Param Kredim
Kredi Başvurusu Kredi Notunu Nasıl Etkiler Kesim Çözüm | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > KREDİ KARTLARI > Ptt Kart iban Nasıl Öğrenirim

Ptt Kart iban Nasıl Öğrenirim

Tarih: 21.10.2022
Güncel: 21.10.2022
ptt kart dan iban öğrenme

Ülkemizde en güvenilir kamu kurumlarından biri olan PTT Türkiye’nin posta örgütüdür. Ptt kart iban nasıl öğrenirim sorusunun cevabı ise PTT’nin bankacılık hizmetleri arasında bulunmaktadır. Bu posta teşkilatının yanı sıra lojistik ve bankacılık alanlarında da hizmet vermektedir.

PTT Bank PTT tarafından kurulan ve müşterilerini banka hizmetleriyle buluşturan kamu kuruluşları arasında yer alır. Günümüzde PTT Bank sayesinde insanlar banka ve bankacılık hizmetleri işlemlerini uygun şartlarda ve rahatlıkla tamamlayabiliyorlar. Ayrıca PTT Bank müşterileri PTT Bank’ın sunduğu kredi kartları ile alışveriş yapabilir ve aynı zamanda fatura veya kurum ödemelerini gerçekleştirebilirler.

PTT Bank Kullanmanın Avantajları

Diğer bankaların bankacılık hizmetlerine kıyasla PTT Bank kullanmanın avantajları vardır. PTT Bank müşterilerine banka hesabından kredi, kredi kartı gibi birçok avantaj sağlar. PTT Bank’ın bu hizmetleri müşterilerin istekleri doğrultusunda diğer bankalara göre avantajlı konumda kalabiliyor. PTT Bank’ın avantajları aşağıdaki maddelerde listelenmiştir: Ptt Atm Nasıl Kullanılır

Emekli maaşını PTT Bank’tan çeken müşterilerine uygun faiz oranları ile kredi sunmaktadır.

Müşteriler kredileri uygun gördükleri tarifeler sayesinde rahatça ödeyebilmektedirler.

Müşteriler Türkiye’nin her ilinde bulunan PTT bankaları ve PTT ATM’leri ile işlemlerini kolayca halledebilmektedirler.

PTT Bank ATM’leri günde 24 saat ve haftanın her günü hizmet vermektedir.

PTT Bank kullanımı ve arayüzü diğer bankalara oranla daha kolaydır.

PTT Bank’ın yukarıdaki maddelerde yazan avantajlarının yanı sıra en önemli avantajlarından biri de İPÇ yani İnteraktif Posta Çeki numarasıdır. PTT Bank şubelerinden veya mobil hizmetinden alınan bu İnteraktif Posta Çeki numarası ile müşteriler tüm işlemlerini daha hızlı halledebiliyor.

PTT Bank IBAN Öğrenme

PTT Bank IBAN öğrenme basit bir işlemdir fakat müşterilerin bu konuda birkaç bilgi sahibi olması gerekir. PTT Bank IBAN’ı ile diğer bankaların kullandığı IBAN numaraları aynı hizmeti kapsamaktadır. Diğer bankalarda olduğu gibi PTT Bank’ta da çoğu işleminiz için IBAN numarasına ihtiyaç duyulur.

Örneğin bir para transferi işlemi hususunda para gönderecek kişi, parayı alacak kişinin IBAN numarasını öğrenmesi gerekir ve para transferi bu IBAN numarası üstünden gerçekleşir. IBAN numarası olmadan para transferi, havale veya EFT gerçekleştirilemez.

Fakat bu durum PTT Bank kullanıcıları için biraz daha farklıdır. PTT Genel Müdürlüğünün yayınladığı kullanma talimatına göre para transfer işlemleri sadece hesap numarası üzerinden gerçekleştirilebileceğini söylüyor. PTT Bank müşterilerinin IBAN numaraları mevcut değildir.

PTT Bank IBAN öğrenme sorgulamasını yapmak isteyen müşteriler numara öğrenme sisteminden yapabilirler. Ancak diğer bankalardaki gibi IBAN numarası ile para transferlerini gerçekleştiremezler.

