Param Kredim
Ziraat Bankası Hesap Kapatma | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Garanti Bankası Pos Cihazı Komisyon Oranları

Garanti Bankası Pos Cihazı Komisyon Oranları

Tarih: 07.12.2021
Güncel: 19.03.2022
garanti pos komisyon oranları

Garanti Bankası Pos Cihazı Komisyon Oranları adlı Çağımız şartları gereğince nakit ile dolaşmak yerine karttan alışveriş yapmak artık herkesin tercihi haline gelmiştir. Teknoloji çağında yaşadığımız için müşteriler, gerek iş yerleri olsun gerekse alışverişlerde kredi ya da banka kartı kullanmaktadırlar.

Bir işletme olarak Kredi ya da banka kartı ile hizmet sunmak istiyorsanız bir pos cihazına sahip olmanız gerekmektedir. Günümüzde kart kullanıcıları iş yerlerinde bulunmakta olan pos cihazları sayesinde yaptıkları harcamalar önce banka hesabına geçer. Daha sonra ise iş yeri sahibinin hesabına geçer. Bu aktarım süreci bankadan bankaya farklılık gösterir.

İşlem olduğu gibi devam eder. İşlem tamamlandıktan sonra her işlem için belirli bir komisyon alınacaktır. Hemen hemen tüm bankalar işyerine POS cihazları üzerinden hizmet vermektedir. Garanti bankası pos cihazını kullanmayı düşünüyorsanız garanti bankası ile anlaşmanız gerekmektedir. Ve bir işiniz olmalı.

Bu makalemizde sizlere  pos cihazı komisyon oranları hakkında bilgiler vereceğiz.

Garanti bankası pos cihazı komisyon oranları 2022

Bu yazımızda sizlere garantili pos komisyon oranları hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Üretim veya servis departmanları ile ilgilenen bir firmaysanız, ödemeleri kredi kartı veya banka kartı ile almak isteyeceksiniz.

Bunun için bir pos cihazına ihtiyacınız olacak. 2021 yılında neredeyse tüm bankaların POS komisyon oranları bir önceki yıla göre artış göstermiştir. Bu POS komisyon oranları Bankalar arası Kart Merkezi BKM tarafından belirlenir. Onaylandıktan sonra duyuru şeklinde duyurulacaktır.

Banka veya kredi kartlarının Pos cihazları aracılığıyla bağlandığı bankalardan tahsilat yaparken belirli bir komisyon için işlem yapılır.

Bu pos cihazı banka komisyonları bankalar tarafından oldukça önemlidir. Çalışmış olduğunuz banka tahsilat işleminden zarar etmemek için en az takas komisyon oranı kadarınca pos cihazı komisyonu almak zorundalığı taşımaktadır. 2021 senesinde takas komisyon oranları yükseldiği için bankalar pos komisyon oranları da artmıştır.

Garanti Bankası Pos Cihazı Komisyon Oranları
Garanti Bankası Pos Cihazı Komisyon Oranları

Garanti Bankası Pos Komisyon Oranları

2021’de diğer bankaların POS oranları gibi, Garanti POS komisyon oranları da 2020’ye göre arttı. BKM (Bankalararası Kart Merkezi) tarafından belirlenen Aralık ayı kredi kartı komisyon oranı duyuruda açıklanacak.

Para çekme süreci nasıl işliyor? POS makinesinde bir banka hesabından para çekmek istediğinizde, önce miktarı girmeniz ve kaç kez çekmeniz gerektiğini seçmeniz istenecek ve ardından ekrana “Çekme Başarılı” mesajı gelecektir.

Operasyon hemen tamamlandı. Bundan sonra bir bildirim alacaksınız ve onay için beklemeniz gerekiyor. Bu işlem genellikle bir veya iki saat sürer. Geldiğinde SMS ile telefonunuza bilgilendirme mesajı ve onay gönderilecek ve ardından paranız banka hesabınıza aktarılacaktır.

Bu süreci tamamlamak için ne gerekiyor? Kredi kartı çekim işlemini tamamlamak için bankanız tarafından sağlanan tüm bilgileri girmeniz gerekir. İsim ve doğum tarihi gibi kişisel bilgileri girmenin yanı sıra bir kimlik doğrulama formu da doldurmanız gerekiyor. Bu form basılı olarak mevcut değilse, bir akıllı telefon veya tablet kullanmanız gerekir.

Garanti BANKASI Destek Hattı Numarası

DCC POS, Visa ve MasterCard logolu kartlar ile ödeme yapmak isteyenlerin 15 farklı para biriminde ödeme yapabilecekleri bir POS’tur. Temassız ödemeler iş yükünü hafifletmek, zamandan tasarruf etmek ve kuyruk sorunlarını azaltmak için kullanılabilir

Garanti Bank pos cihazınız arızalanırsa, kullanıcı kılavuzunda bir şey anlamıyorsanız 444 0 339 pos destek hattını arayabilirsiniz.

