Param Kredim
Sıfır Notu Olanlar Kredi Çekebilir Mi? | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > KREDİ PUANI > Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin Kaç Ay Gerekir (Kaç Günde Puan Artar)

Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin Kaç Ay Gerekir (Kaç Günde Puan Artar)

Tarih: 07.01.2021
Güncel: 28.09.2022
Kaç Günde Kredi Puanım Artar?

Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin Kaç Ay Gerekir (Kaç Günde Puan Artar) Kredi puanımı yükseltmem ne kadar sürer? Yüksek değerli krediler alabilmeniz için kredi notunuzun banka tarafından belirlenen şartları taşıması gerekmektedir.

Bu ülkedeki durum 2020-2021’de zor bir dönemden geçecek. Kredi notu düşük olan kişilerin onay süreçleri de, bankaların kredi seçenekleri de değişiyor.

Bu nedenle banka yetkilileri kredi başvurunuzu onaylamadan önce daha önceki ödemelerinizi gözden geçirecektir. Hangi risk grubuna ait olduğunuzu kontrol edebilirsiniz. e devlet üzerinden ayda 1 defa ücretsiz olarak kredi risk raporunuzu bakabilirsiniz.

Findeks raporunuzu ücretli olarak bakabilirsiniz.

Kredi notunuz düşükse bunun nedenlerini araştırmakta fayda var. Borcunuzu kaçırdınız veya bankadan kredi veya otomatik ödeme almadınız mı? İlan edilecektir.

kkb Puanı Kaç Ayda Yükselir. 

KKB Puan Nedir? Bankaların ortaklaşa oluşturduğu bir sistemdir. Tüm banka müşterilerinin kredi kartı borcu, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi hesap bilgileri için ödeme limitlerini paylaştığı bir sistemdir. Sistem, ev adresinizi ve sabit telefon kullanımınızı değiştirene kadar tüm bilgileri değerlendirir ve daha önce kullandığınız kredi ürünü ödemesinin düzenli olması durumunda tüm sonuçların ve yüksek puanların ortalamasını alır. Kullandığınız kredi zamanında ödemediğinizde, veya faturalarınız kredi notunuz düşer. Düşük kredi notu bankaların tamamının ortak havuzunda görülür. Şöyle bir kelime kullandığınız farz eder isek ” 3 bankaya başvurucam herhangi biri kredi verir ” derseniz maalesef 3 bankada art arda Kredi istediğinizi ret edebilir.

kkb puanının ; bankaların bireylerin kredi puanları göre kredi miktarını belirlerler. 

Kredi notu yani kkb düşüklere kredi verilebilmesi için kkb yükseltmeniz gerekir. Bankalar tarafından dikkate alınan ilk faktör Borç ödeme alışkanlıklarınızdır…

Kredi başvuru sahipleri kkb puanı nasıl yükselir diye önce araştırma yapmadıkları için banka tarafından red alıyor. Kredi alabilmek için gerekli KKB Puan çizelgesi alta sizle paylaşılmıştır.

Hepimizin bildiği gibi kredi notu düşük olduğu için kredi alamayan kişiler, düşük kredi notuna kredi veren bankalara başvururlar. Peki, hangi bankalar düşük kredi notuna kredi veriyor? Bugün size kısa ama önemli bilgiler aktarıcaz. ilk önce hangi bankalara başvurmanız gerektiği konusunda size hayati bilgiler verecektir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY ) ilgili makaleden inceleyebilirsiniz.

Banka puanı kaç ayda yükselir ?  sizin borçlarını kapatmanıza bağlı olarak bu zaman dilimi değişir. Konu içinde ayrıntıları verilmiştir.

 • KKB puanı
 • 0-799 ÇOK RİSKLİ
 • 800-1299 ORTA RİSKLİ
 • 1300-1499   AZ İYİ
 • 1500-1699   İYİ
 • 1700-1900   ÇOK İYİ

kredi notunuzu öğrenmenin yolu findeks sitesidir.

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir

1 ay gibi kısa sürece kredi notunuzu yükseltmenizin bazı kuralları vardır. kredi notu her ay ne kadar yükselir? Bilmeniz gereken husus sizin kredi notunuz neden Çok Riskli veya Orta risk grubunda ? Resmi makamlarca üzerinize haciz var ise kredi notunuzun düzelmesi tabi ki 1 ay aşabilir.

Haciz kalksa bile kredi notunuzun Düşük riskli veya Neredeyse iyi olması için 1 yılı aşabilir.

Kredi notu kaç ayda yükselir ? Bir den fazla etkene bağlıdır. Bu etkenler konunun içinde ayrıntı olarak belirtilmiştir.

