Param Kredim
Var Olan Kredi Borcunu Ödeyerek Kapatma Ve Yeni Kredi Çekmek | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > Genel > Ev Almak İçin Birikim Yapmak

Ev Almak İçin Birikim Yapmak

Tarih: 21.12.2020
Güncel: 13.10.2023
Ev Almak İçin Birikim Yapmak

Hedef olmadan birikim olmuyor mantığı ile hareket edersek ” Ev Almak İçin Birikim Yapmak” mevzu başlığın günümüzde ulaşılması zor bir durum şeklinde görünüyor.

Y kuşağı olarak bilinen 37-25 yaş arasındaki bireylerin maddi zorluklar nedeniyle ev satın alması daha da zorlaştı. Kısa sürede doğru evi satın alma rehberi olan yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ailenle ortak bir hedef belirledin ve bir ev satın almak istiyorsun.

Finansal hedefiniz ayrıca bir araba satın almak veya tatile çıkmak olabilir. Önemli olan bu finansal hedefe ulaşmak için ne kadar paraya ihtiyaç olduğudur. Soyut kavramlar üzerinde işlem yapmayın, hayaller üzerinde detaylandırmayın.

Ev satın almak yerine örnek vermek gerekirse, lütfen evinizin hangi cepheye baktığı, kaç metrekare, kaç metrekare gibi detaylı bilgileri ekleyiniz.

odalar rüyanda. Satın almak istediğiniz evin% 25’ini kurtarmanız tavsiye edilir. Bunu açıklamak gerekirse 200.000 TL’lik bir evin en az 50.000 TL olması gerekir.

Ev Almak İçin Birikim Nasıl yapılır

Ev Peşinatı Nasıl Biriktirilir
Ev Almak İçin Birikim Yapmak

Yatırım için ev almayı veya kiradan kurtulmayı düşündünüz. Unutulmaması gereken en önemli şey, krediyle tüm evi alamayacağınız, belli bir miktar birikiminizin olması gerektiğidir.

Evin peşinatı için birikimimiz yok, eşinizden ve arkadaşlarınızdan borç alarak ev almaya çalışıyorsunuz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu durum sizi bankadan kredi alma konusunda isteksiz kılacaktır.

  • Bütçe oluşturma: Ev almak için ne kadar para biriktirmeniz gerektiğini belirleyin. Bu, evin konumu, boyutu, yaşı ve diğer özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Bütçenizi belirlerken, ödeme planı, vergi, sigorta ve diğer maliyetleri de dahil etmeyi unutmayın.
  • Gereksiz harcamalardan kaçınma: Ev almak için para biriktirirken, gereksiz harcamalardan kaçınmak önemlidir. Harcamalarınızı izleyin ve gereksiz harcamalardan kaçının. Bütçenizde ayırdığınız miktarın üzerine çıkmayın.
  • Tasarruf hesabı açma: Tasarruf hesabı açarak, para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Bu hesaplarda faiz oranları genellikle yüksektir ve düzenli olarak para yatırarak birikimlerinizi artırabilirsiniz.
  • Otomatik ödeme düzenleme: Ev almak için birikim yaparken, otomatik ödeme düzenleyerek faturalarınızı düzenli olarak ödeyebilirsiniz. Bu, gecikme cezalarından kaçınmanıza ve bütçenizi yönetmenize yardımcı olacaktır.
  • Düzenli olarak para biriktirme: Belirli bir hedefe ulaşmak için düzenli olarak para biriktirmek önemlidir. Örneğin, her ay belirli bir miktar para tasarruf etmek için bir plan yapabilirsiniz.
  • Ek gelir elde etme: Ev almak için birikim yaparken, ek gelir kaynaklarından yararlanabilirsiniz. Örneğin, boş zamanlarınızda ek işler yapabilir veya internetten para kazanma fırsatlarını araştırabilirsiniz.
  • Yatırım yapma: Para biriktirirken, yatırım yaparak gelir elde etme fırsatlarını da araştırabilirsiniz. Ancak yatırım yapmadan önce, riskleri ve getirileri dikkate alarak dikkatli bir şekilde araştırma yapmanız önemlidir.

Konut kredisine başvurmadan önce maaşın yanı sıra (konut kredisi tutarının bir kısmına eşit) ön hazırlık yapabilir, aynı zamanda tasarruf edebilirsiniz.

