Param Kredim
Adıma Çekilmiş Kredileri Nasıl Öğrenebilirim | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > EK İŞ > Hafta Sonu Ek İş İmkanları ve Hafta Sonu Ek Gelir

Hafta Sonu Ek İş İmkanları ve Hafta Sonu Ek Gelir

Tarih: 29.05.2020
Güncel: 29.09.2022
Hafta Sonu Ek İş İmkanları ve Hafta Sonu Ek Gelir elde etmenin 5 yöntemi

Hafta Sonu Ek İş İmkanları ve Hafta Sonu Ek Gelir Bazıları haftanın beş günü çalıştıktan sonra veya haftanın altını günü bile çalıştıktan sonra kendilerine ek iş aramaktadır, çünkü maalesef çalıştıkları ve aldıkları kazançları onlara yetmiyor, fakat hafta sonu yapılabilecek ne tür işler var, onlara bakalım. Hafta sonu ek iş arayanlar için örneğin özellikle yaz aylarında düğün salonlarında fotoğrafçılık veya fotoğraf satmak olabilir. Bunun dışında sokakta anket doldurmak olabilir.

Eğer gıda sektörüne ilginiz varsa garsonluk veya kafe ya da restoranlarda karşılama hostu veya hostesliği olabilmektedir. Eğer evde çalışmak isterseniz, şu günlerde yaygın olan yazarlık veya boncuk işleri, hatta nikâh şekeri işleri gibi farklı işler olabilmektedir.

Hafta Sonu Ek İş İmkanları ve Hafta Sonu Ek Gelir yapılması gerekenler nelerdir
Hafta Sonu Ek İş İmkanları ve Hafta Sonu Ek Gelir

Organizasyon işlerinde yer alabilmektesiniz. Bunların dışında daha birçok işler bulunmaktadır. Siz yeter ki çalışmak isteyin, bazen bu işler sizin ayağınıza kadar gelmektedir.

İş geldikten sonra anında kabul etmeyin, işin ne kadar sağlam olup olmadığını öncelikle kontrol edin. Her ne kadar işe ihtiyacınız olsa bile, sizin için önceliğiniz sağlığınız ve güvenliğiniz olmaktadır.

Dolayısıyla kapınıza kadar bir iş gelse bile veya birileri sizi arayarak iş teklifinde bulunsa bile öncelikle işin ne olduğunu başta sona kadar öğrenin.

Hafta Sonu Ek İşinden Ne Kadar Kazanılır

Birçok kişi aslında artık yaptığı veya çalıştığı işten ne kadar kazanacağını düşünüyor. Hatta işe girerken bile aslında işi merak ediyor, fakat en çok merak ettiği ise işin ne kadar ona kazandıracağıdır. Bir öğrenci veya bir genç bile, hafta sonu ek iş bulduğunda, onun hafta sonunda ne kadar kazandıracağını merak ederek işe başvurmaktadır.

Bazen ciddi bir kazanç getiren bir iş olabilir, bazen ise sadece bir miktar harçlık getiren bir iş olabilir. Dolayısıyla çalışacak olan kişinin nasıl bir iş aradığına ve ne kadar kazanmak istediğine de bağlıdır.

Her yerde ek iş bulabilirsiniz ve hatta ister günde milyarlar isterseniz de sadece birkaç lira kazanabilirsiniz. Bu tamamen sizin ne kadar çalışmak ve kazanmak istediğinize bağlıdır. Bir ek iş olarak garsonluk ya da hosteslik yaparsınız ve normalde günlük 50 lira olması gerekirken, size var olan yetenekleriniz sayesinde günlük 100 lira veya 150 lira bile kazanabilirsiniz. Bunlar tamamen siz ve yeteneklerinize kalmış bir durumdur. İş yerleri artık çalışacak personellerden çok personelin sahip olduğu veya olabileceği yetenek ve özelliklere dikkat etmektedir. Hafta Sonu Ek İş İmkanları ve Hafta Sonu Ek Gelir

Ek İşler Hem Evde Yapılabilir, Hem de Dışarıda

Eğer hafta sonu ek iş arıyorsanız ve evde çalışmak isterseniz, ona göre de arayabilmektesiniz. Hafta sonu ek işler sadece dışarıda yapılmamaktadır. İsterseniz dışarıda isterseniz de evinizde çalışabilirsiniz. Bu tamamen sizin düşünceniz ve ne yapmak istediğinize bağlıdır. Bazıları hafta sonunda rahat evinde vakit geçirerek çalışmak ister.

Bazıları ise hafta sonunda bile hareketli ve tempolu bir işte çalışmak ister. Bu sebeple hafta sonunda nasıl bir iş istediğiniz ve nerede nasıl çalışmak istediğiniz aslında tamamen çalışacak olan kişiye bağlıdır.

Hafta Sonu Ek İş İmkanları ve Hafta Sonu Ek Gelir

Elbette aynı zamanda neden çalışmak istediğine de bağlıdır. Sadece eğlenmek için mi çalışmak istiyor ya da ek bir gelir sahibi olabilmek için mi çalışmak istiyor. Bunların hepsi düşünülmesi gereken önemli konulardır. Ek iş denilen konu aslında, mevcut işinize ek olarak yaptığınız bir iştir.

Dolayısıyla ek olarak bir işte yapmış olabilirsiniz veya farklı saatlerde iki tane farklı işte yapıyor olabilirsiniz. Ek iş anlamı yanlış anlaşılmasın, fakat ek gelir olduğu zamanda ise mevcut kazandığınız gelire biraz daha katkıda bulunacak bir iş yapmaktır.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Hafta Sonu Ek İş İmkanları ve Hafta Sonu Ek Gelir
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git