 • Kredi ödemelerinizi zamanında yapmanız kredi notunuz % 35 etki eder
 • Borçlarınızın Nakitlerine oranı % 35 kredi limitinize etki eder
 • Bir den fazla kredi başvurunuz ve zamanlı ödemenizi % 11 kredi almanızda etki eder.
 • Bir den fazla kredi kartınızın olması % 10 etkiler. ( asgari ödemeleri en azından aksatmamanız gerekir )
 • Yukarıda belirtilen hususların ( kredi notu kaç ayda yükselmesi ) % 100 etkiler

kredi notu kaç ayda yükselir ? hakkında ayrıntılı bilgi konunun devamında sizle paylaşılacaktır. Kredi derecenizin bankacılık sisteminde bir karşılığının olduğunu biliyor muydunuz ?

Bankadan talep ettiğiniz kredinin ( paranın) size olumlu dönüşü için kredi notunuzun durumuna göre değişkendir.

Banka ile çalışmaya başladığınız anda kredi notunuz artık start almış oluyor.

kredi notunuzu belirleyen hususların bazıları

 1. Kredi talebinde bulunmanız ve borcunuza sadık olmanız.
 2. geç ödemeler sistemde görünür ve kredi notunuzu olumsuz etkiler
 3. Kredi kartınızın olması ve borçların zamanında ödenmesi
 4. ev veya araç kredi aldığınız da kredilerinizi zamanda ödemeniz

Not: kredi notunuzu etkileyen en önemli husus bankaya borçlarınızı zamanında ödemeniz ve kredi kartınızın olmasıdır.


3 Ayda Kredi Notu Yükseltme Yolları

Acilen bir krediye ihtiyacınız var ve banka sizin kredi talebinizi onaylamadı. Makalenin devamında neden banka sizin kredi talebinizi onaylamadığı sizle paylaşılacaktır.

Herhangi bir illegal olaya karışmadan, 3 ay içinde kredi notunuzu yükseltmenin yolları sizle paylaşılacaktır. Yapmanız gereken tek şey, makaleyi dikkatli bir şekilde okumanızdır. Hata bazı kullanıcılarımızdan 1 ay içinde kredi notlarını düzelttikleri hakkında mail alıyoruz.

Findeks puanı kaç ayda yükselir Kredi notunuzu öğrenin

Araştırmalar neticesinde en az 1 ile 6 arasında zaman geçmesi gerekir. Fakat bazı durumlarda işiniz maalesef biraz daha zordur. Kara liste içinde yer alıyor olabilirsiniz ? ve yaklaşık olarak kara llistenen çıkma süresi 2 sene sürebilir. Bankanın sizden ilk beklentisi borçlarınızı düzenli ödemenizdir. Kredi kartı vermeyebilirler bloke teminatlı kredi kartı alabililirsiniz.

Findeks puanı kaç ayda yükselir ? Alında Burada findeks den ziyade kredi puanınızın yükselme durumu bakmak gerekir. Çünkü kredi notunuza bakmanın tek yolu findeks sitesinden bakmak değildir.  e devlet den bakabilirsiniz. Burada dikkat edilecek husus raporunuzu kimse ile paylaşmayın..

Size özel hazırlanan rapor sonucunda hangi bankalardan ne kadar kredi talep edeceğinizi yazıyor.  SMS ile onay şifresi gerekmektedir. ( konunun devamında findeks puanınız nasıl öğrenirsiniz siye sizle link paylaştım.)  Bir çok bankadan kredi başvurusu bulundunuz ve hiç biri kabul etmedi mi? Öncelik kredi notunuz öğrenmenizi tavsiye derim. Findeks kredi notunuzu öğrenmenin en hızlı yoludur.

Borçlarınız Yapılandırın

Kredi puanınızı 3 ay içinde yükseltmek için öncelikle kredi kartı borçlarınızı kapatınız. Tüm borçlarınızı mümkün ise kapatın, bu dönemde çok zor olduğunun farkındayım en azından yapılandırın.

Kredi notunuz ne kadar yükseldi? Aklınıza takılan tüm soruların cevapları sizlerle paylaşılmıştır. İşletmenizin bu dönemde sorun yaşaması normaldir ve kredi borcu olan kişi sayısı çok fazladır.Kaç kişi borcunu düzenli olarak geri ödüyor? Küçük esnafın durumunu her gün haberlerde takip ediyoruz.