Ne kadar iyileştirme yapılması gerektiğini belirlemek için konum, konum, oda sayısı vb. Gibi ayrıntılı bilgilere dayanarak araştırma yapabilirsiniz. Bir ev satın almak için para biriktirmek

Para Biriktirip Ev Almak İçin Yapılması Gerekenler

Para tasarrufu, sıkı bir diyet gibidir. Ev satın almak için yatırımlar uzun vadeli bir tüketim planı hazırlanmalı ve miktar en az 100 bin tl olarak belirlenmelidir.

Bunun için önce belirli bir birikim oranı olmalıdır. Çünkü kredili bir ev satın alabilmek istediğinizde önceden belli bir kısmı peşin olarak ödenir

Para biriktirip ev almak için ön ödeme tutarı ne kadar yüksekse geri kalan kredi miktarı az olur. Bu durum da kredi faiz oranı düşer çünkü ödemeler yıl bazında düştükçe kredi faiz limiti düşer…

para biriktirip ev almak 2021 yılında özellikle zor bir süreç olacak Bu nedenle, bir ev satın alabilmek istiyorsanız, aklınızdan geçen para biriktirerek ev alınır mı? sorusuna cevap arayama başlamalısınız.

Tasarruflarınızı biriktirebileceğiniz bir hesap açın maaşınızdan otomatik kesinti yapabilir. Paranız zar zor ay sonunu getirmenizi sağlıyor ise ek iş imkanları ile alakalı yazılımı okumanızı tavsiye ediyorum

Evlere Boncuk İşi Veren Firmalar ve Evde Ek Kazanç yazımı okumanızı tavsiye ederim…

Bazen insan ikilem de kalıyor.” para biriktirmek mi ev almak mı?” Paranız doğru yatırım araçları ile değerlendirmezseniz eflasyon karşısında pul olup gidiyor. Ev kredi faiz oranları 2 yıl da bir uygun fiyatlara çekiliyor.

Bu fırsatı değerlendirin. Bu zaman zarfında para biriktirmek de fayda var çünkü evin belli bir kısmını banka ön ödeme olarak sizin yapmanızı isteyecektir…

Para Biriktir Ev Almak için

Ev almak için nasıl para kazanılır? Ev almak için yeterli paranız yoksa peşinatı biriktirmeli ve ipotek ücretini geçici olarak ödemelisiniz. Bu, hayatınızı değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu süreçte sizi gereksiz harcamalardan uzak tutabilecek ve birikebilecek bazı habitatlar edinmelisiniz.

12 Eylül 2020 Ajanda Cuma 21:11 Gayrimenkul Gündemi Ev almak için nasıl para kazanılır? Para biriktirmek disiplindir ve herhangi bir amaç için zamandan feda edilir. Özellikle konut alımı gibi uzun vadeli yatırımlar için 100.000 tutarında uzun vadeli bir harcama planı geliştirilmelidir.

Bu nedenle öncelikle belli bir miktar biriktirmek zordur. Çünkü ipotek almak istediğinizde belli bir depozito ödemeniz gerekiyor. Peşinat ne kadar büyükse, kredi taksiti o kadar küçük veya kredi vadesi o kadar kısa olur. Bu nedenle, bir ev satın almak istiyorsanız, para biriktirme yöntemlerini takip ettiğinizden emin olun, şimdi bu yöntemleri tartışacağız.

Bir tasarım hesabı açın Çoğumuz bunu birçok kez yapmak zorunda olsak da, hesaplamaları tasarlamak para kazanmanın en önemli ilk adımıdır.

Modern teknoloji ile böyle bir hesap açmak artık çok kolay. Banka kullanmadan mobil uygulama üzerinden hızlıca bir mevduat hesabı açabilirsiniz. Bu şekilde hesap açmak önemli olsa da yeterli değildir. Parayla tasarım yapmak ve bu tasarımları hatırı sayılır bir miktara ulaştırmak için diğer isimleri takip etmeniz gerekiyor.

Ev Almak İçin Birikim Yapmak Hesap Açın

Her ay para biriktirme alışkanlığı edinin Maaşlı bir çalışansanız, hesabınıza yatırılan maaşın bir kısmı her ay doğrudan tasarruf hesabınıza aktarılacaktır. Bu, bankanın internet veya mobil şubesinden otomatik olarak yapılabilir.

