Param Kredim
Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir

Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir

Tarih: 06.01.2021
Güncel: 23.11.2022
Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir

Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir Banka kredi kartı başvurusu yaptığınızda, kişisel bir hesap açılacaktır. Hesap açarken kullanılan değere hesap numarası denir. Hesaptaki karakter sayısı ülkeye göre değişir, ancak maksimum 34 karakterdir.

Her zaman hesabın bulunduğu ülkenin (ISO) koduna karşılık gelen iki harfle başlar. Örnek: Türkiye’deki hesaplar için TR ile başlayın. Hesap numaranız, banka hesabını ve ilişkili bankacılık kurumunu (nerede olduğuna bakılmaksızın) tanımlamak için gereklidir. Her müşterinin sayısı birbirinden farklıdır.

T.C. Kimlik numarası şeklindedir. Bu numara banka işlemleri için gereklidir. Kartsız transferler ve işlemler için gerekli bir hesap haline gelir. Hesap numarasını bildiğiniz birine kolayca para gönderebilirsiniz. Türk bankalarında bir numaralandırma sistemi var. Aslında dünyanın her yerinde var olan bir sistemdir.

Bankanın müşteri temsilcisini arayarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Hesap Numarası Nedir?

Hesap Numarası Nedir ? Bankaya para yatırabilmek için bir Hesap Numaranızın olması gerekir. Bir çok kişi bir den fazla banka ile çalışmaktadır. Bu bankaların sizin hesaplarınızı tanıyabilmesi için size özel bir hesap numaranız olur. Gündelik yaşamın bir parçası olan Bankalar kişiler ve kurumların birikimlerini sakladıkları, yerdir.

Banka hesap no nedir? Bankalardan bir veya daha fazlasından hesap açarken, kullanıcıya hesabı tanımlaması için bir numara verilecektir. Numara, banka hesabına ekli kartta yazılıdır. Bu numara, kullanıcının hesabını tanımlar.

Ayrıca kullanıcılar elektronik işlemler, elektronik bankacılık, ödemeler ve transferler gibi birçok işlemi gerçekleştirirken bu numarayı talep edeceklerdir. Bu nedenle, hesap numarasını anlamak çok önemlidir.

Hesap Numarası ile bankacılık siteminde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Para transferleriniz, Bankacılık işlemleriniz gibi gündelik işler de hesap numaranızı bilmeniz gerekir.

Banka Hesap Numarası Ne Demek

Ülkemizde çok sayıda banka bulunmaktadır. Devlet bankaları ve özel bankalar olarak 2 ye ayırmak mümkün dür. Bu bankaların bir veya birkaçından hesap açarken, kullanıcıya hesabı açıklamak için bir numara verilecektir. Bu numara aynı zamanda banka hesabına bağlı kartta da yazılıdır. ( kredi kartı veya banka maaş kartı )

Banka Hesap Numarası nedir? kullanıcının hesabını tanımlar. Ayrıca elektronik işlemler, internet bankacılığı, ödeme, transfer ve diğer işlemler yapılırken kullanıcılar bu numaradan aranacaktır. Bu nedenle, hesap numarasını anlamak çok önemlidir.

Banka hesabı ne demek Para transfer etmek, yatırım yapmak, satış giderlerini ödemek veya tasarruf etmek için bir banka hesabına ihtiyacınız olabilir. Banka hesapları hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar yazımızda yer almaktadır.

Hesap kartı ile yapılan işlemler için gerekli olan banka hesap numarasını anlamak çok önemlidir. Bu numara banka kartında bulunmaktadır.

Hesap Numarasının Hangi Bankaya Ait Olduğunu Öğrenme

Özellikle, banka hesap numaraları ayrı parantezler gerektirir. Çünkü hesabı olan herkesin bankada hesap numarası da vardır ve tüm para çekme, transfer, ödeme işlemleri bu hesaba ait numara ile gerçekleştirilir.

Türkiye’de faaliyet gösteren bir veya birden fazla bankada hesap açtığınızda, hesabı tanımlamak için bir numara atanır. Bu numara banka kartında da bulunur ve hesabınızı tanımlar. Bu numarayı kullanabilir ve elektronik işlem yapabilirsiniz. Elektronik bankacılık, ödeme, havale vb.

