Param Kredim
Kredi Veren Tefecilerle Yaşanan 3 Sorun | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > Genel > Gözlüğüm kırıldı 1 yılda kaç kere değiştirebilirim

Gözlüğüm kırıldı 1 yılda kaç kere değiştirebilirim

Tarih: 21.12.2020
Güncel: 28.09.2022
Gözlüğüm kırıldı 1 yılda kaç kere değiştirebilirim

Gözlüğüm kırıldı 1 yılda kaç kere değiştirebilirim Sigortalı olan vatandaşlar, çeşitli devlet destekleri ile birlikte gözlük alma imkanlarına sahiptirler.

Fakat birçok sigortası bulunan hastalar, bu uygulamanın tam olarak iyi mi işlendiğini ne neler yapacağı mevzusunda bilgiye sahip değil. Numaralı gözlüğüm kırıldı, ne yapmalıyım sorusuna cevap arayacağız. Gözlük optik camlarının ve gözlük çerçevelerinin bir yıl içinde kaç kez değişme hakkı bulunduğunun ve ne kadar ödeme gerçekleştirme durumları olduğuna dair bilgiler sunacağız

Devlet Desteğiyle Sigortalı Gözlük Alınır?

Devlet desteği ile hem gözlük he de çerçeve almak için, ferdin kafi bir halde prim ödemesi gerçekleştirmiş olması ve muayene olabilecek kadar oranda çalışmış günü bulunması gerekiyor.

Bundan sonrasında ise devlet hastaneleri üstünden göz hastalıkları için randevu alıp gözünüzde nasıl bir hastalık var ise muayenede belli olacaktır.

Bu rahatsızlığın belirlenmesinin peşinden tabip tarafınca size yazılan gözlüğü almak amaçlı olarak Toplumsal Güvenlik Kurumu tarafınca yapılmakta olan devlet destekli gözlük alma işlemlerinde bulunabilirsiniz.

askerde gözlüğüm kırıldı? ne yapabilirim? askerde revirden randevu isteyin ( devlet hastanesine) ücretsiz olarak gözlük veya mevcut gözlük revizyonu yaptırabilirsiniz. Belki sivildeki kadar çok gözlük modeli olmasa da ihtiyacını görecek göz numarasına göre gözlük alırsınız.

Gözlüğüm kırıldı 1 yılda kaç kere değiştirebilirim

Gözlükler 1 senede kaç kez değiştirilebilir?

Sigortalı olup da sgk Kurumu tarafınca aldığınız gözlük kırıldı. Herhangi bir kırık ya da başka durumla birlikte değişiklik ya da onarım isteyebilirsiniz. Bu durumlar için devletin size belli bir sınır ve gün içinde değişim yapılmasını sağlar.

Genel olarak baktığımızda ise, gözlüklerin devlet destekli olarak değiştirilmesi için yılda toplamda üç tane hakkınız bulunuyor. Bu hakkı doldurmanız ile birlikte gözlükleriniz için herhangi bir durumda değişiklik ya da onarım için devlet desteği almadan kendiniz ödemeniz gerekiyor.

Gözlüğüm kırıldı 1 yılda kaç kere değiştirebilirim

Gözlüğüm kırıldı ne yapmalıyım? E devlet üstünden de cam ve çerçeve bilgilerinize bakabilirsiniz.

Gözlüğümün camı veya gözlük burunluğu kırıldı ise sgk tarafınca revize ettirebilirsiniz.

hangi hakların size verilmiş bulunduğunu detaylı bir halde öğrenebilirsiniz.

Bunun için e devlet uygulamasına giriş yaparak Toplumsal Güvenlik Kurumu kısmına gelmeli ve ”Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgula” alanı üstünden her türlü hak ve gözlük bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz.

Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir makalemizi okuyabilirsiniz…

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Gözlüğüm kırıldı 1 yılda kaç kere değiştirebilirim
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git