Garanti Bank büyük avantajlar sağlar. Bankaların mevcut pos komisyon oranı farklı olabilir. Garanti Bank’ın pos bilgilerini sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz. Garanti Bank Pos Destek Hattı 2022 için en son komisyon oranlarını araştırdık ve Garanti Bank faiz oranlarını paylaştık. Garanti Bank POS cihazlarını kullanan üye işletmeler, hesap durumlarını ve puanlarını internet üzerinden istedikleri zaman kontrol edebilirler.

POS cihazında biriken tutar İnternet Bankacılığı üzerinden görüntülenebilir.

DCC POS sisteminin diğer ödeme sistemlerine göre birçok avantajı vardır: Gizli ücret yok İşlem ücretleri, her işlem için fiilen ödediğiniz tutara dahil değildir.

Evde büyük miktarda nakit saklamaya gerek yok Büyük miktarda nakit taşımaya gerek yok Sistem haftanın 7 günü, günde 24 saat çalışır.

POS sistemini kullanmanın ek bir maliyeti yoktur. Temassız ödeme seçenekleri vardır.

Garanti pos cihazı komisyon oranları

Garanti bankası pos komisyon oranları şu şekilde listelenmiştir;

 • 20 bin TL limitle 12 ay kalma şartı söylenirse %1,80 oranınca komisyon uygulanır.
 • 15 bin TL limitle 12 ay kalma şartı söylenirse %2,20 oranınca komisyon uygulanır.
 • 10 bin TL limitle 12 ay kalma şartı söylenirse %2,70 oranınca komisyon uygulanır.
 • Aynı zamanda 5 bin TL ve 2 bin TL limit kullanımında toplam 12 ay taahhüt uygulamak isteyen müşteriler sırasıyla 3,10 ve 3,20 oranınca komisyon ile ödeme yaparlar.

Pos Makinesinden Kartsız İşlem Nasıl Yapılır adlı yazımızı okumak isterseniz…

Pos Cihazı Komisyon Oranları Nedir

Şirketler hesap oluşturup bu işlemleri izlediğinde bankalar sağladıkları güvenliği sağlarlar. Bir şirketin çok sermayeye ihtiyacı varsa şubeye veya ATM’ye dönebilir. Çoğu bankanın küçük kasaba ve şehirlerde şubesi yoktur, bu nedenle ATM makineleri ilk tercihtir.

POS komisyonu, kredi veya banka kartı ile ödenen paranın cihazdan bankaya otomatik olarak aktarılmasıdır. komisyonu (dikim ücreti olarak adlandırılır) ne kadar düşükse, işletme sahibi o kadar çok para kazanır. Cihazlarının kullanımı için bankaya başvuran işletme sahipleri bankanın avantajlarını incelemeye başladı.

Satıcıya ek olarak, POS ve diğer komisyonla ilgili ücretler veya hizmetler için ödeme kabul etmek için, işletmenin kredi kartı ödemelerini faturanıza yansıtabilmesi için ek ücretler ödemesi gerekir.

Bu maliyet, çevrimiçi bir hesap makinesi kullanılarak hesaplanabilen ve kredi kartı satışlarının ve aylık satışların yüzdesine dayanan POS komisyonu olarak adlandırılır. Çoğu durumda, hesaplama satılan ürün veya hizmetin türüne bağlıdır.

Örneğin, bir şirket yazılım paketleri veya elektronik cihazlar satıyorsa, satışların web sitesi üzerinden mi yoksa şahsen mi yapıldığına bağlı olarak yüzde değişecektir. Tüccarlar, komisyonları hesaplarken, satıcıların yüksek riskli kategorilerde görevlendirilmesi nedeniyle oluşabilecek ek maliyetleri dikkate almalıdır.

Örneğin, belirli kredi kartı türlerini kabul eden bazı şirketler diğerlerinden daha yüksek ücretler talep edebilir. Banka, tüccarları çeklere güvenmek yerine kredi kartı ödemelerini kabul etmeye teşvik etmek için bu ücreti alıyor.

garanti bankası pos komisyon oranları

Garanti bankası pos oranları

Pos oranları iş yerinin verimine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yukarda verilen oranlar yeni üye olmuş iş yerleri için geçerli oranlardır. İş yerinizin verimi artarsa bunu da pos cihazınıza yansıtabilirseniz, oranlarda düşüş yaşanır. Peki oranlar nasıl düşer ?

