Param Kredim
Pos Makinesi Komisyon Oranları | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır

Tarih: 14.12.2021
Güncel: 28.09.2022
enpara cep telefonuna havale

Bu makalemizde sizlere Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır sorularınıza cevaplar arayacağız. Banka standart işlemi sayılabilecek bir işlemdir ve en yaygın kullanılan işlemlerden biridir.

Mobil havale tanımı, paranın dijital ortamda birisinin cep telefonuna aktarılmasıdır.

Tüm bankalar gibi bu havale işlemi de enpara.com bankalarında kullanılan bir işlemdir.

Enpara Cebe Havale işlemiş için 7 gün 24 saat ATM’den para çekebilir..

Enpara.com’da kullanılarak nakit transferlerinden ayrıca ücret alınmayacaktır. USD ve EUR (SWIFT) cinsinden yapılan döviz transferlerinde ücret alınır ve işlem ücretleri işlem sürecinde referans ve onayınız için sunulur.

Bir SWIFT işleminde, alıcı sizin gönderdiğinizden daha azını alabilir.

Ayrıntılı bilgi ☎ 00 90 850 222 0900 Arayabilirsiniz.

Enpara Cebe Para Gönderme

Diğer bankalarda havale işlemleri yapılırken, azami tutardan belirli bir miktar kesinti yapılmayacaktır. qnbfinansbank bankanın herhangi bir kesintisi yoktur.

  • Tamamen ücretsiz olan bir mobil para transferi işlemidir.

Not: Bankanın ücretsiz havale işlemleri sözleşmede kesin olarak belirtilmiştir.

Enpara.com müşterileri basit ve kolay bir şekilde dilediği kişiye para transferi yapabilir.

Havale yapıldıktan sonraki 24 saat içinde çekilmeyen havale veya elektronik transfer tutarları otomatik olarak iade edilecektir.

Ayda maksimum 1.500 TL ile 6 adete kadar işlem yapabilirsiniz.

Şubelerinden birini ziyaret ederek veya internet bankacılığı sistemini kullanarak hesaplarından para gönderebilirler. Uluslararası transferler de yapabilirsiniz.


enpara cep telefonu değiştirme

“Enpara.com Cep Telefonuna Havale İşlemi Mobil Şube aracılığıyla ücretsiz 24/7 istediğiniz kişinin cep telefonuna para aktarabilirsiniz.”

— En para , Cepbank

Enpara Cepbank Nedir

Telefonunuza ( sistemde kayıtlı telefona ) SMS’i aldıktan sonra, alacaklı tutarın aktarıldığını doğrulamak için bir SMS gönderir. Bunun herhangi bir özel hizmetle yapılması gerekmez, ancak bankanın kendisi tarafından yapılır.

Türk vatandaşları, platformda herhangi bir ek ücret ödemeden işlem yapmak için ulusal para birimi olan Türk Lirasını (TRY) ekler. Transfer için tek ücret transfer tutarının %1’idir.

Başka bir deyişle, gönderenin 50 TL ödemesi gerektiğinde, alıcı 49,9 TL alacaktır. Bu, gönderilecek miktarın tam değerini bilmeden veya alıcı tarafta bir hesap açmadan bir kişiden diğerine para transfer etmenin kolay bir yoludur.

Metin mesajları para alındığında her zaman alıcıya gönderildiğinden, siber uzayda kaybolma şansı arttığı için büyük miktarda para transferinde kullanılamazlar. Ancak bilet alımları veya online ödemeler gibi küçük transferler için kullanılabilir.

Telefondaki uygulama üzerinden transfer yapmak istiyorsak lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz…

Enpara Cepbank Nasıl Yapılmalıdır

  • Havale bölümüne giriyoruz.
  • IBAN ve altı cep telefonlarına gönderme seçenekleridir. ( telefonunuza göndermekten bahsediyoruz)
  • Gelen ekrana telefon numarasını yazıyoruz.
  • Not: Bu noktada Enpara Cepbank’a havale süreci tamamlanmıştır.

