Param Kredim
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar ( 2020 ) | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Ziraat Bankası Hesap Kapatma

Ziraat Bankası Hesap Kapatma

Tarih: 24.02.2021
Güncel: 14.10.2022
Ziraat Bankası Hesap iptalli veya kapatması nasıl yapılır

Ziraat Bankası hesap kapatma işlemi sadece dakikalar içinde tamamlanır. Bu işlem için bankalara müracaat edebilir. Ya da müşteri hizmetlerini arayarak talebinizi dile getirebilirsiniz. Bir den fazla hesabınız varsa hangi hesabınızı kapatmak istediğinizi belirtebilir. Kapatma talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca internet bankacılığını kullanarak da Ziraat Bankası bünyesinde açtırdığınız hesabınızı kapattırmanız mümkün. Bunun için internet sitesine girmelisiniz ve işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. İster vadeli hesabınızı, isterseniz de vadesiz hesabınızı kısa sürede kapatabilirsiniz.

Son dönemlerde banka hesap kapatma ücretleri ve hesap kapatmak nasıl oluyor. internetten, mobil uygulamadan yapılıp yapılamayacağı büyük ölçüde merak konusu olmuştur.

Hesap kapatmanın birçok yöntemi vardır ve kısa sürede hızlı bir şekilde hesabınızı kapatmanız mümkündür.

Ziraat Bankası Hesabınızı İptal Etme

Ziraat Bankası 1863 yılında kurulmuştur ve bugün üç büyük kamu bankasından biridir. 156 yıldır başarılı hizmet anlayışıyla müşterilerine birçok bankacılık hizmeti vermiştir.

Banka, transferden yatırıma, ödeme işlemlerinden uygulamalara kadar tüm işlemleri daha kolay, daha hızlı ve daha güvenli yapmanızı sağlayan bir hesap oluşturur.

Bu sektördeki banka sayısı arttıkça, bireylerin kullandığı hesap sayısı da artmaktadır.

Vatandaşlarımızdan bazıları tüm hesaplarını kullanırken, diğerleri tek bir hesabı kullanma ve kullanılmayan hesapları kapatma eğilimindedir.

Kişilerin bir den fazla işlem gerçekleştirebilmeleri için kendi adlarına açtıkları hesaplara banka hesabı denir. dilerseniz ziraat bankası veya farklı bir bankada olan hesabını kapatabilirsiniz.

Ziraat banka hesabınızı iptal etmek için konun devamını okumanız yeterli olacaktır

Ziraat Bankası Hesap Kapatma
Ziraat Bankası Hesap Kapatma

herhangi neden den dolayı ziraat hesabını iptal edebilirsiniz. Tabi müşteri temsilcisinin size çeşitli sorular sorması doğaldır. Çünkü kimse durduk yere banka hesabını iptal etmez…

hesabınızı kapatmamanız için size kaybettiğiniz fırsatları hatırlatması da çok doğal bir süreç olacaktır.

Siz hayla ,” hesabınızı kapatma ” konusunda diretirseniz. Banka görevlileri hesabınız iptal edecektir. ziraat bankasından kaydınız silinir.

Ziraat Bank Hesap Kapatma İşlemi nasıl yapılır

Ziraat bankası hesap kapatma işlemleri birçok farklı şekilde yapılabilmektedir. Bir bankanın hesap kapatması için genel prosedür, müşterinin şubeye gitmesi ve hesabı kapatmasını müşteri temsilcisinden istemesidir.

Ancak Ziraat Bankası müşterilerine hesap iptali için çeşitli prosedürler sunmaktadır.

Ziraat banka hesapları internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve tüm şubeler aracılığıyla kapatılabilir. Bu üç kanal üzerinden Ziraat Bankası’ndan vadesi dolan hesabı kapatmasını veya vadesi gelen hesabı kapatmasını isteyebilirsiniz.

