Param Kredim
Borç Nakit Kredi Almak İçin Senet Yapan Firmalar Yasal Mı | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Ptt Atm Nasıl Kullanılır

Ptt Atm Nasıl Kullanılır

Tarih: 06.11.2021
Güncel: 03.03.2022
ptt atm yapılan işlemler

PTT Atm, haftanın 7 günü 24 saat PTT gişelerinde işlem yapmanızı sağlayan bir ATM’dir. Ptt Atm Nasıl Kullanılır ? Kartlı veya kartsız olarak kullanılabilen Ptt matik, sıra beklemeden kısa sürede onlarca farklı işlemi gerçekleştirmenize olanak tanır.

Genel olarak matik PTT şubeleri ile iş yapanların sayısı ciddi oranda arttı. Ptt matik şifre öğrenme birçok şekilde yapılabilmektedir. Şifreyi öğrenmek için 444 1 788’i arayarak PTT çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Ayrıca uygulamada belirtilen cep telefonundan 3290 numarasına kısa mesaj göndererek şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Bunun için lütfen SIFRE yazıp bir boşluk bırakın ve gerekli 4 haneli şifreyi girin, bir boşluk bırakın ve kartın arka yüzündeki 7 haneli numarayı girin.

PTT Bankamatik Nereden Öğrenebilirim?

Tüm PTT şubelerinin adres, telefon ve konum bilgilerine web sitemizin PTT banka şubesi sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca size en yakın PTT Matik şubesine kolayca ulaşmak için PTT web sitesine giriş yapabilir veya 444 1 788’i arayarak PTT çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Ayrıca size en yakın PTT ve PTT-Matik şubelerinin konum bilgilerine https://www.ptt.gov.tr/ linkinden ulaşabilirsiniz. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren bir kamu kurumudur.

Türkiye’nin artan talep ve talebi ile teknolojinin gelişmesi nedeniyle PTT lojistik, bankacılık, ulaşım, sigorta ve telekomünikasyon gibi çeşitli alanlarda hizmet vermeye başlamıştır.

PTT kart şifresini alarak banka işlemlerinizi PTT ATM’den gerçekleştirebilirsiniz, şubeye gitmek için zaman kaybetmenize gerek yoktur. Özellikle, pandemi için 1.000 tl sosyal yardım fonundan yararlanacak vatandaşlar şifre alma sürecini anlamak istiyorlar. PTT kart şifreleri ve kart işlevleri hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenmek için diğer haberlerimizi okuyabilirsiniz.

Gelecekte, PTT Bank tarafından verilen ilk kullanım parolası güvenlik nedeniyle daha sonra değiştirilmelidir. İlk kez kullanılan parola tek kullanımlık olmalıdır. Parolayı değiştirmek için, kartı ilk kez PTT ATM’den taktıktan sonra, parolayı saklayabilir ve parolayı ATM menüsünden değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, kart şifresini unutursanız, tıkla – ara 444 1 788‘i arayarak PTT çağrı merkezine başvurarak yeni bir şifre için başvurabilirsiniz.

ATM Nasıl Kullanılır ↗

Genel Olarak ATM hakkında yazılmış makalemizi okumak isterseniz…

PTT Bankamatik Nasıl Kullanılır

Özellikle bankacılık sektörüne giriş yapan bu kurum, PTT bankası olarak ülke genelinde 100’e yakın satış noktasında ATM’den para yatırma ve çekme gibi çeşitli bankacılık hizmetlerini desteklemektedir.

PTTBank’ da posta çeki hesabı var ise;

  • Para yatırma işlemi yapılabilir.
  • Para çekme işlemi yapılabilir.

Pttbank ATM’sinden para çekmek için öncelikle bir posta kuponu hesabına ve bir PTT kart sahibine ihtiyacınız var.

PTT Bank müşterileri bu kart ve şifreyi kullanarak ATM’lerden hesaplarına ulaşabilir, ATM menüsünden para çekme tekliflerini seçip çekmek istedikleri tutarı girerek para çekebilirler.

ptt atm den ne kadar para çekilir
Ptt Atm Nasıl Kullanılır

PTT ATM’sine Nasıl Para Yatırılır?

PTT ATM’ye para yatırma yöntemi para çekme ile hemen hemen aynıdır. Hesap kartı ve şifresini kullanarak PTT ATM’sinden hesabına giriş yapan banka müşterisi, ATM teklifinden para yatırmaya karar vermeli ve yatırdığı tutarı açılan kasaya iade etmelidir.

Bu işlem nedeniyle alınan tutarı hesaplayın, ATM kişiye yatırılan toplam tutarı gösterir ve onaylarsa işlem sona erer. ATM PTT para çekme ve yatırma limitleri!

