Param Kredim
Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma İşlemi Nasıl Yapılır | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > Genel > Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Öğrenme ve Yapılandırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Öğrenme ve Yapılandırma

Tarih: 01.01.2021
Güncel: 28.09.2022
Ziraat bankası kredi kartı borç öğrenme ve yapılandırma işlemlerini gerçekleştirme

Ziraat bankası kredi kartı borç öğrenme ve yapılandırma Günümüzde pek çok insan kredi kartı kullanmaktadır. Herkesin işine yarayan kredi kartları insanların birçok işlerini kolaylaştırabiliyor.

Kredi kartı ; alışveriş merkezlerinde veya herhangi bir yerde kredi kartını almış olduğunuz banka ile anlaşmalı olan pos cihazları bulunan noktalarda yaptığınız alışverişleri nakit vermeden pos cihazlarından kartınızı geçirip şifre girerek alışverişinizin tutarı kadar para kesilme işleminde kullanılan bir araçtır.

Makalenin devamında ” Ziraat bankası kredi kartı borç öğrenme ve yapılandırma ” hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat bankası kredi kartı borç öğrenme ve yapılandırma işlemlerini gerçekleştirme banka borç sorgulama veya yapılandırma işlemleri
Ziraat bankası kredi kartı borç öğrenme ve yapılandırma

Nakit taşımak istemeyen kişiler için kredi kartı en ideal bir seçimdir. Kredi kartınız ile yaptığınız alışverişler banka sistemine kaydedilip ay sonunda kredi kartınızdan yaptığınız harcamaların tutarını anlaşmalı olduğunuz bankaya ödemeniz gerekmektedir. Fakat kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız bunun için bazı şartlar vardır. Bunlar şu şekildedir :

1.) 18 yaşını doldurmuş olmak. 18 yaşını henüz doldurmamış kişiler anne veya baba tarafından kredi kartı sözleşmesi imzalanması

2.) Kredi notunun o bankanın değerlerine göre belirlenen notun altında olmaması. Her bankanın kredi kartı kullanıcısı olmak isteyenler için bir kredi notu vardır.

3.) Kredi kartı için kullanıcı tarafından istenilen limit için bankaya verilecek olan gelir belgesi.

Yukarıda üç maddeye uygun bir şekilde kredi kartı kullanıcısı olabilirsiniz. Günümüzde kurulu olan tüm bankalardan kredi kartı almanız mümkündür. Bunlardan biri de Ziraat Bankasıdır.

Türkiye’nin her ilinde bulunan Ziraat Bankalarından belirli olan şartları taşımanız durumunda internet üzerinden veya bir Ziraat Bank şubesine giderek Ziraat Bank kredi kart sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Öğrenme

Kredi kartı kullanan birçok insan aylık harcama limitinin dolmuş olup olmadığını ve kullanılan harcamalardan yola çıkarak bankaya ne kadar kredi kartı borcu öğrenme isterler. Bu duruma yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

Anlaşmalı olduğunuz bankaya kredi kartı borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenmek için bankanın müşteri hizmetler numarasını arayarak kredi kartı borç öğrenme ziraat işleminizi yapabilir veya size en yakın Ziraat Bankasına giderek yetkili olan bir banka memuruna sorabilirsiniz.

Vereceğiniz bilgiler doğrultusunda sisteme girilerek bankaya ait ne kadar borcunuz olduğu ve yaptığınız alışverişlere göre harcama tutarları gibi birçok işlemleriniz size bildirilir.

Ziraat Bankası borç erteleme için yapılacak işlemler 

Tüm dünyada ve ülkemizde de büyük bir pandemi endişesi ile beraber bazı önlemler ile dükkanların kapatılmasına ve evde kalarak çeşitli önlemlerin alınmasına karar verildi.

Bu süreç ile beraber esnafların ve dükkan sahiplerin zor durumda kalabilmesinden ötürü ekonomi alanında destek paketleri ile beraber de Cumhurbaşkanlığı tarafından kredi ve kredi kartı borçlarının ertelenmesine, her türlü gerekli kredi desteklerinin bankalar tarafından sağlanmaıs kararları alındı.

Bu anlamda Ziraat Bankası borç ertleme için yapılacak işlemlerin neler olduğunu bu yazımız ile beraber detaylı bir şekilde öğrenme fırsatına erişebilirsiniz.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma Ve Kapatma gerekli işlem sırası
Ziraat bankası kredi kartı borç öğrenme ve yapılandırma

Ziraat bankası kredi kartı borç öğrenme ve yapılandırma

Kredi borcu erteleme durumları ile beraber birçok devlet bankası müşterisinin bu işlemi nasıl gerçekleştirileceği konusu oldukça araştırılır hale gelmeye başladı.

virüsü önlemleri ile beraber hem kamu hem de özel bankaların kredi ve kredi kartı borçlarını erteleme için gerekli girişimlerini başlattı. Bu anlamda konut, taşıt, ihtiyaç ya da kredi kartı borçlarının erteleme işlemlerinin yapılacağı açıklandı.

Ziraat Bankası, ekonomik istikrar kalkanı hamleleri ile beraber vatandaşların ve işverenlerin nakit akışlarının sıkıntıya uğramadan sağlanması adına birçok destek maddesini uygulanmasına karar verildi.

