Param Kredim
Habersiz Karttan Çekilen Para İçin Yapılacaklar (Banka, Kredi Kartı) | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > İş Cep Telefon Numarası Değiştirme

İş Cep Telefon Numarası Değiştirme

Tarih: 30.12.2021
Güncel: 07.01.2022
iş bankası cep telefon numarası değiştirme

İşbank İnternet Şubesi kesinlikle sizin için mükemmel hizmetler sunmaktadır. İş Cep Telefon Numarası Değiştirme işlemi de en çok aranan hizmetlerden biridir. İnterneti ziyaret edin ve Google’da “işbank internet” arayın ve ilk sonuca tıklayın.

Bu sizi doğrudan sağladıkları hizmetleri görebileceğiniz web sitelerine götürecektir.

İş Bankası Hizmetleri

 • Tasarruf hesapları
 • çek hesapları
 • kredi kartları
 • krediler
 • ipotekler
 • sigorta

daha fazlasını içeren bir dizi hizmet sunarlar. Bu hizmetlerin bazıları sadece belirli şubelerde, diğerleri her yerde mevcuttur.

İş Bankası Telefon Numarası nasıl değişir

Bankaya ilk başvura da sizden iletişim numarası ( çep telefonu ) istediler. Türkiye iş Bankasına kayıtlı olan o mobil numaranızı her hangi bir neden den dolayı değiştirmek istiyorsunuz. En sık rastlanılan sorunlardan biri olan Banka telefon numarası değiştirme işlemi hakkında size gerekli bilgiler;

iş bankası çeşitli kampanyalar için size bilgi amaçlı sms atıyor mu ?

Bu sms istemiyorsanız telefonun yönetim panelinden banka ve diğer gönderme izninizi de kısıtlayabilirsiniz.

İş Cep Telefon Numarası Değiştirme
İş Cep Telefon Numarası Değiştirme

iş cep telefon no değiştirme yöntemleri

Cep telefonu numaranızı değiştirmek için Türkiye İş Bankası Ücretsiz Servis Merkezi’ni arayabilirsiniz.

SIM kartlı herhangi bir cep telefonundan onlarla iletişime geçebilirsiniz. En başından 110’u aramalı ve talimatlara uymalısınız. Bu seçenekleri denediyseniz ama hala sorunlarınız varsa, Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri ile irtibata geçmelisiniz.

Personel size rehberlik edecek ve size yardım edecektir. Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri, cep telefonu numarası değiştirme başvuru formu üzerinden bilgi vermekte, soruları ve soruları yanıtlamaktadır.

Bunun için yapmanız gereken eylemler hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz: kayıttan sonra, üst menü çubuğunda bulunan “Telefonumu Değiştir” bağlantısını tıklayın.

Telefon değiştirme sayfasına yönlendirildiğinizde, lütfen gerekli bilgileri doldurun ve gerekli belgeleri sağlayın.

Başvurunuzu gönderdiğinizde, değişiklik talebinin kabul edilip edilmediğine dair bir mesaj alacaksınız. Kontrol edebilirsiniz.

İşbank Çağrı Merkezi Telefon No Güncellemesi

En popüler bilgi güncelleme yöntemlerinden biri müşteri hizmetleri ile alışveriş yöntemidir.

İş Bankası 0850 222 0724 numaralı çağrı merkezinin telefon numarasını çevirdikten sonra anında sesli yanıt sistemi gelecektir. Şu anda sadece sesli yanıt sistemi kullanılarak numara değiştirilemez.

Bu nedenle müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Aralık ayında müşteri hizmetlerine bağlanmak için bilgi güncelleme ekranı bulunmamaktadır.Arama menüsü ekrana geldiğinde “Banka İşlemi” menüsünü seçerek işleminize devam edebilirsiniz.

Güncelleme işlemi sırasında yeni cep numaranızı yanınızda getirmelisiniz. Banka, bu numarayı doğrulamak için yeni numaraya bir onay kodu gönderecektir.

İş Cep Telefon Numarası Değiştirme

İş bankasının en çok kullanılan hizmetlerinden biride internet bankacılığıdır.

Bilgi

Bu hizmeti kullanmak için bankanızdan bir “İnternet Bankacılığı Şifresi” almanız gerekmektedir. Bunun için tekrar müşteri hizmetlerini arayabilir veya şubeden işlem yapabilirsiniz.