Her işlemde sizden bu numara istenebilir. Banka hesabınız için bir banka kartınız varsa, hesap numaranız o kartta görünecektir.

hesap numarasını bankanızın size sunduğu kart üzerinde yazmaktadır. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak da bilgi alabilirsiniz. Banka hesap numaranızı, bankanızı arayarak veya bankanızın web sitesini ziyaret ederek de öğrenebilirsiniz.

Hesap numarasının banka kartınızda olduğundan bahsetmiştik. Ancak birçok kişi karttaki hangi numaranın hesap numarası olduğunu bilmemektedir. Banka hesap numaranızı bulmak için kartın ön yüzündeki 16 haneden 4’üne bakmanız gerekir. Bu 16 haneli numara kart numarasıdır. Hesap numarası ile karıştırılmamalıdır.

16 hanenin ilk 4 hanesi şube kodunu, kalan 12 hane hesap numarasını ve 12 hanenin ilk 8 hanesi müşteri numarasını temsil etmektedir. Son 4 hane ek hesap numarasını temsil eder.

Havale, transfer, ödeme vb. işlemler için kullanılır. Mobil bankacılık işlemleri için elektronik bankacılık kullanılmalıdır.

Müşteri bilgilerine erişmeniz gerekiyor.

Banka Hesap Nosu Kaç Haneli Olur

Banka hesabı nedir? Kişisel banka hesabı; bireylerin birçok bankacılık işlemini gerçekleştirmeleri için oluşturulmuş bir hesaptır.

Kişi birikimlerini faiz ödemek için kullanmak isterse sabit vadeli hesap açabilir, sadece banka işlemlerinde kullanmak istiyorsa vadesiz mevduat hesabı açma talebinde bulunabilir.

Banka hesabı nedir sorusuna farklı cevaplar verebiliriz. Çünkü herhangi bir veya daha fazla kurum tarafından çeşitli finansal kurumlarla ilişkileri sürdürmek için kullanılan hesaplara topluca banka hesapları denir.

Bu durumda hesap açma işlemi sırasında banka tarafından kullanıcıya verilen hesap cüzdanının kontrol edilmesi yeterlidir. Hesabınız üzerinden ,bankanın müşteri hizmetlerini iletişime geçmeniz bankanın internet den sitesinde hesap numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz

Hesap Numarası Kaç Hanelidir

Kart numarasının altında kart sahibinin adı ve soyadı yazar. Hesap numarası kaç olur. 16 haneli bir sayı dır. Bu numaraların ilk 4 hanesi şube kodudur. Diğer 12 basamaklı kısım, hesap numarası kaç haneden oluşur? 12 haneden oluşur

İlk 8 bölüm alan şahıs numarasıdır ve var ise son 4 hane alt hesap içindir. Alan şahıs numarası + Ek hesap numarası, hesap numarasını ifade eder. hesap no kaç hanelidir ? İlk 4 hane banka kodu, sonraki ayrı hane bir iki alanı ve kalan 12 hane hesap numarasıdır.

Numara, ülke kodu ve bankanın belirlediği denetim adımları ile adım atar. Kartın ek olarak bir IBAN numarası vardır. IBAN numarasına bakılırsa para transferi halletmeye hizmet ediyor. Bu numara 26 hane uzunluğundadır. TR ile ilk 10 hane kaldırılırsa, hesap numarası kalan 16 haneden kalır. Gene 4 haneli şube kodu, 8 haneli alan şahıs numarası ve 4 basamaklı bir alt hesap numarası.

hesap numarası
Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir

hesap numarası kaç hane olur

IBAN (International Bank Account Number), Avrupa Bankacılık Standartları Komitesi tarafından geliştirilen uluslararası bir banka hesap numarası standardıdır.

Her ülke, gereksinimine göre farklı uzunlukta bir IBAN belirleyebilir. Türkiye IBAN’ı 26 haneden oluşmaktadır. İlk 2 rakam ülkemizin uluslararası kodu olan tr dir. Sonraki 5 rakam banka kodunu temsil ediyor. Bu kodlar her banka için geçerlidir ve kolayca değiştirilemez.

Diğer 20 haneli numaralar işlemlerde kontrol basamakları olarak kullanılır. Son 4 rakam işlemin gerçekleştiği şubeyi gösteriyor. Bu, Türk bankalarının işlemlerini daha verimli yönetmelerini sağlayacaktır.

IBAN nedir? IBAN üç bölümden oluşur: banka kodu, hesap numaranızın ilk dört basamağı ve çek rakamı. Banka kodu hesabınızın bulunduğu bankayı temsil eder.

