belirlenmektedir . Bu limit 200.000 TL olarak belirlenmiştir.  Eğer bu limiti yükseltme arzunuz var ise Vakıfbank şubesine giderek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Eft Limit Arttırma

Garanti bankası da diğer bankalar gibi bir limit belirlemiştir. Bu limit 250.000 TL olarak belirlenmiştir. Garanti EFT limitlerini arttırabilirsiniz. Garanti EFT limit attırma işlemini yapmak için şubeye gitmeniz gerekmektedir.

Garanti Bankası Güncel EFT Ve Havale Ücretleri adlı yazımı okumak isterseniz.

Garanti Cepbank Eft Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Garanti Cepbank ile başka insanların telefonlarına para göndermek mümkündür. Bu işleminde bir limiti vardır. 1.000 TL olarak belirlenmiştir bu limit. Cepbankada da ekstra bir paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Gönderim konusunda limite takılma gibi durumlar yaşanır. Bu durumda Garanti Cepbank limit artırma işlemi yapılır.

Garanti Cepbankta günlük 500 TL limit bulunmaktadır. Garanti Cepbank üzerinden limit artırmak olası ihtimal değildir. Bu sebepten ötürü limitinizi aşan para yollamalarınızı ancak EFT yada havale şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Eft Havale Limit Arttırma

EFT adına iş bankasının her müşteri için geçerli kıldığı limit 100.000 TL olarak belirlenmiştir. EFT işleminizi bu limitte rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Fakat 100.000 TL  de mi EFT işleminize yetmedi. O halde EFT limit arttırma işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu işlem İş bankası şubesine gidip imzayla yapılacak bir işlemdir. Online bir şekilde yapamazsınız.

Eft Limiti Arttırma Akbank

Akbank’ta kendine ait bir limit belirlemiştir. Bu limit 200.000 TL olarak karar kılınmıştır. Fakat yeni açılan hesaplarda bu rakam 30.000 TL olarak üst seviyelere çıkabilmektedir.

Çoğu bankalar limit yükseltme işlemini yapmak istemezler. Bunun sebebi gün başına komisyon almalarıdır. Kullanıcılar parça parça ödeme yapmak yerine tek seferde limit yükselterek işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Bu da bankaların komisyon kaybına sebep olmaktadır. Limit yükseltme işlemini bankalarına giderek gerçekleştirebilirsiniz.

Günlük Havale Limitimi Nasıl Öğrenirim

EFT kendi arasında; doğrudan mevduat, banka havaleleri, ATM’ler, banka kartları, telefonla ödeme sistemi ve çevrimi bankacılık olarak sınıflara ayrılır.

EFT ÖDEME TÜRLERİ

Doğrudan mevduat: işletmelerin çalışanlarına ödeme yapmasını sağlar.

Banka havaleleri: bir evin peşinatı gibi düzenli olmayan ödemeler için kullanılır.

ATM : şube yerleri, perakende mağazaları, alışveriş merkezleri ve havaalanları gibi birden fazla yerde nakit çekme ve para yatırma, para transferleri ve hesap bakiyelerinin kontrol edilmesini sağlar.

Banka kartları: Kullanıcıların işlemler için ödeme yapmasına ve bu paranın karta bağlı hesaptan düşürülmesine olanak tanır.

Telefonla ödeme sistemi:  kullanıcıların telefon üzerinden fatura ödemesine veya para aktarmasına olanak tanır.

Çevrimiçi bankacılık: kişisel bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla kullanılabilir. Çevrimiçi bankacılığı  kullanarak, kullanıcılar ödeme yapmak, para aktarmak ve bakiyeleri kontrol etmek için hesaplara erişebilir.

EFT İŞLEMİNİN FAYDALARI

  • Tüm EFT türleri hızlı ve güvenlidir. Yorucu işlemlere tabii tutulmazsınız.
  • Uygun maliyetlidir. Bu yüzden tasarruf etmeniz sağlanır.
  • Kağıt tüketimi olmadığı için çevre dostudur.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Eft Limiti Yükseltme İşlemi Nasıl Yapılır
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git