Param Kredim
Dükkan İsimleri Seçiminde 8 Altın Öneri | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapılır mı

Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapılır mı

Tarih: 05.04.2021
Güncel: 11.11.2022
Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapılır mı

Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapılır mı? Kredi kartı olmadan para çekebilir bankalar bize farklı hizmetler sunarken, genel olarak tek bir anlam ifade ediyor. Aslında, hala önemli bir ödeme yöntemidir. Dışarı çıktınız ve kartınızı getirmeyi unuttunuz. Bu durumda kredi kartı olmadan alışveriş yapılabilir mi? Kredi kartı olmadan para çekebilir miyim?

uzun lafın kısası kartsız alışveriş yapamazsınız. pandemi den dolayı temassız kartı alışveriş yapmak için kartınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca dijital internet bankacılığını kullanarak kartsız para çekebilir, ardından telefonunuza gönderdiğiniz parayı oradan da para çekmek için kullanabilirsiniz.

Paranız yanınızda yok evden veya işten çıkarken cüzdanı yanınıza almayı unutmuş olabilirsiniz. Herhangi bir yere temas etmemek için cep telefonunun NFC işlevini kullanabilirsiniz.

Ayrıca kartsız para çekmek için dijital internet bankacılığını kullanabilir. Ardından parayı oradan telefonunuza aktarabilirsiniz. Gerekirse ayrıntılara bakalım.

Kredi Kartı Olmadan İnternetten Alışveriş
Kredi Kartı Olmadan İnternetten Alışveriş

Gelişen teknoloji sayesinde internet günümüzün en önemli parçası haline gelmiştir. İnternetin varlığı sayesinde, cep telefonlarımız bilgisayarlarımız ve daha bir çok farklı amaçlar için varlığını sürdüren teknolojik aletler ile bir çok şeyi yönetebilir duruma geldik.

Bu nedenle de internetin varlığı ile kredi kartı olmadan alışveriş yapmanız mümkün olabilir. Çoğumuzun kafasındaki soru olan kredi kartı olmadan alışveriş yapılır mı sorusunu bu makalemizde cevaplayacağız:

Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Nasıl Yapılır

Alışveriş yaptığımız zaman ödeme şekli olarak ya nakit yada kredi kartı ile ödeme yapabilmekteyiz. Hatta nakit ödeyen insan sayısı hayli azınlıktadır desek yanlış söylemiş olmayız.

Hal böyle olunca teknoloji farklı farklı kolaylıklar sunmak için çabalar. Nakit olmadığı zaman kredi kartına başvuruyoruz bazı zamanları aksilikler sonucunda ikisini de unutmuş olabiliyoruz peki kredi kartı olmadan alışveriş yapmak mümkün müdür?

Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapılabilir Mi ?

Kredi kartınız yanında değil ise ödeme gerçekleştiremezsiniz. Ödeme anında kartınızı pos cihazına göstermeniz gerekmektedir. Ancak telefonunuza NFC özelliğini bulundursanız kartınız olmadan ödeme yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilme için kredi kartınızın temassız özelliğıni cep telefonunuza tanımlamanız gerekmektedir.

Bu şekilde ödeme yapmanız oldukça mümkündür. Yanında kartınız olmadan para çekmenizde mümkündür. Bu işlem için internet bankacılığı kullanmalısınız. Dijital anlamda giriş yaptıktan sonra cep telefonuna para gönderebilirsiniz. Qr kodu ile de para çekme işlemini yapabilirsiniz.

Kredi Kartı Yanımda Yok Nasıl Alışveriş Yaparım

Teknolojideki gelişmelere rağmen ödemelerimizin çoğunu kredi kartı ile yapmayı tercih ediyoruz.

Bu aslında kendi muhasebemiz için kötü bir alışkanlıktır. Bu alışkanlıklardan vazgeçemeyiz.

Dışarıdayken evde, arabada veya başka bir yerde kredi kartımızı unutmamız mümkündür. Finansmanımızı cep telefonlarımızdan yönetmek için elimizde seçenekler olduğunu bilmekten memnun olacaksınız.

Android telefonunuzu da etkili bir finansal araç olarak kullanabilirsiniz. Google Play Store’dan indirebileceğiniz ve çeşitli özellikler sunan harika uygulamalar var.

Kart Olmadan Alışveriş Yapılır Mı ?

