Param Kredim
Kredi Notumun İyi Sayılması İçin Kaç Puan Gerekir? | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > KREDİ HABERLERİ > Hacizli Eve Kredi Çıkar Mı

Hacizli Eve Kredi Çıkar Mı

Tarih: 30.07.2021
Güncel: 06.09.2021
haciz uygulanan eve kredi işlemleri

Hacizli eve kredi çıkar mı? Çoğumuzun merak etmiş olduğu konu olan haciz konulan eve kredi verilip verilmeyeceği hakkında bilgiler almak için buradasınız. Kredi verilse dahi bankaların sizlerden isteyecekleri şartlar var mıdır? Varsa bu şartlar nelerdir?

Hacizli ev ne demek?

Bir haciz, alacaklı tarafından bir mülke karşı yasal hak veya taleptir. Bir haciz, borcu verene borçlu olduğunuzdan ötürü sahip olduğunuz mülk veya varlıklar üzerinde yasal bir talep veya hak verir.

Hacizli ev kavramı herhangi nedenlerden ötürü ipotek altına alınan eve verilen addır. Peki evlere nasıl haciz konulur? Haciz gönderilme durumu borçlunun borcunu verilen süreye kadar ödemediği durumda gerçekleşir. Alacaklı borçludan borcunu alamadığında haciz işlemlerine başlar. Kişinim evine  haciz konur. Peki neden eve haciz konur? Siz kullanıcılar kredi çekmeden önce bankaya bir  karşılık vaat etmeniz gerekir.

İcra Dosyası Kapatma Talebi Nasıl Yapılır adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Bu taahhütler gayrimenkul olmalıdır. Örneğin; evler, tarlalar, arazi gibi varlıklar. Kredi borcu ödenmezse, bankaya borçlusunuz. Zaman geçtikten sonra, ipotek tutarı borcunuza eşitse, ipotekli ev icra mahkemesi tarafından geri alınır ve mühürlenir.

Yani konunun özeti olarak ele alırsak; bankadan borç alıyorsunuz, banka evinizi ipotek ediyor, borcunuzu ödemiyorsunuz, zaman geçiyor, belli bir süreniz var ve sonra geçiyorsunuz. Bu nedenle borç ödenmez. Bu durumda eviniz ipotekli olduğu için ev haczedilir. Vergi memurları eve haciz koymak için polisle birlikte çalışır.

icralık eve kredi çıkar mı

İcralık eve kredi çıkar mı

Hacizli eve kredi verilir mi ? Bu sorunun cevabını size evet olarak cevaplayabilirim. Fakat öncelik olarak evin haczinin kalkması gerekmektedir. Bunun için öncelikle borcunuzu ödemeniz gerekir. Borcunuzu ödedikten sonra evin haczi kaldırılır. Mühür ise vergi dairesinin memurları tarafından kısa süre içinde kaldırılır. Evin haczinin kaldırıldığına dair kanıt gösteren belgeyi saklamanızı öneririz. Tabi ki bu durum anlatıldığı kadar kolay değildir.

Bu süreç sabır isteyen bir süreçtir. Hacze konulan eviniz banka tarafından ihale ile satışa çıkar. Çünkü banka evinize haczi koydu ve size tanıdığı sürede siz o borcu ödemediniz. Dolayısıyla artık o ev bankaya aittir. İhaleden evinizi almak istiyorsanız, bankanın verdiği meblağının üstünde bir ücret vermeniz gerekir. Tabi ki ihaleye sizden başkasının girmemesi gerekir.

Çünkü bu durumda karşı tarafta belirli bir ücret söyleyeceğinden değerinin çok üstünde bir ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.  bu ihaleler gerçekleşirken kişilerin vermiş olduğu ücretler alıcılar tarafından görünmüyor. Yani ihaleler kapalı zarf şeklinde gerçekleştiriliyor.

Kim kimin ne kadar ücret verdiğini bilmediğinden rekabet durumu söz konusu olmaz. Bu da sizler için iyi haber.

Bu ihaleyi bankadan kazandıysanız o evi istediğiniz ödeme türüyle yeniden alabilirsiniz. Dilerseniz nakit dilerseniz de kredi ile almanız mümkündür. Hacziniz ödenmiş olsa bile tabunuza bunun otomatik bir şekilde geçmesini beklemeyin. Dilerseniz evraklarınızı kendiniz tamamlayıp iletebilirsiniz. Bu şekilde yapmanız süreci hızlandıracaktır.

haciz ve ev hususları
Hacizli Eve Kredi Çıkar Mı

İcralık Eve Konut Kredisi

Öncelikle belirtmek gerekir ki haciz evlere ayrıca ipotekli ev denilmektedir. Bu nasıl olabilir diye sorarsanız önce bu konuyu açalım. kredi notunuz yetersiz ve sizde ev, arsa veya bir mülk edinmek istiyorsunuz. Bu mülk alabilmeniz için karşılığında bir taşınmaz göstermeniz istenebilir.

İpotekle teminat karşılığında takas edilen konut, icra mahkemesi kararına göre haciz yoluyla mühürlenir. tabi haciz edilebilmesi için sizin borcunuzu ödememenizgerekir.

Herhangi bir nedenle teminatın alındığı tarihte taşınmaz veya satış bedeli alınamaz.

Not: Aynı şekilde evinizi banka kredisine ipotek etmenize rağmen ödemeniz gereken kredi taksitlerini ödemez veya ödemezseniz, ev banka avukatı tarafından icra mahkemesi kanalıyla geçecektir.

Kredi ile hacizli ev nasıl alınır? Mühürlenen ev muhtemelen banka tarafından yasal olarak borcu ödenmeyen kişilerdir. bu sebeple taşınmaz müğürlenip belli bir zaman sonra icradan satılıha çıkartılır.

Bankalar tarafından yapılmaktadır. ipotekli ev nasıl alınır? Ancak ipotekli konut satın almak için kredi veya para kullanmak için öncelikle haczin iptal edilmesi gerekir. Bu işlemler için öncelikle evi kimin devraldığını öğrenmeliyiz.

Ev haczi kaldırıldıktan sonra, vergi dairesi temsilcisi en kısa sürede evin üzerindeki mührü kaldıracaktır.

Hacizli eve kredi verilir mi

İcrada olan evler bazıları için büyük şanstır. Çünkü; icradaki evler, uygun fiyatlar taşır. Buda ev sahibi olmak isteyenler cezbeder. Bazıları ise icralık eve yaklaşmak istemezler.

Hacze uğrayan evi almak sanıldığının aksine kolay değildir. sizle Hacizden ev almak istiyorsanız e-devlet şifreniz ile ihalelere girebilirsiniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Hacizli Eve Kredi Çıkar Mı
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git