Param Kredim
Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Ptt Atm Nasıl Kullanılır

Ptt Atm Nasıl Kullanılır

Tarih: 06.11.2021
Güncel: 23.10.2022
ptt atm yapılan işlemler

PTT Atm, haftanın 7 günü 24 saat PTT gişelerinde işlem yapmanızı sağlayan bir ATM’dir. Ptt Atm Nasıl Kullanılır ? Kartlı veya kartsız olarak kullanılabilen Ptt matik, sıra beklemeden kısa sürede onlarca farklı işlemi gerçekleştirmenize olanak tanır.

Genel olarak matik PTT şubeleri ile iş yapanların sayısı ciddi oranda arttı. Ptt matik şifre öğrenme birçok şekilde yapılabilmektedir. Şifreyi öğrenmek için 444 1 788’i arayarak PTT çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Ayrıca uygulamada belirtilen cep telefonundan 3290 numarasına kısa mesaj göndererek şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Bunun için lütfen SIFRE yazıp bir boşluk bırakın ve gerekli 4 haneli şifreyi girin, bir boşluk bırakın ve kartın arka yüzündeki 7 haneli numarayı girin.

PTT Bankamatik Nereden Öğrenebilirim?

Tüm PTT şubelerinin adres, telefon ve konum bilgilerine web sitemizin PTT banka şubesi sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca size en yakın PTT Matik şubesine kolayca ulaşmak için PTT web sitesine giriş yapabilir veya 444 1 788’i arayarak PTT çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Ayrıca size en yakın PTT ve PTT-Matik şubelerinin konum bilgilerine https://www.ptt.gov.tr/ linkinden ulaşabilirsiniz. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren bir kamu kurumudur.

Türkiye’nin artan talep ve talebi ile teknolojinin gelişmesi nedeniyle PTT lojistik, bankacılık, ulaşım, sigorta ve telekomünikasyon gibi çeşitli alanlarda hizmet vermeye başlamıştır.

PTT kart şifresini alarak banka işlemlerinizi PTT ATM’den gerçekleştirebilirsiniz, şubeye gitmek için zaman kaybetmenize gerek yoktur. Özellikle, pandemi için 1.000 tl sosyal yardım fonundan yararlanacak vatandaşlar şifre alma sürecini anlamak istiyorlar. PTT kart şifreleri ve kart işlevleri hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenmek için diğer haberlerimizi okuyabilirsiniz.

Gelecekte, PTT Bank tarafından verilen ilk kullanım parolası güvenlik nedeniyle daha sonra değiştirilmelidir. İlk kez kullanılan parola tek kullanımlık olmalıdır. Parolayı değiştirmek için, kartı ilk kez PTT ATM’den taktıktan sonra, parolayı saklayabilir ve parolayı ATM menüsünden değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, kart şifresini unutursanız, tıkla – ara 444 1 788‘i arayarak PTT çağrı merkezine başvurarak yeni bir şifre için başvurabilirsiniz.

ATM Nasıl Kullanılır ↗

Genel Olarak ATM hakkında yazılmış makalemizi okumak isterseniz…

PTT Bankamatik Nasıl Kullanılır

Özellikle bankacılık sektörüne giriş yapan bu kurum, PTT bankası olarak ülke genelinde 100’e yakın satış noktasında ATM’den para yatırma ve çekme gibi çeşitli bankacılık hizmetlerini desteklemektedir.

PTTBank’ da posta çeki hesabı var ise;

 • Para yatırma işlemi yapılabilir.
 • Para çekme işlemi yapılabilir.

Pttbank ATM’sinden para çekmek için öncelikle bir posta kuponu hesabına ve bir PTT kart sahibine ihtiyacınız var.

PTT Bank müşterileri bu kart ve şifreyi kullanarak ATM’lerden hesaplarına ulaşabilir, ATM menüsünden para çekme tekliflerini seçip çekmek istedikleri tutarı girerek para çekebilirler.

ptt atm den ne kadar para çekilir
Ptt Atm Nasıl Kullanılır

PTT ATM’sine Nasıl Para Yatırılır?

