Param Kredim
444 335 Nerenin Numarası Nasıl Öğrenirim | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Garanti Bankası Kredi Kart Borç Öğrenme ve Yapılandırma

Garanti Bankası Kredi Kart Borç Öğrenme ve Yapılandırma

Tarih: 25.06.2020
Güncel: 13.04.2021
Garanti Bankası Kredi Kart Borç Öğrenme ve Yapılandırma işlemleri

Garanti Bankası Kredi Kart Borç Öğrenme ve Yapılandırma işlemi hakkında ayrıntılı bilgi aktarılacaktır. Günümüzde her bankanın müşterilerine belirli şartlar niteliğinde kredi kartı verdiği gibi Garanti Bankası kredi kart verme hizmeti sunmaktadır. Müşterilerinin memnuniyetini benimseyen banka müşteri memnuniyeti için çeşitli avantaj ve kampanyalar vermektedir.

Her bankanın kredi kartı sahibi olmak için sunduğu şartlar olduğu gibi Garanti Bankası da kredi kart kullanımı için aynı şartları koşmaktadır. Bu şartlar ; 18 yaşını doldurmuş olmak veya anne baba onayı olarak kredi kartı sözleşmesine anne veya baba imzası atılmak ve gelir belgesini gösteren bir belge getirmek şarttır.

Bunun yanı sıra önemli olan bir diğer şart ise kredi notunuzun o bankaya göre kredi kartı kullanmanıza yetmesi gerekmektedir. Bu şartlar yerine getirildiği takdirde kredi kartı kullanabilirsiniz. Peki kredi kartları ne işe yarar? Bu konuyu sizlere şu şekilde açıklayabiliriz.

Garanti Bankası Kredi Kart Borç Öğrenme
Garanti Bankası Kredi Kart Borç Öğrenme ve Yapılandırma

Kredi kartı birçok alışveriş konusunda anlaşmalı olduğunuz bankanın alışveriş yaptığınız yerde yine bankanızla anlaşmalı olan pos cihazlarına nakit vermeden kartınızı geçirerek kart şifrenizi girdiğiniz takdirde alışveriş tutarınız pos cihazına girilir ve kartınızdan bu tutar çekilir. Birçok insan üzerinde nakit taşımayı pek sevmediği için kredi kartı kullanmaktadırlar.

Fakat kredi kartı kullanırken kullanıcıların dikkat etmesi gerekmektedir. Alışveriş konusunda özellikle bazı kredi kart sahipleri limitini aşmaktadır. Bu durum bazen ödenemez seviye bir hal almaktadır. Bu konuda dikkat etmeniz gerekmektedir.

Garanti Bankası kredi kart ile yaptığınız alışverişlerde harcadığınız tutarları kontrol etmeden veya daha önce kartınızın içinde ne kadar limit kaldığını bilmediğiniz için yanlışlıkla limitinizi aştınız ve farkında değilsiniz. Fark ettikten sonra borcunuzu nasıl öğreneceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi kartı toplam borç nasıl öğrenilir

Garanti Bankası mobil uygulamasın dan borçlarınız ayrıntılı olarak öğrenmeniz mümkündür. Düzenli olarak ödemelerinizi yapıyor olsanız bile ( otomatik ödeme vs. ) sık sık kontrol etmekte fayda var.

Bir çok kişinin cüzdanına bakıldığında bir den fazla kredi kartı taşıdığı araştırma sonuçları ile elde edilmiştir. Yaygın olarak kullanılan kredi kartları harcamayı bilmeyenlerin kabusu olmaktadır.

Hayatımızı oldukça fazla kolaylaştıran kredi kartları Bir çok kesim örneğin emekliler, öğrenciler gibi çeşitli alanlara yayılmıştır.

Garanti Bankası Kredi Kart Borç Öğrenme ve Yapılandırma

mobil uyguma ile garanti bankasına olan borçlarını ayrıntılı olarak el edilebilir.
internet sitesinden kendi hesabınıza girebilir. Ayrıntılı olarak ne kadar borcunuz olduğu kredi kartınızın borç durumu bakabilirsiniz.

internetin gelen olarak topluma yayılması ve bilinçli kullanan sayısının arttırmıştır. Dolayısıyla kredi kartı borçlarının kolaylıkla internet den bakılabilir.