İnternetten ve telefondan hesabınızdan nasıl çıkış yapacağınız alt başlıkta detaylı olarak anlatılıyor! Bankalar, kurumları ile hesap açan kişilerden hesap işletim ücreti almaktadır

Birçok banka, kullanılmayan bankalar için hesap bakım ücretleri de kurar ve alır.

Ziraat Bankası Şubesine gidip hesap kapatmak

Banka hesabı Ziraat Bankası şubesinden kapatılabilir. Bu prosedür için, banka sizden yalnızca bir doğum belgesi sağlamanızı ister. Kimliğinizi kullanarak bankaya başvurabilir ve işleminizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Ek olarak, bazı yönlerin kapatılması gerektiğini belirtmekte fayda var. Ziraat Bankası, kapatma işlemini talep edenlere dilekçesinde bu talebini kamuoyuna açıklamak zorundadır.

Bu durumla karşılaşırsanız Ziraat Bankası size şubede örnek bir hesap kapatma uygulaması gösterecektir. Elle yazarsınız, iptal işlemini fark edersiniz…

1.
En Yakın Şubeye Gidip Ziraat Hesabınız Kapatın

Şube hesaplarını kapatmak isterseniz, yanınızda kimliğinizi almayı unutmayınız. en büyük devlet bankası olan ziraat bank 1.741 şubesi ile hizmet vermektedir.

siz isterseniz bulunduğunuz noktadaki en yakın şubeye giderek ziraat hesabınız iptal edebilirsiniz.

Dışarı çıkma yasaklarının 2021 yılında esnetilmesi ile hesap kapatma işlemini yapmanız kolaylaşmıştır.

2.
Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma İşlemi

Müşteri hizmetleri sorunlarını hızlı çözebilmek için telefon ile iletişime geçmeniz gerekir. 444 00 00 veya 0850 220 0000 Arayınız, hesabınızı kapatmak sanıldığından daha kolaydır.

3.
İnternet Hizmetleri İle Hesap Kapatma İşlemi

İnternet Bankacılığını kullanarak da hesabınız sonlandıra bilirisiniz. ilgili menüden ( varlıklarım ) işlemini yapınız.

Hesap kapatmak aslında kolay bir işlemdir. Fakat bazı kuralları vardır. En büyük sorun bankaya borcunuzun olmamasıdır.

ziraat bankası devlet bankasıdır ve vermiş olduğu hizmetler için öncelikle vatandaşını düşünür. Benimde ziraat bankasında hesabım var. sizin hesabınız kapatmanıza neden olacak kadar üzen durumu bence müşteri hizmetleri ile paylaşmanızı tavsiye ederim.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma
Ziraat Bankası Hesap Kapatma

Vadesiz Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır

Ziraat Bankası vadesiz hesabınız kapatmak için 3 türlü yöntemi vardır ve bunlar

şubeye gitmeniz , bankanın internet sitesine şifrenizi girin veya müşteri hizmetleri aramanız yeterli olacaktır.

size hangi yöntem çok daha kolay geliyor ise onu tercih edebilirsiniz. ayrıca konunun üst bölümünde ayrıntılı olarak anlatılmıştır…

Hesabınız kapatmak istediğinizde 3 şeye dikkat ediniz.

1. ziraat bankasına olan borcunuz var mı ?
2. otomatik ödeme talimatlarınızı iptal ettiniz mi ?
3.kredi ödemesi gibi uzun vadeli bir ödemeniz var mı ?

yakınınızdaki ziraat şubesine gitmeniz hesap kapatmanın en kesin ve basit yöntemlerden biridir.

şubedeki yetkili kişi ile ”hesap kapatmak” istediğini belirtirseniz. gerekli süreç ( talimatlar ) işleme alınır.

yetkili personel size hesabınızı neden kapatıyorsun ? ( hesabınızı hangi sebeple ) kapatmak istediğini belirtmenizi isteyecektir. Cünkü iptal işlemi kağıtlarının arasında bunun gerekçesi yazılır.