Bu dönem, düzenli olarak aylık ödemeler almanıza ve azalan maaşı daha etkin kullanmanıza yardımcı olacaktır. Gereksiz lüksü azaltmaya çalışın Birçoğumuz itiraz etse de, hayatımızda birçok gerekli ve pahalı alışkanlıklar vardır.

Örneğin, dergi aboneleri, pahalı kitaplar, açık havada yemek, saç kesimi, kıyafetler vb. İçin çok yüksek aylık ücretler ödüyoruz. Ev kredisi aldığımızda pek çok sorunu giderecek bir birikimimiz olmalı.

Bu alışkanlıklar için ödeme yapmanın maliyetini olabildiğince en aza indirmeye çalışın, öyle acil ki, onları hayatınızdan kısmen veya tamamen kaldırabilirsiniz ve yakında bir para birliği kurmaya başlayacaksınız. Genel Plan İlk bakışta klişe tavşan gibi görünse de uzun vadede belli bir genel plan ve etki ile tasarlanabilir.

Bunun için gelir ve giderlerinizi iyi analiz etmelisiniz. Bunun için kargo veya kredi kartı ile harcamaları takip edebileceğiniz bir mobil uygulama indirebilirsiniz. Harcamalarınızın çoğunu kredi kartı ile ödeyebilir, tüm ödemelerinizi ve kart işlemlerinizi dilediğiniz zaman cep telefonunuzdan ulaşabileceğiniz bir mobil mağaza üzerinden takip edebilirsiniz.

Maaştan Para Biriktirmek Ev Peşinatı Yapmak

Hiç kendi kendinize 1 yılda ne kadar para biriktirilir ? diye bir soru sordunuz mu? Bankaya gitmeden mobil uygulamadan hızlıca bir mevduat hesabı açabilirsiniz. Böylelikle para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

maaşdan para biriktirmek ev peşinatı yapma yöntemleri için  Ev almak için Nasıl para biriktirilir

Ev almak için Nasıl para biriktirilir? tek başına yeterli bir soru değildir. Öncelikle Para biriktirme yollarını öğrenmeniz gerekiyor. Sizin için önemli fakat aslında gereksiz bir sürü harcamamız var

Para biriktirme planı yaparak, harcamalarınızı eskiden olduğu gibi bir yere yazsanız. Belki siz değil ama hayat arkadaşınız. Yeteri kadar kemerleri sıkmıyor olabilir mi ?

Çok uzun zamandır hayallerinizi ertelediniz. Zaten bir kiracı olarak maaşınızın en az 3/1 ni kiraya veriyorsunuz. Kredi faiz oranlarının azaldığı bir zaman da kredi çekerek ev almayı istemez misiniz?

Paradan tasarruf etme

Paradan tasarruf etmek ve önemli bir miktara ulaşmak için başka adımlar da atmanız gerekir. Her ay para biriktirme alışkanlığı edinin Maaşlı bir çalışansanız, hesabınıza yatırılan maaşın bir kısmı her ay doğrudan tasarruf hesabınıza aktarılacaktır. 52 haftalık para biriktirme planı bence tam aradığınız ( ev alma planı ) tasarruf planıdır.

Her ay düzenli olarak tasarruf etmenize ve azalan maaşı daha verimli kullanmanıza yardımcı olacaktır. Gereksiz lüksü en aza indirin Çoğumuz hayır desek de hayatımızda birçok gereksiz ve pahalı alışkanlık var.

Az maaşla nasıl para biriktirilir? sorusunu tam da yerinde yazmak gerekir. Bir çok kişinin ay sonunu zor getirdiği bu 2021 yılı hayat standartlarının iyice düşürdü.

Bu süreç hep böyle gitmez eminim ki bu ekonomik sıkıntılı dönem bittiğinde o gün için plan yapanlar kazanacaktır.

Ev kredisi başvuru yaptığınızda çok fazla sorun yaşamamak için şimdiden para biriktirmemiz gerekir.

