Param Kredim
Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Tarih: 30.03.2021
Güncel: 28.01.2022
Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Madeni Euro veya dolarınız mı var ? Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım konu içinde ayrıntı olarak sizlere aktarılacaktır. döviz büroları alıyor bende vardı fakat örnek ile açıklama yapayım 1 euro 14 tl ise madeni özel döviz yerlerinde bunu 11 tl alır.

Ziraat Bankası madeni dolar ve euro bozmasalar da kağıt dolar ve euro bozabilirler

Birçok döviz bürosu bu bozuk madeni dövizleri almaktan kaçınsa da, bazı döviz ofisleri bunları yarı fiyatına almaya çalışıyor.

Özellikle turistik bölgelerde, Ülkemizi ziyarete gelen yabancı uyruklu kişiler yanlarında bozuk euro ve dolar da getirir. Bu madeni paralar döviz bürolarından ” tl ” çevirmek gerekecektir.

Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Madeni Döviz Nerede Bozulur

Euro veya Cent gibi madeni paraları TL’ye, çevirmek istiyorsanız, bulunduğunuz yerde bankalar yok ise döviz bürolarından işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Euro parası olan insanlar, tl ye dönüştürmek için gittikleri döviz bürolarından beklenmedik tepkiler alıyor.

Hatta bazıları alışların biraz pahalı olduğundan şikayet ediyor.

Farklı para birimi dönüştürme türleri olduğunun farkında değiller. Önce basit bir para birimi dönüştürmeye bakalım: Yani elinizde 100 € varsa ve onu TL’ye çevirmek istiyorsanız 14 ile çarpmanız yeterli 1.400 TL alacaksınız.

Madeni Demir Para nasıl TL’ye Çevrilir

Türkiye’nin her yerinde çalışan döviz büroları vardır. Bozuk dövizleri değerinin altında alırlar. Elinizde ne kadar çok madeniz döviz var bilemiyorum.

EN ÖNEMLİ sorun da insanların döviz bürolarından TL alırken para kaybetmesidir.

Madeni Euro Neden Değerinin Altında Bozuluyor

Ülkemize Almanya dan genel bir kişinin benimle paylaştığı yazıyı buradan sizlere aktarıyorum.

Tatil için ülkemizin çeşitli alanlarını geziyorlar ve Bazı işletmelerle alış veriş yaparken dikkatli olutavsiye ediyor.

Piyasa fiyatından daha fazlasını ödemeniz için sizi ikna etmeye çalışan kişiler ile karşılaşılabilir. Olması gereken değerinin kat ve kat üstünde kar elde edebilmeye çalışan bazı kişiler ile karşılaşmışlar.

YAPILMASI gereken , bir bankaya veya yerel döviz bürosuna gitmek tir.

Ülkemize gelen değerli turistlerin için: Yapılması gereken ilk şey, herhangi bir işleme girmeden önce fiyatları karşılaştırmaktır. Ziyaret ettiğiniz işletme ile yakınlardaki benzer mağazalar arasındaki fiyat farkını karşılaştırmaktır.

EK BİLGİ; Herhangi bir işlem yapmadan önce, internet! den mağazalar hakkında biraz araştırma yapın.

Önemli
Döviz Bürosundan Euro Bozdurma

Döviz ofislerinde elinizdeki dolar ve euro cinsinde paralarını rahatlıkla bozdurabilirsiniz. 7/24 açık olmayan döviz buroları mesai saatlerinde işlem yapmaktadır.

Ancak döviz büroları özel sektör olmasından, oranlar içerisinde yüksek bir fark uygularlar. Az gibi görünen bu fark büyük miktardaki paralar söz onusu olduğunda zarar edeceğiniz anlamına gelmektedir

Döviz bürolarının bir diğeri dezavantajı, hafta sonları açık olmayışıdır.

Banka Şubelerinde veya Atm’lerde Euro Bozdurma

Banka yahut Atm’lerden Euro bozdurabilirsiniz. bu konudaki yazımı okuyabilirsiniz.

Banka da hafta içi ve mesai saatleri içerisinde rahatlıkla elinizdeki euor veya doları bozdurabilirsiniz. madeniz döviz bozmama olasılıklarını hatırlamak isterim.

Devlet bankalarında Kur alış ve veriş farkında sizi etkilemeden euronuzu TL’ye çevirebilirsiniz. örneğin ziraat bankasıdır. Kağıt cinsinden dövizlerinizi değerinde bozabilirsiniz.

Not: Bir banka kartınız yoksa yahut şubede sıraya girmek istemiyorsanız, atm’lerde de Kağıt cinsinden Euro veya dolar bozdura bilisiniz.

PTT şubelerinden yahut PTT Bankasından Euro bozdurma

PTT şubelerinden veya PTT bankalarından euro veya dolar bozdurabilirsiniz. Dövizinizi Türk Lirasına çevirirken toplam tutarı üstüne komizyon olmadığı için ptt’nin avantajlı olduğunu belirtmek isterim.

Kuyumculardan Yahut Otellerden Euro veya Dolar Bozdurma

Turistlik bir alanda, elinizdeki Euro var ve tl çevirmek için, kuyumculara yahut otellere gidebilirsiniz. Tabi burada serbest bir piyasa söz konusudur.

örnek vermek gerekir ise sizin 100 dolarınız türk lirası değeri 1,300 tl yapıyor. ise size 1.260 tl verebilir. Yani komisyon ücreti fazla olabilir.