Kredi kartınızın yanında olması bazı yerler için gerekliyken bazı yerler içinde gerekli değildir. Kafeler, marketler, alışveriş merkezleri bu gibi yerler ödemeleri pos cihazları ile yapmaktadırlar.

Pos cihazınıza kartınızı gösterip şifrenizi girerek ödemeler yapmanız mümkündür.

Bazen de temasız ödeme ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat farklı yerlerde kredi kartı olmadan ödeme yapmanız mümkün olabilir.

Bu işlem için de kredi kartı bilgilerinizin yanınızda olması gerekir. Internet üzerine yapılan alışverişlerin ödemeleri yine internet üzerine yapılır. Bu işlem için banka kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numaralarına ihtiyaç vardır.

Bu bilgileri bilmeniz yeterli olur. Bu durumda kartınızın yanında olması gerekmez.

İşlemler sonrası cep telefonu numaranıza doğrulama kodu gelir ve alışverişiniz tamamlanır.

KREDİ KARTI yanında yokken alışveriş yapma

Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Siteleri

NfC özelliği ile ödemeler yapabileceğinizden sizlere bahsetmiştik. Bu özelliği telefonunuzda bulundurmak, istediğiniz hizmetlerden yaralanmanıza imkan sağlar. Toplu taşıma aracı olan otobüslere binerken otobüs kartı kullanılmaktadır. Fakat kredi kartıyla da temasız ödeme seçeneğiyle ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Yani bu işlem için kredi kartınızın yanınızda olması gerekir. Yanı kredi kartı olmadan alışveriş yapılabilir mi gibi sorunuza tam anlamıyla evet diyemeyiz.

Telefonların yanı sıra kol saatlerine de kredi kartlarınızı tanımlayarak ödeme yapabilrisiniz. Kol saatlerinizi pos cihazına okutarak ödemeniz gerçekleşir.

Hesap Kartıyla Alışveriş Yapılır Mı

Eğer kredi kartlarınız başka herhangi bir cisme tanımlı ise ödeme yapmanız mümkün olabilir. Bu işlemi cep telefonlarına tanımlı olan NFC özelliği ile yapabildiğimizden yukarda bahsetmiştik. NFC özelliği sayesinde hem ödemeler yapabiliyorsunuz hem de kartınız yanınızda olmadan para çekebiliyorsunuz. NFC özelliğinden yararlanabilmeniz için internet veya mobil bankacılık kullanmanız gerekmektedir.

Kredi Kartsız Alışveriş Nasıl Yapılır?

salgın dan dolayı hepimiz tedirginiz. kredi kartsız alışveriş nasıl yapılır ? sorusunun cevabı ise mobil uygulama ile yüklü miktarda olmasa da barkot okutarak temazsız bir şekilde alışveriş yapılabilir. kredi kartı şifresi olmadan alışveriş yapılır mı ? yapılır. fakat az miktarda bir alışveriş olur. Ben kredi kartı olmadan telefon uygulaması ile az miktarda da olsa alışveriş yapabiliyorum.

Market, Restoran ve kafelerde yapacağınız ” kredi kartsız alışveriş ” için nakit paranız veya mobil uygulamanız yok ise kartınızdan yanınızda olması gerekir.

Bunun nedeni kasada ödeme yaparken, post’a kartınızı okutmalısınız. ( sonrasında şifre girilir).

Ancak, internetten alışveriş yapıyorsanız. Satın alma işlemi sırasında kartsız alışveriş yapılabilir.

internetten üzerinden kredi kartsız alışveriş den kasıt kart numaranız, tarih ve güvenlik kodunuz. bilmenizdir. Bazı kartlarda ödemeyi gerçekleştirebilmek için sms onayı gerekebilir.

Market veya restaurant gibi yerlerden alışveriş yaparken bankanız, kartsız alışveriş yapma olasılığını ortadan kaldırarak insanların güvenliğini sağlıyor.

internet ve kredi kartı aşılveriş

Kredi Kartı Olmadan İnternetten Alışveriş

Online alışveriş en önemli avantajlarından biri de fiyatların daha uygun olmasıdır. Fiyatların uygun olması ve salgından dolayı bir yere gidemiyoruz. Bu sebeple internetten alışveriş yapan alıcı sayısı her geçen gün artmaktadır.

İnternetteki alışveriş yapan kişi sayısındaki bu artış markalarında internet üzerinden satışlara daha çok önem vermesine neden olmuştur.

