Param Kredim
Tarım Hibe Kredileri İçin Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) Kayıt Olmak | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > DEVLET DESTEKLERİ > Geri Ödemesi Olmayan Hibe Kredi Almanın En Kolay Yolları

Geri Ödemesi Olmayan Hibe Kredi Almanın En Kolay Yolları

Tarih: 09.12.2020
Güncel: 28.09.2022
Kosgeb Hibe Kresi Alma Yolları

Geri Ödemesi Olmayan Hibe Kredi Almanın En Kolay Yolları Bir girişimcilik fikriniz var ve bu atılımı yapmak için sermaye arıyorsunuz. Devlet destekli hibe krediler ile geri ödemesiz iş kurmak mümkün. Herkesin bildiği gibi Kosgeb belli sektörler ve girişimler için destek sağlıyor. Bu desteği maalesef her isteyen alamıyor.

Yapacağınız girişim veya yatırımın özellikleri kredi sağlanması için oldukça önemli. Duyurulan ve destek sağlanacak sektörler arasında sizin projeniz de varsa, o zaman başvuru yapmak için geç kalmayın.

Bu destekleri almak için belli kriterleri sağlamış olmanız gerekmektedir. İlk ve en önemli unsur üretim ve teknoloji gibi üretken konularda bir girişiminiz olmalı. Bu girişimleriniz size kolay ve geri ödemesiz hibe krediler için güzel bir yol açacaktır.

Hibe Ve Geri Ödemesi Olmayan Kredi Yardımı

Geri ödemesiz kredi almak her girişimcinin istediği bir şey. Bunu gerçekleştirmek de çok zor değil. Başvuru yapıp çeşitli eğitimlerden geçtikten sonra ve projeniz de yeterliyse bu desteği herkes gibi siz de alabilirsiniz.

Kosgeb, belli bir miktardaki kredileri (50.000) hibe yani geri ödemesiz verir. Planladığınız ödemelerinizi hazırladıktan sonra bu miktarı talep edebilirsiniz. Ayrıca 100.000 Tl ye kadar da faizsiz kredi kullanmanız mümkün. Bu imkanları alabilmeniz için proje ve girişiminizin şartlara uygun olması gerekiyor.

Geri Ödemesi Olmayan Kredi Hibeleri
Geri Ödemesi Olmayan Hibe Kredi Almanın En Kolay Yolları

Geri Ödemesiz Krediyi Almak İçin Kolay Yollar

  • Projeniz ve fikrinizin her zaman üretim odaklı olmasına özen gösterin. Standart, tüketime yönelik, getirisi olmayan projeler başvurunuz için katkı sağlamaz.
  • Geçmişe takılıp kalmadan teknolojiye yatırım yapmayı aklınıza sokun. Teknoloji geleceği şekillendiren en önemli unsur.
  • Sağlık sektöründeki eksiklikleri inceleyerek, bu sektöre verimli projeler üretin.
  • Ülkemizin jeopolitik yeri nedeniyle yaz aylarındaki turizm hareketliliğini değerlendirin. Turizm ve ülkenize katkı sağlayacak girişimler araştırın.
  • Katma değeri ve yüksek teknolojiyi kullanan yazılımlar üzerine projeler geliştirin. Unutmayın; yazılım geleceğin iş kolu olmaya devam ediyor.

Fikir ve girişimlerinizin bu yönde olduğuna kanaat getirdikten sonra Kosgeb sayfasındaki Destek Kategori Listesi bölümünden kategori ve destek türünü seçerek hangi alanlarda geri dönüş alabileceğinizi görebilirsiniz. Sayfada sadece Kosgeb değil, diğer destek sağlayan kuruluşlardan da ( Tübitak, İşkurKredi Garanti Fonu… ) faydalanabilirsiniz.

Desteklenen sektörlerin tam lisesine ise Kosgeb Desteklenen Sektörler linki altındaki pdf dökümanından ulaşabilirsiniz.

