Param Kredim
Evde Kına Çerezi Paketleme İşi İle Para Kazanma | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > EK İŞ > Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ve Taktikler

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ve Taktikler

Tarih: 11.06.2020
Güncel: 29.09.2022

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ve Taktikler İnternet teknolojisinin günlük yaşamımızın vazgeçilmezleri arasında olduğunu hepimiz biliyoruz. Özel ve iş yaşamımızda aklımıza gelen her konuda yararlanabildiğimiz internet sayesinde para kazanmak da artık mümkün. İnternet üzerinden pek çok şekillerde para kazanma imkanının olduğunu bilen kişiler arasında bunu tam zamanlı iş haline getirenler olduğu gibi part time denilen yarı zamanlı şekilde yapanlar da vardır.

Youtube Nedir?

Youtube adındaki web sitesi, video eklemeye ve bu eklenen videoların depolanıp daha sonra da insanlara izletilmesi esasına dayanır. Merkezi ABD’de Kaliforniya’dadır.

Dünya devi Google’a bağlıdır. Sitedeki videoları izleyebilmek için üye olma zorunluluğunun olmaması sebebiyle dünya üzerinde en bilinen video izleme sitesidir. Youtube ile nasıl para kazanılır sorunuza cevap alabileceğiniz bu yazımızda aklınıza takılan bütün soruları cevaplamaya çalışacağız.

Youtube’da Neden Bir Kanalınız Olmalı?

Youtube’dan para kazanabilmek için öncelikle video yüklemeniz gerekir. Yukarıda videoları izlemek için üyeliğe gerek yok demiştik. Ancak video yükleyebilmek için üye olmak gibi bir mecburiyet vardır. Siteye üye olmak oldukça basittir. Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra da eğer bu üyeliği Youtube üzerinden para kazama amacıyla olduysanız bir de kanal açmanız gerekecek. Kanalınızı açmak için ana sayfada sağ üst köşedeki ayarlar butonu sizi yönlendirecektir. Bu butona tıkladıktan sonra, kontrol paneline ulaşın, doğrulama kodu ile hesabınız doğrulayın. Onay kodu gönderileceği için bu aşamada cep telefonu numaranızı eksiksiz ve hatasız yazmanız gerekiyor. Onay kodu işleminden sonra kanal ayarlarını takip ediyorsunuz ve işlemler bittikten sonra da kanalınızı oluşturmuş oluyorsunuz.

Youtube’dan Para Kazanmak Çok Kolay

Şimdi artık üyelik ve kanal oluşturma aşamalarını geçtiğinize göre ve çektiğiniz ya da elde ettiğiniz bütün videoları yükleyebileceğinize göre işiniz çok kolay. Youtube ile nasıl para kazanılır diyenlere inat para kazanmaya başlayabilirsiniz. Nasıl mı? Gayet kolay.

Tek yapmanız gereken video yüklemek. Yüklediğiniz videoların izlenme kalitesinin yüksekliğine ve ilgi çekici olmasına dikkat etmeniz işin en önemli püf noktasıdır. İster oturup bütün gün uğraşın çok ciddi kazançlar elde edin, isterseniz de günde birkaç saatinizi ayırarak ek gelir elde edin. Ne kadar kazanacağınız tamamen sizin işe ayıracağınız zaman, ortaya koyacağınız ciddiyete ve bu işi sevmenize bağlıdır.

Her işte olduğu gibi bu işi de severek yapmak önemlidir. Ancak bunun diğer işlere nazaran biraz daha eğlenceli bir iş olduğunu da söylemeye gerek yok sanırım. Youtube’a eklediğiniz videolarınız otomatik olarak Google’ın atadığı reklamlar sayesinde para kazanır. Bu reklamlar iki çeşittir.

Bindirme ve akış içi denilen bu reklam çeşitleri sayesinde kazanç elde edersiniz. Hangi reklamın hangi videonuza eklenmesini istediğinizi de siz belirlersiniz. Ayarlar kısmında reklam çeşidinizi istediğiniz zaman değiştirebilme imkanınız vardır. Aynı anda iki türü de seçmek size getiri sağlayacak bir strateji değildir. Bu işte biraz da doğru strateji giriyor işin içine aslında. Biraz kafa yorduğunuz takdirde işinizi ciddi noktalara taşımanız mümkün.

Youtube’dan Nasıl Ödeme Alırım?

Artık Youtube ile nasıl para kazanılır diye bir sorunuz kalmadığına göre aklınızda olduğunu tahmin ettiğimiz bir diğer soruyu cevaplayalım. Kanalınızı açtınız ve videolarınızı yayınlayıp reklam almaya da devam ediyorsunuz. Peki, kazandığınız paraları nasıl alacaksınız? Youtube’un hesabınıza para aktarmak için belirlediği alt limit 100 dolardır. En az 100 dolarlık kazancınız olmalı ki hesabınıza para aktarılabilsin. İlk başlangıçta olayı doğru anlamanız ve doğru yol izlemeniz durumunda bu alt limiti doldurmanız çok kısa da sürebilir. Aksi halde ise haftalar alabilir. Tamamen size kalmış yani…

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ve Taktikler
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git