PTT ATM’lerinde para çekme limiti 1.500 liraya kadar çıkabilmektedir. Bu kısıtlama, banka müşterilerinin güvenliğini korumak ve mevduatları kısıtlamak için kullanılır. Bu anlamda PTT ATM, net para yatırma limit bilgisi olmasa bile diğer banka ATM’leri gibi belirli miktarda banknot yatırabilmektedir.

İşleminiz İçin En İyi Oranlarla Ptt ATM Nasıl Kullanılır?

Bir Ptt ATM ‘sini kullanma süreci oldukça basittir. ATM’yi bulmak, kartınızı takmak, para çekmek ve ardından makbuzunuzu almak istiyorsunuz.

Dokunmatik arayüzü olmayan bir ATM kullanıyorsanız. ATM makinesinden işlemleriniz hakkında bilgi almak için makbuzunuzun veya barkodunuzun resmini çekmek için yazamaz veya telefon kameranızı kullanamayacağınız için bu sizin için zor olacaktır;

ATM’lerde fişlerin okunamaması sorununu çözmekle kalmaz, aynı sorun banka ve mağazalarda nakit çekerken de ortaya çıkar ve bu da değerli nakit kaybına ve istenmeyen kağıt israfına neden olabilir.

Ptt ATM Nedir ve En İyi Fiyatlar Nasıl Alınır?

Hesabınızdan nakit çekmeniz gerektiğinde, bunu bir ATM makinesi kullanarak yapabilirsiniz. Otomatik vezne makineleri ATM olarak da bilinir. ATM’ler için Ptt ATM’leri de dahil olmak üzere birçok farklı seçenek bulunmaktadır.

ATM, nakit çekmek veya elektronik olarak para almak için kullanılan elektronik bir cihazdır. İstediğiniz zaman para yatırmak veya çekmek için kullanılabilir.

ATM’lerini kullanmak için bir bankaya veya başka tür bir finans kuruluşuna gidebilirsiniz.

Ptt Atm Nasıl Kullanılır

Ptt ATM Konum Haritası

İstanbul google Haritası burada mevcuttur. size en yakın konumdaki ptt konum haritası Bakabilirsiniz.

https://www.google.com.tr/maps/search/+ptt+atm+t%C3%BCrkiye+cumhuriyeti/@40.786622,29.0797554,10z/data=!3m1!4b1

Ptt Atm’lerin den Yapılan İşlemler

PTT ATM’yi para çekmek için kullanmak isteyenler birçok internet sitesinde PTT ATM’den nasıl para çekilir sorusuna cevap arıyor.

PTT işleminde kişilerin paraya ihtiyacı olabilir ya da banka kartından para çekmesi gerekebilir. PTT ATM’lerinden para çekilebileceğini bilen kişiler bunun nasıl yapıldığını da bilmek isterler.

Bu işlemlerde para çekme işlemi de yapılabilmektedir. çünkü PTT ATM’lerinden para çekmek isteyen kişilerin atması gereken adımlar aşağıda detaylı olarak anlatılmaktadır.

Kart Atm Giriş Yapmanız Gerekir.

kart şifresini girebileceğiniz bir ekran gelecek ve sizden kart şifresini girmeniz istenecektir.

Şifreyi girdikten sonra, görüntülenen seçeneklerden Sil’i tıklamanız gerekir.

Ardından ENTER’a basarak çekmek istediğiniz tutarı belirtin ve paranızın hesabınıza geçmesini bekleyin.

Sistemi diğer ATM’lere benzese de tek farkı tüm bankalara uygulanabilir olmasıdır.

PTT Para Çekme Limiti Nedir

PTT ATM’lerinden para çekmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken soruları yanıtlıyor.

PTT ATM’sinden para çekebilirsiniz. Ancak belirli koşullar altında para çekmek isteyen kişiler için para çekme kısıtlamaları bulunmaktadır. Kişiler müşterilere ödeme yaparsa PTT ATM’lerinden süresiz olarak para çekebilir.

Ancak bu kategori dışındaki kişilerin toplayabileceği günlük para birimi limiti 1500 lira olarak belirlendi.

Kişi bu tutarı aşmak isterse PTT, komisyonun bir kısmını halktan alacağını ilan eder. Birçok kişi PTT ATM kartı olmadan hangi işlemleri yapabileceğimi bilmek istiyor.

Günümüzde hemen hemen her türlü finansal işlemi ATM’ler aracılığıyla yapabilen kişiler, kartsız da hangi işlemleri yapabileceklerini bilmek istemektedir.

PTT ATM’lerinden para çekmek isteyenlerin düşünmesi gereken sorulara cevap veriyor.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ptt Atm Nasıl Kullanılır
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git