Alıcının tek yapması gereken, herhangi bir QNB Finansbank ATM’sinden aktardığınız parayı geri çekmek. Mobil transfer işlemleri günde 2 işlem ve toplam 500 lira ile sınırlıdır.

BİLGİ: Bu salgın zamanına bankalar çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. İşlem oranı değişkenlik göstermektedir.

cep bank en para

Enpara Cepbank

mobil şubesi aracılığıyla 24 saat ücretsiz olarak istediğiniz kişinin cep telefonuna para aktarmanıza izin verdiğini Enpara.com.

Telefonunuza para transferi sadece ülkede faaliyet gösteren TL ve Gcm operatörlerinde mümkündür. Hesaplar arasında para aktarmak için, her iki uçta da aynı Enpara hesabında oturum açmanız gerekir.

Not: Uluslararası para transferleri için transfer ücretleri Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından belirlenir.

Türkiye’den başka bir ülkeye para göndermeyi ve yurtdışından Türkiye’ye para almayı ve Türk bankacılık ağı (TBB aracılığıyla) aracılığıyla yabancı bir bankadan Türkiye de ki başka bir yabancı bankaya para aktarmayı içerir. Yurt dışından Türkiye’ye aktarılabilecek miktar konusunda bazı kısıtlamalar vardır.

AYRINTILAR 0850 222 3663 İLETİŞİME geçiniz…

Aktarabileceğiniz Tutar Hesap Bakiyenize Bağlıdır.

Her işlem için 10 TL. (KDV hariç) Ekim ücreti alınacaktır. QNB Finansbank ALL banka kartı veya EFT (Elektronik Fon Transferi) ile yapılan ödemeler için maksimum işlem süresi 5 gündür.

Ödemeyi alan kişi, ödemeyi aldıktan sonraki bir gün içinde kabul etmelidir. Bir gün içinde kabul edilmezse, ödemeyi kabul etmek için bir bağlantı içeren bir kısa mesaj gönderilecektir.

Bir Türk yerel hesabına para aktarmak yaklaşık 1 iş günü sürmektedir. Uluslararası transferlerin alıcının hesabına ulaşması 10 iş gününe kadar sürebilir.

CepBank üzerinden mobil para transferi işlemleri Enpara.com üzerinden yapılabilir.

Gönderen kişi alıcıya en az 20 TL ve en fazla 1000 TL gönderebilir.

Mobil şubede bulunan “Aktarım” menüsünden gönderen kişi olarak geçerli TL hesabınızı seçin, alacaklı olarak “Başka Bir Alacaklı > QNB Finansbank ATM’yi (cep telefonunuza) seçin ve cep telefonu alıcınızı ve istenen tutarı girin. gönder. Aktardığınız bankaya ve işleminizin boyutuna bağlı olarak 1-3 iş günüdür.

Alacaklının adı ve adresi de dahil olmak üzere talebinizi aldıktan sonra, verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu doğrulayacağız; Daha sonra cep telefonunuza doğrulama kodu içeren bir kısa mesaj göndereceğiz; işlemi doğrulamak ve onaylamak için verilen alana kodu girin; banka tarafından onaylandıktan sonra, para bir ila üç iş günü içinde bakiyenizde görünecektir.

qnb finansbank cep telefonu güncelleme
Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır

QNB Finansbank Cep Telefonuna Havale

QNB Finansbank, havale için bir cep telefonuna göndermek de dahil olmak üzere alternatif yöntemler sunar.

En son Mobil Transferden sonra, yakınınızdaki bir ATM’den para çekebilirsiniz. Aktardığınız para sadece Türk Lirası cinsinden ödenebilir. Para veya altın gönderilemez.

Transfer Ayrıntıları Bu tür ödeme yöntemini etkinleştirirken, çevrimiçi havale ve telefon bankacılığı ile ilgili ayrıntıları sağlamanız gerekir. Alıcının hesabına para aktarılırken, önce transfer ücreti ödenmelidir.