Ortak bir hesap söz konusu olduğunda, her iki tarafın bankalarını temsil eder. Tipik bir IBAN örneği şöyledir: EN 1234567890Â/B Hesap numaranızın ilk 4 basamağı, o bankada kaç hesabınız olduğunu gösterir. Tek bir hesabınız varsa, bu değer için 001 kullanırsınız. İki veya daha fazla hesabınız varsa, bunlar 021, 031, 041, 051… Numaralarını kullanıyorsun.

Örneğin; hesap numaranız 0123456000790210, aynı bankada iki hesabınız var, yani “01’ve” 02 “. Ayrıca hesap sayısını da gösterir.

Hesap Numarası Kaç Haneli?

Ayrıntılı açıklama Her banka hesabı için özel bir hesap numarası tanımlıdır. Hesap numarası kaç haneli? Transfer işleminde hesap numarası bilinmelidir. Her banka hesabı farklıdır.

Bir kişinin birden fazla hesabı olabilir, hesap numarası IBAN numarasının son hanesinden oluşur.Kredi veya banka kartının arkasında hesap veya IBAN numarası yoktur.

Hesap numarası, hesap açarken banka kullanıcısına verilen hesap ekstresi klasöründedir. Hesap numarasındaki hane sayısı bankaya göre değişir. Kuveyt bankaları, Türkiye Finans ve Albaraka gibi bazı bankaların hesap numaraları 7+1 haneden oluşmaktadır.

Ziraat Bankası hesap numarası 8 + 4 haneli, Vakıfbank hesap numarası 17 hanelidir. Bu bankalara ek olarak 7 ve 8 banka daha bulunmaktadır.


Hesap Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?

Hesap numaranızı banka kartınızda bulabilirsiniz. Banka kartı numaralarınız hesap numarası için karmaşık veya çok fazla görünüyor.

Bu hesap genellikle bir çek hesabıdır. Banka kartınızda bir numara var. Harita. Bu numaralar, kimlik numaraları gibi kişisel numaralardır. Hesap numarasını biliyorsanız, numarayı alıcıya göndererek hesabınızdan para çekebilirsiniz. Hesap numarası, bankaya bağlı olarak kartta görünebilir veya görünmeyebilir. Banka kartları 16 hanelidir. Bunlar kart numaralarınız. Bunun altında müşterinin adı ve soyadı bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilerin yanında veya altında TR ile başlayan bir IBAN kodu bulunur.

TR ülke kodudur. Sonraki 5 basamak yönlendirme numarasıdır. Sonraki 0 ​​ayrılmış alandır. Karttaki hangi numaralar hesap numarasıdır sorusunun cevabı sonraki 12 hanedir.

Kart detaylarından biri müşteri numarasıdır. Çoğu tüketici bunu bir hesap numarası olarak görür.

Müşteri numarası bankanın müşterisi olduğunuzu gösterir ve size özel hazırlanmış bir koddur. Bu numaraları havale veya EFT işlemlerinde kullanamazsınız.

Hesap Numarası Nerede Yazar?

Müşterilerinin banka üzerinden işlem yapması için ( para yatırma – çekme ) amacı ile yeni hesap açmaları gerekmektedir. Bu hesaplarda da hesap numaraları ayırıcı etken olarak yer almaktadır. Ancak bu hesap numaraları kart üzerinde nerede yer almaktadır?

Banka kartlarının hesap numaraları, para transfer işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması için önemlidir. Tüm bankaları, para transfer işlemleri için hesap numaraları kullanır.

Bunların dışında internet bankacılığı da kullanarak ek hesaplar açabilirsiniz.

Banka kartları adına tüketiciler için en büyük sorunlardan bir tanesi de hesap numaralarının yer almaması durumudur. Bu durum ile beraber birçok kişi kart numaralarını öğrenme amaçlı olarak internetten araştırma gerçekleştirmektedir. Bu anlamda hesap numaraları kart üzerinde yer almamaktadır. Ancak atm ya da bankanızın internet ya da cep işlemleri üzerinden giriş sağlayarak bilgi edinebilirsiniz.

Hesap numaralarını öğrenmek için gerekli olan bilgileri sizler için bu yazımızda belirteceğiz.

Banka Numarası kart üzerinde Adınızın Üstünde yazar

Banka işlemleri denilince akla ilk gelen şeylerden biri banka hesapları ve banka kartlarıdır. Bu hesaplar üzerinden birden fazla işlem kolaylıkla tamamlanabilir.

