Param Kredim
Uygun Destek Kredisi Veren 5 Banka | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > KREDİ HABERLERİ > Kredi Notum Düşük Hangi Bankalardan Kredi Çekebilirim?

Kredi Notum Düşük Hangi Bankalardan Kredi Çekebilirim?

Tarih: 24.11.2020
Güncel: 29.09.2022
Kredi Notum Düşük Hangi Bankalardan Kredi Çekebilirim nedir ve nasıi çözerim

Kredi Notum Düşük Hangi Bankalardan Kredi Çekebilirim? Bankalar üzerinden kredi çekmek isteyen vatandaşların en sık karşılaşmış olduğu sorunlardan birisi, düşük kredi notlarıdır. Bankaların da özellikle bu husus üzerinde oldukça fazla durmasından ötürü, birçok problem de beraberinde gelmektedir.

Kredi ve kredi kartı ödemeleri, ne kadar düzenli bir şekilde yapılır ise, kredi notunuz da o kadar artışa geçmektedir. Bu sebepten ötürü bizde sizlere bu yazımızda düşük kredi notu bulunan kişilerin nasıl kredi çekeceği ile alakalı bazı cevaplar sunacağız.

Kredi Notu Düşük Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Kredi notu ile alakalı olarak ilk olarak bazı risk gruplarını bilmemiz gerekiyor. Belli bir puan aralığı üzerinde yer alan kredi notları, bankalar üzerinde belli kriter ve değerlendirmelerin ardından inceleme altına alınıyor.

Kredi notu puanı 0 ila 699 arasında bulunan kişiler riskli, 700 ila 1099 arasında olanlar orta risk, 1100 ila 1599 arasındaki kişilere az riskli, 1500 ila 1699 arasındaki grup iyi ve 1700 üzerinde kredi notu bulunan kişiler ise kredi notu olarak çok iyi olarak nitelendirilip, bankalar tarafından en yüksek kredi onayı alma olasılığına sahip olurlar.

Kredi notu olarak oldukça risk grubu içerisinde yer alan kişilerin genel olarak kredi başvuruları red alıyor. Bu grup içerisinde yer alan grupların, genel olarak ödemelerinde düzensizlik olmasından ötürü, bir güven teşkil etmemekte ve bankalar tarafından ön yargı ile karşılanmaktadır.

İlk olarak kredi almanın oldukça zahmetli olmasından ötürü, kredi notunuzu arttırmaya yönelik bazı çalışmalar yapmanız en verimli olacaktır.

Kredi Notum Düşük Hangi Bankalardan Kredi Çekebilirim nasıl olumlu yanıt alabilirim
Kredi Notum Düşük Hangi Bankalardan Kredi Çekebilirim?

Kredi Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu risk grubu içerisinde bulunan kişilerin bankalar üzerinden kredi alması için, evrak istemeyen ve kefil ihtiyacı da bulunmayan online şubeli bankalar tercih edilmektedir. Şubesiz olarak işlemlerin çok daha kolay bir şekilde sağlanması ile beraber, bankacılık işlemlerini devam ettirerek, kredi notu düşük olan kişilere bile kredi imkanı yaratan bankalara baktığımızda;

  • Aktif Bank N Kolay Kredi

Aktif Bank üzerinden sanal bankacılık üzerinden N Kolay kredi avantajları ile beraber herhangi bir evrak talep edilmeden ve kefil bulundurmadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • CEPTETEB Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası’nın sanal bankacılık işlemlerini yürütmüş olduğu CEPTETEB bankacılığı ile beraber herhangi bir evrak ya da kefil talebinde bulunulmadan kredi başvuru işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • Enpara

Sanal bankacılık olarak Finansbank bankasının altyapısını kullanmakta olan Enpara, birçok kişinin tercih etmekte olduğu bir sanal bankacılık hizmeti olarak yer alıyor. Enpara sanal bankacılık hizmetleri de, herhangi bir evrak ya da kefil talebinde bulunmadan kredi başvurusu yapabileceğiniz bir banka seçeneği olarak yer alabilir.

