Param Kredim
Araba Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > KREDİ HABERLERİ > Ev Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır

Ev Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır

Tarih: 23.06.2020
Güncel: 29.09.2022
Ev Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır çözümler

İnsanların, en önemli temel ihtiyaçlarından birisi barınmadır. Barınma ihtiyacını karşılamak herkes için önemlidir. Ev Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır. kira ya da satın alma yoluyla ev edinirler ve burada yaşamlarını devam ettirirler.

Bir ev satın almak bazen insanların bütçesini artırır. Bu tür güçlüklerde konut kredilerine yönelik finansman desteği de rol oynamaya başladı. İpotek olarak da adlandırılan ev kredileri, ev almak isteyen kişiler tarafından sağlanan finansal destektir.

Günümüzde birçok insan yeterli deneyime sahip değil. Ancak, kirayı ödemektense ev satın almak için ipotek ödemeyi tercih eder. Bütçeyi artırmadan hayallerindeki evi kim almak istemez ki! Banka tarafından sağlanan bu krediyi tercih ediyor.

Bu nedenle ev alırken maddi destek kullanılır. “Konut kredisi için kaç kredi notu verilmelidir” sorusunun cevabını almak için bu konunun geri kalanını okumanızı öneririm.

Konut Kredisi İçin Gerekli Kredi Notunuz Kaç Olmalıdır ?

 • En az 1100 kredi notunuz olmalıdır.
 • Çekeceğiniz Miktar da önemlidir.
 • 1100 ve üzeri kredi notunuz var ise işiniz çok daha kolay ( Az riskli kredi notu konut kredisi )
 • kredi notunuzu Findeks Raparunuz dan edinebilirsiniz.
 • Bankaya başvuruda bulunursunuz. ( ev için para onaylanmışsa problem yoktur.)
 • Konut satın almak isteyen kişinin yapması gerekeler.
Konut kredisi için kredi notu Kaç Olmalı

Almak istediğiniz konutun tapusunu yanınızda getirin ve konut kredisi için başvurduğunuz bankaya müracaat edin. Bu işlem için gerekli evraklar ve koşullar bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Konut sahipliği belgesinin ibrazı tüm bankaların ortak gereksinimlerinden biridir. Düşük riskli bir kredi notu bir ipotek gösteriyorsa, kredi notunuz yeterlidir. Banka, ödeme açısından hiçbir riskiniz olmadığına inanmaktadır. Hayallerinizin evine gitmeniz sizin için daha kolay.

Krediye başvuran kişinin doldurduğu konut kredisi başvuru formu bulunmaktadır. Banka bunu inceledi. Bu sürecin sonunda kredi alıp alamayacağına karar verilecek.

Başvuru sürecinizin değerlendirme sürecine girer. Banka esas olarak kredi puanınızın yeterli olup olmadığını kontrol eder. Durumunuzun ipotek için uygun olup olmadığını kontrol edin. Kredi derecelendirme bu süreçte önemli bir kavramdır.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, kişinin tüm mali geçmişi ve banka ile ilişkisi dikkate alınacaktır. Bu kesin ve kişiselleştirilmiş bir finansal puandır. Kredi notu, finansal işlemlerde önemli bir faktördür.

kredi notunu belirlemedeki unsurlardandır.

 • Kişinin belgelenebilir net geliri
 • kredi kullanma sıklığı
 • kredi ödemeleri
 • ödemelerdeki gecikmeler
 • borçlar

Kredi notu hesaplanırken, nihai puanın% 35’i mevcut kredi borcu durumudur. Bireysel kredi kartı ve kredi ödeme düzenlemeleri de% 35 oranında etkilidir.

Bu iki unsurun kredi notunun temel taşı olduğu söylenebilir. Başvurulan kredilere ek olarak, yeni kredilerin (yani yeni risklerin) kredi notu üzerindeki etkisi% 11’dir. Etkin kredi kullanımı% 10’dur. Yani kredi kullanıp düzenli ödeme yapanlar, hiç kredi kullanmayanlara göre bu seviyede avantaja sahip oluyor.

