Param Kredim
Kredi Kartından Para Gönderme (Eft Ve Havale) Hesaba Nasıl Yapılır | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Genel > Ptt İpç Şifresi Nedir İpç Şifresi Alma Yöntemi

Ptt İpç Şifresi Nedir İpç Şifresi Alma Yöntemi

Tarih: 17.04.2021
Güncel: 04.10.2021
ptt şifresi nasıl alınır ptt ipç şifre güncelleme

Yaygın hizmet ağı ile Ptt İpç Şifresi Nedir İpç Şifresi Alma Yöntemi hakkında bir makale yazmamızı gerektirmiştir. Ptt nin hizmetlerinden doğru faydalanmak için ipç şifresinin detayları paylaşacağım.

PTT IPC şifresini nasıl alınır? kimliğiniz yanınızda olması şartı ile en yakın ptt şubesine gitmeniz ve başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

 • Şifre almadan telefon dan işlem yapılamaz.
 • İpç şifresinin olmaması internet hizmetleri de alınamaz

Dikkat: Ptt İpç Şifresi sadece ptt şubelerinden alınan bir şifre türüdür. Size özel verilen bu şifreyi kimse ile paylaşmayınız…

Ptt şubesine gittiğiniz de işlemleri gerçekleştiren karşınızdaki yetkili kişiye “ ipç şifresi almak istiyorum ” derseniz. Size 8 haneli bir şifre verecektir. Bu şifre size özel oluşturulacaktır. Yetkili kişinin size sorması gereken soru ptt hesabınız var mı?

Not: ptt de bir hesabınız yok ise öncelikle hesap açmanız gerekecek tir.

Açılacak hesap için evrak olayları tamamlanır.

Sonraki adım 8 haneli ipç şifresinizin size verilmesidir.

Ptt İpç Şifresi Nedir İpç Şifresi Alma Yöntemi
Ptt Kart İpç Şifresi Nedir İpç Şifresi Alma Yöntemi

Ptt Kart İpç Şifresi Nedir

Ptt üzerinden bankacılık işlemlerini yapmak isteyen müşterilerin sorduğu sorulardan biri de ptt kart ipç şifresi nedir ?

ptt kart 8 haneli kendinden ipç şifresi nasıl alınacağını size 3 farklı yol ile aktaracağız.

 • Şubeye gitmek
 • Müşteri hizmetlerini aramak
 • Ptt internet sitesine girmek

şifre yenilemek için 3 yoldan size istediğinizi yapın fakat ilk defa şifre alacaklar ptt şubesinden alır.

ptt ipç şifresi aldınız bankadan aldığınız hizmetleri artık ptt den alınabilir.

ptt kart ipc şifresi alma işlemi tamam ise artık rahatlıkla hesabınıza para yatıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca para aktarım işleri de artık yapılabilir.

Postane, Kargo ve bankacılık gibi bir çok işlemi Ptt kart ile gerçekleştirebilirsiniz. Bir çok yerde şubesi vardır ve kurumsal bir yapıda olması her kes tarafından bilinmektedir.

ATM özelliği ile size tanımlı ptt kart sayesinde şube ye gitmeden para çekme işlemini veya para yatırma işlemini yapılabilir.

Para yatma işlemleri devlet kanalı ile ptt den yapıldığı için belli zamanlarda çok yoğundur. Bu sebeple ptt ipç şifresi ile işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz.

örneğin bir fatura yatıracaksınız ve ptt çok kalabalık resmi sitesinden giriş yaparak sıra bekleme derdi olmadan hesabınıza erişir ödeme yapılır.

Ptt Kart 8 Haneli İpç Şifresi Nedir

PTT İPC parolası nedir, 8 haneli şifre bir şifreleme yöntemidir. ayrıntılar konu içinde sizle paylaşılacaktır. PTT IPC şifresinin ne işe yaradığını kısaca açıklamak gerekir ise IPC, banka para transferi, fatura yatırma ve bir çok işlemi yapabilmek için gerekli bir şifre dir.