Benzer işlemler için banka hesap kartlarını kullanın. Bu haritalar çeşitli veriler içerir. Bu yazımızda banka kartında yazan hesap numarası nerede sorusuna cevap vereceğiz.

Bu şekilde, banka havalesi veya elektronik havale için bir hesap aradığınızda, doğrudan burada bulabilirsiniz. Banka kartındaki hesap numarası nerede? Banka kartını elimizde tuttuğumuzda, kartın üzerindeki sayılar doğrudan dikkatimizi çekecektir.

4 kişilik bir grupta çoğumuz bu 16 haneli sayının bir hesap numarası olduğunu düşünürüz. Ancak söz konusu numara bir hesap teşkil etmemektedir. Bu numaralar kart numaralarıdır.

Kart numarası ile TEF komutunu almak dahi mümkün değildir. Bu nedenle hesap numaraları ile karıştırılmamalıdır. Peki banka kartındaki hesap numarası nerede?

Dikkat edilmesi gereken ilk şey, banka kartının büyük bir kısmında hesap numarası bulunmamasıdır. Evet, banka kartınızı aldığınızda hesabınızı göreceğinizin garantisi yoktur. Ancak bazı bankalar Banka Numarası kart üzerinde Adınızın Üstünde yazar. Kimisi hesap numarası olarak yazarken kimisi IBAN olarak yazar.

Banka Kartında Hesap Kart Numarası Nerede Yazar ?

Banka kartı üzerinde yer alan numaraların hesap numarası olup olmadığı ile alakalı birçok kişi şüpheye düşmektedir. Ancak banka kartı üzerinde yer alan 16 haneli rakam bir hesap numarası değil, kart numara bilgisidir.

Hesap numarası ile bazı bankalar bu bilgileri kartın ön yüzünde ufak bir şekilde belirtmektedir. Birçok banka bu bilgi ile alakalı karta herhangi bir bilgi vermez. Banka kartı üzerinde hesap numarası yer almayan müşteriler yapması gereken şu dur. atm ya da telefon bankacılığı üzerinden bu bilgilere hızlı bir şekilde erişim sağlar.

Bankanın müşteri hizmetlerini arayarak da hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Teknik destek alabilirsiniz. Ya da sms ile hesap numarası bilgisinin telefonunuza da gelmesini sağlayabilirsiniz.

 • Hesap numarası öğrenmek için
 • iban numarası Öğrenmek için

Bankanızın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık işlemleri üzerinden öğrenebilirsiniz.

Banka işlemlerini yapabilmenin en kolay yolu telefondan işlemleri gerçekleştirmektedir.

İban Numarası ve Hesap Numarası Hangisidir ?

Bazı devlet bankaları kredi veya hesap kartları üzerinden İBAN numarası bulunmaktadır.

TR olarak başlamakta olan iban numarasında son 16 hanesini aldığınızda, bu sayıların size hesap numarasını vermiş olduğudur. Bunu hesap numarası olarak da kullanabileceğinizi söyleyebiliriz.

hesap no
Banka hesap no nedir nerede yazar

Banka Hesap No Nedir? Nerede Yazar ?

banka hesap no nerede yazar? Banka hesabı açıklamak için farklı numaralar oluşturur. Bu farklı numaralar Size özel tanımlıdır.

Bu numaralara banka hesap numarasi denir. Her müşterinin farklı bir hesabı olduğundan, o müşteri için ayrı bir hesap kurulacaktır.

Bankalar, müşteri işlemlerini işlemek için bu numaraları kullanır. Transferlerde ve kartsız işlemlerde hesap numaraları çok önemlidir.

Pek çok bankada bu numara kartın ön yüzünde yer alırken, banka kartının ön yüzündeki “kart numarası” birçok müşterinin hesap numarası olarak kabul edilmektedir.

Bilinenin aksine bu, hesap numarası değil, kartın ön yüzündeki koyu renkli kart numarasıdır. Hesap numaranız kartın ön yüzünde ise “hesap numarası” ibaresi aslında numaranın başında yer almaktadır.

Banka hesap numarası kime ait diye sorusunun cevabı ise Kullanan müşteriye aittir. Bu hesap numarasında hangi banka tarafından ve şube gibi kısımlar da sayısal olarak kodlanmıştır.

Banka hesap numarası ile neler yapılabilir

 • Para çekme işlemi yapılabilir
 • para yatırma işlemi de yapılır.

