Param Kredim
Bankalar Dolar Bozar Mı | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Kredi Puanım Düşük Çıkıyor Nedenleri Nelerdir ?

Kredi Puanım Düşük Çıkıyor Nedenleri Nelerdir ?

Tarih: 20.12.2020
Güncel: 28.09.2022
Az Kredi Notunun Sebepleri Neler

Kredi Puanım Düşük Çıkıyor Nedenleri Nelerdir ? kredilerden herhangi birinin geri ödeme süresi bir gün gecikse bile bu durum kredi notunda “gecikmeli” olarak gösterilecektir. Kredi puanlarının gecikmeli ödemesi 200 puana kadar düşürülebilir. Ayrıca bankanın son ödeme günü iş gününün sonu değil, gece yarısı ve öğlen 12’nin sonudur.

Bankalar ise güvenebilecekleri müşterilerine istedikleri parayı vermek için bazı koşullar öne sürer. Kredi geçmişi bankacılık sistemine kaydedilir. Bankalar kredi başvurularının incelenmesine büyük önem vermektedir. Yukarıdaki durumlar kredi itibarınızı oluşturur Eğer kredi almak istiyorsanız bankaların kredi itibarınızı risksiz gruplara ayırması çok önemlidir. Çünkü kredi notu iyi olan insanlar borçlarını da öderler.

Düşük Kredi Notu Yükseltme Süreci

Bir bankadan kredi almak istiyorsanız ! Bir çok farklı ihtiyacı karşılamak için kişisel veya iş hayatınızda nakite ihtiyacınız var demektir. Ancak düşük kredi notu denen bir engelle karşılaşacaksınız. Peki, düşük kredi notu ne kadar artacak ve bu da kredi sürecini engelleyecek?

Kredi notunuz biliyor musunuz ?

Kredi notu, kişiler ve bankalar arasındaki kredi alma ve ne kadar kredinin verileceği gibi önemli bir faktörleri belirler…

Bankada yaptığınız genel işler Nelerdir ?

 • önceden çekilmiş krediler / ödeme gecikmeleri / kredi kartı borcu ve davranış hesapları
 • Banka, kredi aşamasında kredi kayıt ofisi verilerini kullanır. Bankalar Kredi notunuza bakarlar ve müşterilerinin banka ile ilişkisinin ayrıntılarını inceleme fırsatına sahip olurlar.

  Kredi notunuz düzgün ve banka işlemlerinizle tutarlı ve ödemelerin oranı doğrudur. Banka, kredi notu olarak sayı aralığını belirler. 1500 ve üzeri kredi notu ile bankadan kredi almak daha kolay olacaktır. Düzenli kredi ve borç ödemeleri, idari ve yasal takip kredi puanlamanız için önem arz etmektedir.

  En İyi Risk Orta Risk Daha Az Risk İyi Çok İyi 1-699 700-1099 1100-1499 1500-1699 1700-1900

  İdari veya yasal prosedürleriniz var mı?

  Banka, müşterilere kredi vermeden önce, il olarak herhangi bir sorun var mı ? kredi notun da veya yasal takip yapıp yapmadığını bakarlar.

  Önceki banka işleminde alınan kredinin geri ödenip ödenmediğine bakılır. üzerlerinde Ödenmemiş bir kredi var mı ? Müşterinin yasal prosedürlere göre uyarılıp uyarılmadığını kontrol edilir.. Bu davalar nasıl sonuçlanmış ( üzerine icra lık bir durum olmuş mu ? )

  Araştırmalar sizin kredi notunuzun düşük olduğunu gösteriyor mu ? Bankanın kredi onay sürecini zayıflatır ve dolayısıyla bankanın müşterilere karşı güvenliğini azalır

  En kısa sürede kredi notunuzu yükseltmek için

  Bu nedenlerle kredi veya kredi kartları harcamaları çok ise ve bu durum maaş ödeme planını karşılamayan müşterilerin kredi notunu düşürür.

  Kredi derecelendirme kayıtları KKB tarafından kayıt edilmektedir. Bankalara buradan sizin kredi not durumunuza bakabilir.

  Düşük kredi notu nedeniyle kara listeye alınmak demek bir fiil 2 yıl sürebilir. ( kara listeden çıkmak için )

  Bir kişinin kara listeden çıkması için en önemli şart borçlarını ödemesidir. kalan borçlarının tamamını ödedikten sonra kredi notunu yükseltmek için çok para harcamak gerekiyor.

  Düşük KKB Risk Notu İçin Aranan Birçok Sebep Var

  Ne kadar dikkat ederseniz edin, ne kadar ödeme makbuzu alırsanız alın, bir gün gelir ve bir yere sıkışıp kalırsınız.