Bu, paranızın donmasına veya kaybına yol açabilecek hataları önlemeye yardımcı olacaktır.

Alacaklının parayı alabilmesi için internet erişimi olan bir cep telefonu olması gerekir. Alıcının ayrıca doğrudan transferleri kabul eden bir banka hesabı olmalıdır.

Bu işlem gerçekleşmeden önce uygulama telefona indirilmelidir.

Enpara Cebe Havale Nasıl Çekilir

Transfer tamamlandıktan sonra sistem, transferin cep telefonu numarasına bilgi mesajı gönderecektir. Enpara.com sisteme kayıtlı telefonuza SMS’i atacaktır. 1 gün içinde herhangi bir QNB Finansbank ATM’sinden para çekilmelidir.

Cebinizden para çekmek için öncelikle “Giriş” butonuna tıklayınız. Ardından Para Çekme> Cebinizden para çekme bölümüne gidin. Kimlik numarasını girdikten sonra 6 haneli numarayı çevirin.

Mobil Cüzdan Enpara.com, kredi kartı veya banka hesabı olmayan ancak mesajlaşma uygulaması LINE üzerinden para göndermek ve almak isteyen müşterilerine resmi mobil cüzdan hizmeti sunmaktadır.

Hizmet, ücretsiz sınırsız kapasite transferi ile 2018 Eylül ayı sonuna kadar geçerlidir.

1) Bir mobil cüzdan kaydedin. Müşteriler, hesap kaydı sırasında sağlanan giriş kimliğini ve şifreyi kullanarak yeni mobil cüzdanlarını kaydedebilirler. Kayıt yaparak 100’sanal puan da alacaklar.

2) Etkinleştirme kodu. Kayıt işlemi sırasında yapılacak düzenli ödemelere bir kod verilebilir.a Bu kod, kayıttan hemen sonra mobil cüzdanlarını kullanmalarına izin verir.

3) SMS doğrulamasının onaylanması. İstemci SMS doğrulamasını onaylamak için cep telefonu numarasını girdiğinde, sistem doğruluğunu kontrol eder ve gerekirse mesaj gönderir.

4) Hatırlatma bilgileri. Kullanıcı, mobil cüzdan hizmetini her açtığında bir hatırlatma mesajı alacaktır. Mesaj, hizmetin nasıl kullanılacağına dair açıklayıcı bir video içerir.

5) Para emri Gönderilecek miktarı seçebilir ve hedef cep telefonu numarasını belirleyebilirler.

Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır
Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır

Enpara Cep Para Çekme işlemlerinin tüm transferler

komisyonsuzdur. ABD doları ve euro cinsinden döviz transferleri, işlem sürecinde referansınız ve onayınız için işlem ücreti alacaktır.

Alıcı, gönderdiğiniz tutarı 24 saat içinde geri çekmediği takdirde işleminiz otomatik olarak iptal edilecektir.

Otomatik Ödeme Talimatı Ne Zaman Öder ↗

Konu hakkında ayrıntılı bilgi için…

Enpara Cebe Havale İptali

QNB Finansbank ATM’sinden gönderilen tutarın 1 gün içinde karşı taraf tarafından çekilmelidir. Aksi taktirde ( para çekilmez ise ) işlem kendiliğinden iptal olur.
İptal işleminden sonra gün sonunda göndermiş olduğunuz tutar gönderdiğiniz hesaba iade edilecektir.

QNB ayrıca, tasarruf ve yatırım tasarruf hesapları gibi belirli faaliyetlere düzenli olarak katılanlar için teşvikler sağlar. En iyi yanı, bu ödüllerin hızla birikebilmesidir, bu nedenle tasarruf edebileceğiniz miktarın sınırı yoktur!

Gelin hep birlikte kredi kartı ile alışveriş yaparken puan kazanmanın yollarına bir göz atalım. Bu işlemlere “harcama” işlemleri denir..