Not: size en yakın şueye gittiğinizde hesabınız kapatma işlemi hızlı ve kolay olması için hangi ziraat şubesinden hesabınızı açtıysanız işlemlerinizi orada yapınız.

Çünkü banka işlemleri zaman alır ve bu süreç sizi biraz yıpratabilir.

size şubeye gittiğinizde ziraat bankası hesap kapatma ile alakalı örnek bir dilekçe verilecektir. aynısı doldurunuz. ve işlemleri yetkili personele sormayı da ihmal etmeyiniz.

Ziraat Hesap Kapatma Ücretli Mi ?

Ziraat Bankası’na bağlı cari veya cari banka hesabınız var. Bu hesabı kapatmak istiyorsanız, bunu kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak kullanılmayan tarım hesabınızdan yıllık 80 TL ücret alınacaktır. Tamamen kapatırsanız, önümüzdeki birkaç yıl boyunca ücretlendirilmeyecek…

Pek çok kişinin merak ettiği soru şudur: “Ziraat hesabı kapatılıp ödenir mi?” Ziraat Bankası, hesabınızı kapatma talebinde bulunduğunuzda hesabınıza yıllık işletim ödeneği vermektedir.

Uygun ücreti belirleyerek hesabınızı kapatacaklar. Yani hesap açmak ücretsiz bir işlem iken hesap açmak bu anlamda ücretli bir işlemdir. Ancak bu maliyet genellikle çok yüksek değildir.

Daha fazla ayrıntı ve hesabınızı kapatma adımları için bir hesap temsilcisini arayabilirsiniz. Veya banka ile görüşebilirsiniz.

Bu sayede hızlı ve kısa bir sürede hesabınızı kapatabilirsiniz. Ücret hakkında detaylı bilgiyi de yine bankadan öğrenebilirsiniz.

İnternet bankacılığı ve mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.

Ziraat Mobil Hesap Kapatma

İnternet bankacılığını kullanarak giriş yapınız. Ziraat Bankası hesabınızı kapatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hesaplarım bölümüne giderek kapanmasını istediğiniz hesabı seçerek işlem yapmak olacaktır.

Hesabı kapat seçeneğini tıkladıktan sonra şubeye gitmenize gerek kalmadan hesabınızı kapatmış olacaksınız. Sadece birkaç basit adımı gerçekleştirerek bu yöntem ile hesabınızı kapatabilmeniz mümkündür.

İnternet bankacılığının getirdiği kolaylıklardan sizde faydalanın ! Hesap kapatma işlemi için telefon ile müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Tüm bu kolaylıklar ve avantajlar Ziraat mobil hesap kapatma gerçekleştirilebilir.

Bu da vakitten tasarruf etmeyi sağlamaktadır. Mobil uygulama ya da internet sitesi aracılığı ile hesabınızı kapattıktan sonra kontrol etmek gerekir.

Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Mobil olarak hesap kapatmak çok hızlı ilerleyen ve kısa süren bir süreçtir. Bu sayede hesabınızı hemen kapatabilirsiniz.

İstediğiniz kadar hesabınız için kapatma talebi oluşturabilirsiniz. Tüm hesap kapatma işlemleriniz çok kısa sürede yapılacaktır. Hesabınızı kapattıktan sonra belirli bir işletim ücreti ödersiniz. Mobilden hesap kapatma konusunda zorlanıyorsanız Ziraat Bankası yetkililerinden yardım alabilirsiniz.

Ziraat Vadesiz Hesap Kapatma

İster bankaya giderek ister müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.

İsterseniz de internet bankacılığını kullanarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem oldukça kısa ve hızlı süren bir işlemdir. Hesap işletim durumunuza göre bir ücret talep edilecektir. Tüm bu adımları takip ettikten sonra hesabınızı kapatmış olacaksınız. Hesabınız vadeli de olsa vadesiz de olsa aynı adımlar takip edilerek kapatılır.