Maaşınız dan belli bir miktarı biriktirin

Bu nedenle harcamalarınızı sınıflandırmanız mümkündür. Yani, gıda, elektronik, ulaşım, kozmetik vb. Bu amaçla ne kadar para harcandığını da görebilirsiniz. Bunlar arasında istenmeyen içeriği kolayca belirleyebilir ve para birimi birliğini hemen etkinleştirebilirsiniz. Ekstra gelirinizi tasarım hesabınıza yatırın Ekstra gelir, ikramiye, ikramiye vb. Para yatırma dönemine girdiğinizde size çok yardımcı olacaktır.

Ancak tüm bunları doğru birikim hesabına aktarmanız gerekir çünkü bu yatırımlar küçük de olsa kısa sürede büyük birikime dönüşebilir. Bu nedenle acil bir ihtiyaç olmadığı için ekstra geliri birikim hesabına aktarmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Bazı üyeleri dondurmak Vazgeçmek zor olsa da, spor salonu üyelikleri, dergi abonelikleri veya aylık veya yıllık ödemeler gibi diğer üyelikleri en az ayda bir kez iptal edebilirsiniz. Çok katı bir atlet olabilir, cesur olabilir ve evde veya dışarıda egzersiz yapmak için kendinize fırsatlar yaratabilirsiniz.

Ücretsiz İnternet spor kurslarına katılabilir veya spor uygulamalarını cep telefonunuza indirebilirsiniz. Benzer şekilde, dergi aboneleriniz varsa, dergilerini ücretsiz veya çevrimiçi olarak indirimli bir fiyata iptal edebilir ve takip edebilirsiniz. Bu şekilde, küçük tasarımların ortaya çıkmasında büyük bir yatırım değişikliği göreceksiniz.

Ev Peşinatı Nasıl Biriktirilir

Gereksiz Harcamalar Yapmayın

Ek iş deneyi Aylık teslimatınızı artırmak ve paradan daha hızlı tasarım yapmak istiyoruz, diğer iş seçenekleri sizin için harika bir fırsat olabilir. Vardiyalı çalışanlar için ek iş bulmak zor görünse de, çok küçük olan ikinci bir işle başlayabilirsiniz. İçerik oluşturmak, bebek bakıcılığı yapmak, kız bakmak, serbest fotoğrafçılık, özel ders, sanat eğitimi veya iyi olduğunuz konularda danışmanlık yapmak diğer işlere örnektir.

Ev almaya karar verdiğinizde tasarım ücretini peşinat olarak ödemeniz ve bu bazda ipotek almanız gerekiyor. Başka işler yapmaya devam ederseniz, aylık ipotek taksitleri sorun olmayacaktır. Mevcut kirayı azaltmanın yollarını arıyor Şu anda ödenecek kirayı düşürmek istiyorsanız, bu paradan tasarruf etmek için başka bir fırsattır. Çünkü kira ödemesi herkes için en büyük aylık harcama kalemi olabilir.

Bunu azaltmak için kirayı uygun fiyatlı bir eve aktarabilir veya kendi oda arkadaşınızı bulabilirsiniz. Böylelikle daha az kira ödersiniz ve elektrik, su ve doğalgaz faturalarını yarı yarıya azaltma imkanına sahip olursunuz.

Ayrıca mutfak, banyo, temizlik malzemeleri gibi ortak oda harcamalarını oda arkadaşlarınızla paylaşın ve çok para kazanın. Mevcut borçlarınızı kapatın (varsa) Varsa, önce mevcut borcu geri ödemelisiniz. Çünkü borçları ödemek ve para kazanmak gerçekten zor.

İleride satın alacağınız bir eve yatırım yapmak istiyorsanız banka ile iyi bir ilişki kurmalısınız. İleride konut kredinizi çekmek isterseniz, ödenmemiş kredi kartı borcunuz veya zamanında geri ödenmeyen aylık taksitler kredi puanınızı düşürür. Bu nedenle tasarıma başlamadan önce mevcut tüm borçlarınızı geri ödemenizi tavsiye ederiz.

Ev Almak İçin Birikim Yapmak

ev almak mı birikim yapmak mı ? zaman kaybetmemek için peşinat biriktirmek istemeyenler mecburen evin bir kısım parasını peşin vermeniz banka tarafından istenecektir.

Devlet desteği, çalışanların kişisel emeklilik planlarının% 25’ini oluşturmaktadır.

