Param Kredim
Dükkan İsimleri Seçiminde 8 Altın Öneri | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > KREDİ HABERLERİ > Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?)

Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?)

Tarih: 08.12.2020
Güncel: 29.09.2022
kredi çekmek için sgk şartı

Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?) Ülkemizde bankacılık düzeni ve koşulları, kredi çekebilmeniz için bazı şartlar ortaya çıkarttı. Her bankaya giden kişiye maalesef kredi verilmiyor. Bu şartlardan en önemlisi de sigortalı olmanız. Kredi kullanabilmek için sigortalı olmak ve bu sigortalılık süresinin çok yeni değil ay olarak hesaplanması gerekiyor. Yeni işe henüz girdiniz ve kredi çekmek istiyorsunuz.

Bu o kadar kolay olmuyor. Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?) adlı makalemizde kredi çekmesi hususunda ayrıntılı bilgiler konunu devamında anlatılmıştır.

Günlük yaşam ve zorlu yaşam koşulları da bazen çok acil para birikimine ihtiyacımız var. Bu birikime sahip değilsek, arkadaşlardan veya dostlardan borç para almaya veya krizi çözmeye çalışırız. Bu noktada arkadaş ve dostlarımızdan belli bir seviyeye kadar istek yapabiliriz. Bankanız veya kredi kartınız yok ise durum daha da zor.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor

Bankadan kredi çekmek için sigorta süreniz de önemlidir. Ne yazık ki, birçok banka sigortalılara 1 veya 2 ay içinde kredi sağlamıyor. Genel olarak, bankaların SGK çalışanları için ihtiyaç duyduğu krediler kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor?

Asgari sigorta süresi 4 aydır. 2021 öncesi bu süre 6 ay olarak belirlendi. Bununla birlikte, bazı bankalar 1 veya 2 aya kadar sigorta için kredi sağlayarak bu süreyi bile kısaltmaktadır. Banka yüzünden.

2021’de Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmanız Gerekir Banka sizden kullandığınız bir kredi, konut kredisi veya araba kredisi veya ihtiyacınız olan bir kredi gibi belirli koşulları sağlamanızı isteyecektir. Bu şartların başında güvenle kredi alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi sigortalı olarak çalışıyorsanız, rastgele bir yerde çalışmanız veya rastgele bir yerde çalışmanız gerektiğini bildiğiniz gibi. Artık zaman banka tarafından alınacak. Birçok banka tam en az 4 veya 6 aylık prim sigortası için ödeme yapın. Size kaç aylık kredi garantisi verilmesi gerektiğini yanıtladıktan sonra, artık bankanın başkalarından talep ettiği koşulları bulabiliriz.

Bankalardan kredi cekmek icin kac ay sigorta olmak gerekir

4 veya 6 aylık sigorta dönemini tamamlamalısınız. Banka kredisi kullanmak için ilk koşulu şimdi geçtiniz. Ardından, banka herhangi bir ücret ödemeden sık sık tüketicileri araştıracaktır. Bu aramada, findex bir kredi derecelendirme sorgusu gerçekleştirir. Bu talebi yapmanız gerekiyorsa kredi başvurusu yapmadan önce banka ile ilişkiniz çok önemlidir.

Geri ödenmemiş bir kredi kartınız, tahvil krediniz veya borcunuz varsa, kredi notunuz düşük olacak ve başvurunuz büyük olasılıkla onaylanmayacaktır. Bu kriterin üstesinden gelirsek artık başka koşullara da girebiliriz. Banka, kredi başvurusu yapacak müşterilerine aylık veya aylık bordro sayfasına sorar. Gelirinizin miktarı banka için önemlidir, bu nedenle bankanın sağladığı kredi aylık gelirinizin% 70’ine kadar çıkabilir. Yani aylık geliriniz 2.000 TL ise maksimum kredi kullanabilirsiniz ancak maksimum aylık ödeme 1.400 TL’dir.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Bütün Gereklidir?