8 haneli ipç şifresi , PTT ile para yatırma işlemlerinde kullanılır. Para yatırmak ve çekmek işlemlerini basitleştirmek için ipc hesap türüdür. PTT’DEN bir hesap açabileceğinizi biliyor muydunuz? hesap açıldığında, kendi hesap bilgilerini görüntüleyebilir, faturaları ödeyebilir veya banka işlemlerinin para aktarımı işlemleri hariç İnternet Bankacılığı kanalıyla gerçekleştirildiğini söyleyebilir.

işlem yapabilmek için öncelikle en yakın ptt şubesine gitmeniz gerekir. IPC şifresini PTT’DEN alınmaktadır.

ptt kart ipc şifresi alma yöntemi ? PTT hizmeti olan IPC (interaktif posta kontrolü) sistemini kullanmak için interaktif bir posta kontrolü hesabı açmalısınız. İpc hesabının açılabilmesi için en yakın PTT şubesine başvurulur.

öncelikle, ptt den bir hesabınızın olması unutmayınız hesap sonrası şifrelerinizin cep telefonlarınıza SMS ile gönderileceğini anımsatmak istiyoruz.

Hesabınıza giriş yapılırken 8 haneli şifrenizi belirlemeyi unutmayınız.

8 Haneli İpç Şifresi Nedir

8 haneli ipç şifresi nedir Parolanızı kimse ile paylaşmayıız. Önemli bir husustur. Şifreyi belirlerken “12345678” gibi basit bir şifre belirlemenizi sizin için sakıncalı bir durumdur. PTT Kurumu tarafınca tespit edilen şifreleme yöntemleri ile basit olmayan bir şifre edininiz.

Not:. Mümkün olduğunca fazlaca sayıda sayı, harf ve karakteri birleştiren bir şifre her zaman daha güvenlidir.

IPC parolası İnternet üstünden veya PTT kurumunun Hesabım menüsüne girerken Şifremi unuttum butonuna tıklayarak şifreyi gene oluşturabilirsiniz.

İnternet bankacılığı PTT adresine girdikten ardından Şifremi unuttum linkini kullanarak cep telefonunun kimlik numarasını ve bilgilerini girerken SMS ile gönderilen yeni bir şifreı ile sisteme bağlanabilirsiniz.

Ptt İPC şifresinin ne işe yarar

Öncelikle Ptt İPC şifresinin ne işe yaradığını merak edenlere özetlemek gerek görülürse açıklayalım. Interactive Mail check olarak kısaltılmış olan IPC, Para Çekme işlemlerini basitleştirmek ve Ptt üstünden para yatırmak için sarfedilen bir hesap türüdür.

PTT’ DEN interaktif bir posta çek hesabı açtığınızda, para aktarımı işlemleri haricinde satmaca ödemeleri yapabilir, hesap bilgilerini görüntüleyebilir veya İnternet bankacılığından banka işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ama ilkin bir PTT IPC şifresi almanız gerekiyor. Ptt İPC şifresinin iyi mi alınacağını soranlar alttaki bilgilerden yararlanabilir.

Bir Ptt IPC şifresi edinerek, interaktif posta kontrolü hesabınıza ilişkin bir şifre alırsınız. Bu şifre ile hesap bakiyenizden para transfer edebilir. Hesap bilgilerini görüntüleyebilir ve İnternet Bankacılığı işlemlerini görüntüleyebilirsiniz.

Birçok kişi için elektronik posta adresimize Ptt IPC şifresi iyi mi alınır? sorular soruyor, araştırmamız cevabında bu sayfayı derledik. Ptt şifresi alabilmek için PTT merkezlerine gittikçe şifrenizi temin edebilirsiniz.

Ayrıca, farklı yollarla bir Ptt IPC şifresi alabilmek istiyorsanız, alttaki başlıkları kullanabilirsiniz.

Bir IPC Ptt şifresi alabilmek istiyorsanız, IPC şifreniz SMS ile cep telefonunuza gönderilecektir. Ptt internet bankacılığı şifresini alabilmek için gönderilen bu SMS mesajından ardından online işlemlere de giriş yapabilirsiniz.

