Param Kredim
Vakıfbank İnternet Bankacılığı Sim Kart Değişikliği | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Ziraat Bankası Atm Nasıl Kullanılır

Ziraat Bankası Atm Nasıl Kullanılır

Tarih: 06.11.2021
Güncel: 16.10.2022
ziraat bankası atm'den yapılan işlemler

Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası Atm Nasıl Kullanılır Türkiye deki devlet bankaları arasında en yoğun işlem yapılan bankası olan ziraat Bankası ATM kullanım bakımından da çok tercih edilir. Kartınız olmadan TC numaranız ile para yatırabilir veya çekebilirsiniz.

Kartsız nasıl para çekilir ve nasıl çalışır?

İlk yöntem TC kimlik numarası ve SMS çekilmesidir, diğeri cep okuyucusuyla çekilmedir. Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız nasıl para çekileceğini merak eden kişiler bu bilgilerden yararlanabilirler.

Ziraat Bankası belirli bir sırayla kart olmadan ATM’den para çekebilir. Bunu yapmak için banka hesabınıza kayıtlı bir cep telefonu numarasına ihtiyacınız vardır. Ya da diğer taraftaki tarımsal palmiye ağaçlarını okuma sistemine kaydolmanız gerekir.

Ziraat Bankası atm kartsız ödeme

Ziraat banka bir hesabınız var ve bankamatik den nakit para çekmek istediniz. Her hangi bir neden den dolayı yanınıza kartınızı almayı unuttunuz. ” kartsız para ” çekme hizmetini kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası bankamatiğinden ( atm ) kartsız para çekmek altta konu devamındadır.

ATM Nasıl Kullanılır ↗

Müzede sanal bir tur alın. Okullar ve etkinlikler için idealdir.

ATM’de gittiniz ve yanınızda kart yok ise

1 tıklayın.

 1. Kartsız para çekme menüsüne gidin, Önce T. c kimlik numaranızı girin, sonra tıklayın
 2. Bankaya kayıtlı cep telefonu numaranızı girin.
  4 – Yanınızda bulunan cep telefonu numarasının bankaya kayıtlı olması gerekir.
 3. Kartların listesine bakın ve değiştirmek istediğiniz kartı seçin.
 4. Kart parolasını girin
  7-Cep telefonuna gönderilen SMS’de parolayı ATM’nin ilgili bölümüne girin.
 5. Ardından, çekmek istediğiniz tutarı girin.
ziraat bankası internet şubesi şifresi nasıl alınır
Ziraat Bankası Atm Nasıl Kullanılır

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Aldı

1-Press ATM ekranında avuç içi ile girin

 1. Sonra T. sizden C kimlik numaranızı isteyecek, TC numaranızı gireceksiniz.
  ATM ekranında olduğu gibi sağ elinizi ATM’de bulunan odaya 3-Place ve manuel okuma teknolojisinin sizi tanımasına izin verin.
  4-Once sistem sizi gördüyse, istediğiniz miktarı girerek paranızı kolayca çekebilirsiniz.

ATM işlemlerine ek olarak ATM’lerden kartsız, Cep SMS’siz de para çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası’nın barkod okuma yöntemini kullanarak kolayca para çekebilirsiniz. Bu yöntem yine kartsız çalıştırılabilir.

Bu özelliği tüm ATM’lerde kullanamazsınız.

Her şeyden önce, işlem yapmak için ellerinizi buraya koyabilmeniz için lütfen ATM’de bu özelliğin olduğundan emin olun.

Ziraat ATM’sinden kartsız para çekiyorsanız, bankada kayıt telefon numaranız da olmalıdır. Para çekmek için telefonunuzdaki şifreyi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Kartı Olmadan Para Çekme

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankacılık işleri daha kolay hale geldi. Bu imkanların başında hiç şüphesiz banka kartları ve ATM’ler gelmektedir.

Bu teknolojiler sayesinde insanlar banka şubesine gitmeden para çekebilir ve para yatırabilir. Bu yazımızda Ziraat Bankası ATM kartı olmadan nasıl para çekebileceğinizi ve para yatırabileceğinizi anlatacağız.

Bu nedenle, kartınız yanınızda olmasa bile yine de ATM‘den para yatırabilir ve çekebilirsiniz. Ziraat Bankası ATM kartı olmadan nasıl para yatırılır Ziraat Bankası ATM’sinden kendi hesabınıza veya başkasının hesabına kartsız para gönderebilirsiniz.

ziraat bankası atm’lerin den para çekme işlemler.

ATM ekranındaki oturum açma alanına dokunun ve ardından açılan sayfada para yatırma alanını seçin. Bu adımdan sonra, başka bir hesaba para yatırma seçeneğini seçin.

Sistem T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı isteyecek, eksik olarak girecek ve ilgili bölümlere doğru olacaktır. Son olarak, havale ekranında hesap numarasını girmeniz gerekir.

