Param Kredim
Banka Hesap Ekstresi Ne Demek | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > BANKALAR > Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Tarih: 30.03.2021
Güncel: 03.09.2021
Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Madeni Euro veya dolarınız mı var ? Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım konu içinde ayrıntı olarak sizlere aktarılacaktır. döviz büroları alıyor bende vardı fakat örnek ile açıklama yapayım 1 euro 10 tl ise madeni özel döviz yerlerinde bunu 8,5 tl alır. bu 8,5 tl ye 9,5 olur ama piyasadan uyguna alırlar.

Merkez Bankası ve Ziraat Bankası madeni dolar ve euro anında türk lirasına çevirebilirsiniz.

Bu devlet bankaları, yasaya uygun madeni döviz eliniz de olsa da Türk lirasına çevirmeleri gerekir.

Madeni Euro sahibi kişiler özel döviz bürolarından değerinin altında da Türk lirasına çevire bilirler.

Birçok döviz bürosu bu bozuk madeni dövizleri almaktan kaçınsa da, bazı döviz ofisleri bunları yarı fiyatına almaya çalışıyor. Bu durumda yabancı ülkeden getirdiğiniz bozuk paralarınız değerinden az Türk lirasına çevriliyor.

mağdur olmamak için ziraat bankasında madeni paranızı çevirmeniz çok daha doğru olacaktır.

Özellikle turistik bölgelerde, dükkan işletmeleri satışların karşılığında bozuk döviz alır veya verir. Bu madeni dövizleri bulmak için döviz bürolarından alırlar veya bankalardan alırlar.

Önemli
Döviz Bürosundan Euro Bozdurma

Döviz ofislerinde elinizdeki dolar ve euro cinsinde paralarını rahatlıkla bozdurabilirsiniz. 7/24 açık olmayan döviz buroları mesai saatlerinde işlem yapmaktadır.

Ancak döviz büroları özel sektör olmasından, oranlar içerisinde yüksek bir fark uygularlar. Az gibi görünen bu fark büyük miktardaki paralar söz onusu olduğunda zarar edeceğiniz anlamına gelmektedir

Döviz bürolarının bir diğeri dezavantajı, hafta sonları açık olmayışıdır.

Banka Şubelerinde veya Atm’lerde Euro Bozdurma

Banka yahut Atm’lerden Euro bozdurabilirsiniz. bu konudaki yazımı okuyabilirsiniz.

Banka da hafta içi ve mesai saatleri içerisinde rahatlıkla elinizdeki euor veya doları bozdurabilirsiniz.

Devlet bankalarında Kur alış ve veriş farkında sizi etkilemeden euronuzu TL’ye çevirebilirsiniz. örneğin ziraat bankası

Not: Bir banka kartınız yoksa yahut şubede sıraya girmek istemiyorsanız, atm’lerde de Euro veya dolar bozdurabilisiniz. .

PTT şubelerinden yahut PTT Bankasından Euro bozdurma

PTT şubelerinden veya PTT bankalarından euro veya dolar bozdurabilirsiniz. Dövizinizi Türk Lirasına çevirirken toplam tutarı üstüne komizyon olmadığı için ptt’nin avantajlı olduğunu belirtmek isterim.

Kuyumculardan Yahut Otellerden Euro veya Dolar Bozdurma

Turistlik bir alanda hizmet veren devlet bankanız yoksa, elinizdeki euronuzu ivedilikle nakde çevirmeniz gerekiyorsa, kuyumculara yahut otellere gidebilirsiniz.Tabi burada serbest bir piyasa söz konusudur. Yani örnek vermek gerekir ise sizin 100 dolarınız türk lirası değeri 860 tl yapıyor ise size 830 tl verebilir. Yani komizyon ücreti fazla olabilir.

Dİkkat: Bu bölgeler para bozdururken yüksek komisyonlar alırlar.Bu sebeple, ivedi bir durumunuz yoksa döviz bozdurma için kuyumcu yahut hotel kullanmamanızı öneririz.

Nerede bozuk Euro bozdurlur ? demir Euro, özellikle değerlerinin çok altında satın alınabilir. Ben döviz bürosunda bozuk para bozdurmak istediğimde döviz bürosun da ki çalışanın bozuk para komisyon oranlarının farklı olduğunu ( yüksek ) belirtmiştir.

Madeni Döviz Var Nerede Bozulur ?

Turizm bölgesinde bulunan bir dükkanınız veya işletmeniz mi var ? Gelen haberler madeni bozuk dövizin değerinin çok altında işlem gördüğüdür. Yabancı ülkeden gelen turistlerin işin farkına varmasalar da veya sonradan farkına varanlarda oluyordur. ülkemizin itibarı açısından hiç de hoş bir durum oluşturmuyor.

Ayrıca durum sizin satı yapan ve karşılığında madeni dolar veya madeni eur alan kişiler içinde zor. dükkan sahipleri de Bu nedenle, merkez bankası, Euro paralarınızı nakde dönüştürmek için doğru yerdir.