Hesap kapatma işlemi için mobil bankacılıkta ve internet sitesinde hesap iptal etmeyi yapamazsanız. Müşteri hizmetlerini arayarak çözebilirsiniz. En sağlıklı hesap kapatma yöntemi en yakın şubeye başvurarak bire bir yapılan hesap kapatma talebidir.

Tüm bu yöntemlerden dilediğinizi ile Ziraat vadesiz hesap kapatma işleminizi yapılabilir. Hesap vadesiz de vadeli de olsa kapanması istendiğinde ikisi de aynı yöntemler ile kapatılmaktadır.

Bu yöntemler;

  • bankaya gitme, internet bankacılığını kullanma
  • mobil uygulamayı kullanma ve müşteri temsilcisini arama gibi yöntemlerdir.

İnternet bankacılığı ve mobil uygulamada hemen hemen aynı adımlar izlenerek kısa süre içerisinde hesap kapatılır. Şubeye gidildiği takdirde banka görevlileri görüşünüz. Size yardımcı olacaklardır. Müşteri temsilcisi her aşamada ne yapmanız gerektiğini anlatacaklardır.

Telefon ile müşteri temsilcisini aradığınızda ise kısa süren bir telefon konuşması gerçekleşir.

Sorulan sorulara cevap vererek hesabınızın kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı gerek vadeli hesabınızda gerek ise vadesiz hesabınızda gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma Mobil

Playstor ve apple stor dan ziraat mobil uygulamasını indiriniz. Birkaç adımda hesap kapatma işlemlerinizi mobil iletişim araçları vasıtası ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Bunu ister Ziraat Bankası’nın kendi mobil uygulamasından olabilir. İsterseniz de İnternet den Ziraat Bankası internet sitesine girerek gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet bankacılığı seçeneğinde hesaplarınız ile ilgili genel durumları görebilirsiniz. sekmede kapanmasını istediğiniz hesabı seçerek silme talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede dakikalar içerisinde hesabınızı kapatabilirsiniz.

Hiç zahmet çekmeden yapabileceğiniz bu işlem sonrası bankanın kapatma ücreti talep edecektir. Kapatma ücretini başka bir hesaptan bankaya yapılabilir. Atm den bankaya ya da direkt en yakın şubeden bankaya yatırabilirsiniz.

İşleminizi doğru yaptığınızdan ve hesabınızın kapandığından emin olmak için bankayı arayarak teyit edebilirsiniz. Bu sayede Ziraat Bankası hesap kapatma mobil cihazlarınız ile gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bunun için yakınınızdaki ya da uzağınızdaki banka şubesine kadar gitmenize de gerek yoktur. Aşağıdaki adımları uygulayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası‘nın telefon uygulamasına girmelisiniz.
  • ”Hesaplarım” bölümüne gelmelisiniz.
  • Kapanmasını talep ettiğiniz hesabınızı bulmalısınız.
  • Hesabı kapatma komutu verdikten sonra işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu sayede bankaya gitme zahmetinden kurtulursunuz. Hızlı bir şekilde hesabınızı kapatmış olursunuz. Son olarak işlemi teyit etmek için müşteri temsilcisini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Hesap Kapatma

Mobil bankacılık ile birçok işlemi bankaya gitmeden gerçekleştirmeniz mümkün. Bu çok pratik ve hızlı bir uygulama olmak ile beraber hayatınızı kolaylaştırmaktadır.

Hesap kapatma işlemi de yine mobil bankacılık aracılığı ile gerçekleştirebileceğiniz işlemlerdendir. Banka uygulaması ya da internet bankacılığı sistemi ile hareket edebilir..