Kosgeb Hibe Kredisi Çekmek İçin Başvuru Aşamaları

Kosgeb hibelerinden veya kredilerinden yararlanmak için başvuru işlemini de tamamlamanız gerekir. Daha önce belirtildiği gibi, bu destek sürecini tamamlamak için Girişimcilik Destek Programını başarıyla tamamlamanız gerekecektir.

İşiniz bittiğinde, kolayca kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, tüm masraflardan sizden ücret alınacak olmasıdır. İşletmenize başlamada oluşan tüm masraflar için bir fatura almanız gerekir. Ancak bu aşamada önemli noktalar var. Birinci sınıf akrabalarınız veya eşlerinizle alışveriş yapmayın. Onları iddia etmek bir avantaj değil, bir dezavantaj olabilir.

Resmi olarak işinize başladınız ve yukarıda belirtilen uyarıları dikkate alarak iş merkezi için ödeme yapmaya başladınız. Bundan sonra, iş planınızı işiniz için hazırlayın.

Bu çalışma planına yardımcı olacak birkaç özel danışmanlık şirketi var. Bu şirketin yardımıyla, kurul tarafından onaylanabilecek bir çalışma planı hazırlayabilirsiniz. Bu plana sahip değilseniz, başvuru sürecine devam edemezsiniz. Bu nedenle, bu planın ve bu planın tescili çok önemli bir adımdır. ” Geri Ödemesi Olmayan Hibe Kredi Almanın En Kolay Yolları

Geri Ödemesiz Hibeler İçin Veritabanı Kaydı Şart

Bütün hazırlıklar tamam, her aldığını fatura ile ibraz ettin. Şimdi veritabanına kayıt olabilirsiniz. Kayıt olmadan devam edemezsiniz. Fakat, faturalandırmadan önce bu kayıt ayağını yapmanızı öneririz. İnternetten Kosgeb veri tabanına kayıt olabilirsiniz. Daha sonra sisteme giriş yapıp aktif hale getirmelisiniz.

Kayıt işlemini bitirdiniz. Şimdi Kobi Beyannamesi kısmına ulaşıp bu beyannameyi doldurmalısınız. Bu kısımları dikkatlice incelemeniz gerekebilir. Doldurduğunuz bu belgeyi iyice kontrol edip, eksik bir şey olmadığına karar verdikten sonra yazıcıdan çıktı alarak evraklarınızın arasına ekleyin.

Hazırladığınz bu belgelerin hepsini bir dosya haline geritip, Kosgeb’de bulunan yetkililere teslim etmelisiniz. İncelemeler ve uygunluk kontrollerinden sonra, bir hibe veya kredi alacağınız konusunda geri bildirim alacaksınız.

Genç girişimcilere devlet desteği 2020

zor bir dönemden geçtiğimiz 2020 yılının son ayındayız, bir çok firma salgın nedeni ile işyerlerini ya açamıyor yada paket servis hizmeti ile ayakta durmaya çalışıyor. Kosgeb devlet desteği ile gençler için her yıl kampanyalar düzenler.

Hatta bu konda tv yarışmaları bile vardı ( projeni sunuyorsun prototip yapıyorlar vs.) belirli hususları yerine getirdiğiniz zaman devlet destekli hibe edilen paraların asıl amacı gençleri üretimin içine çekmektir.

En fazla 150 bin tl olmak kaydı ile ( her yıl Bu para değişkenlik gösterir )  Kosgeb  bu hibenin doğru kişiilere gidebilmesi için eğitimler ve denetlemeler yapar. belli kreterleri vardır ve bizzat gidip öğrenmenizi tavsiye ederim.

Tabiki bu 150 bin tl nin tamamı hibemi edilecek kafanızda bu sorunun cevabı maalesef tamamı hibe değil  3/1 kadarı hibe ( 50 bin tl ) geri kalanı  yıllara bölünür ve ekonomik zorluklar karşısında ayrıca yardımcı olunur ve krediniz ötelenir.

Genç girişimcilere devlet desteği 2020 desteğini ” Geri Ödemesi Olmayan Hibe Kredi Almanın En Kolay Yolları ”

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Geri Ödemesi Olmayan Hibe Kredi Almanın En Kolay Yolları
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git