Müşterileri para transferlerini PTT Bank Hesap Numarası veya PTT Bank Müşteri Numarası ile gerçekleştirebilirler. Bu numaralar kartınızın önündeki 8 rakamdan oluşmaktadır. Para transferi için bu numarayı parayı gönderen kişiye verdiğinizde işlem gerçekleşir.

PTT Bank Hesap Numarası Öğrenme işlemleri başka yollarla gerçekleşebilir. Bu yollar aşağıdaki listede verilmiştir:

Ptt Kart iban Nasıl Öğrenirim 3 şekilde olabilir.

  • PTT Müşteri Hizmetleri,
  • PTT İnternet Bankacılığı,
  • PTT ATM’leri.

Ptt Kart iban Nasıl Öğrenirim

Ptt Kart IBAN numaranızı nereye yazıyorsunuz? Hesap numarası, şube kodu, müşteri numarası, IBAN numarası nasıl ve nerede bulunur.

Kartın arkasına hesap numarası, müşteri numarası ve şube numarası IBAN numarası olarak yazılır. IBAN toplam 26 haneden oluşur. İlk 10 haneden sonra 16 hanenin ilk 4’ü şubeniz, kalan 12 hane ise hesap numaranızdır.

Mevduat, Havale ve EFT İşlemleri Iban veya hesap numaranızı kullanarak şubelerden, ATM’lerden veya mobil bankacılıktan para gönderebilirsiniz. PTT Kard Iban hesabı nasıl alınır? PTT kartının ön yüzünde birkaç numara göreceksiniz. Bu numaralar, kartınızın sol alt kısmındaki hesap numaralarınızdır.

Bilgileriniz için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. PTT kartınız 444 17 88’i arayarak bakiye bilgilerinize ulaşarak bakiyenizi kontrol edebilirsiniz.

Dahili numaradan hemen sonra 1 ve 2’yi tuşlayarak müşteri numaranızı ve telefon PIN’inizi kullanarak işlem yapabilirsiniz. Çağrı merkezindeki hesap numaranızı çevirerek bakiye bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu numara kayıt olurken size gelen kağıt ve kutu bilgilerinin üzerindedir.

Ptt Kart iban Nasıl Öğrenilir

PTT kartınızda hesap numarasını yani IBAN numarasını öğrenmek isteyen PTT kart kullanıcıları, 444 1 788 numaralı telefonu arayan müşteriler yetkili temsilciler ile iletişime geçerek PTT hesap numarasını öğrenebilirler. elinizde bulunan Ptt kartının kodu, etiketin ilk basamağı olarak belirlenir.

Şube kodunuz 4 veya 5 hanelidir. Kalan 2 basamak hesap numaranızı tanımlar. Şube kodu, kartınızın veya hesap numaranızın üzerindedir. Bu bilgi ön tarafta ise, şube kodunuz arka tarafta olacaktır.

İlk 4 veya 5 hane her zaman şube kodudur. Numaraların geri kalanı hesap veya müşteri numaralarınızdır. PTTK card müşteri numarası ise; müşteri numaranız kartın ön yüzündeki kartınızın hesap numarasının sol alt köşesinde yer almaktadır. Aşağıdaki numaraları müşteri numarası olarak kaydedebilir ve bu bilgileri işlem yapmak için kullanabilirsiniz.

PTT IBAN numarası hakkında da bilgi arıyoruz. PTT Kart hesap numarası nerede yazar Kartta belirtilen PTT hesap numarası yok. ise çağrı merkezi aramanız yeterli olacaktır.

Ptt Kart iban Numarasını Nasıl Öğrenebilirim

PTT hesabınızı doğrulamanın ilk yolu 444 1 788 numaralı çağrı merkezini aramaktır. Hesabınızı doğrulamanın en kolay yolu, ” Çağrı Merkezi Aramaktır ” bölümündeki bir müşteri hizmetleri temsilcisidir. Bir hesap numarasını öğrenmenin ikinci yolu bir makbuzdur.

Ancak son çıkan PTT kartlarının bir hesap numarası vardır. Yeni Nesil Kartınızın ön yüzünde adınızın ve soyadınızın hemen altında yer alan sayılar hesap numaranızı temsil etmektedir. Bu hesap numarasına para yatırma veya çekmek için kullanabilirsiniz.