Satın alan kişilerin ne kadar ürün satın aldıkları ve bir çok bilgi verileri depolanmaktadır. Satın alma alışkanlıklarımız üzerinde bize reklamlar gösterilmektedir. online alışverişlerin kazançları sadece tüketiciler değil potansiyel müşteri arayan firmalar için de uygun fırsatlar sunmaktadır.

internetten kredi kartsız alışveriş ve kredi kartı hiç kullanmayan müşterilerin satın alma seçeneklerinde de birden fazla ödeme yöntemi bulunmaktadır.

özellikle yurt dışında kredi kartı yerine bitcoin ile ödeme yapılan bir çok mağaza açılmıştır.

Kredi kartları dışında ödeme yöntemlerinden biri de ürün sipariş edilir ve istediğiniz noktaya geldiğinden ödemesini yaparsınız…

kredi kartı olmadan alışveriş yapılabilir mi ? Farklı ödeme seçeneklerine örnek olarak

  • Banka kartı ile ödeme seçenekleri
  • Banka havalesi ile karşı tarafın hesabına ödeme yöntemi
  • EFT il ödeme yöntemi
  • sanal kart ile ödeme
  • ATM den ödeme yapma
  • Mobil ( telefon) ödeme yapma

Kapıda ödeme yöntemi online alışverişinde çoğunlukla kullanılan bir yöntemdir. Sipariş edilen ürün görmeden ödeme bazı kişilere yapısına aykırı gelmektedir. Bunun için kapıda ödeme yapmak diğer yöntemlere göre çok daha güvenilirdir.

1.
ATM den Ödeme Yapılabilir.

Ayrıca Sipariş numarasını kullanarak atm den ödeme gerçekleşebilir. Tabi ürün sipariş ettiğiniz kişiye güven duymak gerekir.

2.
Mobil (telefon) ödeme yapma özelliği

temassız ödeme yöntemi bu salgın döneminde sıklıkla kullanılıyor. marketlerden restoranlarda geçerli kimse başkasının dokunduğu post cihazına dokunmak istemiyor…

Temassız ödemenin bir limiti olduğunu belirtmek isterim. Bankanızdan ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Cep telefonu aracılığıyla birçok hizmeti almanız mümkündür.

Örneğin

Otobüs binerken telefondan mobil uygulama ile ödeme yapabilirsiniz. Bu temassız uygulama özelliği salgın zamanında çok işe yarayan bir özellik olmuştur. Ayrıca Hes kodunun da yüklü olması gerekiyor çünkü otobüsler hes kodu yüklü olmayan kişilere otobüse bindirmiyorlar…

Market de veya resturand da Günlük temassız ödemeler belli bir limitti var. Güncel bilgiyi bankanızdan talep etmeniz gerekiyor.

kredi kartı olmadan telefonunuz sayesinde bir kısım ödemeler yapılabiliyor. sorunun cevabı kısmen “evet” yanıtı verebiliriz.

Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapılır mı

Kredi Kartı kullanmadan internet den Alışveriş yapmak için ; Yeniliklere uyum sağlayan firmalar gelecek de ayakta kalacaklardır.

Bu yenilikleri gerçekleştirenden bir tanesi de Amazon.com.tr dir. Bu söyle izah etmek gerekir. Teknosa, Bim ve carrefour gibi alışveriş mağazalarından kart şeklinde satılan kodlar vardır. Bu kartları satın aldığınızda amazon dan alışveriş yapma imkanına sahipsiniz demektir.

Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapılır mı DETALAR

“kredi kartsız alışveriş Mağazaları internet ortamında açılmaya devam ediyor. Ülke olarak bu konularda biraz yavaş ilerlesek de çok uzak olmayan zamanlarda dijitalleşme süreci çok daha yoğun olacaktır.”

— Kredi Kartı Olmadan Alışveriş

Bim de sizde fark etmişsinizdir. Google play stor içinde kart şeklinde kontör ler satılmaktadır. Çocuğunuza alacağınız bir uygulama için kart bilgileriniz vermek istemiyorsanız. Bu tarz bir yöntemi seçebilirsiniz..

şirket yöneticisi Richard Marriott kartsız ödeme imkanını bize sunduğu çin ayrıca teşekkür ederiz. Bu yeni hizmet ile alışveriş yapmak isteyenler kredi kartı veya banka kartı gerekmeksizin alışveriş yapabilirler.

