Param Kredim
YapıKredi Kredi Hesaplama Taşıt Ve Konut Kredisi Vade Oranları | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > İş Bankası Banka Kartı Bakiye Sorgulama

İş Bankası Banka Kartı Bakiye Sorgulama

Tarih: 06.12.2021
Güncel: 19.09.2022
iş bankası kart bakiyesi sorgulama

Bilinenin üzerine gelişen teknoloji beraberinde hayatlarımızda değişmektedir. Bu yazımızda İş Bankası Banka Kartı Bakiye Sorgulama  ile ilgili ayrıntılar sizlerle paylaşılacaktır.

Bu değişim hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Özellik olarak finansal açıdan ve bankacılık açısından teknoloji daha fazla etki etmektedir. Bankalar içerisinde rekabet olduğu için bankalar teknolojiyi çok yakından takip etmektedirler.

Bu makalemizde sizlere,   iş bankası bakiye sorgulama nasıl yapılır bu sorularınıza cevaplar vereceğiz.

İş bankası Bakiye sorgulama; İşbank hesabımda ne kadar para olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Bakiyenizi internet bankacılığı, ATM, şube veya telefon bankacılığı aracılığıyla kontrol edebilirsiniz

İş Bankası Kart Bakiyesi Sorgulama

Bakiyenizi İşbank’ın mobil şubesinden veya müşteri hizmetlerinden kontrol edebilirsiniz. Şubelerden, ATM’lerden veya cep telefonlarından çeşitli yardımlar sağlayan bankalar oldukça popülerdir.

Bu bankalar müşteri şikayetlerini ve önerilerini dikkate almalıdır. İşbank da bu konuda çok temkinli bir banka. Banka bu alanda başarıya ulaştı ve uzun yıllar deneyimini sürdürdü. Müşteriler, İnternet bankacılığı yoluyla bankanın işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler.

Bankada yapabileceğiniz tüm işlemleri internet bankacılığı aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İşbank, çok sayıda şubesi ve çok sayıda ATM‘si olan bir bankadır.

iş bankası banka kartı başvurusu nasıl yapılır
İş Bankası Banka Kartı Bakiye Sorgulama

iş bankası banka kartı sorgulama

Müşteriler işlemlerini is Cep uygulaması aracılığıyla hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. İşbank denge öğrenme süreci mobil uygulama ile tamamlanıyor. Ayrıca, farklı yöntemler de vardır.

Bu yöntemler; İşbank kart bakiyesi sorgulama süreci internet bankacılığı, İşbank ATM, İşbank şubesi, İşbank müşteri hizmetleri vb. yöntemlerle yürütülmektedir. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanmak istiyorsanız, bir kerelik giriş şifresi almanız gerekir.

Bu parolayı aldıktan sonra kolayca giriş yapabilirsiniz. İşbank hesap bakiyesi sorgulaması şubeye veya ATM’ye gitmeden önce sadece internet bankacılığı aracılığıyla yapılır.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir ↗

Konu hakkında detaylı bilgi için…

iş bankası bakiye sorgulama sms

iş bankası  sms  üzerinden iş bankası hesap bakiyesi öğrenmek kolay bir süreç midir? Konuyu detaylandırmak gerekir ise;

telefon üstünden işlem yapmak istiyorsanız, mobil uygulama üzerinden ya da müşteri hizmetleri üzerinden hesap bakiyesi sorgulayabilirsiniz.

  iş bankası teknolojiye daha yakın ve daha kolay şekilde kullanılabilir imkan sunarak mobil uygulama üzerinden hizmetlerini sunmaktadırlar.

sms ile iş bankası bakiye sorgulama

İş Bankası hesap bakiyenizi Bireysel İnternet Bankacılığı’nı kullanarak online olarak öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı ile giriş yaparak, İş Bankası SMS ile de hesap bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. önemli! Kredi kartı bakiyenizi kontrol etmek istiyorsanız, kredi kartı numaranızın tamamını ve kredi kartınızın geçerlilik süresini belirtmeniz gerekmektedir.

Lütfen bu amaçla bir kod veya PIN girmeyin, çünkü bunun için sizden ücret alınacaktır. Bir telefon numarası ile hesap bakiyenizi kontrol edin Bir banka şubesinde kayıtlı bir telefon numaranız varsa, hesap bakiyenizi kontrol etmek için bu numarayı kullanabilirsiniz.

Telefon numaranızı girip girdikten sonra bankanızın ticari internet departmanı sizi arayacak ve numara kaydını iptal etmek isteyip istemediğinizi soracaktır. “Evet” veya “hayır” olarak cevap verebilirsiniz.