Cep numarasına havale nasıl yapılır

Mobil transferler için iOS ve Android üzerinden internet bankacılığına giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Aktar sekmesine tıklayın. Ardından gelen ekranda gönderici seçimi bölümünden cari TL hesabınızı seçiniz.

Ardından cep telefonu sekmesi olan QNB Finansbank ATM’ye tıklayın.

Bu pencerede göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını ve göndermek istediğiniz ücreti yazmanız istenecektir. Veri girmeye devam edin. Teslimatın bu şekilde yapılmasını istiyorsunuz.
Cep numarasına havale nasıl yapılır

Mobil transferler, Enpara.com’ da en çok kullanılan işlemlerden biridir. Dilediğiniz kişinin cep telefonuna kolayca para transferi yapabilirsiniz. Para gönderdiğiniz kişi 7/24 QNB Finansbank ATM‘sini kullanarak para çekebilir.

Bankalar müşterilerinin diğer bankalarla yaptığı havale işlemlerinde belirli ücret indirimleri sağlasa da EnPara için bu geçerli değildir. Cep telefonu transferi ve havale kullanmanın faydaları nelerdir?

Çok uygun ve hızlı olan işlemi tamamlamak sadece 2 saatten az sürer.

Cep telefonu transferiyle nasıl para aktarılır

Adım 1: Hesabınızda oturum açın ve “Aktarım’ı seçin. O zaman aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz gerekir:

1) Alacaklının telefon numarasını girin ve aktarmak istediğiniz tutarı seçin (bu, maksimum günlük transfer limitiniz dahilinde olmalıdır). Hazır olduğunuzda “İleri’yi tıklayın.

2) Bir sonraki ekranda göreceksiniz

-Parası size ait olan transfer sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur.

Enpara cebe havale

En para cebe havale işlemi ile sadece yurt içi hatlara gönderim yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra sadece TL para birimini gönderebilirsiniz. Döviz gönderme cebe havale işlemi ile gerçekleşmez.

Enpara ile cebe havale , enparadan cebe havale , enpara cep telefonuna havale , cebe havale nasıl yapılır , cebe havale de para nasıl çekilir

Enpara cebe havale çekme

Havale işlemi gerçekleştikten sonra iş alıcıya düşer. Havale işlemi tamamlandıktan sonra göndericinin cep telefonu numarasına bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Bu kısa mesajdan sonra 24 saat içinde ATM’den para çekebilirsiniz.

Yapılması gereken ilk işlem QNB Finansbank ATM’sine ulaşmanızdır. Ardından Para Çekme, Para Çekme sekmesine gidin. Görüntülenen sekmeye TC’nizi girin. Enpara.com tarafından gönderilen SMS’e 6 haneyi girin.

Ve aldığınız miktarı çevirin. Metin mesajına gelen kodu ve tutarı yanlışlıkla girmemeye dikkat edin. Bir hata yaparsanız, para çekemezsiniz. Para çekerken, toplu olarak gönderilen parayı çekemezsiniz.

Tüm parayı tek seferde kazanabilirsiniz. Para cep telefonuna aktarıldığında, paranın tamamı tek seferde çekilecektir. Alıcı ve gönderici ile herhangi bir müdahale olmadan işlem yapabilirsiniz.

Enpara cebe havale limiti

Günlük 2 defa olmak üze1.000 TL
Günlük 4 defa2.000 TL
Günlük 4 defa2.000 TL
Aylık 6 defa3.000 TL

Enpara cebe havale iptal

En para mobil bankacılık ya da internet şubesi üstünden gönderdiğiniz parayı iptal etme şansınız var.

Gönderdiğiniz cebe havale işlemi iptali için 0850 222 3663 numarası olan enpara müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz.

Eğer alıcı 24 saat içinde gönderilen parayı çekmezse işlem otomatikman iptal olur.

İptal işleminden sonra gönderdiğiniz para hangi hesaptan gönderdiyseniz o hesaba iletilir.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Enpara Cebe Havale Nasıl Yapılır
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git