Param Kredim
Borç Para Veren Faktoring | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > EK İŞ > Sermayesiz İş Fikirleri Sıfır Sermayeli İşler

Sermayesiz İş Fikirleri Sıfır Sermayeli İşler

Tarih: 04.06.2020
Güncel: 29.09.2022
Sermayesiz İş Fikirleri Sıfır Sermayeli İşler nelerdir nasıl elde edilir nasıl yapılır ise doğru olur

Sermayesiz İş Fikirleri Sıfır Sermayeli İşler Girişimci ruha sahip kişiler için para kazanmak günden güne kolaylaşıyor. Sermaye harcamaya gerek duymayacağınız çeşitli iş kolları yayılıyor. Bazı işler, daha önce var olmalarına karşın şimdilerde popüler hale geliyor. Yeni işlere imza atmak, ek gelir elde etmek, maddi kazancı artırmak gibi çeşitli sebepler ile yeni işler yapma girişiminde bulunabilirsiniz. Sizden bir şey gitmeden oluşan sermayesiz iş fikirleri, başarılı olunduğu takdirde yalnızca kar sağlıyor.

Sermayesiz İş Fikirleri Sıfır Sermayeli İşler nelerdir nasıl elde edilir yapılması gerekenler
Sermayesiz İş Fikirleri Sıfır Sermayeli İşler

Evde özel ders vermek

Var olan bilgi ve becerilerinizi kullanarak yapabileceğiniz, oldukça rahat bir iştir. Matematik, fizik, kimya, müzik aleti çalma, resim gibi farklı alanlarda bu işi yapmanız mümkündür.

Dilerseniz kendi evinizde ve kendi koşullarınızda bu işi yapabilir, dilerseniz de öğrencinin evinde yapabilirsiniz. Komisyon payı ile özel ders verebileceğiniz etüt merkezleri ve butik dershaneler de olabilir.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ana dersler için ek ders alma ihtiyacı duyar. Üniversite öğrencileri ise müzik resim gibi hobi tarzı beceriler için ek ders alır.

Sermayesiz İş Fikirleri Sıfır Sermayeli İşler Danışmanlık

Fikir ve bilgi aktarımı şeklinde çalışılan bir iştir. Tüm sermayeniz beyninizdir. Moda, stil, teknoloji ve sosyal medya gibi alanlarda bilgi birikiminiz var ise bunu başkalarına aktararak, yani onlara danışmanlık yaparak maddi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bu konuda kendinizi ve becerilerinizi internet üzerinden duyurabilirsiniz.

Editörlük Yaparak Para kazanma

Web sitelerinin ihtiyaç duyduğu iş koludur. Yazma ve yazı diline hakimseniz, bunu paraya dönüştürmeyi deneyebilirsiniz. İlgili web sitelerine başvurarak ya da kendi web sitenizi kurup içerik üretmeye başlayarak işe koyulabilirsiniz. İşinizde ilerlemeniz dahilinde yeni web siteleri ve beraberinde yeni maddi gelir kaynakları gelecektir. Beceri düzeyiniz geliştikçe, aldığınız ücrette de farklılıklar oluşacaktır.

Çocuk bakmak

Bebek ve çocukları seviyor, onlar ile ilgilenmekten haz alıyorsanız, bunu para kazancına dönüştürebilirsiniz. Hem çocuklar ile eğlenceli vakit geçirebilir hem de sermaye harcamadan para kazanma yolu bulmuş olursunuz. Özellikle bayanların talep edeceği bu iş seçeneği, sermayesiz iş fikirleri arasında uzun yıllardır bulunur.

Eğlence düzenlemek

Parlak fikirler üretebiliyor ve eğlence planı oluşturmada zorlanmıyorsanız, fikirlerinizi nakite dönüştürebilirsiniz. Muhtemeldir ki eğlenmeyi herkes sever, laikin çoğu kişi işin plan, program kısmı ile uğraşmak istemez. İnsanların eğlenebileceği, memnun kalacağı etkinlikler düzenleyerek, bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çevrenizde küçük organizasyonlar düzenleyerek işe koyulmanız bir başlangıç olabilir.

Oda kiralamak

Çoğu kişinin tatil, eğlence vb. durumlar için günlük, haftalık, aylık ev ve oda kiraladığını duymuş olmalısınız üniversite öğrencileri veya çalışan bekar kişiler de barınma ihtiyacını giderecek başlarını sokacak yer ararlar. Bunun için evinizin bir odasını kiralayarak kendinizden hiçbir şekilde sermaye harcamayarak para kazanmanız mümkündür. Bunun için internetten ilan vermeniz, çevrenize haber salmanız ya da evinizin camına yazı yapıştırmanız etkili olur. Bu tarz işler her ne kadar sıfır sermaye dense de ufak kredi çekimleriyle de hızlı bir büyüme yakalayabilirsiniz.

Hayvan bakmak

Tatile, iş seyahatine vb. seyahatlerde aileler köpeklerini bırakacakları bir yer arar. Kedi, köpek bakım yerleri bulunur, lakin buralar hem pahalı hem de aynı anda çok sayıda hayvana bakılan yerlerdir. İnsanlar bunun yerine sadece kendi hayvanları ile ilgilenecek birilerini arar. Hem kısa süreli bir hayvan besleyerek eğlenmiş hem de para kazanmış olursunuz. Belki de bu süreçte hayvan bakmanın tadına varır ve kendiniz de bir hayvan edinme gereği hissedersiniz.

Web sitesi hazırlamak

İnternet üzerinden yapılan sermayesiz iş fikirleri içinde rahatça yapabileceğiniz bir iştir. Bilgisayar bilginizi paraya çevirmek için ideal bir seçenektir. Artık firmalara web site sahibi olma zorunluluğu geleceği için müşteri kitleniz fazla olacaktır.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Sermayesiz İş Fikirleri Sıfır Sermayeli İşler
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git