Bu işlemi tamamladıktan sonra hesap numarasının doğru olduğundan emin olun ve Enter’a basın.

ATM’nin yuvası açıldığında, yatırdığınız parayı lütfen burada saklayınız. ATM, puanlar aracılığıyla onaylamanızı isteyecektir.

Kabul ederseniz, depozito tamamlanacaktır. Yukarıdaki adımları izlerseniz, zaten ATM’ye kartsız para yatırmış olursunuz.

Bu işlem için ödemeniz gereken tutar 5 TL dir.

Ancak, hesabınıza para yatırırsanız, banka herhangi bir ücret talep etmez. Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız para çekme ATM Ziraat Bankası’nın kartsız ödemesi nispeten farklıdır.

Burada sistem ek güvenlik önlemleri almıştır ve bu adımların doğru bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu süreçte atılması gereken adımlar şu şekildedir:

ATM’nin kartsız işlemler bölümünü girin

Açılan ekranda telefonunuzu ve T.C.’yi kullanabilirsiniz. Kimlik numaranızı girin. Açılan ekran, sahip olduğunuz banka kartlarını listeler ve bir tanesini seçip şifrenizi girmenizi ister. Ardından sistem cep telefonunuza bir güvenlik kodu gönderecek ve ATM’ye girmenizi isteyecektir.

Ardından hesabı seçin ve tutarı düşerek işlemi tamamlayın. Kartsız para çekmek için bir banka şubesi, çevrimiçi bankacılık veya ATM ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu talepten sonra gerekli ATM’den para çekebilirsiniz.

Ama burada bilmeniz gereken bazı önemli şeyler var. Kartsız para yatırma limiti 20.000 lira, kartsız para çekme limiti ise sadece 500 lira..

Ziraat ATM’de TC kimlik numarasıyla kartsız ödemeler İnternet şubesi kullanmıyorsanız, TC kimlik numaranız ve şifrenizle kart olmadan para çekebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip etmek yeterlidir.

Ziraat Bankası ATM’sine gidin ve kartsız işlemler menüsünü girin.
Cep telefonu numaranızı ve TC kimlik numaranızı banka hesaplarınıza girin.

Verileri girdikten sonra para çekmek istediğiniz kartı seçin.
Seçtiğiniz kartın şifresini girdikten birkaç saniye sonra, telefonunuza bir onay SMS’si alırsınız.

ATM Nakit Yatırmak İçin Ziraat Bankası ATM Nasıl Kullanılır

Yurtiçi Banka Kartı ATM Paylaşımı sadece yurtiçi kart sahiplerine yöneliktir.

Bu uygulamayı Ziraat Bankası banka veya kredi kartınızla kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak için, bizde aktif bir hesabınızın olması gerekir.

Hesabınız doğrulandıktan sonra yeni Yurtiçi Banka Kartı ATM Paylaşımı uygulamamızı nasıl kullanacağınız hakkında bilgi alacaksınız

.Yurtiçi Banka Kartı ATM Paylaşımı uygulamasını aşağıdaki Google Play Store bağlantısından Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Ziraat Mobil ↗

Ziraat Mobil Uygulama indirmek için…

Bakiyenizi ve ödemelerinizi görüntülemek için “Hesap” düğmesine dokunmanız yeterlidir. Ayrıca tüm işlemlerinizi takip edebilir ve ödenmemiş ücretleri öğrenebilirsiniz. Hesabınıza para eklemek için “+” düğmesine (artı işareti) veya parayı çekmek için “-” düğmesine (eksi işareti) dokunun.

Kart okuyucu yuvasına dokunduğunuz anda, kartınızdaki NFC çipi, yakın alan iletişim teknolojisi aracılığıyla okuyucuya ayrıntıları göndermeye başlayacaktır.

Okuyucu, kart numarası, son kullanma tarihi, güvenlik kodu ve imza gibi bu bilgileri otomatik olarak okur

Ziraat Bankası ATM kartı olmayanlar için Ziraat Bankası ATM’leri

Dikkat: sadece para çekme işlemleri yapmalarına izin verilir. Fotoğraflı kimlik göstermenize gerek yoktur, ancak banka hesabınızın adı ve hesap numaranızın son 4 hanesi cep telefonunuzun ekranında gösterilmelidir.

Cep telefonunuz yoksa e-posta gönderebilirsiniz.

Sonrasında en az bir kez Ziraat Bankası şubesine geldiğinizde doğrulama işleminiz için randevu tarihi belirlenecek ve bu adımı tamamladıktan sonra Ziraat Bankası ATM’lerinden sorunsuz bir şekilde para çekebilirsiniz.

Para çekme işlemlerine ek olarak, para yatırma işlemleri de bir kimlik doğrulama işlemi gerektirir. Para yatırmak için banka hesap bilgilerinizi kişisel kimliğinizle (ID) birlikte getirmeniz gerekecektir. Ancak kimliğinizi doğrulama zorunluluğu yoktur.

