Param Kredim
İcra Dosyası Kapatma Talebi Nasıl Yapılır | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Genel > İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir

Tarih: 17.02.2021
Güncel: 28.07.2021
İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir

İş Bankası müşterilerinin daha kolay bir halde para transferlerini gerçekleştirmesi adına uygulama çıkarmıştır. İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir işlemi de bu durumda kolay hale gelmiştir. para gönderilecek şahıs aynı banka alan kişi olmak zorunda bile değildir.

Özetlemek gerekirse iş bankası CepBank bir para geçirme yöntemi olarak bilinmektedir. Banka müşterileri, bu yöntem ile birlikte herhangi bir iban ya da banka bilgisi gereksinimi duymaz. para göndermek ve para çekmek bu kadar kolaydır.

CepBank ile istedikleri kişiye, kolay bir halde para aktarımı yapmaktadır. Bu para atm üstünden birkaç dakika içinde çekilebiliyor.

İş Bankası Cebe Havale Nedir

İş bankası cebe havale için öncelikle bir hesabını olmalı ve iş bankası mobil uygulamayı telefonunu kurmanız gerekir. mobil uygulamayı kurmak istemiyorsanız.

İnternet bankacılık işlemlerinden de cebe havale işlemi yapabilirsiniz. Bir hesabınız iş bankasında yok ise nüfus kağıdınız ile size en yakın iş bankası şubesine gitmeniz ve bir hesap açmanız yeterli olacaktır.

İnternet bankacığı ve mobil uygulama üzerinde para aktarma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İş Banka Havalesi Nasıl Yapılır?

iş bankası cebe havale nasıl yapılır? ne kadar sürdüğüne bakarsak, bunun kısa sürede bir işlem bulunduğunu görebiliriz.

İş Bankası, bir ATM’DEN, bir şubeden, web üstünden yada telefonla para gönderme olanağı sunar. Ek olarak, cebinize aktardığınız kişinin bir İş Bankası müşterisi olması gerekmez. Karşı tarafa gönderdiğiniz paranın çekilmesi için bir kart gerekmez.

Transferden sonrasında, parayı gönderdiğiniz kişinin referans numarasını belirtin. Her ticari banka referans numarası ile bir ATM’ ye gider ve ATM’DEN gönderdiğiniz parayı çekebilir.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir
İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir ?

İnternet üstünden Banka Havalesi yapmak için ilkin iş bankası web Bankacılığına bağlanmanız gerekir. İş Bankası web Bankacılığına giriş yapmak için kullanıcı adı ve gizyazı gereklidir.

Soldaki menüde yazdıktan sonrasında para transferi’ni seçin. Açılır alt Seçeneklerde Aktar’ı seçin.

Para göndermek istediğiniz kişinin bilgilerin bilmeniz gerekir. Bu bilgiler, TC kimlik numarası vs. gibi bilgileridir. iş bankası cebe havale gelmedi diyor ise bilgiler eksik veya yanlış kodlanmış olabilir. Sizin bakiyenizden para kesilmiş ise müşteri hizmetlerinden bilgi edinmenizi tavsiye ediyorum.

Not: Karşı tarafın parayı alabilmesi için size doğru bilgiler vermesi gerekir.

Cebe Gönderilen Para Nasıl Çekilir?

Cebe gönderilmiş olan paranın çekilmesi için;

 1. Gönderilen kişin tc kimlik no
 2. Cep telefonu no
 3. Gönderilecek miktar
 4. Herhangi bir banka kartına gereksinim duyulmaz
 5. İş bankası üstünden bir atm ile birlikte para çekme işlemleri gerçekleşebilir.