PTT ATM’ye para yatırma yöntemi para çekme ile hemen hemen aynıdır. Hesap kartı ve şifresini kullanarak PTT ATM’sinden hesabına giriş yapan banka müşterisi, ATM teklifinden para yatırmaya karar vermeli ve yatırdığı tutarı açılan kasaya iade etmelidir.

Bu işlem nedeniyle alınan tutarı hesaplayın, ATM kişiye yatırılan toplam tutarı gösterir ve onaylarsa işlem sona erer. ATM PTT para çekme ve yatırma limitleri!

PTT ATM’lerinde para çekme limiti 1.500 liraya kadar çıkabilmektedir. Bu kısıtlama, banka müşterilerinin güvenliğini korumak ve mevduatları kısıtlamak için kullanılır. Bu anlamda PTT ATM, net para yatırma limit bilgisi olmasa bile diğer banka ATM’leri gibi belirli miktarda banknot yatırabilmektedir.

İşleminiz İçin En İyi Oranlarla Ptt ATM Nasıl Kullanılır?

Bir Ptt ATM ‘sini kullanma süreci oldukça basittir. ATM’yi bulmak, kartınızı takmak, para çekmek ve ardından makbuzunuzu almak istiyorsunuz.

Dokunmatik arayüzü olmayan bir ATM kullanıyorsanız. ATM makinesinden işlemleriniz hakkında bilgi almak için makbuzunuzun veya barkodunuzun resmini çekmek için yazamaz veya telefon kameranızı kullanamayacağınız için bu sizin için zor olacaktır;

ATM’lerde fişlerin okunamaması sorununu çözmekle kalmaz, aynı sorun banka ve mağazalarda nakit çekerken de ortaya çıkar ve bu da değerli nakit kaybına ve istenmeyen kağıt israfına neden olabilir.

Ptt ATM Nedir ve En İyi Fiyatlar Nasıl Alınır?

Hesabınızdan nakit çekmeniz gerektiğinde, bunu bir ATM makinesi kullanarak yapabilirsiniz. Otomatik vezne makineleri ATM olarak da bilinir. ATM’ler için Ptt ATM’leri de dahil olmak üzere birçok farklı seçenek bulunmaktadır.

ATM, nakit çekmek veya elektronik olarak para almak için kullanılan elektronik bir cihazdır. İstediğiniz zaman para yatırmak veya çekmek için kullanılabilir.

ATM’lerini kullanmak için bir bankaya veya başka tür bir finans kuruluşuna gidebilirsiniz.

Ptt Atm Nasıl Kullanılır
Ptt Atm Nasıl Kullanılır

Ptt ATM Konum Haritası

İstanbul google Haritası burada mevcuttur. size en yakın konumdaki ptt konum haritası Bakabilirsiniz.

https://www.google.com.tr/maps/search/+ptt+atm+t%C3%BCrkiye+cumhuriyeti/@40.786622,29.0797554,10z/data=!3m1!4b1

Ptt Atm’lerin den Yapılan İşlemler

PTT ATM’yi para çekmek için kullanmak isteyenler birçok internet sitesinde PTT ATM’den nasıl para çekilir sorusuna cevap arıyor.

PTT işleminde kişilerin paraya ihtiyacı olabilir ya da banka kartından para çekmesi gerekebilir. PTT ATM’lerinden para çekilebileceğini bilen kişiler bunun nasıl yapıldığını da bilmek isterler.

Bu işlemlerde para çekme işlemi de yapılabilmektedir. çünkü PTT ATM’lerinden para çekmek isteyen kişilerin atması gereken adımlar aşağıda detaylı olarak anlatılmaktadır.

Kart Atm Giriş Yapmanız Gerekir.

kart şifresini girebileceğiniz bir ekran gelecek ve sizden kart şifresini girmeniz istenecektir.

Şifreyi girdikten sonra, görüntülenen seçeneklerden Sil’i tıklamanız gerekir.

Ardından ENTER’a basarak çekmek istediğiniz tutarı belirtin ve paranızın hesabınıza geçmesini bekleyin.