Dikkatli bir araştırmanın ardından banka şüpheli bir durum olup olmadığını kontrol eder. Bilgilerinizi kamu kaynaklarından alırlar ve kredi notunuzu belirlerler. Kredi notu 1 ile 1900 arasında belirlenir.

Yeni talep edilen finansal desteklere yanıt verirken kredi notunu göz önünde alınır.

 • 1-699 en riskli,
 • 700-1099 orta riskli,
 • 1100-1499 az riskli,
 • 1500-1699 iyi,
 • 1700-1900 çok iyi

Gruptan. Yüksek puan, güvenilirlik sağlarken olumlu bir durum yaratacaktır. Hala bir ipotek gerektiğinde, banka esas olarak kredi notunu kontrol eder.

Bu nedenle ev almak isteyen ve maddi desteğe ihtiyaç duyanlara dikkat edin! Banka, ev kredisi alabilmek için yeterli kredi notu bulmalıdır. Aksi takdirde bireyler bankanın ihtiyacı olan mali desteği alamayacaklardır.

Tamamına Kredili Ev Alınabilir Mi ?

Bir ev satın almak istiyor, ancak yeterli peşinatınız yok mu? Peşinat ipoteğinin avantajlarını sağlamaz. Yeterli peşinat ödemesi olmasa bile, yine de evin sahibi olmak için ipoteği kullanabilir.Hepimizin bildiği gibi, bankalar satın alınan konutun% 100’üne kadar ödünç verebilir. Bankaya ödenen ön ödemesiz ipotek kredisi satın almak için gerekli başvuruları yapabilirsiniz.

Tamamına Kredili Bir şekilde Ev Nasıl Alınır?

Tüm konutlardan orantılı olarak banka kredisi almak zordur. Ev sahibi olmak isteyenler, evin değerinin dörtte birini kendileri ödemek zorundadır. (Kalanı bankadan ödünç alınmıştır.) Bankaların ipotek adı verilen bir sistemi var. Uzun vadeli krediler için 525 peşin ödeme şartlı olarak ödenir.

Örnek

Yani 100 bin TL değerinde olan bir ev almak istiyorsanız.

 • Banka alınan eve exper gönderir. ( değirini serbest bir expertiz firması ile sizde belirlete bilirsiniz.
 • Ekspertiz değerinin yaklaşık %75 oranlarına kadar konut kredisi sunar.
 • Bankaların geri kalan %25 lik kısmını da peşin olarak ödenir.

Peşin öderseniz bankaya ihtiyacınız yok, direkt tapuya gidip evi satın alacaksınız. Daha düşük belge maliyetleri veya daha düşük aylık taksit ücretleri gibi birçok avantajı vardır.

Evi İpotek Gösterip Peşinatsız Kredi Almak

Genellikle sistem bu şekilde çalışacaktır. Bankalar peşinat ödemeden ipotek sağlıyor. Satın alabileceğiniz bir evi veya mevcut bir evi teminat altına alarak kendini garanti altına alır. Bazı bankalar her iki durumu aynı anda ele alır. Herhangi bir peşinat ödemeden tüm evi kredilendirebilirler.Banka ile yaptığınız önceki işlemler ( findeks raporunuz ) kredi faiz oranınızı. Kredi tamamını veya gerekli kadarını sizin ödemenizi ister

Peşinatsız Kredi Avantajları

Peşinatsız bir ipotek alırsanız, bazı elverişli koşullarla karşılaşırsınız. Peşinatsız ipoteklerin avantajlarına baktığımızda alacağınız;

 • Ek masraflar,
 • Ekspertiz ücretleri,
 • Dosya masrafları,

Gibi birçok masraf, kredi çektiğinizde sizden alınmış olan masraflardır. Vadeye bölündüğü takdirde çok daha fazla masraf ödemiş olduğunuz da açık bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bankalar aracılığıyla da tüketici kredisi alabilirsiniz. Ön ödemesiz kredi satın alımında aylık taksit ödemeniz belirlenir.