Kredi Kartı Olmadan Kart Numarası İle Alışveriş

kredi kartı yanında olmadan alışveriş yapılır mı? internetden alışveriş yapma imkanınız vardır. Burada online alışveriş yapma işlemini kartınızdan aktif etmeniz yeterli olacaktır.

internet den alışveriş yapmak için banka kartı veya kredi kartınızın kart numaralarını bilmeniz gerekir.

NOT: Her internet sitesinden alışveriş yapılmaz. Güvenlik sertifikasının olmasına ve yaygın olarak kullanılan bir alışveriş sitesi olmasına özen gösterin…

Sonra gelen sipariş edilen ürün ile içinden çıkan ürün farklı olabilir. Yasal haklarınız var fakat bir çok kullanıcı uğraşmak istemediği için vaz geçiyor.

Böyle kötü bir deneyim yaşamamak için kart numaranız ile alışveriş yaparken her internet sitesine güvenmeyin

Aradığınız ürün bilmediğiniz bir internet sitesinde çok uygun fiyatta olabilir. Fakat bu bir tuzak da olabilir.

Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak

atasözümü hatırlatmak isterim

kredi kartı yanınızda yok alışveriş yapılabilir mi?

Kredi Kartı Olmadan Alışveriş imkanını var mıdır? Kredi kartınız yanınıza almasanız da ödeme yapabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Kafe, market ve alışveriş merkezlerinin günlük harcamaları ödeme yapmak için POS cihazlarını kullanıyor. Yani kartınızı görseniz bile şifreyi girmeniz gerekiyor.

Redi kartsız ödeme yapabilirsiniz. Dijital olarak online ödeme yapabilirsiniz. Bunun için banka kartı numaranızı, son kullanma saatinizi ve güvenlik numaranızı bilmeniz yeterlidir. Burada fiziksel kart gerekmez. Kredi kartı ile alışveriş (günlük hayatınızda yanınıza almayı unutabilirsiniz) belirli kriterleri karşılayabilir.

Buradaki standardımız, kredi kartınızın farklı bir nesne olarak tanımlanması anlamına gelir. POS cihazı üzerinden alınabilen ödemelerin alınabilmesi için cihazın kredi kartını okuması önemlidir. Aksi takdirde, burada kartsız ödeme yapmanız pek olası değildir. Ancak teknoloji bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

Ancak yanınızda kredi kartınız yoksa kredi kartı ile ödeme yapamıyorsunuz. Kartsız ödeme seçenekleri bazı güvenlik boşluklarını ve insanlara sağladığı kolaylığı beraberinde getirecektir.

Bu nedenle bireyler özellikle kartlarının temassız ödeme seçeneğini kapatmak istemektedir. Ancak bazı pazar kesimleri bu sorunu kart taşımak yerine farklı bir şekilde çözmeye çalışmakta, bu nedenle bankalara farklı yöntemler sunmaktadır. Bu aşamada yanınızda kredi kartınız olmadığında kartsız ödeme seçeneklerinizden biridir.

Kredi kartı Yanında Yok Nasıl Alışveriş Yaparım

telefonunuza yüklediğiniz banka uygulaması ile barkod okutarak ödeme gerçekleştirilebilir. Ben Yapıkredi bankasına ile çalışıyorum ve bu salgın döneminde kendileri hesabıma tanımladılar.

Yani atm den para çekerken de çok işe yarıyor kart olmasa bile barkot tanıtma sitemi ile temassız bir şekilde işlerinizi halledebilirsiniz.

Banka kartınız veya kredi kartınız yoksa, para çekmek için kare kod da kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için, Mobil Bankacılığa ait taşınabilir uygulamadaki prosedürler için QR kodlarını kullanma seçeneğine tıklayın. ardından “ATM’de QR Kodunu Oku” bölümüne tıklayın.

Bu iki işlemi aynı anda gerçekleştirebilirseniz kredi kartı olmadan para çekmek çok kolay olacaktır.

kimse ile şifrenizi paylaşmayınız. tam olarak anlamadığınız bir durum var ise bankanızın müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ederim.

İnternetten Kredi Kartsız Ödeme

İnternetten Kredi Kartsız Ödeme işlemi için öncelikle yapılan işlem çok önemlidir.

kredi kartınızı hiç kullanmak istemiyorsanız. Ya sanal kart çıkarmanız gerekir. Böylelikle kredi kartınızı kullanmazsanız.