Dİkkat: Bu bölgeler para bozdururken yüksek komisyonlar alırlar. Bu sebeple, ivedi bir durumunuz yoksa döviz bozdurma için kuyumcu yahut hotel kullanmak yerine Döviz Bürolarını tercih edebilirsiniz.

Nerede bozuk Euro bozdurlur ? Demir Euro, özellikle değerlerinin çok altında satın alınabilir. Ben döviz bürosunda bozuk para bozdurmak istediğimde döviz bürosun da ki çalışanın bozuk para komisyon oranlarının farklı olduğunu ( yüksek ) belirtmiştir.

Madeni Döviz Var Nerede Bozulur ?

Turizm bölgesinde bir dükkandan veya işletme ile alışveriş mi yapacaksınız ? Gelen haberler madeni bozuk dövizin değerinin çok altında işlem gördüğüdür. Yabancı ülkeden gelen turistlerin işin farkına varmasalar da veya sonradan farkına varanlarda oluyordur.

Alış verişlerde aradaki kar oranını olması gerekenden çok daha fazla almak, ülkemizin itibarı açısından hiç de hoş bir durum oluşturmuyor. Ge

Hangi bankalar euro madeni para alıyor? elinizde 3 veya 5 tane de bozuk euro var. Tabi sizde benim gibi kim uğraşacak? kim hesap yapacak diyorsanız ? Yakındaki bir döviz bürosuna değerinin çok altında bir rakam söylüyorlar. Kimse bu kadar az bir para için bankaya gitmek istemediği için döviz bürosunun verdiği rakamı kabul ediyor.

Madeni Döviz Alan Bankalar
Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Madeni Döviz Alan Bankalar

Birden fazla döviz bozdurma yönteminiz ve alternatif yöntemleriniz var. En azından en yakın döviz bürosundan nakit para alabilirsiniz. Tabi bu durumda özel bir firmaya ait olan döviz bürosu dövizin türk lirasına değerinde düşük çevirecektir.

Ne yazık ki tüketicilerin elindeki madeni döviz bozdurmak oldukça zaman alan bir iş olabilir.

Birçok ofis bu bozuk madeni parayı satın almaktan kaçınsa da, kimi döviz büroları madeni dövizleri uygun fiyata alabilir. Bu durumda tüketiciler mağdur olur. Paranızı nasıl Türk Lirası’na çevirirsiniz sorusunun cevabı her türlü çevrilir fakat değerinde çevrilmez olacaktır.

döviz cinsinden madeni paranız Türk lirasına daha düşük bir değerden alınır.

Bozuk Euro Nasıl Bozdurulur

bozuk euro bir şekilde elinizde var ve tl cinsi paraya çevirmek istiyorsunuz. 1 euro nasıl bozdurulur? bu işlem için birçok yol ve seçenek bulunmaktadır. En azından en yakın dövizcide TL çevirebilirsiniz.

bozuk euro bozdurmak kolay fakat değerinde bozdurmak da sorun yaşayabilrisiniz. 1 euro için bankada sıra beklemek yerine döviz bürosunua gittiğinizde veznedar size tl veribileceğini fakat türk lirası değerinden çok daha düşük bir fiyatdan alacağını belirtecektir.

Yukarıda bahsedilen sorunu yaşayan fazla tüketici olduğunu biliyororuz. bir çok kişi uğraşmıyor değerinin altında da olsa kabul ediyor…

Bozuk Euro Nerede Bütünlenir

Elinde avro olanlar döviz bürolarından avroyu TL’ye çevirmek için beklenmedik cevaplar alacaklar. Bazı bürolar değerinin yarı fiyatına alabileceklerini belirteceklerdir.


madeni döviz nerede bozulur

“Madeni Döviz Nerede Bozdurulur”

— Madeni, Para

Demir Euro Nasıl Değerinden Bozuluyor

Özellikle turistik bölgelerde, Euro ücretleri eşyaların normal değerinden çok daha düşüktür. Bu, çoğunlukla yabancı turistlerle ilgilenen işadamları tarafından yapılır. Euro nakit olarak gidebileceğiniz sınırlı sayıda yer var. Bozuk euroları nerede bozdurabilirim?

Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım

Günümüzde turist olarak ülkemize birileri gelsin diye bolca reklam ve indirimler yapılıyor. Uçak biletleri, oteller kampanya ile Bu salgın döneminde ayakta durmaya çalışıyorlar.

Turist geldiğinde yanında döviz getiriyor. Fakat her seyin fiyatı standart değil ki bu sebeple gerek iş yapan gerekse müşterinin cebinde madeni döviz para olabiliyor.

Türk turistlerin ceplerindeki döviz sorunu gitgide artıyor.

Yurt dışından gelen turistlerin ” Madeni Döviz Var Nerede Bozulur ” dan ziyade değerin de nasıl bozdurulur ? gibi bir yaklaşımı olması kadar doğal bir durum yok sanırım !

Yurt dışından madeni para getirip buralarda yarı fiyatına bozdurmak yerine uçak free shop lar da bir şeyler almaları daha mantıklı görünmektedir.

Bankaya Gitmeden Kredi Çekebilirim adlı yazımızı okumak isterseniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Madeni Döviz Var Nerede Bozulur Acil Yardım
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git