Bu alanda göndericinin yapması ihtiyaç duyulan bazı işlemler de bulunmakta. Detaylı bir şekilde konunu devamında yer verilmiştir;

 • İş Bankası üstünden web ya da cep bankacılığı hesaplarına giriş sağlamalıdır.
 • Gelen ekran üstünden para aktarma kısmından, havale olan seçeneğe tıklamalıdır.
 • Açılmış olan ekran üstünden cebe kışını seçerek para göndermek için lüzumlu olan alana yönlendirilmelidir.
 • Gelen ekran üstünden istenilen bilgiler olarak tc kimlik numarası ve telefon numarası eklenmelidir.
 • Bu bilgilerin doğru girilmesinden sonrasında gönderilecek meblağ girilmelidir.
 • Son işlemde ise onay verilerek para geçirme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Yukarıda yer edinen işlemlerin doğru bir halde gerçekleştirilmesinin peşinden iş bankası tarafınca alıcı olan kişiye bir SMS ile bilgilendirme sağlanacaktır.

Bu sms üstünde bir tane para çekmek için verilen referans numarası yer alır. Bu numara ve size ilişkin lüzumlu bilgilerin girilmesinin peşinden İş Bankası ATM’si üstünden para çekim işlemi gerçekleştirilebilir.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir
İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir

İş Bankası Cebe Havale En Fazla Ne Kadar Yapılabilir

Gönderdiğiniz para için belli bir oradan komisyon tutarı kesilir. para transferi esnasında sizle bu durum paylaşılır. ( kesilen meblağ ekranda yazar )

Örnek:

500 tl benzer biçimde bir sayı karşı tarafa ceba havale gönderilecek ise 0,5 tl benzer biçimde bir sayı havale harcaması olarak sizden kesilecektir.

En fazla gönderilecek İş bankası cebe havale tutarı

1000 tl ile sınırlandırılmıştır. 2021 senesinde güncelleme yapılacaktır. Süratli bir halde çözüm bulmanız adına meblağ sınırlandırılmıştır. Gün içinde bin tl haric gönderim yapılamamaktadır.

İş bankası müşteri hizmetleri ile görüşmeniz neticesinde fazlaca daha detaylı informasyon edinebilirsiniz.

İş bankası cebe havale sms gelmedi. ise yapmanız gereken şey müşteri hizmetlerini aramanızdır. Çünkü referans kodu sms ile gelir. o referans kodu gelmeden parayı maalesef çekme şansınız yoktur.

En Azca gönderilecek İş bankası cebe havale tutarı

20 tl ile sınırlandırılmıştır. 2021 senesinde güncelleme yapılacaktır. Yanlış bir işlem yapmış olursanız banka havale tutarını size geri iade edecektir.

Cebe Havale Edilen Para Nasıl Çekilir?

Alıcı şahıs, Türkiye sınırları içinde tüm İş Bankası atmleri ile birlikte para çekim işlemlerini gerçekleştirebilir. Para çekme işlemleri için gerçekleştireceğiniz adımlara bakacak olursak;

 • İş Bankası atmsi üstünde yer edinen kartsız işlemler alanına giriş sağlanmalıdır.
 • ATM ekranı üstünde açılmış olan işlemler üstünden para çekme alanına ve daha sonrasında ise cebe havale para çekme işlemlerine giriş sağlanmalıdır.
 • Son işlem olarak da göndericinin detayları olarak cep telefonu numarası, kendinizin telefon numarası, sizin tc kimlik numaranız, karşı tarafın tc kimlik numarası, havale edilmiş olan paranın tam tutarları ve de sms olarak gelmiş olan 8 haneden oluşan referans numaralarının girişlerini doğru bir halde sağlayarak para çekme işlemini başarı göstermiş bir halde gerçekleştirebilirsiniz.

Alıcı kendisine gönderilmiş olan parayı bir tek tek seferde çekebilir, parça parça çekime izin verilmemektedir.

Cebe Gönderilen Para Çekilmezse Nasıl Olur?

