Param Kredim
Adıma Çekilmiş Kredileri Nasıl Öğrenebilirim | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > KREDİ HABERLERİ > Düşük Kredi Puanı İle Kefilsiz Kredi Çekme Yolları

Düşük Kredi Puanı İle Kefilsiz Kredi Çekme Yolları

Tarih: 05.12.2020
Güncel: 29.09.2022
düşük not ile kredi çekme yolları

Düşük Kredi Puanı İle Kefilsiz Kredi Çekme Yolları , Hayatın getirdikleri ve ülkemizdeki zorluklar nedeniyle maalesef kişiler nakit para ile istedikleri aksiyonları alamıyorlar. Esnaf veya bireysel, ihtiyaçları doğrultusunda ve biraz da mecburiyette kredi kullanmak zorunda kalan insanlarımız, ödeme güçlüğü çektiği ve düzenli ödeme yapamadığı zamanlarda puan sorununu yaşamaya başlıyorlar. Düşük Kredi Puanı İle Kefilsiz Kredi Çekme Yolları adlı yazımızı da kafanızdaki soru işaretlerinin giderileceğini düşünüyorum.

Kredi notu düşük olduğu halde kolay yoldan kredi çekmenin yolları yok değil elbette. Fakat bu aşamaya gelene kadar, çektiğiniz kredileri düzenli ödemeye, ihtiyacınız olanını çekmeye ve bankalara ait her türlü borçlarınızı düzenli ve zamanında ödemeye çalışmalısınız. Aksi halde çok acil bir ihtiyacınızda para çekmek istediğinizde, karşınıza düşük kredi puanı sorunu çıkabilir ve bankalar size kredi vermeye yanaşmayabilir.

kredi notu ile kredi çekme findeks raporu veya e-devlet den öncelikle kredi notunuzu kontrol ediniz. kredi notuyla kredi çekmek direk bankaya gidip notu düşük olan birinin RET almadan önce kontrol etmesi doğru olacaktır.

Dikkat: Bir bankadan kredi talebiniz onaylanmadığında farklı bir bankaya başvuru yaptığınızda önceki aldığınız ret görünür.

kredi puanları düşük kredi çekmek istiyorum

En düşük faiz oranına ve en düşük maliyete sahip banka kredilerini bulmak için kredi karşılaştırma araçlarını kullanabilirsiniz. En uygun kredi Karar verdikten sonra hemen online olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Önemli.
Kredi Ödemeleri Zamanında Yapın!

Ödemenizi yasal işlemlere ertelemek ve düzensiz ödemeler yapmak kredi notunuzu düşürür ve kayıtlarınızı yok eder. Kredi geçmişinizi temizlemek için tüm borçları geri ödemeniz gerekir. Eğer buna gücünüz yetmezse, siciliniz bozulmadan yani yasal süreç başlamadan önce bankanın sunduğu ödeme plan sistemini halihazırda kullanabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise kredi başvurusu yaptığınızda farklı bir bankaya farklı faiz oranları ile transfer kredisi talep edebilmenizdir. Bankalar, kredi çekmek için müşterilerin belirli bir miktarda teminat vermelerini ister.

Genellikle 3-4 ay gerekmekle birlikte, bankanın kendi prosedürlerine göre sigortalı çalışma saatlerini değiştirmek için inisiyatif alabilir.

Örnek: Evler, arabalar, objeler, tatiller, eğitim …

Bir çok farklı bölgede kullanabileceğiniz bireysel krediler, kullanım alanlarına uygun farklı tiplere sahiptir. Bankaların bireysel tüketicilere sağladığı ana kredi kategorilerini şu şekilde sıralayabiliriz: Bu ana kategoriler, misafir kredileri, tatil kredileri, ikinci el otomobil kredileri, arsa kredileri ve diğer farklı amaçlar gibi alt kategorilere ayrılmıştır.

Kredi koşulları birbirinden farklı ise. 36 aya kadar tüketici kredisi vadesi ve 60 aya kadar taşıt ve KOBİ kredisi vadesi olabilmesine rağmen, bankaya bağlı olarak 360 aya kadar konut kredisi vadesi sağlamak mümkündür. Ayrıca oto ve konut kredileri ipotek ürünleri olduğu için kredi kullandırım oranları vardır.a

Kredi Puanını Hangi Şartlar Etkiler?

Bugünün banka kayıtları, banka veya kredi almak gibi diğer işlemlerde çok önemlidir. KKB, bankacılık sektöründe önemlidir, çünkü KKB kredi notu yüksek ve istikrarlıdır ve bankaya güven duymaktadır. Kredi derecelendirmesini etkileyen faktörler şunlardır:

  • Çektiğiniz krediyi düzenli ödüyor musunuz?
  • Hali hazırdaki borçlarınız durumu
  • En yeni tarihli borçlarınız
  • Kredi kullanma sıklığınız

Kredi notunun bozulması ve kaydın bozulması yukarıda belirtilen hükümlerle ilgilidir. Bir bankanın kredi notunu düşürmek için, kredi borcunuzu bankaya yükseltmemeli, kredi kartınızı veya kredi kartı ödeme talimatınızı daha kötü hale getirmemelisiniz veya borcunuzu ödemeniz gerekir.