Sizden istenen adımları gerçekleştirerek kısa sürede hesabınızı kapatabilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken adımlar şunlardır:


• Hesaplarınızın yer aldığı bölümde kapanmasını istediğiniz hesabı bulmalısınız.
• Burada hesabı kapatma komutu vermelisiniz. Bunu da yapınca işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Sizler de bu adımların hepsini tamamız gerekiyor. Kısa sürede Ziraat Bankası mobil bankacılık hesap kapatma özelliğinden yararlanabilirsiniz.
• Bu işlemin doğru bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğini teyit etmek için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Hesap Kapatma

Çeşitli yöntemler ile banka hesapları dakikalar içerisinde kapanabilir. Bu yöntemler kısa süren ve hızlı gerçekleşen adımlardan oluşmaktadır. Bunlar ile beraber açtığınız banka hesabını kapatmak için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır:

  • Size en yakın şubeye gitmek ve hesap kapatma talebinde bulunmak çok basittir. Bu yöntem ile şubeye giderek banka görevlilerine hesap kapatmak istediğinizi söylersiniz. Banka görevlileri de size gerekli evrakları verir ve yapmanız gerekenleri söylerler. Ödemenizi de yaptıktan sonra banka hesabınız kapanmış olacaktır.
  • Mobil uygulamadan hesap kapatma seçeneğini kullanmak kolaydır. Mobil uygulamada tüm hesaplarınızı görebilirsiniz. kısımda kapatmak istediğiniz hesaba gelerek kapat seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece bankaya gitmeden hesabınız kapanmış olacaktır.
  • İnternet bankacılığı ile hesap kapatmak: İnternet sitesi üzerinden hesaplarınızı görebilir. Ayrıca hesabınızı yönetebilirsiniz. Bu kısımda aynı şekilde hesabı kapatma imkanınız da mevcuttur. Talebinizi göndererek dakikalar içerisinde sonuç alabilirsiniz.
  • Müşteri temsilcisini arayarak hesap kapatmak istediğinizi belirttiniz. Yönergeleri uygulamanız gerekecektir. Direkt olarak bu talebiniz için seçebileceğiniz bir yöntemdir. Müşteri temsilcisini arayabilir ve sizden istediği bilgileri vererek verdiği yönergeleri adım adım uygularsınız. Bu konuşmanın sonunda hesabınız kapanmış olacaktır.

Bu yöntemlerden dilediğinizi kullanarak kısa sürede hızlı bir şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapattığınızda belirli bir işletim ve kapatma ücreti ödersiniz.

Hesabınızı Kapatmak İçin Ziraat Bankası Şubesine Gidiniz.

Size en yakın Ziraat Bankası şubesine gittiniz. Banka görevlisine talebinizi iletiniz. gerekli imzaları atmanız ve evrakları okumanız gerekmektedir. Hesap iptalini kabul ettiğinizde gerekli ücreti de ödemelisiniz.

ziraat bankası sitesine giriş yaparak ayrıntıları oldukça daha çok elde edebilirsiniz.

Mobil uygulamadan tüm hesaplarınızı bakabilirsiniz. Silmek istediğiniz hesabı seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığı kısmından da aynı şekilde kapatmak istediğiniz hesabı seçmeniz gerekir. Hesap kapatma komutu veriniz.

Bunları tercih ettiğinizde hesap durumunuzu teyit edebilirsiniz. Ya da bu özellikleri kullanmadan direkt müşteri temsilcisi iletişime geçiniz. hesabınızı kapatmak için bankanın müşteri hizmetleri numarasını aramalısınız.

Ziraat hesap kapatma süreci bu yöntemler ile en hızlı ve en kolay şekilde hallolacaktır. Kullanmadığınız hesaplardan da yıllık işletim ücreti alındığı biliyor muydunuz ! için hesaplarınızın kullanılmadığı durumlarda kapanmasını isteyebilirsiniz.

Ya da kullandığınız halde kapatmak isteyebilirsiniz. Her iki durumda da çok kısa süren bir hesap kapatma süreci ile hesabınızı kapatabilir ve işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma İşlemi Nasıl Yapılır yazımı okumak isterseniz

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ziraat Bankası Hesap Kapatma
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git