Yalnızca banka hesabınızın adı ve son dört hanesi gereklidir.

Ziraat bankası ATM’lerde işlem Süreci Nasıl Çalışır

ziraat bankası atm faturalandırma işlemi, . Bankalarda para yatırmanın birkaç yolu vardır. Mevduat nakit, çek, kredi kartları, banka kartları, doğrudan para yatırma, elektronik transfer ve diğer yollarla yapılabilir.

Doğrudan para yatırma seçeneğini seçerseniz, maaşınız doğrudan hesabınıza yatırılır ve genellikle işlenmesi yaklaşık 3 gün sürer.

Diğer bir alternatif ise bir Türk yerel banka şubesi ile EFT (elektronik fon transferi) havalesi yapmaktır. Bu yol, çek ödemesi yapmaktan daha hızlıdır çünkü bankanın havaleyi işleme koyması genellikle 2-3 gün sürer.

Üçüncü seçenek, banka şubenizde düzenli bir çek depozitosu yapmaktır.

Banka hesabınızdan para çekmeniz gerekiyorsa, bunu banka kartınız veya kasiyer çekiniz ile yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı, günün herhangi bir saatinde banka hesabınıza ve hesabınızdan transfer yapmanızı sağlar.

ziraat bankası hesap bakiyesi nasıl kontrol edilir? Ziraat bakiye sorgulama mobil uygulamanızda da (iOS ve Android) bakılabilir. Sadece uygulamayı açın ve tek dokunuşla hesap bakiyenizi kontrol edin! Tanıtım Ziraat Bankası’nın sunduğu “Uluslararası Online Kredi Kartı”, e-Ödemeyi destekleyen yüksek güvenlikli bir ödeme kartıdır.

ATM’den Para Çekme nedir? Ziraat Bankası ATM’lerinde Nasıl Çalışırlar

ziraat bankası ile ATM’den para çekme nedir Bu kuralın nedeni, notun görünümünde bir kusuru önlemesidir. ATM kartlarını kullanarak nasıl para çekeceğinize dair bazı ipuçları:

Mevcut PIN’inizi seçme seçeneği varsa, lütfen bunu yapın. Henüz bir PIN seçmediyseniz, kimlik numaranızı doğru bir şekilde belirlemek için adınız ve soyadınızla birlikte kimlik numaranızı girmelisiniz. Seçiminizi onaylamak için Tamam’a tıklayın.

Adım 2. Kimlik numaranızı girip ödeme talebinizi ilettiğiniz anda, kasiyer size hesabınızda bulunan tutarı verecektir. Sadece kartınızı geride bırakın veya sağlanan tepsiye koyun. İşlemi daha hızlı hale getirdiği için orada bırakmanızı öneririz.

Bundan sonra kasiyer, talep ettiğiniz makbuzu size iade edecektir. Bu makbuzu saklayın çünkü gelecekte sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olur.

ATM’de para çekme işlemi için insanlar düşük değerli ve sık işlemler için bu ATM’leri kullanmayı tercih etmektedirler. Ayrıca nakit ve çek gibi diğer ödeme yöntemlerine göre ATM’lerin sunduğu hizmetler daha iyidir. İnsanlar ATM kullanımından oldukça fazla rahatlığa sahiptir. Bu, bankacılık için uygun bir yoldur.

ATM makinelerini kurcalamak mümkün olmadığından, kullanımları güvenli kabul edilir. Bankalar ATM’lerden işlem yaptıklarında kağıt dekont gönderecekler. Bir kişi herhangi bir makbuz almak istemezse, kendisi bir makbuz basmalıdır.

Ziraat Bankası Banka Kartı nedir?

Banka kartı, müşterilerin ATM’lerde ve diğer satış noktalarında para çekme ve para yatırma işlemleri için kullanabilecekleri bir banka tarafından verilen plastik veya kağıt bir karttır.

Genellikle üzerinde manyetik bir şerit bulunur. Bir tanesine sahip olmanın ana nedeni, işlemlerinizi kolaylaştırmaktır. Bu kartların çoğu, para çekerken veya para yatırırken kullanılmak üzere ek bir güvenlik kodu (PIN) gerektirir.

Bu, yalnızca yetkili kullanıcıların hesaba erişebilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi için ATM Kartınızla nasıl PIN oluşturacağınızla ilgili kılavuzumuzu okuyun. ATM/banka/kredi kartı hesabı açmak için bir banka kartına ihtiyacınız var.

Banka kartı, kredi imkanları, ters ibraz ve faizsiz günler vb. hizmetlere erişim sağlar.

Kısacası kolaylık, indirim ve nakit iadesi gibi avantajlar sağlar. . Para transferi piyasası, banka havalesi, net bankacılık, kart ödemeleri ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli ödeme yöntemleri sunar.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ziraat Bankası Atm Nasıl Kullanılır
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git