  • ING e-Kredi

ING bankasının sunmuş olduğu e-Kredi hizmeti ile beraber, değerlendirme sonuçlarında götüreceğiniz belli evraklar ile beraber kefil ihtiyacı olmadan bankacılık işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

kredi notum düşük nereden kredi alabilirim ?

kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar? sorusunu kredi alıp alamayacağı merak konusudur. Bankacılık sisteminde herkesin bir kredi notuna sahip olduğunu biliyor muydunuz? kendi kredi notunuzu öğrenmek için findeks girmeniz yeterli olacaktır.

kredi notum düşük kredi lazım diyenler sevindirecek bir durum ise bankaların bu salgın döneminde kredi almanızı kolaylaştırdıklarıdır.

kredi notum düşük kredi çekmek istiyorum diyenler için

Çeşitli nedenlerle kredi notunuz düşük ve bir kaç kere kredi başvurusu yaptıysanız yanlış bir yol izlediniz. Çünkü siz kredi başvurusunda bulunduğunuzda ve red aldığınızda sistemde görünmektedir.

öncelikle hangi banka düşük kredi notuna kredi verir diye internet den araştırmalar yapmanız gerekirdi…

Citibank | Burganbank | ICBC | Fibabanka | Alternatif Banka

Bu bankalarda şansınız denemeniz. kredi onayı alma olasılığınızı yukarı çeker

kredi notu en düşük 0- 800 arasındadır. kredi notum en az kaç olmalı ki zorlanmadan kredi çekebileyim diyorsanız iyi derece kabul edilen 1500 ve üzeri olmalıdır.

Kredi notu düşük olanlar bankaların web sitesi ve şubesi aracılığıyla kredi başvurusunda bulunulabilir. kredi puanım çok düşük diyorsanız banka sizden teminat isteyebilir. gayrimenkul üzerinize var mı? kredi notum düşük ipotekli kredi alabilir miyim? sorunun cevabı evet ipotek edilecek bir ev veya dükkan var ise banka exper raporuna göre istediğiniz krediyi onaylar.

kredi notu en az kaç olmalı 1500- 1900 arasında olur ise zorlanmadan kredinizi onaylanır. Kredi notuna sahip olduğunu findeks raporundan öğrendiniz. kredi notu en az kaç olmalı

Düşük Kredi Notu Bulunan Bankaların Başvuru Sırasında Yapması Gerekenler Nelerdir ?

Kredi notunuzun düşük olmasına karşılık, bankalar sizden belli bir güvence talep etmek isterler. Bunlardan en çok tercih edileni ise belli bir teminat göstermek ya da kefil göstermek olabilir. Bunun dışında geliriniz ile orantılı olan düşük miktarda kredi ya da düşük limitli kredi kartlarını aktif bir şekilde kullanarak, ödemesini düzenli bir şekilde gerçekleştirip kredi notunuzun yükselmesine katkı sağlayabilirsiniz. Kredi başvuru işleminizin olumlu geçmesi için gerçekleştirebileceğiniz bazı seçeneklere detaylı olarak baktığımızda;

  1. Teminat Göstermek

Krediye uygun olabilecek her türlü taşınabilir ya da taşınamaz mallarınız ile beraber teminat verebilirsiniz. Teminat gösterme yöntemi ile beraber bankalar, kredi notunuz düşük olsa da kendilerini güvence altına almış olmalarından ötürü, herhangi bir sorun oluşması durumunda borcu o mal üzerinden temin edecekleri için çok daha rahat bir şekilde kredi verebilirler.

  1. Kefil Gösterme

Kefil durumu, bankaların oldukça eski zamanlardan beri tercih etmekte olduğu yöntemler arasında yer alıyor. Ancak kefil göstereceğiniz kişinin, kredi notu bakımından olumlu puanlarda yer alarak bankalar ile arasının iyi olması gibi bazı şartları da içermesi gerektiğini belirtelim.

  1. Kredi Miktarını Düşük Tutmak

Eğer kredi çekmek istiyorsanız, gelir durumunuzun çok üstünde bir kredi talebiniz genel olarak red ile sonuçlanacaktır. Bu nedenden ötürü, resmi olarak gözüken geliriniz üzerinden kredi miktarınızı daha az bir düzeyde tutarak kredi başvurunuzun olumlu sonuç alması için şansınızı deneyebilirsiniz. Böylece düşük miktarda çekmiş olduğunuz krediyi, düzenli bir şekilde ödeyerek kredi notunuzun da artmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin Kaç Ay Gerekir (Kaç Günde Puan Artar) yazınımı okumanızı tavsiye ederiz

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Kredi Notum Düşük Hangi Bankalardan Kredi Çekebilirim?
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git