 • çalışmış olduğunuz bankanın çok fazla olacak şekilde ürünlerini kullanırsanız oran düşer.
 • Garanti bankası vadeli hesabınızda  vadesiz hesabınızda nakit olması durumunda oran düşer.
 • Kredi kullanımını garanti bankası üzerinden kullanırsanız oran düşer.
 • Garanti bankası kredi kartı , banka kartı, internet bankacılığı, bireysel emeklilik , otomatik ödeme talimatı gibi işlemlerı ve ürünleri kullanırsanız oran düşer.
 • Ticari kredileri veya çiftçi kredileri garanti bankası üzerinden kullanırsanız oran düşer.

Bu gibi işlemleri yaparak garanti pos oranları sizlere özel indirimlerle sunulur.

Pos Cihazı Banka Komisyonları

Standart olarak satın alınan POS cihazlarında ödül fonksiyonu bulunmamaktadır. Pos cihazı üzerinden taksitli ödeme imkanı sağlamak istiyorsanız bonus üye firma olmanız gerekmektedir. Bu nedenle bonus kartı olan ve bu kartı kullanan müşterilere taksitli ödeme imkanı sunabilirsiniz.

2022 yılında diğer bankaların POS oranları gibi Garanti POS komisyon oranları da 2021 yılına göre artış göstermiştir.

Kredi kartının komisyon oranı dönemsel olarak belirlenmekte ve belirli bir komisyon BKM (Bankalararası Kart Merkezi) aracılığı ile yapılan işlemlerde takas edilmektedir.

Hangi işlemlerden ne kadar fark komisyonu aldığınızı kontrol edebilirsiniz. Komisyonlar kullanılan kart türüne göre değişir:

Garanti Pos Cihazı Aylık Ücret

Garanti BBVA POS bir POS türüdür ve Visa ve MasterCard logolu kartlarla ödeme yapmak isteyenler 15 farklı para biriminde ödeme yapabilir. Uluslararası kart sahiplerinin bulundukları yerin yerel para biriminde ödeme yapmalarına olanak tanıyan bir hizmet sunar.

Cep POS uygulamasıyla satışları gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Garanti BBVA Pos un temel amacı, yabancı ödeme kartları (Visa veya Master Card gibi) sağlayarak uluslar arası müşterilere hizmet sunmaktır. Bu tür bir sistem, bir kredi kartıyla kolayca işlem yapmanızı sağlar, ödeme ile ilgili tüm bilgileri sağlar.

Sistem, şirketinizin web sitesinde herhangi bir değişiklik gerektirmez, böylece ziyaretçileriniz istediğiniz zaman, her yerde erişebilir. POS aracılığıyla yapılan Garanti BBVA ödeme işlemleri, çevrimiçi alışveriş yaparken sorunlara neden olmaz, çünkü müşteriye daha sonra ödeme yapabilmesi için işlem ayrıntılarını içeren bir e-posta gönderir. Satın alma bilgilerinizi almanın birçok yolu vardır.

  Ürününüzle ilgili bilgiler ödeme sırasında size telefon veya kısa mesajla gönderilecektir. Ödeme için beklemeniz gerektiği sürece, ödemenizde bir sorun olduğu konusunda kısa mesaj veya telefon numarası ile bilgilendirilirsiniz.

Bu POS, Windows, Mac, Linux vs. dahil olmak üzere tüm bilgisayar işletim sistemleriyle tamamen uyumludur. Bu nedenle, yazılımı yüklemeniz gerekiyorsa endişelenmenize gerek yoktur.

Garanti Pos Cihazı İletişim

Garanti pos cihazı ile herhangi bir sorun yaşadığınızda ya da sorularınız olduğunda garanti pos destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz. İş yerlerinde kullanmakta olduğunuz pos cihazında 7 gün 247 saat iletişim kurulabileceğiniz bir iletişim hattıdır. Tüm pos cihazı ile ilgili sorunlarda yani;

 • Garanti pos talebi
 • Garanti pos hata kodları

 gibi işlemler için iletişime geçebilirsiniz. Garanti pos destek hattı numarası 444 0 339 şeklindedir.  

 Eğer bir arıza ile de karşı karşıya kalırsanız da bu numarayı kullanabilirsiniz. Yani garanti pos arıza hattı 444 0 339 şeklinde dir. Arıza yaşadığınızda bu numarayı arayarak hızlı bir şekilde çözüm bulabilirsiniz.

Garanti bankası pos cihazı başvurusu

Pos cihazına başvuru oluşturmak için garanti bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Başka banaklardan pos almak istiyorsanız da o bankanın şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Eğer garanti bankasından bir hesabınız yoksa banka şubesine giderek kendinize bir hesap açtırmanız gerekmektedir. Daha sonra garanti pos başvurusunu yapabilirsiniz.  

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Garanti Bankası Pos Cihazı Komisyon Oranları
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git