Sistemi diğer ATM’lere benzese de tek farkı tüm bankalara uygulanabilir olmasıdır.

PTT Para Çekme Limiti Nedir

PTT ATM’lerinden para çekmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken soruları yanıtlıyor.

PTT ATM’sinden para çekebilirsiniz. Ancak belirli koşullar altında para çekmek isteyen kişiler için para çekme kısıtlamaları bulunmaktadır. Kişiler müşterilere ödeme yaparsa PTT ATM’lerinden süresiz olarak para çekebilir.

Ancak bu kategori dışındaki kişilerin toplayabileceği günlük para birimi limiti 1500 lira olarak belirlendi.

Kişi bu tutarı aşmak isterse PTT, komisyonun bir kısmını halktan alacağını ilan eder. Birçok kişi PTT ATM kartı olmadan hangi işlemleri yapabileceğimi bilmek istiyor.

Günümüzde hemen hemen her türlü finansal işlemi ATM’ler aracılığıyla yapabilen kişiler, kartsız da hangi işlemleri yapabileceklerini bilmek istemektedir.

PTT ATM’lerinden para çekmek isteyenlerin düşünmesi gereken sorulara cevap veriyor.

ptt atm si nasıl kullanılır
Ptt atm nasıl kullanılır

PTT kart şifremi nasıl öğrenebilirim?

Bu yazımızda sizler için PTT KART ‘in yapabileceklerini hazırladık. PTT kart, haftanın 7 günü 24 saat PTT gişelerinde işlem yapılmasını sağlayan bir ATM’dir. Kartlı veya kartsız olarak kullanılabilen Ptt kart, sıra beklemeden kısa sürede onlarca farklı işlemi gerçekleştirmenize olanak tanır. Kullanıcı sayısı önemli ölçüde arttı.

Ptt kart şifrelerini öğrenmek birkaç yolla yapılabilir. PTT Bank 444 1 788 Numaralı Telefona arayarak şifrenizi öğrenebilirsiniz. cep telefonundan 3290 girerek şifrenizi öğrenebilirsiniz. Üç haneli PIN’i girin, bir boşluk bırakın ve kartın arkasındaki yedi haneli numarayı girin. tüm PTT lokasyonlarının adresleri,

İnternet sitemizin PTT Bank Lokasyonları sayfasından telefon numaralarına ve lokasyon haritalarına ulaşabilirsiniz.

 • TT kart Şubeleri Ödeme İşlemleri
 • Muhasebe İşlemleri
 • Pttkart & Ptt kart Banka İşlemleri
 • Ödeme İşlemleri
 • HGS Sigorta İşlemleri
 • Ticari İşlemler /Yurtdışı Alım ve Fatura Ödemeleri,
 • Anlaşmalı Kurumlarda Ödeme, Havale ve daha fazlası
 • İşlem yapmanızı sağlayan bir ödeme aracıdır.
 • Ptt kart’ı Nasıl Edinebilirim

Pttkart sahibi olmak için herhangi bir PTT şubesine başvurmanız ve posta çeki hesabı açmanız yeterlidir.

Pttkart projesi kapsamında serbest meslek sahibi Motiv kart Memursen üyelerine Esnaf Pttkart, çiftçilere, Ptt kart kampüsü öğrencilerine ve idari ve bilimsel personele ortak tarım kredi kartı verilmektedir.

Pttkart kartınızı altyapıyı kullanan web sitelerinde alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Güvenliğiniz için lütfen kartın arka yüzünü imzalayınız.

444 1 788 PTT Çağrı Merkezi’ni veya size en yakın PTT şubesini arayarak şifre alabilirsiniz. PTT İşyeri veya Ptt kart şifrenizi değiştirin. Güvenliğiniz için lütfen kart şifrenizi başkalarıyla paylaşmayınız. Çağrı merkezinden SMS alabilmeniz için GSM numaranızın PTT sisteminde tanımlanmış olması gerekmektedir.

Güvenliğiniz için lütfen şifrenizi belirlerken doğum saati gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar kullanmayınız. Kart şifrenizi unutursanız 444 1 788 numaralı telefondan PTT Merkezini veya size en yakın PTT şubesini arayınız.