  Kredi kartı düzenini kaçırdığınızda, onu tekrar kullanmak çok çaba gerektirir. Diğerleri daha önce hiç sorgulamadıkları düşük puanlara sahip olduklarını fark ederler, bu nedenle bu duruma neyin sebep olduğunu bilmek isterler. Birden çok neden olabilir. Ama en çok dikkat etmeniz gereken şeyleri inceledik. Şimdi onlara bakalım.

  Düşük Kredi Puanının Nedenleri
  Kredi Puanım Düşük Çıkıyor Nedenleri Nelerdir ?

  Kart Yada Kredi Taksitlerinin Düzensiz Ödenmesi

  Kredi notunun düşmesine neden olan en önemli faktör, kredi kartı veya kredi taksit ödemelerinin düzensizliğidir.

  Bu düzensiz ödemeler kredi notunuzu düşürecektir. Üç ay taksit ödemezseniz yasal sürece girerek kara listeye alınacaksınız.

  Bu, kredi notunuzu büyük ölçüde düşürecektir. Ayrıca borcun kapatılmasından beş yıl sonra KKB’nin tuttuğu kayıtlar silinecek, bu işlem için kredi kartınız ve kredi kartı başvurunuz onaylanmayacaktır.

  Düzensiz kredi kartı borçlarının ödenmesinin yanı sıra aylık minimum geri ödeme de kredi notunun düşmesine neden olan faktörlerden biridir.

  Devamlı Kredi Yada Kart Başvurusu Mu Yapıyorsunuz? Vazgeçin

  Aynı bankaya veya başka bir bankaya başvurarak gerekli kredi alınamadığında tekrar tekrar başvurmak iyi bir yol değildir. Onaylanmayan her referans eksi işareti olarak yazılır. İhtiyacınız olan paketi belirledikten sonra vize başvurusu için bankaya gidin. Bu size daha olumlu geribildirim sağlayacaktır.

  Daha önce kredi başvurusunda bulunmuş olsanız bile bankanın onayı nedeniyle başka bir bankaya başvurmanızın kredi ekstrenizi etkilemeyeceğini düşünmeyin. Kabaca bunun nedeni, diğer bankalara başvuru sürecinde kamu kaynak havuzundan elde edilen bilgileri görebilmenizdir…

  Diyelim ki düzenli ödeme yapıyorsunuz. 1 Günlük ödeme gecikmeleri bankacılık sisteminizi olumsuz etkileyebilir. Başıma gelen bir durumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Ziraat Bankası’ndan 8 ay sonra kapatılan kredim var. Son teslim tarihini unuttuğum için 5 gün geciktim.

  Bu süre boyunca (5 gün), eski hesabı olan 3 banka bana kredi gereksinimleri hakkında kısa mesajlar gönderdi. Bunun veya benzer bir şeyin başına geldiğine eminim. Düşük kredi puanımın nedeni nedir?

  Ziraat bankası Tüketici Kredisi Başvurusu

  Elektrik, Su, Doğalgaz Benzer biçimde Satmaca Ödemelerinizi Geciktirmeyin

  Düşük notları etkileyen faktörler sadece kredi ile ilgili değildir.

  Vadesi gelen ve sürekli ödemelerdeki gecikmeler de puanınızı olumsuz etkileyebilir.

  Otomatik ödeme talimatı vererek bu sorunu çözebilirsiniz. Böylelikle faturanın ödenmesini geciktiremezsiniz ve otomatik talimat vermiş olduğunuz için banka size olan güvenini daha da artırabilir.

  Bir Banka İle Çalışmamış Olabilirsiniz

  Düşük notlar her zaman olumsuz nedenlerden kaynaklanmaz. Bankacılık sistemine hiç kaydolmadınız.

  Daha önce para birimi ile ilgili herhangi bir işlem yapmadıysanız, bu düşük notun nedeni olabilir. Bir bankadan hesap açarak işe başladığınızda, düzenli işlemler yapacağınız için seviyeniz kademeli olarak yükselmeye başlayacaktır.

  Kredi Puanım Düşük Çıkıyor Nedenleri Nelerdir ?

  Her şey düzende geçiyor. Bankaların gözünde ne kadar güvenilir olursanız, işlemlerinizi ne kadar tertipli yapmış olursanız, riskiniz de o denli azca olur. Alacağınız bir kredi kartı, çekeceğiniz bir kredi ve bunlara yapacağınız zamanında taksit ödemeleri ile rakamınız hızla yukarıya çıkacaktır.  Sıfır Notu Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

  Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
  Kredi Puanım Düşük Çıkıyor Nedenleri Nelerdir ?
  Bu Makaleye Yorum Yapın

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sayfa başına git