Bura da işlem yaptık dan sonra hesap numarası bilgileriniz kimse ile paylaşmayınız.

Size tanımlı bir hesap numarası aynı kimlik bilgileriniz gibi sizle ilgili bilgiler barındırır . Sizin adınıza bir kredi başvurusu yapılmasa da gerekli önlemler alınmaz ise bilgisayar korsanları sizi maddi olarak zarar uğratabilirler…

İlk 4 hane banka kodu, son hane yedek kod ve 12 hane artışlı olarak hesap numarasıdır.

Numaranın başlangıcı, banka tarafından atanan ülke kodu veya denetim numarasıdır. Her kartın benzersiz bir IBAN numarası vardır.

İlk 16 basamağı silmek için 26 basamaklı IBAN numarası TR kullanıldığında, artan 16 basamak arasında bir hesap numarası olacaktır. Şube kodu 4 basamaklıdır. müşteri numarası kaç hanelidir? müşteri numarası 8 hanelidir. hesap numarası diğer 4 basamaklıdır.

Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir
Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir

ATM de İban Numaranızı Öğrenme

 • Hesap kartınızı bankamatik üzerinden giriş sağlayınız.
 • Hesaplar kısmı üzerinden hesap bilgilerine geliniz.
 • Kartınız ile alakalı olarak iban ve hesap numarası bilgilerini edinebilirsiniz.

Bu yazımız üzerinde sizlere banka ile alakalı olarak hesap numarasının nerede yazdığını.

Hesap numarası bilgilerine nasıl erişim sağlayacağınız ile alakalı bilgilerimizi sunduk. Sizde bankacılık ile alakalı olarak bu ve daha çok bilgiye erişim için sitemiz aktif bir şekilde takip edebilirsiniz.

Hesap Numarası Ne İçin Kullanılır ?

Hesap numarası, bankacılık sistemi için para transferleri veya otomatik ödeme için temel oluşturur. Bu nedenle, banka bilgilerinizi için bir hesap numaralarınız önemlidir.

Yurt dışına para tranferi yapılması veya tam tersi yurt dışından size para gelecek ise karşı tarafa bir hesap numarası beyan etmeniz gerekir. hesap no nuz ülkenizi, hangi bankanızı ve sizi temsil eden sayı dizelerinden oluşur.

Banka Kartından Hesap Numarası

Bankacılık denilince akla ilk gelen banka hesapları ve kartlardır. Bu hesaplar üstünden fazlaca sayıda işlem kolaylıkla yapılabilir. banka hesabı Kartlarla da benzer işlemler mümkündür. Banka Kartından Hesap Numarası çeşitli bilgileri vardır. Bu yazı, Banka Kartından Hesap Numarası nerede olduğu sorusunu yanıtlamaktadır.

Para transferi yada Hesap no öğrenme şeklinde aradığınızda burada bulabilirsiniz.

Para transferi: Gerçekleştirebilmek için ilk olarak Bir bankada hesabınız olmalıdır. Bundan dolayı telefondan yada web’ ten işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Karşı tarafın hesabını bilmenizde kafi olabilir. ATM den para transferi yapılabilir. Mevzuyu dağıtmamak adına burada sonlandırıyorum.

Hesap No Öğrenme: Bankanızın kartında ön tarafında görülmektedir. Kartınızı bir halde kaybettiniz yada bulamıyorsanız. Hesap cüzdanız’ da yazmaktadır. Hesap cüzdanız da yok ise Yapılacak şey Bankanızın alan kişi temsilcisi ile görüşmenizdir.

Banka Kartı Hesap Numarası Nereye Kaydedilir?

Banka kartlarını aldığımızda dikkatimiz direkt üstündeki numaralara çekilir. Çoğumuz 4 ile gruplandırılmış bu 16 basamaklı sayıyı bir hesap numarası olarak kabul ederiz.

Bir tek bu numaralar bir hesap numarası değildir. Bu numaralar kart numarasıdır. Kart numarası ile EFT yada havale almak bile mümkün değil. Bu yüzden, hesap

Bu bir sayı ile karıştırılmamalıdır. Peki banka kartının üstünde yazan hesap numarası nerede? İlk olarak, hesap numaralarının banka kartlarının önemli bir kısmına kaydedilmediğine dikkat edilmelidir. Evet, banka kartınızı aldığınızda hesap numaranızı görmüş olacaksınız.