İş Bankası numaranızı İnternet Bankacılığı’n dan değiştirin ve “Ayarlar”› “İnternet Bankacılığı Ayarları” üst menüsünden İnternet Bankacılığı’na giriş yapın. “İnternet Bankacılığı Şifresini Değiştir”e tıklayın.

Gerekli şifreyi seçin ve “Kaydet” düğmesini tıklayın.

www.isbank.com adresini ziyaret edin ve geçerli IBAN numaranızı arama kutusuna girin. Ardından IBAN ülke kodunuzu seçin ve yeni telefon numaranızı girin.

“Kaydet” düğmesini tıklayın ve onay için bekleyin.

Doğrulama kodunu web sitesinin onay sayfasında da görebilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanındaki bankalar aynı formatı takip ediyor, ancak Hindistan gibi bazı ülkelerde 10 basamak yerine 12 basamak kullanılıyor. Iban genellikle büyük bankalar tarafından yerel hesabı olmayan müşterilere verilir.

iş bankası kredi kartı cep numarası değiştirme

iş bankası kredi kartı telefon numarası değiştirme Aslında, Banka üzerinden kayıtlı numaranızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz ve ana hedeflerinden biri güvenli bankacılık sağlayarak hayatınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır. Bazen sizi şubeye davet edebilirler Bu durum sadece sizin güvenliğiniz için alınan önlemlerden biridir.

her zaman ve her yerde, günde 24 saat, haftada 7 gün hizmet.

Telefon numaramı değiştirdikten sonra ne olacak? örnek vermek gerekir ise; İş Bankası hesabınızın numarasını değiştirdikten sonra, İş Bankası’nın kendi ağındaki kayıtlı numaraları ve veri tabanına kaydettiği numarayı değiştirme işlemi 1 hafta gibi bir zaman alabilir. Yoğunluktan kaynaklı bu süre azalabilir veya uzayabilir.

kredi kartı cep numarası değiştirme

1) İnternet bankacılığı hesabına gidin ve “Şifreyi Değiştir”e tıklayın. İlk sayfa, giriş şifrenizi (zaten bildiğiniz) girmeniz gereken yerde açılacaktır. Bundan sonra, kredi kartınız için yeni şifrenizi girebileceğiniz ve “Tamam” düğmesine tıklayarak kaydedebileceğiniz bir metin kutusu görüntülenecektir. Bu ekran aşağıdaki Şekil 1’de gösterilmektedir: Şekil 1: İnternet bankacılığı hesabında Şifre değiştirme ekranı

2) Şimdi ana menüye dönün ve “Yeni şifre oluştur” bağlantısını tıklayın. Şimdi aşağıdaki şekil 2’de gösterildiği gibi bir ekran görmelisiniz: Şekil 2: İnternet bankacılığı hesabında yeni şifre ekranı

3) “Oluştur” butonuna tıklayın ve yeni şifrenizin bir sonraki sayfada görünmesini bekleyin (aşağıda Şekil 3’te gösterilmektedir):

4) Yeni şifrenizi aldıktan sonra İnternet bankacılığı arayüzünün “Hesap Bilgilerini Düzenle” bölümüne gidin ve cep telefonu numaranızı, güvenlik sorunuzu ve yanıtınızı, e-posta adresinizi vb. girerek profil bilgilerinizi düzenleyin. İşlemi tamamladığınızda Profili Güncelle düğmesini tıklayın.

Kredi kartına tanımlı cep numarası nasıl değiştirilir

Telefon numarasını kredi kartı olarak kullanmak isteyen kişinin de karta bağlı telefon numarasına (örneğin “kredi limiti) mesaj göndermeden önce bankaya kaydettirmesi ve bankadan onay beklemesi gerekmektedir. ulaşmış”).

Müşteriye daha sonra servis sağlayıcı tarafından yeni bir numara ve yeni bir şifre verilir, böylece kartla ilişkili yeni telefon numarasındaki mesajları herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde aynı cihazı (cep telefonu) kullanarak alabilir. .