Ancak borçlarınızı düzenleyebilirsiniz. Geçici olarak borçlarınızı unutabilir ve işinize odaklanabilirsiniz. Reklam yatırımı sizi geniş bir kitleye tanıtacaktır. Gıda endüstrisinin ayakta kalmasının en önemli nedeni yemek dağıtım hizmetlerinin artmasıdır. Bu durum (banka borcunu kapatmak) çok önemlidir. Sıralamayı takip etmeden bu kişiyi atlamayın.

Mevcut borçları ödemek veya yeniden düzenlemek olumlu olacaktır!

Başka birinin borcuna kefil oldunuz ve kefil olduğunuz borcunu ödemiyor mu ? Bu da sizi kredi notunuza olumsuz yansır…

Kredi Kartı ve Kredilerinizin Borçlarını Yapılandırın.

Kredi notunuz azaldıysa bunun en büyük faktör, kredi ve kredi kartı Ödemelerindeki Gecikmelerdir. Birçok tüketici, çeşitli Bankalardan aldıkları Kredileri takip edemedikleri için kredi puanlarını düşürüyor.

Sizin için en büyük tavsiyem tüm borçlarınızı tek bir çatı üzerinde toplamaktır. Ayrıca, bu işlemi gerçekleştirirken, ödenecek aylık ödeme tutarlarını bilen bir ödeme süresi belirleyin.

Hesaplarınızı Aktif Olarak Kullanın

Yukarıda belirtilen borçlarınız ödendi veya yapılandırıldı. şimdi kredi notumuzun daha da düşmesini önledik. Şimdi üç ay içinde kredi puanımızı artırmanın zamanı geldi.

Banka ile aranız düzelmeye başladı şimdi hesabınıza para aktarın ve mevduat hesabı açın, blokeli kredi kartı talep edin

Bloke hesap kartı nasıl açılır adlı yazımızı okumak için…

Bir den fazla bankada hesap açmanız ve hesaplarınıza para aktarmanız kredi notunuza olumlu yansır.

Alışverişlerinizi Kredi Kartınızdan Yapın

Kredi kartınız var. yok ve alamıyorsanız bloke teminatlı kredi kartı talep ediniz. Nasıl başvuracağınızı kısaca yazıyorum. Bankaya para yatıyorsunuz yatırdığınız tutar veya yatırdığınız paranın belli bir kısmı kadarını kredi kartından çekebilirsiniz.

En az 1 tane kredi kartı alınız. Bu kredi kartını artık düzgün kullanmanız gerekir. Bir çok banka artık hesap açma işlemi sırasında sizden 3 faturanızı en azından otomatik ödeme işlemini yapmanızı istiyor. Bu durum sizin için önemlidir. kabul ediniz ve zamanında faturalarınızı ödeyiniz.

Marketlerde benzin istasyonunda Kredi kartınızdan ödeme yapınız.

3 ayda kredi notu yükseltme yolları hakkında bir çok bilgi sahibi oldunuz. Kredi limitinizi puan durumunuzu findeks den rapor şeklinde almayı unutmayınız.

Gün içinde harcamalarınız ( market ve benzin istasyonu v.s. ) banka kartından veya kredi kartından yapmanız. zamanında borçlarınız ödemeye başlamanız. Bankaların size kredi vermek için sms ile bilgilendirdiği göreceksiniz.


Kısa sürece Kredi Notunuzu yükseltmek mi istiyorsunuz ?

Kısa sürece Kredi Notunuzu yükseltmek mi istiyorsunuz

Bir çok neden den kredi olumsuz etkilenmiş olabilir.

 • Kredi kartlarınızın en az asgari ödemelerini geciktirmeyin… Mümkünse borçlarınızı sıfırlayın
 • Ev veya taşıt kredilerinizi düzenli ödemeye özen gösterin
 • Findesk raporunuzu ücreti olarak temin edin ( konu içinde linki verilmiştir.)
 • Notunuz kötü olduğunu biliyorsunuz ve bir çok bankaya kredi başvurusunda bile bile talep etmeyiniz… ısrar etmek olumsuz sonuçla neticelenir.
 • Kredi kartınız yok ise Bankalardan talep edin ve harcamalarını kart üzerinden yapın

Ayağınızı yorganınıza göre uzatın


Her Ay Puan Yükseltmek İçin Doğru Adımlar Atmak Gerek

Eskiden fazlaca dikkat etmemiş, önemsememiş olabilirsiniz. Fakat karşınıza bir kere negatif şekilde çıktığında hiçbir şey eskisi şeklinde olmuyor. İstediğiniz parayı banka size notunuz yüzünden vermeyebilir. Siz bunu düzeltmek için doğru ve isabetli adımlar atmak zorundasınız.