Yukarıda talep edilen şartları yerine getirirseniz, şimdi bankaların talep ettiği başka koşullara gelebiliriz. Sevgili dostlar, aşağı yukarı bütün bankalar, kullanmak dilediğiniz krediye tabi olarak sizden belli lüzumlu belgeleri isteyecektir. Bu belgeler, kullanmak dilediğiniz kredi çeşidine tabi olarak değişir. Bir rehin kullanacaksanız, şayet yapamıyorsanız, evrak işleri evde tabudur. Yerleşmiş bir evin tabusuna sahip değilseniz, bir banka ile rehin kullanamazsınız. Gerekli belgeler 0 (sıfır) vasıta kredisi alacaklarından şayet, vasıta Alacaklarının vasıta faturası kullanılmış vasıta alacaklarından ve vasıta ruhsatı talep edilir. Son olarak, kredi için lüzumlu belgelere gelebiliriz. İhtiyaç kredisi crédit için yukarıdaki belgelerden lüzumlu ilave bir evrak talep edilmektedir

Evet, dostlar, bir krediyi geri çekmek için kaç ay sürmeniz gerektiği sorusunun cevabını ve sahip olmanız gereken belgeleri ve talep edilen başka koşulları açıkladık. Son olarak, internette uygulanan taleplerde, bunu benden anımsatmak için rastgele bir evrak istenmemektedir..

3 Aylık Bir Sigortalı en çok ne kadar para çeker

Sigortalının 3 yahut 5 ay süresince ne kadar kredi çekebileceği sorusunun yanıtı, aldığı maaşla tamamıyla orantılıdır. Bankalar Birliği yönünden verilen açıklamaya göre, aldığınız maaşın aylık ödemenin %50’sini geçmediğini geçemezsiniz.

Öyleyse, 2.000 liralık bir aylık alırsanız, aylık ödemenizin 1.000 lirayı geçmemesi gerekliliğini varsayalım. (Bu miktar bankalara tabi olarak en çok %70 arasında değişmektedir.) Yine bir misal vermek gerek görülürse, maaşınız minimum ücret şayet, minimum ücretten ne kadar kredi temin edebilirsiniz?

bahsettiğim gibi, azami aylık ödemeniz 1.162 TL olması gereklidir. Çekebileceğiniz TL kredilerin adedi, sahip olunan faiz oranlarına ve vadelere tabi olarak değişir. Aşağıdaki tabloda listelediğimiz bankanın faiz oranlarına göre değişik miktarlarda hesaplamalar yaptım. Bu hesaplamalarda bulunan avans miktarına tabi olarak, aylık gelirinizi öneme alarak bir kredi kullanabilmeniz mümkün.

Yeni İşe Girip Sigortası Başlayanların Kredi Çekme Durumu

Bankalardan çekmek istediğiniz kredi limiti ve koşullar, bu koşullara sizin ne kadar uygun olduğunuz çok önemli. Kredi başvurusunda bulunmak için sigortalı gün sayınızın kaç olması gerektiği ve koşulları mutlaka bilmeniz gerekiyor. Gerekli ve sağlanabilir ortam oluştuğunda is istediğiniz mevduatı almanız zor değil.

Fakat bankalara gittiğinizde size şart olarak epey bir konu çıkartabilmeleri çok normal. En çok da işinizle ilgili bir dizi prosedür var. Sigortalılık süreniz ve bu sürenin kredi çekme durumunuza etkisi %100 diyebiliriz. Eğer yeni bir işe girdiyseniz, acil ve hemen paraya ihtiyacınız varsa, bankalardan istediğiniz cevabı alamayabilirsiniz.

Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?) kredi çekmek için kaç ay sigorta gerekiyor Kaç Ay Sigorta Kayırlı Kredi Alabilir
Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?)

Kredi Almak İçin Sigortalı Olmak Ve Gün Sayısının Fazla Olması Şart

Yeni girdiğiniz iş, kredi olasılığınız için size bir katkı sağlayacaktır. Fakat ilk 1-2 ay bir şey ummayın. Başvuru yapmak için biraz daha beklemeniz gerek.