Bu kararlar arasından en önemli olanı ise, mart ayının sonuna kadar ödenmesi gereken kredilerin, altı ay kadar ötelendirilerek yeniden yapılandırma kararının alınması, birçok kişi tarafından oldukça sevindirici bir haber olarak yayımlanmaya başlandı.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Erteleme Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası tarafından borç erteleme ile alakalı olarak bazı açıklama ve şartlar sunuldu. Bu açıklamalara bakacak olursak;

  • Küresel olarak yaşanmakta olan ve ülkemizin de etkilenmekte olduğu korona virüs salgını ile beraber ekonomik anlamda akışın bozulmaması açısında bazı önlemler ile Ziraat bankası olarak bazı destek adımları aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunmak istiyoruz.
  • Bununla beraber ödenmesi gereken kredi taksitleri, ana para ve faiz miktarlarını ödemekte zorluk çeken bireysel ya da firma müşterilerinin talepleri ile beraber ödemelerin ötelenmesi kararının alınması,
  • Nakit akışında bozuluk yaşayan ve ödeme kısmında bazı problemleri bulunan müşterilerin mevcut kredilerinin 6 ay kadar ödemesiz dönem ile beraber, bazı direkt olarak etkileyen sektörler adına ise bir yıl kadar öteleme ile uygun yapılandırma kararları alınması,
  • Ziraat Bankası üzerinden personel maaşlarını ödemekte olan firmaların, mevcut istihdamlarını azaltmama karşılığında personel giderleri için ilave kredi limitlerinin sağlanması
  • Kredisi bulunan müşterilerimizin, keşide edilmekte olan çeklerin ödenmesi için genel kredi limitlerinde artırıma giderek ilave kredi kimitleri tahsis edilmesi,
  • İşletmesi bulunan banka müşterilerimizin, mevcut gelir düzeninde bozukluk yaşanması ile beraber kurumsal kredi kartı ve de DBS limitleri bulunan müşterilerimizin kurumsal kart limitlerinde artırıma giderek uygulanması kararları alınmıştır.  Ziraat bankası kredi kartı borç öğrenme ve yapılandırma

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma Ve Kapatma adlı yazımızı okumak için…

Ziraat Bankası Borç Yapılandırma

Kredi kartları özellikle alışveriş merkezlerinde kullanıcılara pek çok avantaj sağlamaktadır. Fakat yanlış kullanım sonucunda kredi kartı borçları ödenemez seviyeye ulaşabilmektedir. Bu durumda kalan müşteriler için Ziraat Bankası güzel bir avantaj sağlayarak borçlarınızı taksitlendirerek ödeme imkanı sunmaktadır. Bu yapılandırmalar iki başlık altında toplanabilmektedir. Bunlar ;

1.) Faizler düştüğünde müşterilerin kullanmakta oldukları kredi kartlarının mevcut olan faizini düşürmek,

2.) Kredi kartı borçlarını ödemede zorlandıkları için kredi borçlarını düzene sokmak için yapılan yapılandırma işlemleridir.

Faizler düşünce yapılan borç yapılandırılması için banka yeni faiz oranları üzerinden müşteriye kredi kullandırarak mevcut olan borcu peşin olarak kapatarak yapılandırma işlemi tamamlanır.

Ödenmesi zor olan borçlar için, toplanan borçları kullanıcının aylık gelirine veya kredi notuna göre aylık taksitler halinde geri ödeyebileceğiniz gibi, bütçenize göre kredi kartı ve kredi kartı borçlarını tek bir kredi altında tahsil edebilirsiniz.

Bu noktada Ziraat Bankası’nın borç yapılandırma süreci tamamlanmıştır.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Hesaplaması

kredi kartı borcu öğrenme e devlet kolaylıkla öğrenebilirsiniz. ziraat bankası müşteri hizmetlerinden de borçlarınızı öğrenme şansınız vardır. Mobil uygulamanız var ise kredi kartı borcunuzu öylede öğrenebilirsiniz.

kredi kartı borç ödeme atm işlemleri sırasında da öğrenilebilir. Burada ziraat bankasına ait kredi kartınız olduğunu ve şifresi olması gerekmektedir.

Kredi kartı borç yapılandırma işlemi bankanın belirtmiş olduğu kredi kartı yapılandırma konusunda verilmiş olan şartlar doğrultusunda yapılır. Bankaların kredi kartı borcu yapılandırma faiz oranı birbirinden farklı olabilir.

Ziraat Bankası için kredi kartı borç yapılandırma hesaplaması için bu faiz borç tutarına göre değişmektedir. Ülkemize girmiş olan COVİD19 virüsü sebebiyle işsiz kalan kişiler için veya bu virüs sebebiyle işlerinde aksaklık olan özel veya tüzel kişiler için bu faiz oranları yenilenmiştir. Yeni faiz oranları ve tutarları aşağıda belirtilmiştir.

15.000 TL için ; %1.10 faizle 24 ay vade için borç süresi bitene kadar aylık ödeme tutarı 733 TL, %1.20 faizle 60 ay vade için 375 TL dir.

20.000 TL için ; %1.10 faizle 24 ay vade için ödenecek tutar 977 TL iken 60 ay vade için bu tutar 500 TL dir.

25.000 TL için ; %1.10 faizle 24 ay vade için 1.222 TL, 60 ay vade ile ve %1.20 faiz oranıyla her ay ödenecek tutar 625 TL olarak belirtilmiştir.

Göründüğü üzere tutar ne olursa olsun (sınırlı tutar dahil) 24 ay vade için %1.10, 60 ay vade için %1.20 faiz oranı işlenmektedir.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Öğrenme ve Yapılandırma
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git