Tüketici kredisi ödemelerini konut kredisi ile birleştirebilirsiniz. Ancak bu durumda, aylık kredi geri ödemeniz daha da artacaktır. Peşinatsız olarak almış olduğunuz konut kredisindeki avantaja baklalım. Herhangi bir taşınmaz malınızı ipotek olarak göstererek istediğiniz şekilde mortgage kredisi başvuru yapınız. 

Ayrıntıları bankadan net bir şekilde anlayacaksınız. Ayrıca evleri, dükkanları ve arsaları ipotek ettirebilirsiniz. Bazı durumlarda ipotek istediğiniz arsanın değeri çok düşük olabilir. Bu nedenle bankadan detaylı bilgi almak istiyorum.

Ziraat Bankası Peşinatsız Kredi

Ziraat Bankası, ev sahibi olmak isteyen kişileri ilk tercihi oluyor. 120 aya kadar vade oranları ile ev sahibi yapma avantajları sunuyor. Ziraat bankası komu bankasıdır. Ziraat bankası ev kredisi hesaplamak için resmi sitesine … 500 bin tl ye kadar olan evler için, ekspertiz değerlerinin yaklaşık olarak %90’ı kadar kredi imkanı sunar. 500 bin tl’den daha yüksek fiyatlı evlerde ise ekspertiz değerlerinin %80 oranları kadar kredi sunar. 444 00 00 – 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi, Avantajlarından faydalanma imkanları sunmaktadır. Ev kredisi adına bir evi ipotek ettirin. Banka gerektiğinde başka teminat da talep edebilir Bankaların Müşterilerinden Talepleri

 1. Hayat sigortası
 2. Zorunlu deprem
 3. Konut Sigotası

Çeşitli sigorta ürünleri de talep ederler. Ziraat Bankası üzerinden

 • Konut kredisinden
 • Ev kredisi
 • Arsa kredisi

faydalanmak isteyen kişiler, bu avantajlardan faydalanarak mülk sahibi olabilmektedir.

Ev Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır ?

Banka, konut kredilerini destekleyip desteklemeyeceğine karar vermek için kredi notunu değerlendirir. Çünkü kredi notu, kişinin tüm mali geçmişinin bir özetidir. Bu nedenle yüksek risk grubunda olanlar veya kredi notu düşük olanlar konut kredisi almakta zorlanmaktadır.

Konforlu bir şekilde konut kredisi desteği alabilmek için daha yüksek bir kredi notu almayı bekleyin. Kredi notunuz 1500 ve üzeri ise ipotek almak daha kolaydır.

Daha yüksek bir kredi notuna sahip olmak için daha önce kullanılan kredilerin düzenli olarak geri ödenmesi gerekmektedir. Bu nedenle kredi kartı veya kredi kartı kullanırken ödeme tarihine dikkat etmelisiniz.

Yeterince yüksek kredi notuna sahip kişiler, kendilerine uyan bankanın sağladığı bir ödeme planı ile ev kredisi alabilirler.

Kredi notu yüksek olmayan ancak konut satın almak için ipotek başvurusu yapmak isteyenler kredi notunu yükseltebilirler.

Bunun için kredi kartı kullanmak kolaydır. Ancak kullanılan kredi kartına düzenli ödeme yapılması gerekmektedir.

Bir ipotek elde etmedeki en önemli faktör kredi notunuz olsa da, iş yerinizi ve iş konumunuzu, aylık gelirinizi ve bankaya olan borcunuzu da göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bu unsurlar incelenip onaylanarak konut kredisi sağlanabilir.

Ev Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır adlı yazımız da bir çok husus da bilgilendirildiniz.

Ev Kredisi Almanın veya Yapılandırmanın Doğru Zamanı Mı adılı yazımı okumak isterseniz…

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ev Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git