Hangi bankalar euro madeni para alıyor? elinizde 3 veya 5 tanede bozuk euro var. tabi sizde benim gibi kim uğraşıcak ziraat bankasına gidecek diye düşünüyorsunuz. Bu sebeple yakındaki bir döviz bürosuna gittiğinizde size verdikleri cevap ya olumsuz oluyor. Yada değerinin çok altında bir rakam söylüyorlar. Kimse bu kadar az bir para için bankaya gitmek istemiyor.

Tabi bazı döviz özel kuruluşlar ve kar etmek için çalışıyorlar. Fakat ziraat bankası devletin bankası ve olması gereken şekilde madeni döviz bile olsa Türk lirasına çevirirler.

Madeni Döviz Alan Bankalar
Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Madeni Döviz Alan Bankalar

Birden fazla döviz bozdurma yönteminiz ve alternatif yöntemleriniz var. En azından en yakın döviz bürosundan nakit para alabilirsiniz. Tabi bu durumda özel bir firmaya ait olan döviz bürosu dövizin türk lirasına değerinde düşük çevirecektir.

Fakat devlet bankalar ziraat bankasında madeni döviz çevirme işlemi yapabilirsiniz.

Ne yazık ki tüketicilerin elindeki madeni döviz bozdurmak oldukça zaman alan bir iş olabilir.

Birçok ofis bu bozuk madeni parayı satın almaktan kaçınsa da, birçok ofis bunları uygun fiyata alabilir. Bu durumda tüketiciler mağdur olur. Paranızı nasıl Türk Lirası’na çevirirsiniz sorusunun cevabı her türlü çevrilir fakat değerinde çevrilmez olacaktır.

döviz cinsinden madeni paranız Türk lirasına daha düşük bir değerden alınır.

Bozuk Euro Nasıl Bozdurulur

bozuk euro bir şekilde elinizde var ve tl cinsi paraya çevirmek istiyorsunuz. 1 euro nasıl bozdurulur? bu işlem için birçok yol ve seçenek bulunmaktadır. En azından en yakın dövizcide TL çevirebilirsiniz.

bozuk euro bozdurmak kolay fakat değerinde bozdurmak da sorun yaşayabilrisiniz. 1 euro için bankada sıra beklemek yerine döviz bürosunua gittiğinizde veznedar size tl veribileceğini fakat türk lirası değerinden çok daha düşük bir fiyatdan alacağını belirtecektir.

Yukarıda bahsedilen sorunu yaşayan fazla tüketici olduğunu biliyororuz. bir çok kişi uğraşmıyor değerinin altında da olsa kabul ediyor…

Bozuk Euro Nerede Bütünlenir

Sizde euro ve cent gibi bir bozuk paray asahipseniz. Merkez Bankası ve Ziraat Bankaları gibi kuruluşlardan tl değerinde çevirebilirsiniz.. yasal olarak sorumlu olan resmi devlet kurumlarıdır.

Elinde avro olanlar döviz bürolarından avroyu TL’ye çevirmek için beklenmedik cevaplar alacaklar. Bazı bürolar değerinin yarı fiyatına alabileceklerini belirteceklerdir.

Demir Euro Nasıl Değerinden Bozuluyor

Özellikle turistik bölgelerde, Euro ücretleri eşyaların normal değerinden çok daha düşüktür. Bu, esas olarak işadamları tarafından yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği yerlerde yapılır.

Euro nakit olarak gidebileceğiniz sınırlı sayıda yer var. bozuk euro nerede bozdurulur? Şu anda 10 lirayı aşan Euro’nun turizm bölgesindeki ESNAFLAR tarafından yaklaşık 5 TL değiştiriliyor.( bu rakam +1 tl oynar ) değerinde değişim için merkez bankası ve ziraat bankasında bozuk euro ve bozuk centlerinizi vermenizi tavsiye ederim.

Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Günümüzde turist olarak ülkemize birileri gelsin diye bolca reklam ve indirimli yapılıyor. uçak biletleri, oteller kampanya ile su salgın döneminde ayakta durmaya çalışıyorlar.

Turist geldiğinde yanında döviz getiriyor. Fakat her seyin fiyatı standart değil ki bu sebeple gerek iş yapan gerekse müşterinin cebinde madeni döviz para olabiliyor.

Türk turistlerin ceplerindeki döviz sorunu gitgide artıyor.

Yurt dışından gelen turistlerin ” Madeni Döviz Var Nerede Bozulur ” dan ziyade değerin de nasıl bozdurulur ? gibi bir yaklaşımı olması kadar doğal bir durum yok sanırım !

Yurt dışından madeni para getirip buralarda yarı fiyatına bozdurmak yerine uçak free shop lar da bir şeyler almaları daha mantıklı görünmektedir.

Bankaya Gitmeden Kredi Çekebilirim adlı yazımızı okumak isterseniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git