Param Kredim
Hiçbir Banka Kredi Vermiyor Ne Yapmalıyım | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği

Tarih: 25.10.2022
Güncel: 27.09.2023
vakıfbank sim kart değişikliği bildirimi vakıfbank sim kart değişikliği

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği Vakıfbank, müşterilerine banka hesabı açarken hesaplarına mevcut cep numaralarını tanımlar. Fakat müşteri daha sonra numarasını ya da operatörünü değiştirdiği için yaptığı sim kart değişikliği nedeniyle tamamen güvenlik amaçlı Vakıfbank o müşterinin kartına bloke koyar. 

Sonrasında müşteri bu blokeyi, basit birkaç adımda kaldırabilir.  Aksi takdirde bankanın veri tabanına kayıtlı, üzerinde benzersiz ID numarasına sahip sim kartınızı değiştirdiğinizde Vakıfbank size mesaj gönderemez, ATM‘den ya da internet bankacılığından yapmak istediğiniz işlemler için doğrulama kodunu cep telefonunuza iletemez. 

Vakıfbank Kartınıza Neden Bloke Koyar

21.yüzyılda teknolojinin gelişimi hayatımızı kolaylaştırdığı kadar güven sorunlarını da beraberinde getirmektedir.  Teknoloji, sanal ortamlardaki değerlerimizi korumak için uğraşsa da banka hesaplarımız her geçen gün başka bir virüs veya kötü amaçlı kişilerin tehdidi altında ne yazık ki. 

Bilişim suçları kapsamındaki bu tip suçların önünü kesebilmek ve müşteri güveni sağlayabilmek için en büyük sorumluluk yine bankalara aittir. 

Bu nedenle müşteri güvenliğinin hat safhada tutmak zorunda olan Vakıfbank, herhangi bir sebeple yaptığınız sim kart değişikliğini algıladığı an banka kartınızı ya da hesabınızı bloke eder.  Tekrar söylemek gerekirse bu tamamen sizin ve hesaplarınızın güvenliği için alınmış bir önlemdir. 

Hesabınızın üçüncü kişilerin eline geçmesini engellemeye çalışmak için geçici olarak banka tarafından bloke edilir.  Aksi takdirde hesabınız kötü niyetli kimselerin eline geçip size manevi zararlar getirebilir. 

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği
Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği

Vakıfbank Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır

Peki banka kart blokesini nasıl kaldırırız sorusuna gelecek olursak.  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi telefonunuzdaki sim kartınıza tanımlı bir ID numarası mevcuttur ve bu ID numarası asla değişmez. 

Ta ki siz numaranızı veya sim kartınızı değiştirdiğinizde cep telefonunuza tanımlı kartınızın başka bir ID numarası olmaktadır. 

Banka güvenliği bu benzersiz ID numarasının değiştiğini algılayamaz.  Güvenlik açığına sebebiyet vermemek için de kartınızı ya da hesabınızı kayıplar vermemeniz adına bloke eder. 

Ardından müşterilerin kafasında, bu banka blokesinden nasıl kurtulabilirim soruları oluşmaktadır. 

vakıfbank sim kart blokesini kaldırma

Bankaların müşteri güvenliği nedeniyle bloke ettiği hesaplarından bloke kaldırmak sanıldığı kadar zor değildir.  Kartınızda ya da hesabınızdaki blokeyi kaldırmak için atacağınız adımları sıralayacak olursak;

Şubeden veya ATM’den blokenizi kaldırabilirsiniz.  Size en yakın ATM’den sadece bankamatik kartınızla bloke kaldırma işleminin kolayca yaparken şubeye gitmeyi tercih ederseniz de yine şubedeki müşteri temsilcinizle bu işlemi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.   Sadece şubeye giderken yanınıza cep telefonunuzu ve kimliğinizi almayı unutmayın. 

Mobil bankacılık (internet  bankacılığı) aracılığıyla blokenizi kaldırabilirsiniz.  Bunun için; mobil bankacılık-ayarlar-güvenlik ayarları-sim kart bloke kaldır adımlarını takip edip onaylamanız yeterlidir.  Ardından blokeniz kalkacaktır. 