Bir tek bazı bankalar bu numarayı kartın üstünde adınızın derhal üstüne yazmaktadır. Bazıları bunu hesap numarası olarak yazarken, ötekiler IBAN olarak yazıyor.

Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir
Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir

Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir

Bankalar hesap numaralarını kişilere bakılırsa hususi üretir. kaç hanelidir probleminin net bir yanıtını verebilmek için Hangi bankanın ” Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir ” ayrı ayrı belirtmek gerekir.

Hesap numarası para gönderirken mutlaka bilinmesi gereken bilgilerden biridir. EFT işlemleri için IBAN yeterlidir. Ancak transfer işleminde hesap numarasının bilinmesi gerekir. Her banka hesabı farklıdır. Bir kişinin birden fazla hesabı olabilir.

IBAN ( Uluslar arası Banka Hesap Numarası), Avrupa Bankacılık Standartları Komitesi tarafından geliştirilmiş uluslar arası bir banka hesap numarası standardıdır. Her ülke kendi ihtiyacına göre farklı IBAN uzunlukları belirleyebilir. Türkiye’de IBAN numarası 26 haneden oluşmaktadır. İlk 2 hane ülkemin uluslar arası kodu olan TR’dir.

Müşteri bilgilerine erişmek veya bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için hesap numaraları gereklidir. Bir banka kartı hesabı kullanarak başka birinin hesabına para aktarmak kolaydır. Banka hesap numarası kartın ön ve arka yüzünde 2 farklı yüzeyde yer almaktadır. Kartın ön yüzünde 4’ten oluşan 16 haneli bir sayı vardır.

Bunu önlemek için her banka hesap numarasının kaç haneli olduğunu size söylüyoruz. IBAN numaranızdan hesap numaranızı bulabilecek ve işlemlerinizi buna göre gerçekleştirebileceksiniz. 7 haneli ve 8 haneli dijital bankaların yanı sıra farklı dijital bankalar da bulunmaktadır. Kuveyt, Türkiye Finans ve Albaraka 7+1, Ziraat Bankası 8+4 ve Vakıfbank 17 haneli hesap numaralarına sahiptir.

Ziraat Bankası‘nda hesabım var ama hangi hesap numarası bilmiyorum. Hesap cüzdanında hesap numarasını temsil eden bir numara bulunur, ancak bu 8, 12 veya 16 haneli parçalı bir sayıdır.

Hesap Numarası 7 Haneli Olan Bankalar

 • Akbank
 • Güvence Bankası
 • Denizbank
 • İş Bankası

Hesap Numarası 8 Haneli Olan Bankalar

 • SEN
 • Halkbank
 • Finansbank
 • Yapı Kredi

Hesap Numarası Nasıl Öğrenirim

Size önerebileceğim yöntemlerden bazılarını kullanarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. hesap numarası sorgulama işlemi için ;

 • Yakınınızdaki bir ATM’ye kartınızla gidiniz. sonrasında ilgili menüleri kullanarak istediğiniz numarayı kolayca bulabilirsiniz. Her bankanın ATM si farklılık gösterir. Bu sebeple menüleri birazcık kurcalarsanız kolaylıkla Hesap Numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Satın alan hizmetleri yardımıyla Hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Satın alan temsilcisine bağlanmadan ilkin otomatik cevap verilen operatör ile konuşulur. ” Hesap Numarası Iyi mi Öğrenirim ” sesli yanıt verirseniz doğru bilgiler elde edebilirsiniz. ( kimliğiniz ve telefonunuz yanınızda olsun )
 • İnternet bankacılığı yada mobil bankacılık kullanıyorsanız, hesap numaranızı gene de öğrenebilirsiniz.

IBAN, ilk 10 hanesi ülke kodu olmak suretiyle 26 haneden oluşuyor, deneyin

Rakamlardan ve bir banka kodundan oluşur. Son 16 hane şube kodu ve hesap numarasıdır. Bu 16 haneyi kullanarak havale ve havale alabilirsiniz. Para transferi ve EFT almak için direkt IBAN

Ek olarak bir numara da kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki detaylı yazılanları dikkatlice inceledikten sonrasında Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir. Bir banka kartından Hesap Numarası Kaç Haneli şeklinde soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Kredi Kartım Hangi Şubeye Ait Nasıl Öğrenirim yazımızı okumak için…

Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Hesap Numarası Nedir Kaç Hanelidir
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git