Her yaptığınız doğru işlem size artı puan kazandıracaktır. Bu işlemlerin sürekliliğinde de istediğiniz noktaya fazlaca kısa bir sürede ulaşacaksınız. Bankaların istediği de bu. Güvenilir, sözünde duran, taksitlerini zamanında ve eksiksiz yatıran müşteriler. İşte o vakit onların sisteminde pozitif birisi olmanız içten bile değil.

Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin Kaç Ay Gerekir (Kaç Günde Puan Artar)

Kredi notunun düşük olması sebebiyle birçok şahıs kredilerini bankadan çekemez. Riskli ve bu grubun altındaki kişilerin bankadan istedikleri miktarı çekmesi fazlaca zor. Kredi notu düşük olan kişilerin kredilerini çekmek için iki seçeneği vardır.

İlk yöntem, kredi notunu çoğaltmak için bir teknik uygulamanızdır. kredi notu yüksekken bir krediye başvurmanızdır. Bir değişik mevzu ise kefil yada teminatı göstererek kredi başvurusunda bulunmaktır. Öteki bir seçenek, başvurduğunuzda bankanıza ek gelir sağlarsanız, kredi onayı olasılığını artırmaktır.

Bazı finansal hareketlerle kredi notları otomatikman artmaktadır. Kredi derecelendirmenizi hızlandırmak istiyorsanız. Aşağıda verdiğimiz teknikleri uygulamanız size artı puan kazandıracaktır.

Kredi Puanı Kaç Günde Yükselmeye Başlayarak Artar?

Yukarıdaki tavsiyelere uymaya başladığınız ilk aydan itibaren önemli gelişmeler olacağını söyleyebiliriz. Ama umarım aniden her şey daha iyi olur, bu biraz hayal olur. Yapmanız gereken tek şey düzenli ödemelere dikkat ederek tek tek yüksek puanlara ulaşmak.

Bankalar size güvenmek için sebepler ararlar ve bu sebeplerin doğru yönde ilerlediğini görmek isterler. Eski alışkanlıklarınızı bir kenara bırakın ve kendinize düzenli bir ödeme politikası geliştirin. Dikkatli ve zamanında ticaret yapın. Bunları yaptığınızda istediğiniz seviyeye ulaşacağınızı göreceksiniz.

Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin Kaç Ay Gerekir (Kaç Günde Puan Artar)
Kredi Notu 1 Ayda Kaç Puan Yükselir Detaylı Bilgi

Kredi Notu 1 Ayda Kaç Puan Yükselir Detaylı Bilgi

Bankadan kredi talebinde bulunanlar ” Kredi notunuzun önemli olduğunu” bilir. Birde yeni ret yemiş benim gibiler. Yıllardır çalışıyorum araba alırken az bir şey açığım kaldı. Kredi ile tamamlarım diye düşündüm fakat kredi notum düşük olduğu için istediğim parayı bankadan alamadım…

Sizin kredi notunuzu e devlet ( ücretsiz ) den veya findesk raporu (ücretli ) ile görebilirsiniz.

kredi notunuz konu içinde verilen raporlama örneğindeki gibi yüksek mi ? o zaman merak etmeyin istediğiniz kredi miktarının onaylanması çok daha kolay olacaktır.

kredi notu düşük ve kısa bir sürede 1 ay gibi yükseltmenin yöntemleri konu devamında sizlerle paylaşılacaktır.

1 ayda kredi notu ne kadar yükselir? 1 ay çok kısa bir zaman dilimidir. Öncelikle bankaya olan borçlarınız bitirmeniz gerekir. Bu durum imkansız ise uzun vadeli bir kredi puanı yükseltmesi ne maruz kalırsınız.

kredi notunuz bankaların sistemsel olarak size verdikleri puanlama sistemidir.

Bir gün gecikse bile kredi notunuzun düşmesine neden olur. Ayrıca faturalarınızı otomatik ödeme yaparsanız kredi notunuza olumlu yansıyacaktır.

Kredi notunu yukarı doru ivme kazandırmak için , ” kredi notunu 1 ay içinde nasıl yükseltirim ” diye araştıranlar işler sanıldığı kadar kolay olmadığı belirtmek isterim.

1 ay da kredi notunuzu yükselmek için öncelikle borçların tamamı kapanmalı fakat bu bile yeterli değildir. Çünkü sizin önceki yaptığınız işlemler sistemde görünmeye devam etmektedir.

1 ay içinde biraz iyileşebilirsiniz. Ödenmemiş borçların kapatılması notunuza kesinlikle olumlu yansır.