Daha önce de söylediğimiz gibi IPC şifresi Ptt Center’dan kolaylıkla alınabilir. Ayrıca geçmişte IPC şifresi internetten alınamıyordu.Sadece yeni PTT düzenlemesinden faydalanabiliyor. İnternet bankacılığı bağlantısında “yeni gizyazı red / Şifremi unuttum” butonuna tıklayarak şifreyi alabilirsiniz. alan. PTT sitesi. Buraya tıkladığınızda sizden TC Kimlik numaranız ve telefon numaranız istenecektir.

İstediğiniz detaylı bilgileri girdikten sonra kolayca yeni bir IPC şifresi alabilirsiniz. PTT IPC hesabı açmak ücretsizdir. Sadece açıldıktan sonra 5 TL tahsil edilecek ve para hesabınıza yatırılacaktır. Posta çeki hesabı herhangi bir zamanda kapatılabilir ve yıllık ücret alınmaz. Ayrıca birçok kişi “IPC Ptt hesabı bir kez açıldı, kartı hemen alabilir miyim?” demelidir.

Ptt IPC hesabı isteğinizden 15 ila 30 gün ardından kartınız adresinize ulaşacaktır. Bu sebeple, kartınız şifreyi aldıktan hemen ardından size teslim edilemez.

Ptt İpç Şifresi Nedir İpç Şifresi Alma Yöntemi
Ptt İpç Şifresi Nedir İpç Şifresi Alma Yöntemi

Ptt İpç Şifresi Alma Yöntemi Nelerdir?

Hesabınızdan ptt para yattı mı? diye bakabilirsiniz. İlk şifre otomatik olarak oluşturulur ve bu şifreyi dilerseniz değiştirme imkanınız vardır. Sisteme ilk defa giriş yaptığınızda siz Ptt ipc şifre işlemleri kısmına girmeniz ve yeni şifreyi belirtmeniz gerekir.

Şifremi unuttum! İpc şifre yenileme işlemi için tc. numaranıza ve hesap açarken sisteme kayıt olan telefonunuz yanınızda olmalıdır. sms onayı gerekir.

Dilerseniz e-devlet den ipç şifre değişikliği yapılabilir.

Tabi girdiğiniz yeni şifreniz 1245678 gibi anında tesbit edilebilecek bir sayı dizilimi mi? Yeni şifrenizi ekranda ilgili alana girdiğinizde tekrar yeni şifreyi girmeniz istenir.

Ptt internet bankacılığı ile yapılan işlem onaylanır. İpç hesabı açmanın bir çok avantajdan sizde yararlanmaya başlayabilirsiniz.

PTT İpç Şifresi Nedir Ptt ipç şifresi nasıl alınır
PTT İpç Şifresi Nedir

PTT İpç Şifresi Nedir? Nasıl Alınır?

İpç Şifresi size bir çok kolaylık sağlayan bir uygulamadır. PTT den öncelikle bir hesap açmanız gerekir.

Gerekli olan evrakları doldurunuz. Kısa sürede sizde ptt den bir ipc hesap sahibi olabilirsiniz.

Para transferi için ve faturalarınızı ipç hesap ile yapılır.

ptt bir çok il ve ilçede faaliyetlerini sürdüren bir kurumdur. Hızlı bir şekilde ptt ipç şifresi alabilirsiniz.

Ptt ipç şifresi nasıl alınır? Ptt de açılmış bir hesabınız var mı? Size verilecek zarf içindeki 8 haneli şifre ile işlemlerinize başlanabilir.

Şube üzerinden yapılan fatura yatırım işlemi yapılır. Para transferi gibi işlemeleri bilgisayar üzerinden artık gerçekleştirebilirsiniz. salgın döneminde bir çok kurum müşterilerine kolaylıklar sağladı.

Ptt hepimizin uzun yıllardır tanıdığı bir köklü kurumdur. ipc şifresiniz vardı ve kaybettiyseniz. ptt ipç şifre güncelleme sekmesinden şifrenizi değiştirmeniz mümkündür.