0850 222 0 724 numaralı telefonu arayarak da Vakıfbank müşteri hizmetleriyle banka bloke işlemini kaldırmanız mümkün.  Üstelik, müşteri temsilcisiyle görüşmenin verdiği güven duygusuyla müşterilerin en çok tercih ettiği bloke kaldırma yöntemidir.  

Not: müşteri temsilcisi ile direk görüşmek için makalemizi okuyabilirsiniz. Vakıfbank Direk (Müşteri Temsilcisine) Bağlanma

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği

Vakıfbank bir hesabınız var ise Vakıfbank internet bankacılığı sim kart bu teknolojiyi desteklememektedir.

Bugün vatandaşlarımızın çoğu 4.5G’yi desteklemek için telefonlarını ve SIM kartlarını değiştiriyor. Elbette bu değişiklik vatandaşlarımızın internet ve mobil bankacılık kullanımında sorun yaşamalarına neden olabilir. Değiştirilirse, SIM kart kilitlenebilir.

SİM kartınızı, telefonunuzu ve operatörünüzü değiştirerek kilitli kartınızı tekrar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kilit açma işlemi için farklı bankalara başvurabilirsiniz.

Vakıf Bank Sim Kartı Değişikliği

vakıf bank sim değişikliği, almak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Tel: 0 850 222 0 724 Vakıfbank müşteri hizmetlerine alternatif olarak VAKIF BANK ait olan bir şubeye giderek SIM kartınızı kilitleme talebinde bulunabilirsiniz, kilidini açmak için talep formunu doldurmanız yeterlidir.

Blokeyi kaldırdıktan sonra internet ve mobil bankacılığı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kısa sürede işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Blokeyi Vakıfbank müşteri hizmetlerinden ve şubelerinden kolayca kaldırabilirsiniz.

Gerektiğinde ATM ler den SIM kart kilidini de kaldırabilirsiniz. Vakıf bank sim kart bloke işlemini tamamlayabilir. SMS şifrenizi cep telefonunuzdan görüntüleyebilir.

web ve mobil şubeye giriş yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Türkiye’de bir banka SIM kartının nasıl açılacağını paylaşmaya devam ediyoruz.

Vakıfbank Sim Kart Değişikliği Bildirimi

Vakıfbank sim kart var ise mevcut sim kartı değişikliği bildirimi Karşılaştığınız bloke edilmesi durumunda yapılması gerekenler hakkında temel bilgiler yer almaktadır. Vakıfbank, SIM kart veya numara değiştirdikten sonra tüm bankalar gibi kısıtlamalar getirmektedir.

vakıfbank sim kart değişikliği durumunda bankanız güvenlik önlemi alacaktır. Bildiğiniz gibi ülkemizde faaliyet göstermeye devam eden tüm bankalar üst düzey güvenlik önlemlerine sahiptir.

Numara ve SIM kart değişirse, banka bunu bir güvenlik sorunu olarak algılar ve otomatik olarak bloke eder. Bu blok sayesinde hiç kimse sizin adınıza internet ve mobil bankacılığa erişemez ve hesabınız güvendedir.

Vakıf bank sim kart bu şekilde değişirse Vakıf bank blokesini kaldırmalısınız. Hesabınıza tekrar erişebilecek ve güvenle kullanmaya devam edebileceksiniz.

Bu yöntemlerin hepsi her durumda kullanılamaz. Vakıfbank İnternet Bankacılığının açılması için yapılması gerekenler. Yeni bir cep telefonu numarası aldığınızda, bunu bankacılık sistemlerine göndermeniz gerekir.

Başvuru ve formları doldurmanız gerekiyor.

Mevcut numaranız 5 yanlış girişten sonra kilitlenirse, herhangi bir Vakıfbank ATM’sinden SIM kartınızı açabilirsiniz. Sim kart blokesi nasıl kaldırılacağını hakkında detayları konu içinde sizle paylaşılmıştır.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git