Ayrıca ilk kez ev satın alanlar için TOKİ şeklinde devlet destekli konut projesine başvurabilirsiniz.

Size önerim TOKİ destekli topluluğunuzda oluşturulmuş bir proje olabilir, projeyi Toki’nin resmi web sitesinden takip edebilirsiniz. Harcamalarınızı kontrol edin: Tüketici araştırmaları, birçok gereksiz harcamanın yapıldığını gösteriyor.

Kredi kartınızın son birkaç ayında harcama raporuna bakarsanız, gereksiz harcamalar bulacağınıza inanıyorum. (Para harcamıyorsanız, lütfen eşinize ve çocuklarınızın harcamalarına dikkat edin )

Konut Hesabı Açarak Para Biriktirmek

Birçok bankanın son dönemlerde ‘’ Konut Hesabı ‘’ diye vatandaşlara ev almaları için sundukları para biriktirmeye teşvik eden kampanyaları var.

Ev almak günümüzde oldukça zor İlk kere ev alacaklar için para biriktirmeye özendirmek adına devlet destekli bankaların takibindeki konut hesap hizmetlerinden yararlanıp minimum 3 yıl bu sistemde kalmış olarak birikiminizin, belli bir yüzdesinde kar elde edebilirsiniz.

Konut hesabı şartları nedir: TC. vatandaşı olmak, 07.04.2015 zamanı itibariyle başka bir konut sahibi olmamak, konut hesabına minimum 3 yıl kesintiniz ödeme yapmak,  18 yaşından ufak iseniz veli yada vasi tarafınca onay almak

Konut Hesabı Vakıfbank

Konut Hesabı Vakıfbank 2020 tarihindeki Konut Hesabı hizmetinden yararlananlar için Toplam ödeme tutara gore en fazla 28 bin tl varan devlet destek katkısı sunulmaktadır.

Minimum 36 ay uzunluğunda ( 3 yıl ) aksatmadan yatırımızı yapmanız gerekiyor devlet desteği % 20 size kar elde edecektir. Yukarıda da belirtiğim şeklinde devlet katkı oranı en fazla 28 bin tl dir.

Detay lı informasyon için evinize en yakın VakıfBank şubesine gidip alan kişi temsilcileri ile görüşmenizi tavsiye ediyorum.

Konut hesabı şartları nedir: TC. Vatandaşı olmak, 07.04.2015 zamanı itibariyle başka bir konut sahibi olmamak, konut hesabına minimum 3 yıl kesintiniz ödeme yapmak,  18 yaşından ufak iseniz veli yada vasi tarafınca onay almak

Dikkat edilecek husus Bir den fazla konut hesabı yada ortak hesap açılamamasıdır.

Ev Almak İçin Birikim Yapmak

Konut Kredi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ev almak istiyor iseniz ne olursa olsun ev bedelini iyi belirlememiz gerekiyor

Kafanızda alacağınız evin lokasyonunu ve özelliklerini belirlediniz sonrasında ne kadar paraya ihtiyacınız bulunduğunu tahmin edebilirsiniz ( emlak satış üstüne açılmış sitelerden denetim ediniz )

YapıKredi Kredi Hesaplama Taşıt Ve Konut Kredisi Vade Oranları yazımızı okumak isterseniz

Evin satış bedelini hesaplamak için bulunmuş olduğu semtte averaj benzer şartlara haiz bir evin kira bedelini 15 ile 20 yıl lık bir vakit dilimi ile çarpmamız gerekir.

Mesela alacağınız evin kira bedeli 1000 tl ise evin kıymeti 180.000 tl. ile 240.000 tl içinde olmalı.  Yatırım olarak yada ihtiyaçtan almayı düşündüğünüz evin kıymeti 240.000 bin tl nin üstünde bir fiyat ise başka evlere bakmanızı tavsiye ederim.

Aylık Kira Bedeli15 Yıl20 Yıl
1.000 tl180.000 tl240.000 tl

Evi almadan ilkin aylık ödeme planını da maaşınıza gore hesaplayabilirsiniz. Siz bir ev almak istiyorsunuz ve ödemeleri maaşının % 50 sini aşıyor ise ödemeler belinizi bükebilir.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ev Almak İçin Birikim Yapmak
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git