Ptt kart ile Yurt dışı işlemler

Banka ekstreniz Türk Lirası olarak düzenlenir. Uluslararası kart acenteleri, döviz işlemlerini ABD dolarına çevirir ve hesabınızdan Türk lirası çeker.

Ev/iş adresinizde veya diğer iletişimlerde meydana gelen değişiklikleri 15 gün içinde size en yakın PTT şubesine bildirmeniz gerekmektedir.

PTT’den maaş alan gerçek malik iseniz, Tarım Kredi Ortak Kart, Motif Kart ve Kampüs Ptt kart sahibi iseniz hesap açmak için geçerli bir kimlik ile size en yakın PTT ofisine gitmeniz gerekmektedir. İşlem için size gönderilen kartı kullanın

Kuruluşumuz vesilesiyle sosyal yardım ödemeleri alan hak sahiplerini temsil eden önceden yüklenmiş Ptt card’ lar dır.

Ön yüklemeli Ptt card ile alıcılar, Ptt kart ve büyük bankalardaki ATM’lerden yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinde sıra beklemeden para çekebilirler.

Ptt atm para çekme ve para yatırma işlemleri

Ptt kart sahibi Müşteriler nakit çekme ve yatırma, tahsilat, bordro ödemeleri, HGS bakiye yükleme ve PTT Bank işlem ve işlemlerini anlaşmalı bankalar gerçekleştirebilmektedir.

Yurt genelinde 3.454 adet Ptt kart müşterilerine ulaştırılmış olup, Ptt kart banka ATM’si olmayan sadece 79 noktada vatandaşlara hizmet vermektedir. .

Ptt kart birleştirilmiş puan hizmetine dahildir. Bu nedenle Visa ve MasterCard logolu tüm banka ve kredi kartları Ptt kart ile işlenebilir.

PTTkart I’e karşı alınan ücretler. Ptt kart para çekme/para yatırma işlemlerine, POS işlemlerine ve diğer bankaların ATM’lerinden yapılan işlemlere bilginiz dışında itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. İtiraz hakkınız ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde değerlendirilecektir. Ücret itirazlarını değerlendirirken diğer bankalar veya işyerleri tarafından sunulan test belgeleri.

PTT Kart dan Para Çekme İşlemi

Pttkart ATM’lerinden ve diğer bankalardan yapılan nakit çekim ve para yatırma işlemleri nedeniyle bakiyeniz hiç görünmüyorsa zaman kaybetmeden ptt resmi müşteri temcilcileri ile görüşmek gerekir.

444 1 788 numaralı çağrı merkezi

PTT kart kullanarak para çekmek isteyen kişiler, PTT kart dan nasıl para çekilir sorusunun yanıtını birçok sitede aramaktadır. PTT ile işlem yaparken kişilerin nakit ihtiyacı olabilir ve karttan para çekme ihtiyacı duyabilir.

PTT kart diğer tüm ATM’ler ile aynı işlem seçeneklerini sunmaktadır. Bu işlemler sırasında para çekme seçeneği de bulunmaktadır. PTT ATM’sinden para çekmek isteyenlerin atması gereken adımlar aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.

PTT ATM’sinden para çekebilmek için öncelikle kartı ATM’deki kart yuvasından yerleştirmeniz gerekir.

Ardından, kart PIN’inizi girebileceğiniz bir ekran göreceksiniz ve sizden kart PIN’inizi girmeniz istenecektir.

Şifreyi girdikten sonra görüntülenen seçeneklerden Seç bölümüne tıklamanız gerekmektedir.

Ardından çekmek istediğiniz ücreti girin, enter’a basın ve paranızın yatırılmasını bekleyin.

Yukarıdaki adımlar, PTT ATM’sinden para çekmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken noktalar dahil, para çekme işleminin nasıl yapıldığını özetlemektedir.

Sistemi diğer ATM’lere benzese de tek farkı tüm bankalar için uyum sağlamasıdır.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ptt Atm Nasıl Kullanılır
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git