En az 6 aylık bir çalışma ve sigorta pirim gününden sonra çalıştığınız bankaya gidip bir görüşme yapabilirsiniz. Daha önce yapacağınız başvurular size bir şey kazandırmaz.

Aksine, her yaptığınız başvuru ve aldığınız olumsuz yanıt, bankaların gözünde sizi riskli bir duruma getirebilir. Bunun sonucunda da risk puanınız düşer ve kredi çekmek olasılığınız başlamadan bitebilir.

Yeni Sigortalı Kişilere kredi çekmek için kaç ay sigorta lazım

Bu her banka için göreceli bir tanım olabilir. Fakat ülkemizdeki daha önce edinilen bilgiler ve tecrübeler ışığında en az dört ila altı ay arasında bir sigortalılık gününe sahipseniz, bankaların size olumlu yanıt vermesi mümkün. Ocakta işe giriş yaptıysanız ve sigortanız başladıysa, Haziran sonu Temmuz başı gibi başvuru yapmanız pozitif sonuç verebilir. Daha önce yaptığınız başvurular ise elinizini boş bırakır.

Her Yeni Sigortalı Olanlar İçin Kredi Çıkması Mümkün Değil

Her sigortalı olan ve krdiye başvuran kişiye (6 yıllık bir çalışan olsanız bile) kredi verilecek diye garanti yoktur. Kredi alabilmek için yüksek bir kredi puanına sahip olmalısınız. Kredi yükümlülüklerini geçmiş bir banka kredi notu belirleyecektir. Vadesi geçmiş kredi borcunuz olmadan, kredi puanınız yüksek olacaktır. Bu kredi almayı kolaylaştırır.

Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?)
https://paramkredim.com/dusuk-kredi-puani-ile-kefilsiz-kredi-cekme-yollari/

Sigortalı Olsanız Bile Maaşınız Kredi Liminitinizi Etkiler

Eğer işvereniniz asgari ücret üzerinden bir prim öderse, bankadan gelen kredi limitiniz düşük olur. Maaş ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla kredi alabilirsiniz. Bankalar aldığınız maaş ve yapabileceğiniz harcamaları hesaplayarak size bir kredi limiti sunar. Yani 2500 tl maaş alıyorsanız, aylık taksitinizin 2000 tl olmasını bekleyemezseniz.

Başka bir deyişle, insanların kazandıkları para toplam kredi tutarının belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Yeni İşe Girdim Sigorta Primim Az Nasıl Kredi Alabilirim?

Bunun için oldukça fazla yol var. Fakat bu yolların hepsi size uymayabilir. En basitinden; üzerinize kayıtlı bir taşınmazı ipotek göstererek kredi kullanma imkanınız var. Bu mal sahiplerinin her zaman kullandığı bir yöntem. Fakat dikkat etmeniz gerek şeyler var. Taksitleri zamanında ve eksiksiz ödeyebilecek gücünüz olduğuna inanıyorsanız bunu yapın. Yoksa zor durumda kalabilirsiniz. Eğer farklı yollar arıyorsanız aşağıdaki makaleye göz atabilirsiniz.

Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?)

Sabit bir çalışansanız, sigortalı olmanız şart diyebiliriz. Artık bankalar ilk aşamada mutlaka kredi skoru, maaş bordrosu ve sgk sigortalı hizmet dökümü istiyorlar. İlk başvuru aşamasında bu kriterlere uygunsanız diğer aşamaya geçebiliyorsunuz.

Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan önce, daha sonra kredi puanınızı kötü etkilememsi için, bankaların kriterlerini gözden geçirin ve ondan sonra başvuru yapın. Bankalara güven sağlamanın artık en önemli kriter olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

Sigorta pirimlerinizin yatıp yatmadığını öğrenmek için https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu adresine girerek pirim günlerinizi inceleyebilirsiniz. Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?) kredi çekmek için kaç ay sigorta gerekiyor

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Yeni Sigortalı (SGK) Kişilerin Kredi Çekmesi (Kaç Ay Sigortalı Olursam Kredi Çekebilirim?)
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git