Eğer gönderici, cebe havale olarak işlemlerini gerçekleştirdiği takdirde, bu para alıcı tarafınca 24 saat içinde çekilmesi gerekmektedir. Eğer alıcı şahıs, parayı 24 saat içinde çekemez ise 24 saat sonrasında parayı göndermiş kişiye geri iade edilmektedir. Bu işlemlerdeki gönderilen tutarlarda işlem tutarı dahil değildir.

Hatalı yapılmış olan gönderimler için, göndericinin iptal etme benzer biçimde bir seçeneği bulunmamaktadır. Sadece eğer hatalı bir gönderim mevcut ise, 24 saat sonrasında paranın geri hesabına aktarılmasını beklemesi gerekir.

Dikkat: iş bankası cebe havale ne kadar sürer çok kısa sürede karşı tarafa para transfer yapılır fakat 24 saat içinde para çekilmez ise paralo göndericinin hesabına geri iade edilmektedir.

“iş bankası cebe havale ne kadar sürer çok kısa sürede karşı tarafa para transfer yapılır fakat 24 saat içinde para çekilmez ise paralo göndericinin hesabına geri iade edilmektedir.”

— Cebe Gönderilen Para Çekilmezse

iş bankası cebe havale saat 09:00 ile 16:00 leri arasında yapılır. cepbank uygulaması ile 24 çekim yapılabilir.

Cebe havale işlemlerinde alıcı ve de gönderici adına belli işlem limitleri yer alır. İş Bankası cebe havale işlem limitlerine baktığımızda;

 • Günlük olarak toplamda en fazla 2 tane işlem yapılabilir. Bu işlemlerin toplamı ise en fazla 5 bin TL olabilmektedir.
 • Haftalık olarak toplamda en fazla 4 tane işlem yapılabilir. Bu işlemlerin toplamı ise en fazla bin TL olabilmektedir.
 • Aylık olarak toplamda en fazla 6 tane işlem yapılabilir. Bu işlemlerin toplamı ise en fazla 1500 TL olabilmektedir.

Cebe havale işlemlerinde bir tek TL cinsel para birimi kabul edilir. İşlemler için kullanılmakta olan telefon numarası ise, bir tek vatanımızda kullanılan +90 alan kodu ile olması gerekir.

Cebe Havale Her ATM’den Çekilir Mi

Cebe havale işlemlerinde her atm üstünde para çekilmesine izin verilmemektedir.

İş bankası üstünden gerçekleştirilmiş olan cebe havale işlemlerinde yalnızca İş bankası atm makinaları üstünden para çekme işlemlerine izin verilmektedir.

Bundan dolayı cebe havale işlemlerinde hangi banka üstünden para transferi gerçekleşiyor ise, o banka üstünden para çekme işlemleri gerçekleştirilmesi gerekir.

İş Bankası CepBank, İş Bankası müşterilerinin (İş Bankası müşterisi olsun ya da olmasın) rastgele alacaklılara hızlı ve kolay bir şekilde para transfer etmek için kullanabilecekleri bir havale yöntemidir. Müşteriler, “İş Bankası Mobil Havale” yöntemini kullanarak havale etmek istedikleri kişiye kolayca para gönderebilir ve alıcının sadece İş Bankası ATM’sine ihtiyacı vardır!

Cebe Havale İptal ve Çekilmeyen Paralar Ne Olur?

Havale, havale prosedürünü tamamladıktan sonra, alıcı parayı 24 saat içinde çekmelidir. Bu süre içinde çekilmeyen fonlar 3 saat içinde havalenin hesabına iade edilecektir. İşlem ücreti iade edilmez. Gönderilen başvuru yanlışsa, gönderenin prosedürü iptal etme şansı yoktur.

Yalnızca 24 saat sonra çekilmeyen havale tutarı, havalenin hesabına otomatik olarak iade edilecektir. Mobil havale işlemlerinde alıcı ve gönderici aşağıdaki program kısıtlamalarına sahiptir:

En uygun kredi veren 5 banka adlı yazımı dilerseniz okuyabilirsiniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git