Kredi Notu 1 Ayda Ne Kadar Artar Kredi Puanı Kaç Ayda Yükselir

kredi puanı kaç ayda yükselir. Kredi notu 1 ayda ne kadar artar. Bu notu aylar içinde iyi mi yükselteceğiz? Kredi notunuz, aklınıza gelmeyen sebeplerle düşük olabilir. Acil bir kredi gerekliyse ve sizin notunuz düşük ise negatif bir tesiri olabilir. Maalesef krediniz banka tarafınca reddedilebilir.

Kredi derecelendirmesini iyileştirmek için çeşitli yöntemler ve hususi kurallar vardır. Ilk olarak, kredi notunuzu yükseltmek için, ödemeye hazırlıklı olmalısınız ve bu adımdan sonrasında geç bir ücret ödememeye dikkat edin. Kredi kartı kullanımı tertipli olmalı ve ödemeler tertipli olmalıdır. Her gün yaptığınız, nakit olarak döndürdüğünüz alış verişlerinizi, bankaların üstünden yapmanız da size pozitif yansıyacaktır.

kredi puanı 1 ayda ne kadar yükselir

 • 100 ile 150 puan içinde artış sağlamak için ;
 • ödemeleriniz zamanında yapınız.
 • kredi kartlarının harcamalarınız gelirinizi üzerine de olmasın
 • Ödemelerinizi kredi kartını ile yapınız.
 • kredi kartınız yok ve banka size vermiyor ise bloke kredi kartı çıkarınız.

Tamamı göz önünde bulundurularak, kredi notunuzu bir aydan maksimum üç aya kadar pozitif olarak yansır. Sadece, bu yükselme yasal olarak işlem meydana getirilen kişiler için geçerli değildir. Yasal işlem gören bireylerin sicillerini değiştirebilmek için birazcık zamana ihtiyacı olacaktır. Bahsettiğimiz bu mevzuları özetleyecek olursak;

 • Nakit işlemlerinizi bankalar aracılığı ile yapın. Bankadaki hesaplarınız hareketli olsun.
 • Kullandığınız kartların taksit ödemelerine günü gününe uyun. Geciktirme yapmayın.
 • Yaptığınız bu ödemeleri hep maksimum seviyede tutun. minimum ödeme yapmaktan kaçının.
 • Kredi almak için fazlaca fazla müracaat yaparak, değişik bankalarla işlem gerçekleştirmeye çabalamayın.
 • Eğer borçlarınızı kapabiliyorsanız derhal ödeme yaparak paklayın.

Düşük Kredi Notunun Sebeplerini Yeniden Düşünün

findeks kredi notu 1 ayda ne kadar yükselir Şimdi, performansınızı iyileştirmek için birçok yol izlediniz. Şimdi daha iyi ve daha organize bankacılık ilişkilerine biraz zaman ayırmanın tam zamanı. Geçmişin olumsuz anılarından ders alma zamanı. Kredi kartı kullanımınız düzenli olmalıdır.

Daha dikkatli anlatabilir ve taksit sayısına daha çok dikkat edebilirsiniz. Taksitleri hemen sonra sizin ödeyeceğinizi aklınızdan çıkartmayarak hareket etmelisiniz. Gereksiz, asla ihtiyacınız olmayan ve yalnız almak için alışveriş yapmamalısınız.

Bunların faturası ne yazık ki ileride gene size kesiliyor. Düşük notunuz, bankaya veremediğiniz itimat sebebiyle tam da lüzumlu zamanda ihtiyacınız olan parayı alamıyorsunuz. Bu yüzden, notunuzu ve itimat endeksinizi daima üstlerde tutmaya çalışın.

Kolay Yoldan Puan Yükseltme Yöntemlerini Uygulayanlar Sıra Puan Öğrenmede

Değişik ve yararlı maddeleri uygulayarak puanınızı üstlere taşımaya başlamış olabilirsiniz. Tertipli bir halde devam ediniz. süreç sonunda notunuzun iyi mi bir seviyeye geldiğini görmek için bir fazlaca web sitesi var. Çoğu zaman bankalar sorgulama mevzusunda destek oluyor.

Eğer İş Bankası’nda hesabınız var ise, Kredi Notu Öğrenme / Risk Raporu puan seviyesinizi görebilirsiniz. Değişik sitelerden de (E-Devlet) bu işlemleri parasız yapma imkanınız var. Fakat çalıştığınız bankanın web şubesi size bu mevzuda destek olacak. Sorguladığınız ve yükseldiğini gördüğünüz notunuz ile aylar sonrasında pozitif sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan parayı bankadan sağlayabilirsiniz. Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin Kaç Ay Gerekir (Kaç Günde Puan Artar) 

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin Kaç Ay Gerekir (Kaç Günde Puan Artar)
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git