Güvenilir olmayan sitelerden alışveriş yapmayınız.

Bim,A101 veya carefour gibi marketlerde sanal olarak alıver yapmanızı sağlayacak kontör satılıyor. Bu kontörleri satın alıp kullanabilirsiniz.

Bazı durumlarda havale yaparak ( kredi kartını kullanmaz gerekmez ) işlem yapılabilir. Tabi burada önemli olan karşınızdaki satıcıya güvenmektir.

KREDİ KART YOK NASIL ALIRŞVERİŞ YAPARIM

Kredi Kartsız Alışveriş.

NFC işlevi, bazı bankaların farklı seçenekler sunmasına neden olmuştur.

Cep telefonunuzdan giriş yapabileceğiniz bir mobil bankacılık şubesini kullanabilirsiniz. Kartsız telefon ile para çekme işlemini tamamlamış olursunuz. Bu şekilde elbette ödeme yapabilirsiniz. Kartınızla ödeme yapamazsınız.

kredi kartız alışveriş yapma
kredi kartsız alışveriş
kredi kartım yanımda yok nasıl ödeme yaparım
kredi karsız ödeme yapma
mobil cihaz ile kartsız işlem
mobil ödeme ile kredi kartsız işlem

Akıllı telefonlarda kullanılan NFC işlevi, diğer teknolojik cihazlar tarafından da kabul görmüştür.

Kredi Kartım Yanımda Olmadan Alışveriş

Alışveriş sırasında insanlar doğal olarak, kredi kartı olmadan nasıl para çekebilirim, kartsız alışveriş yapabilir miyim diye soracaklar. Kredi kartı olmadan ödeme yapabilir miyim?

Bu günün bize getirdiği yaşam koşulları nedeniyle evde, arabada ya da başka bir yerde kredi kartımızı unutmuş olabiliriz. POS cihazı kullanılarak alınabilen ödemeler için cihaz Kredi kartlarını okumamışta olabilir.

Aksi takdirde alış veriş mağazasında kartsız ödeme yapamayabilirsiniz… Bu durumda telefonun NFC özelliği sayesinde telefonunuzu kredi kartı ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz.

kredi kartı yanınızda olmadan alış veriş imkanı sunduğu için gelecekte kullanmayı tercih edeceğiniz bir yöntem olacaktır.

Ancak bu durumdan yararlanmak için bir bankanın internet veya mobil bankacılığını kullanmanız gerekecektir.

Kredi Kartı Yanımda Olmadan Alışveriş

Böyle bir ödemenin yapılabilmesi için ödeme cihazının elbette temassız ödemeleri de kabul edebilmesi gerekir. Diğer bir deyişle, bu NFC özellikli cihazları restoranlarda, kafelerde veya marketlerde yaptığınız alışverişlerin ödemesini yapmak için kullanabilirsiniz.

Kredi Kartsız alışveriş yapılır mı ? soruna evet olarak söylenebilir. Ödeme yapmanın en kolay yolu çevrimiçi ödeme yapmaktır. Alışverişten Sonra Güvenli 3D Yöntemlerini Kullanın

Ödemeniz gereken tek şey kredi kartı numaranız, son kullanma tarihiniz ve güvenlik kodunuz.

Burada verdiğimiz bilgileri girdikten sonra banka size elbette tek kullanımlık şifre gönderecek, bunu sisteme girdikten sonra ödeme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bu PIN ile başkasının kartını kullanmak ve ödeme yapmak mümkündür.

Habersiz Karttan Çekilen Para İçin Yapılacaklar (Banka, Kredi Kartı) okumak isterseniz..

Dikkat edilecek Hususlar

Kredi kartsız ödeme seçenekleriniz arasında yer alan kartsız ödeme seçenekleri, bazı güvenlik açıkları ve insanlara sundukları kolaylık ile birlikte gelir. Bu nedenle kişiler özellikle kartlarındaki temassız ödeme seçeneğini kapatmak istiyor.

Ancak bazı sektörlerin bu sorunu kart taşımaktan farklı bir şekilde ele almaya çalışması, bankaları farklı yaklaşımlar sunmaya yöneltmiştir. Bu noktada kredi kartınız yanınızda değilken kartsız ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapılır mı

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapılır mı
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git