İş Bankası Banka Kartı Bakiye Sorgulama
İş Bankası Banka Kartı Bakiye Sorgulama

iş bank hesabımda ne kadar para var

  ATM’ler sayesinde İŞBANK dengesini kolayca bulabilirsiniz. Kullanıcılar hesaplarındaki bakiyeleri istedikleri zaman bulabilirler. Bir Hesabın Bakiyesi Nedir? İşbank bakiyeleri, banka hesapları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar için ana bilgi kaynaklarından biridir. Bir hesabın bakiyesi, bu hesapta tutulan toplam para miktarını ifade eder.

Genel olarak, bir hesabın bakiyesinin kullanıcının mevduat ve kredi bakiyesini temsil ettiğini söyleyebiliriz. Ayrıca, hesap türüne bağlı olarak hesaplarla ilişkili belirli faiz oranları, ücretler ve diğer giderler vardır. Bu nedenle, bu ücretlerin yanı sıra hesaba yatırılan nakit miktarlarını düzenli olarak izlemek çok önemlidir.

 Ayrıca hesabın ait olduğu kişinin yaptığı işlemlere de çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin, para başka bir hesaba veya hesap numarasına aktarılırsa derhal not edilmelidir, aksi takdirde dolandırıcılık olabilir.

Hesabımın Bakiyesini Nasıl Kontrol Edebilirim? Hesabınızın mevcut bakiyesini kontrol etmek için hesabınızın giriş bilgilerini girmelisiniz. Hesabınızın bakiyesini çevrimiçi olarak aramak istiyorsanız, önce bir hesap oluşturmanız ve ardından o hesaba giriş yapmanız gerekir.

İş bankası bakiye sorgulama mobil uygulama

İş bankası hesap bakiyesi sorgulama işlemi için iş bankası mobil uygulamasını telefonlarınıza ve tabletleriniz ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Bu uygulama da bankanın sizlere sunmuş olduğu kolaylıklarla 7 gün 24 saat bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu uygulama internet bankacılığı şifresi ile giriş yapabilirsiniz.

Eğer şifreniz yok ise şifre oluştur butonuna tıklayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra, giriş yaparak bu kısımdan hesaplarım butonuna tıklayınız.

Açılan sayfa ile bakiyenizin ne kadar olduğu işlemini yapabilirsiniz.. bu uygulamanın adı İşCep uygulanmasıdır. Bu uygulama ile bir çok işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. bu işlemler şu şekildedir:

 • Eft ve havale
 • Karttan başka bir karta para transferi
 • Fatura ödeme
 • Kredi başvurusu
 • Hesap özeti bilgileri
 • Kredi kartı borcu ödeme işlemi

Bu tarz ve daha farklı işlemlerinizi şubelere gitmeden kolay bir şekilde bu uygulama üstünden yapabilirsiniz.

İş Bankası Banka Kartı Bakiye Sorgulama

İş Bankası’nın çalışma saatleri 09.00-17.00 arasındadır. Şubeden hesap bakiyesini öğrenebilmeniz için hesabın kanuni sahibi veya bankacılık işlemlerini gerçekleştirecek kanuni sahiplerinin yetkili temsilcisi olmanız gerekmektedir.

Bankanın 0850 724 07 24 numaralı çağrı merkezini arayarak istediğiniz zaman hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Banka çalışanlarının gittiği şubelerde (her ne kadar izin veriliyor olsa da) nakit para ödememelisiniz. Ödeme yapmak için bir ATM’ye (otomatik vezne makinesi) gitmeli ve orada işlem yapmalısınız.

ATM’den para çekmek istiyorsanız, hesabınız için bir PIN kodu ayarlamanız gerekir. PIN kodunun kaybolması, çalınması veya değiştirilmesi durumunda karta para aktarılamaz. Böyle bir durumda şubenizle iletişime geçin, size başka bir kart ve yeni PIN kodu göndereceklerdir.

Kartınız hakkında daha fazla bilgi için www.isbank.com.tr adresini ziyaret edin. 

İş bankası bankamatik kart sorgulama

iş bankası atm’leri her ilde pek çok sayıda bulunmaktadır. ATM üzerinden ister kart ile isterseniz de kartınız olmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. fakat türkiye iş bankası bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız kartınızın yanınızda bulunması gerekmektedir.

Kart kullanarak bakiye sorgulamak için işlem yapmak istiyorsanız kartınızı atm’ye yerleştiriniz. Kartı atm’ye yerleştirdikten sonra 4 haneli şifrenizi giriniz. Karşınızı bir menü çıkar.

Bu menü üzerinden bakiye sorma butonu seçilir. Bu kısımda sizlere harcamalarınız ve bu harcamaların tarihleri de beraberinde sunulur.