İnternet ( bilgisayar ) dan öğrenmek ten çekiniyorsanız. şifrenizin kopyalanmasın dan çekiniyorsanız. Yakınızdaki bir garanti ATM sine giderek de kredi kartı şifreniz ile sisteme girerek borçlarını öğrenmeniz mümkündür.

Not: İnternet hizmeti faydalanmak için garati müşteri hizmetlerini aramınız yeterli olacaktır.

Garanti Bankası Kredisini Erken Kapatma adlı yazımı okumak isterseniz …

Garanti Bankası Borç Öğrenme

Garanti bankası kredi kartı ile yaptığınız harcamalardan sonra toplam tutarı öğrenmek bir diğer değişle garanti bankası borç öğrenme işlemi için cep telefonunuzun mesaj bölümüne “ekstre” yazıp boşluk bırakıp kredi kartınızın son 4 rakamını yazıp Garanti Bankasının mesaj numarası olan 3340 nolu numaraya mesaj göndermeniz yeterlidir. Size gelecek bilgi mesajıyla ekstre borç bilgisi, kalan borç,

son ödeme tarihi ve minimum ödeme tutarınızı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Böylelikle borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli husus telefon numaranızın Garanti Bankası sistemine adınız ve soyadınızla beraber kayıtlı bulunma zorunluluğudur. Aksi halde yabancı numaralara cevap verilmemektedir.

Eğer mesaj gönderemiyorsanız size en yakın Garanti Bankası Şubesine giderek T.C. kimlik numaranız ile sıra alıp sıranız geldiğinde yetkili kişiye işleminizi anlatmanız halinde sisteme bakılarak size gerekli olan tüm bilgileri vermektedirler. Bu sayede kredi kartı borcunuzu öğrenmek için size iki seçenek sunulmuş olur. Sizin için en rahatı hangisiyse onu tercih edebilirsiniz.

Kredi kartı ile ilgili merak edilen bir diğer konu da borç yapılandırma konusudur. Borç yapılandırma konusunu merak eden kullanıcılar için garanti bankası borç yapılandırma işlemi hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

Garanti Bankası Borç Yapılandırma

Garanti Bankası kredi kartı kullanan pek çok insanın başına gelen limit aşımı sonrası oluşan borcu ödeyecek durumda olmayanlar yapılandırma işlemi için araştırma yapmaktadır. Eğer siz de oluşan borcunuzu ödeyecek durumda değilseniz bankanız ile görüşüp Garanti Bankası borç yapılandırma için müracaat edebilirsiniz.

Bu durumda sizlere 12 ay vade ile borcunuzu taksitlendirilecek ödeme imkanı sunulmaktadır. Ancak kredi kartı borcunuzu ödemek için ihtiyaç kredisi çekmek isterseniz bu vade 60 ay olarak değerlendirilir, bu durumda kredi notunuz düşeceğinden Garanti Bankası şubesi ile yüz yüze görüşme sağlayarak bu durumu konuşabilirsiniz.

Onaylandığı takdirde bankanızdan ihtiyaç kredisi çekerek 60 ay vade ile oluşan borcunuzu ödeyebilirsiniz. Borcunuzu ödemediğiniz takdirde ödemediğiniz her ay için gecikme faizi uygulanır. Bir sene içinde borcunuzun asgari ücretini toplamda 3 kere ödemediğiniz zamanda ise kartınız nakit kullanımına kapatılır ve borcunuzu ödediğiniz takdirde tekrar kullanıma açılır. Borcunuzu üst üste 3 kere ödemediğiniz zaman kartınız tamamen kapanır. Borcunuzu ödeyip geri açtığınız zaman tekrar ödememeye başlarsanız yasal takip süreci başlatılır.

Bu durum her banka için geçerlidir. Ancak belirttiğimiz gibi kredi notunuz düşeceğinden dolayı kredi kartlarınızı alışveriş konusunda daha dikkatli ve özenli kullanmanız ileride ihtiyaç doğacak işlemlerde faydanıza olacaktır.

Garanti Bankası Kredi Kart Borç Öğrenme ve Yapılandırma hakkında ayrınlı olarak bilgi aktarılmıştır.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Garanti Bankası Kredi Kart Borç Öğrenme ve Yapılandırma
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git