PTT Kart IBAN’ı Nedir

Tüm bankalarda olduğu gibi PTT hesabı açmak için de uyulması gereken bazı kurallar vardır. Kanunen, öngörülen yaşın altındakiler için bu mümkün değildir. Diğer bir kural ise gerekli evrakların doldurulması ve banka sözleşmesinin imzalanmasıdır. .

Yabancı ise ikamet adresi. Şubeye kayıt olmak için bu belgeleri kullanabilirsiniz. PTT hesap açma başvurusunda bulunmak için önce size en yakın postaneye gitmeniz gerekmektedir.

Ardından, hesap açmak için başvururken, yetkili kişinin size verdiği belge ve makbuzlardaki detayları doldurun. PTT banka hesap açma işlemini indirimli ücret ödeyerek tamamlarsınız. hesabınız açıkken kullanabilirsiniz.

Ptt Kart iban Numarası Nasıl Öğrenilir

PTT Yenilikçi bir bakış açısı ile İnternet bankacılığının yanı sıra mobil uygulama hizmetleri de sunmaktadır. İlk defa hesap açmak istiyorsanız şubeye gitmeniz gerekiyor. Hesap açması gereken vatandaşlar, şubede hesap açmak için İnternet veya mobil bankacılık üzerinden şifre alabilirler.

Hesap açma yaş sınırı 18’dir. 18 yaşından küçüklerin banka hesabı açmasına izin verilmediğinden en az 18 yaşında olmalısınız. Nakit ihtiyacınız varsa, 24 saat 7 gün içerisinde PTT’ hesabınızdaki parayı kullanmak için kartınızı kullanabilirsiniz.

İnternet hesabı açtıysanız ödeme sistemine bağlanarak fatura ödeme, kredi kartı ödeme, havale, çek gönderme, hesap bakiye sorgulama gibi tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınıza para yatırma işlemleri takip ederek para yatırabilirsiniz.

Postada gelen kart ile özel işlemlerin yapılabilmesi için, banka işlemlerinin mevduat hesap numarası ve verilen kart ile yapılması gerekmektedir. Bankacılık işlemlerine imkan veren ve sağlayan hesap bilgilerinin bilinmesi için, o kişiye özel oluşturulmuş bir hesap numarasının bilinmesi ve erişilmesi gerekir. Havale, elektronik transfer veya banka havalesi yapamazsınız.

Ptt Kart iban Nasıl Öğrenirim
Ptt Kart iban Nasıl Öğrenirim

Ptt Kart iban Numarası Nasıl Alınır

Bir hesap numarasına para aktarmak istiyorsanız, ptt kart iban numarasını bilmeniz ve o hesaba para yatırmanız gerekir.

PTT Kart hesap numarası nerededir ? Hesap numaraları çoğu yeni nesil PTT kartında kayıtlıdır. Hesabınızı burada bulabilirsiniz. Bu numara hesap numaralarını, müşteri numaralarını veya IBAN numaralarını göstermez. PTT kart sahibinin IBAN numarasını bulmanın iki yolu vardır.

İlk yöntem 444 1 788’i aramak ve müşteri hizmetleri bilgilerini almaktır. Diğer bir yol ise en yakın PTT şubesine giderek şube personelinden bilgi almaktır.

Mobil uygulamalar hakkında bilgi edinmek isteyenlere henüz böyle bir fırsat sunulmamıştır. Bazı yerlerde PTT hesap numarası 16 hanelidir. Bu formatta 26 haneli IBAN numarasının tüm bankalar için geçerli olan hesap numarası kısmıdır.

Hesabınızı doğrulamanın bir yolu var. Kartınızda hesap numaranız yoksa, hesap numaranızı bulmanın bir yolu vardır. Bu yöntem, PTT kartınızı aldığınızda şube memurundan bir makbuz alınmasını gerektirir. Fişin hesap numarası bölümündeki numara kart hesap numarasını gösterir. Diğer bir seçenek de 444 1 788 PTT Müşteri Hizmetlerini arayarak hesap numaranızı istemektir.

Hesap numaranızı kullanarak para göndermek istiyorsanız yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey, yatıracağınız hesabı ve tutarı belirlemektir.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ptt Kart iban Nasıl Öğrenirim
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git