Param Kredim
Dükkan İsimleri Seçiminde 8 Altın Öneri | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Garanti Bankası Güncel EFT Ve Havale Ücretleri

Garanti Bankası Güncel EFT Ve Havale Ücretleri

Tarih: 01.12.2020
Güncel: 29.09.2022
EFT Ve Havale Ücretleri karşısında yapılacak işlemler

Garanti Bankası Güncel EFT Ve Havale Ücretleri Ülkemizde oldukça köklü bankalar arasında yer almakta olan BBVA Garanti Bankası, ülkenin neredeyse her yerinde bulunan şubeleri ile beraber yıllardır aktif bir şekilde hizmet sürdürmekte. Binlerce kişi tarafından tercih edilen ve her geçen zaman dilimi içerisinde daha geniş kitlelere ulaşan Garanti Bankası, birçok fırsat ve kampanyaları ile beraber müşterilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Banka müşterilerinin ise bu banka üzerinden yapılacak olan EFT ve havale işlemlerinde işlem ücretlerinin ne olacağı konusu, birçok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Bizde bu yazımızda sizlere Garanti Bankası güncel EFT ve havale ücretleri ile alakalı olarak detaylı bilgi vereceğiz.

EFT Ve Havale için gerekli ücretlendirme ne kadar olmalıdır
EFT Ve Havale Ücretleri

Garanti Bankası EFT Ücretleri Nedir?

Herkesin de bildiği üzere EFT, farklı bankalar arasında yapılan para transfer işlemlerine verilmekte olan isimdir. Gönderilecek olan tutar ve işlem yapılacak olan banka, belirlediği ücret çerçevesinde işlem tutarını tahsil eder. İşlem sırasındaki bazı masraflar ve belirlenen oranlar içerisinde bu tutar sizden alınmış olur ve EFT ücretler olarak kaydedilir. Güncel Garanti Bankası EFT ücretlerine göz attığımızda ise;

  • Garanti Bankası’nın İnternet ya da mobil bankacılığı üzerinden yapılacak işlemlerde, yatırılan tutar farketmeksizin toplamda 4,5 TL işlem ücreti kesimi yapılmaktadır.
  • Alo Garanti hizmeti ile beraber hesaptan herhangi bir isme ya da basşka bir hesaba yapılacak olan EFT işlemlerinde toplamda 70 ila 120 TL arasında işlem ücreti alınmaktadır.
  • Alo Garanti hizmetinde yapılacak olan Geç EFT talimatlarında ise bu işlem ücreti 80 ila 120 TL arasında değişiklik gösterir.
  • Mobil uygulama yardımı ile beraber bir hesap üzerinden isme yapılmış olan eft ücretleri ise, gönderilen tutara bağlı olarak 6,75 ile 75 TL arasında değişiklik gösteren işlem ücretleri alınır.
  • İnternet şubesi üzerinden hesap üzerinden isme yapılan EFT işlemlerinde, gönderilen tutara bağlı olarak 6,75 ile 75 TL arasında değişiklik gösteren işlem ücretleri alınır.
  • Garanti Bankası ATM üzerinden yapılmakta olan EFT transgerleri için 18 TL tutarında işlem ücreti alınmaktadır.

Garanti Bankası Havale Ücretleri Nedir?

Havale işlemleri, bir bankadan, aynı bankadaki farklı hesaptan yapılan para transfer işlemleri olmasından ötürü çok daha az işletim ücretleti alınmaktadır. Belli kriterler üzerinde işlem ücretlerinde değişiklik olabilmektedir. Bu işlem ücretlerine göz attığımızda;

  • İnternet bankacılığı üzerinden havale yapmak istediğinizde 1,20 TL işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir.
  • Mobil uygulama ile beraber yapılmakta olan havale ücretlerinde 3 TL işlem ücreti tahsil edilmektedir.
  • Garanti Bankası müşteri hizmetleri üzerinden yapacağınız havale ücretlerinde ise 60 ila 85 TL arasında işlem ücreti alınmaktadır.

Sizde yukarıda yer alan Garanti Bankası EFT ve havale ücretleri bilgilerine dayanarak, kendinize en uygun transfer çeşidi ile beraber hesaplar arası para transferlerinizi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirme imkanına sahipsiniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Garanti Bankası Güncel EFT Ve Havale Ücretleri
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git