İş bankası bakiye sorgulama müşteri temsilcisi

  iş bankası mobil uygulamadan sonra müşteri hizmetleri ile görüşerek de hesap bakiye sorgulama yapabilirisiniz. Bu yöntem ile de yine 7 gün 24 saat işlem yapabilme imkanınız oluşur. Bu yöntem müşterilerine sesli yanıt sistemi ile hizmet vermektedir.

iş bankası müşteri hizmetleri numarası ile yani 0850 724 0 724 numarasını tuşlayarak bağlanabilirsiniz. Sesli yanıt sistemi ile dilerseniz müşteri hizmetlerine bağlanmadan hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine bağlanmak bir hayli zahmetli ve uzun sürmektedir. Bu nedenle sesli yanıt sistemi müşterilerine oldukça kolaylık sağlamaktadır. Sesli yanıt ile şu şekilde bakiye sorgulanır:

 • Müşteri numarasını ardından müşteri şifrenizi tuşlayınız.
 • Bankamatik kart numarası ve şifresi tuşlanır.
 • Kredi kartı numarası ve şifre tuşlanır.
 • Hesap numarası ve şifresi tuşlanır.

İş bankası internet bakiye sorgulama

İş Bankası müşterisi iseniz ve banka veya kredi kartlarından en az birine sahipseniz bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. 7 gün 24 saat hizmet veren dijital bankacılık hizmetlerini kullanarak bakiye sorgulama dahil birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Mobil Bankacılık: Mobil bankacılık hizmetinden sadece Android kullanıcıları yararlanabilmektedir. Bu hizmet, bakiyelerin ve transfer taleplerinin kontrol edilmesini içerir. Bu hizmet ile İş Bankası şubelerinde olmasanız bile hesaplarınızı kontrol edebileceksiniz.

Ayrıca herhangi bir isteğiniz için kayıtlı telefon numaranıza SMS gönderebilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak İş Bankası şubesine gitmenize gerek kalmayacaktır. Ayrıca bu uygulamada bir arkadaşınıza para transfer etme, fatura ödeme, e-hediye gönderme vb. gibi özel özellikler de bulunmaktadır.

Türkiye iş bankası internet şubesi bakiye sorma

İş bankası internet sitesi üzerinden internet bankacığına giriş il hesap bakiyesini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Hesap bakiye sorgulama işlemi yapmadan önce sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer internet bankacılığı şifreniz yok ise site üzerinden şifre oluşturabilirsiniz. Şubeye giderek de şifre oluşturmanız mümkündür.

Sisteme girişten sonra menüden hesaplarım butonuna tıklayarak bakiye sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. internet bankacılığından da yine 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz.

Yine pek çok işlemlerinizi bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. bu işlemler; eft , havale, fatura ödemesi ve alım satım gibi işlemlerdir.

Sizlerde iş bankası bakiye sorgulamak istiyorsanız bu yöntemlerden size uygun olanını seçerek sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. iş bankası bakiye sorgulama işlemi bu şekilde kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşir.

İş Bankası Bakiyenizi Kontrol Etmenin Önemi

Bu yalnızca kusursuz hizmet ve ürünleri ile değil, bunun yanı sıra her daim geleceğin bankası olma çabası içerisinde olmasından kaynaklanmaktadır.

İş Bankası’nın hizmetleri arasında

 • perakende bankacılık
 • aracılık
 • varlık idaresi
 • varlık idaresi
 • yatırımlar

bulunmaktadır. bir

İş Bankası, Türkiye’nin en büyük özel bankası olup, uzun ve varlıklı bir geçmişe sahiptir. İş Bankası 1972 senesinde kurulmuş ve o günden bu yana Finans pazarının her daim önde gelen bankalarından biri olmuştur.

Ticari Hesap Bakiyenizi Kontrol Etmenin Önemi

Ticari çek hesabı, bir işletmede kullanılmak üzere belli bir banka hesabı türüdür. İşletmelerin sahip oldukları değişik işlevlerin sayısına tabi olarak birden çok banka hesabı olur.

Ticari çek hesabı, bir işletme yönünden kullanılmak üzere belli bir banka hesabı türüdür. İşletmelerin pek çok bankası olur. genelde bir den çok banka ile çalışılır.

Banka Hesap Bakiyenizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz? İşbank’a gidip sahip oldukları gelir ve giderlerin toplam tutarlarına bakabilir. Doğrudan bankanızla iletişime geçebilirsiniz. Çoğu yerde ATM’ler ve bankalar ile nakit para çekme mümkündür.

Neden İş Bankası Bakiyenizi Kontrol Etme Alışkanlığını Yapmalısınız?

Banka bakiyenizi kontrol etmek önemlidir. Zira masraflarınızı karşılamak için yeterli paranız olması gerekir.

İşbank bakiyenizi sık sık kontrol etmekte te fayda vardır.

lüzumsuz borçlara girmekten yahut karşılayabileceğinizden daha çoğunu harcamaktan kaçının

Mesela, borcu ödemek yahut kredi kartı kullanmak yerine her daim parayla yapabileceğiniz diğer bir şey vardır.