Yukarıda açıklanan prosedür, gerçekleştirilecek birkaç işlem olduğundan basit değildir: cihazın bankaya kaydedilmesi; telefon numarasının bankaya kaydı; telefon numarasının değiştirilmesi; çeşitli telekomünikasyon operatörlerinin veri tabanlarındaki telefon numarasının güncellenmesi; banka veritabanlarının güncellenmesi.

İşbank Telefon Numaramı Güncellemezsem Ne Olur?

Sadece İşbank’ın değil tüm bankaların telefon numaralarını değiştirmezseniz, birçok işlem kesintiye uğrayabilir.

Çoğu banka işlemi cep telefonu veya SMS ile onay gerektirdiğinden, para çekme işleminiz bile kesintiye uğrayabilir.

İşbank, güvenlik aşamasını geçmek için bu yöntemleri kullanarak ATM’lerden büyük miktarlarda para çekmek için cep telefonunuza bir onay kodu gönderebilir.

Telefon numaranız değiştiğinde, bankanızın bunu bildiğinden emin olmalısınız, çünkü en basit para çekme işlemleri bile kesintiye uğrayacaktır.

İşte yapamayacağınız bazı eylemler;

 • Çevrimiçi alışverişiniz kısıtlanabilir (3 yönlü güvenlik)
 • İnternet bankacılığına giriş yapamazsınız
 • Mobil uygulamada oturum açamazsınız
 • Kredi talebiniz direk red alır
 • SMS onayı gerektiren işlemleri gerçekleştiremezsiniz
 • Bankanın mevcut faaliyetlerini bilemezsiniz

İş Bankası Çağrı Destek Merkezi

Türkiye İş Bankası ile en kısa sürede şirket veya kişisel destek merkezi aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

İş Bankası Yardım Merkezi’ne hemen ulaşmak için İş Bankası destek hatasına hızlı bir şekilde ulaşabilir ve şirket web sitesindeki adımları takip edebilirsiniz.

İletişim Formu İş Bankası ürün ve hizmetleri ile ilgili her türlü soru, itiraz, istek, soru, öneri ve yorumlarınızı İş Bankası İletişim Formunu kullanarak çözebilirsiniz.

Almak istediğiniz hizmeti seçip iletişim formunu bankaya gönderebilirsiniz. İş Bankası E-posta Adresi İş Bankası ile kolayca iletişim kurmak ve banka ile ilgili tüm konuları en hızlı şekilde iletmek isteyenler e-posta adresini seçebilirler.

Soru ve önerilerinizi Türkiye İş Bankası şirket e-posta adresine kolayca iletebilirsiniz.

İş Bankası Şikayet Hattı

Türkiye İş Bankası ürün ve hizmetleri hakkında şikayette bulunmak isteyenler müşteri numarası, şifre, banka kartı numarası veya diğer hesap bilgileri ile şikayet hattı üzerinden iletişime geçebilirler. Banka ile ilgili tüm şikayetler için:

İş Bankası Şikayet Hattı: 0 850 724 0 724

Telefon numaralarını ve URL’leri kullanabilirsiniz. Müşteri temsilcisi veya sesli yanıt servisi ile görüşerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası

Tel: 0850 724 0 724
Tel: 444 02 02

Numaralandırılmış müşteri hizmetleri numarası ile banka ile ilgili tüm konularda hizmet alabilirsiniz.

İşbank müşteri temsilcileriyle doğrudan iletişim
İşbank müşteri hizmetlerine doğrudan nasıl bağlanılır:

İlgili çağrı merkezi numarasını tuşlayın,
Ana menüde sırasıyla 5 – 9 – 5’ve 2 aranır,
Müşteri temsilcileriyle doğrudan iletişim sağlayın.
İşbank müşteri hizmetleri departmanı ve telefon şubesine buradan ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Posta Adresi

Tüm uygulamalar, hizmetler ve diğer işlemler için lütfen İş bankası e-posta adresine gönderin

İş Kuleleri Kulesi: 1. Kat, 34330 Levent/İstanbul
Müşteri İlişkileri İşbank PK 134 34330 Levent/İstanbul

İş Bankası Faks Numarası

Türkiye İşbank’a faksla belge göndermek isteyenler için bankanın belirttiği faks numarası:

Yurtiçi: 0 212 316 04 04
Yurtdışı: + 90 212 316 04 04

Ona ulaşmak için faks numarasını kullanabilirsiniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
İş Cep Telefon Numarası Değiştirme
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git