Size şifre verildi ve bilgisayardan işlemlerini yapmaya başladın. Size bir kart verilecektir. Bu kart elinize ulaşması için 2 hafta ile 1 aylık süre geçer.

 • Ptt kart istediğiniz adrese teslim edilir.
 • Ptt kart ipç şifresi nedir? sorunun cevabı vermiş olduk
 • PTT hesap açma işlemi için ufak bir ücret ödemeniz gerekir. Şube den direk sizin tarafınızdan başvuru yapılması gerekir.

Ptt İpç Şifresi Güncelleme Nasıl Yapılır ?

ptt ipç şifresi unuttum nasıl yenilerim diyorsanız. İpç şifre güncellemesi için sizle 3 farklı yol tarif edeceğim.

ptt ipç şifremi nasıl alırım?

 • internet den İpç Şifresi Güncelleme
 • telefon ile İpç Şifresi Güncelleme
 • şubeye gitmek İpç Şifresi Güncelleme

internet den; eski ptt ipç şifresi giriş yapınız. şifre değiştirme güncelleme sekmesinden yeni şifrenizi 2 kez girdiğinizde ptt ipç şifrenizi güncellemiş olur. Şubeye gitmeden şifre yenilersiniz.

telefon ile müşteri temsilcisi konuşmak; Telefon ile ptt ipç şifresi değiştirme işlemi için 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi aramanız yeterli olacaktır. ptt ipç şifresi almak için hesabını güncelleyecek kişi telefonda konuşmalı sorulacak sorulara doğru cevaplanmalıdır.

Şubeye gitmek; ptt bank ipç şifresi değiştirmek için son yöntem ise hesap sahibinin en yakın şubeye gitmesidir. Yanınızda tc kimlik kartınızı kayıt olurken kullandığınız telefon numarası da olmalıdır.

PTT İpç bir İnternet Bankacılığı hizmeti dir. Bankalardan aldığınız hizmetleri online olarak aldığınızda hizmeti ptt bankası olarak sizlere verir.

İPC şifresi, PTT Bank üzerinden internete para yatırmanızı ve çekmenizi sağlayan bir giriş şifresidir.

para transfer işlemlerinin yanı sıra birçok bankacılık işlemini de internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ptt ipç şifresi almanın size faydaları nelerdir.

 • para transferi
 • fatura ödeme

işlemler için internet den ve şubeden kullanılabilir.

hesap bloke kaldırma işlemi hakkında bilgi edinmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

Bu şifre ile banka işlemleri kolay ve güvenli bir şekilde tamamlanabilir. Parola almak ve güncellemek çok basit bir işlemdir. Herkes için oldukça basit olan bu işlemle ilgili gerekli verileri bu yazıda bulabilirsiniz.

PTT hesabınız varsa, İnternet üzerinden oturum açmalı ve “Yeni Şifre Al” sekmesine tıklamalısınız.

T.C. kimlik numarası ve telefon numarası gibi verileri girdikten sonra telefonunuza gönderilen şifre ile işleme başlayabilirsiniz. Bir PTT hesabınız varsa, işlem basittir. Hesabınız olmasa bile şifreyi doğrudan size en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. Öncelikle bir PTT şubesi ile bir hesap açmanız gerekir.

Ücreti ve hesabı açıp nüfus cüzdanının aslını ve kopyasını eklerseniz, iki hafta içinde bir kart alacaksınız. Bu kartı aldıktan sonra işlemi başlatmak için şifreyi kullanabilirsiniz.

Tüm banka işlemlerini tamamlamak için PTT şifresini kullanabilirsiniz. Örneğin, faturaları ödemek için bu şifreyi kullanabilirsiniz. Havale gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, bu işlemleri gerçekleştirmek için etkileşimli posta çek hesabı bilgilerine de ihtiyacınız vardır. Şifre, “ptt ipç şifre güncelleme” sekmesinden değiştirilebilir.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ptt İpç Şifresi Nedir İpç Şifresi Alma Yöntemi
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git