Yıllık vergi beyannameniz gibi büyük bir öğeniz varsa yahut bir ev satın alabilmek veya üniversiteye başlamak üzere olabilirsiniz.

iş bankası bankamatik kartı bakiye sorgulama

Hepimizin bildiği gibi teknolojinin gelişmesiyle birlikte sürekli değişen hayatlarımız bankaların sağladığı ayrıcalıklar ile kolay hale geldi.

Özellikle finans piyasası, teknolojiye giderek daha fazla önem veriyor. Rakip bankalar bu teknolojiyi daha da fazla takip etmelidir.

Müşterileri teknolojiyi takip ettiği için her gün hizmet vermek zorundadır.

Bankacılık işlemleriyle ilgilenen banka müşterileri, bunu mümkün kılmak için daha gelişmiş prosedürleri uygulayabilen bankalarla çalışmak istiyor.

Hesabınızdaki tutarı interne den, şubeler den, mobil şubeler veya müşteri hizmetlerinden İş Bankası bakiye sorgulamayı kullanarak öğrenebilirsiniz.

İster şube, ister ATM veya taşınabilir ( mobil ) banka olsun, her yerde müşterilere yardımcı olabilecek bankalar daha popüler.

Müşteri görüş ve önerilerine öncelik vermek gerekir. İŞ BANKASI, bu alanda uzun yıllara dayanan deneyime ve büyük başarılara sahip geniş kapsamlı bir bankadır.

İnternet bankacılığının kolay anlaşılır tasarımı ile müşteriler, giriş yaptıktan sonra tüm işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Bankada yapılabilecek birçok işlemin yanı sıra internet bankacılığı üzerinden de hemen hemen tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca uzun yıllara dayanan zengin deneyimin avantajlarından biri de ATM’li çok sayıda şubeye sahip olmasıdır. Bu imkanlar bankalara ve müşterilere olumlu faydalar sağlamaktadır.

iş bankası kartı bakiye sorgulama

Hesap bakiyesi konularında sağladığı araçlardan biri de SMS taşınabilir bankacılığıdır. Ayrıca sms ile hesap bakiyesi öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığından bahsediyorsak, akıllı telefonunuzla uyumlu İScep uygulamasını indirdikten sonra bu amaca yönelik tüm işlemleri dahil edebilirsiniz. Bunlardan biri hesap bakiyesini kontrol etmektir.

Hesap bakiyenizi İŞ BANKASI’nın tüm hizmet alanlarından öğrenebilirsiniz. Size direkt mesaj olarak gönderilmez, hesap bakiyenizi öğrenmek için direkt olarak mobil şubeye veya internet şubesine SMS ile başvurabilirsiniz. İŞ BANKASI, uzun yıllara dayanan tecrübesiyle rakiplerinin çok önündedir.

Her bölgemizde bulunan ATM’ler sayesinde İş Bankası bakiye öğrenme sürecimizi çok basit bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

bankamatik kartı bakiye sorgulama

Bakiyenizi SMS ile kontrol etmek için İş Bankası’nın taşınabilir programını cep telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Bakiye sorgulama doğrudan SMS ile yapılamaz, ancak taşınabilir programa SMS şifresi ile giriş yapabilir ve taşınabilir uygulama üzerinden bakiyenizi izleyebilirsiniz.

Online bankacılık sistemi üzerinden giriş yapabilir ve istedikleri zaman hesap bakiyesindeki fon miktarını kontrol edebilirler. Ayrıca İş Bankası müşteri hizmetleri her zaman yardımcı olduğundan, bu durumda dahi kart numaranızı ve müşteri numaranızı girdikten sonra 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak hesabınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra aramanızı isteyecektir. Bu yönlendirmelerden sonra müşteriler sizden bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. Bu veriler TC kimlik numaranız, müşteri numaranız veya hesap numaranız olacaktır.

is bankası hesap kartı takip

Bu bilgileri anladıktan sonra İş Bankası hesap bakiye sorgulama ile hesabınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Hesabınızda bir sorun olduğunu düşünüyorsanız veya program dışında danışmak istediğiniz diğer sorularda yine aynı numaradan müşteri temsilcisine bağlanma deneyimini yaşayabilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile görüştükten sonra sorununuzu dile getirerek çözüm bulabilirsiniz. İş Bankası, müşterilerinin müşteri memnuniyetine değer verir.

Hesabınızda uygun olmayan bir durumla karşılaşırsanız geçmişe dönük hesap dökümanına başvurabilirsiniz. Yorumunuzda huysuz bir işlem varsa bankaya bildirip yardım isteyebilirsiniz. Ayrıca bir İş Bankası şubesine giderek İş Bankası ATM’sinden (ATM) kartınızla giriş yaptığınızda, müşteri temsilcisi ile hesap bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
İş Bankası Banka Kartı Bakiye Sorgulama
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git