Düşük Kredi Puanı İle Kefilsiz Kredi Çekme Yolları düşük kredi notu kredi çekme
Düşük Kredi Puanı İle Kefilsiz Kredi Çekme Yolları

Sıfıra Yakın Kredi Skoru İle Kredi Çekmenin Yolu Var Mı?

Elbette var. Her banka olmasa da bir çok banka müşterilerini mağdur etmemek için bu kişilere de kredi sağlamaktan çekinmiyorlar. Fakat yüksek puanı olan birisine nazaran biraz daha fazla teferruat isteyebiliyorlar. Örneğin; sizden kredi karşılığında bir teminat isteyebilirler.

Üzerinize olan ev, araba arsa gibi malları teminat olarak göstermeniz gerekebilir. Bir diğer istekleri kefil olabilir. Düşük notunuz nedeniyle bankaya karşı kaybedilen güveni, ikinci bir kişiyi kefil göstererek geri alabilirsiniz. Bu yöntem de kredi çekmenizi kolaylaştırabilir. Ve hemen hemen her bankanın yaptığı ve ekstra bir şey istemeden verebileceği gelirinize göre kredi tutarı. İhtiyacınız olan tutarı alamayabilirsiniz fakat yine de işinize yarayacak bir meblağ sağlayabilme imkanınız var.

Yukarıdaki gereklilikleri yerine getirirseniz ve bu olanakları özgürce kullanabilirseniz, kredi geçmişiniz tehlikeye girse bile bankadan borç alabilirsiniz. Banka bu teminatlarla kredi sağlayabilir. Tüm bunlara ek olarak, bankacıdan mevcut kredi notunu ve mevcut kredi notu için kredi verecek bankayı sormasını isteyebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğuna karar vermeyin, ancak bankacınıza bırakın.

Maaşım Yüksek Notum Düşük Kredi Kullanabilir Miyim?

Bu soru belki de en fazla merak edilen ve sorulan sorulardan bir tanesi. Gelirleri yüksek gelirli kişilerin düşük kredi kullanması gerçeği, bankaların kredileri onaylamasını kolaylaştırır çünkü gelir ve gelir dengeleri gelir için elverişlidir. Bunu yapmak için tüm kayıtlı gelirleri ve gerekirse hane halkı gelirinizi beyan etmeniz gerekir. Bankada çok sayıda kredi kampanyası var. Bu kampanya için başvurursanız, krediniz daha kolay onaylanabilir.

Bu yöntemin bir başka yararı da kredinizi düzenli olarak ödemeniz durumunda kredi notunuzu yükseltmektir. Bunun nedeni, kredi notunuzu oluşturan bileşenlerin en büyük bölümünün düzenli ödemeler olmasıdır.

Düşük Kredi Derecelendirmem İle Hangi Bankadan Kredi Alabilirim?

Bankanızdan kredi talep etmek için belirli şartları yerine getirmeniz gerekir. Bu koşulları belirlemede en önemli faktörler kredi kayıtları ve banka kayıtlarıdır. Borçlarını düzenli olarak ödeyen ve zamanında yakın olan kişiler kolayca borç alabilirler. Ancak kötü kayıtları olan kişilerin kredi alması biraz daha zor. Ülkemizde dava açanlara kredi sağlayan bankalar olsa bile, yasal işlemleri başlatan kişinin kredi talepleri reddedilecektir. Bununla birlikte, kredi yapılandırmasına giden ve borcu ödeyen ve kötü kayıtları olan insanlar banka kredilerinden faydalanabilirler.

Türkiye’de bankacılık sektörü sağlayan çeşitli kamu ve özel kuruluşlar vardır. Aşırı bankalar ve genişletilmiş kredi olanakları, kötü kayıtları olanların yolunu açtı. Kötü kredi almak istediğimi söyleyen birçok kişi bankacılık sektöründeki rekabet ortamından yararlanabilir. Neredeyse tüm bankalar düşük puanlı olan kişilere kredi sağlayabilir.

Aşağıdaki listede bulunan bankalar evrak ve kefil gerektirmezler ve işlem tamamen çevrim içi olduğu için diğer bankalara kıyasla kredi kullanmak nispeten kolaydır. Ayrıca, kredi notu düşük insanlar için borç verme faiz oranları verilerimiz den yüksektir. Kefil ve evrak talep etmeksizin size kredi çıkabilecek bankalar:

  • Aktif Bank
  • Teb
  • En Para
  • ING
Şimdiye Kadar Hiç Derecelendirmem Olmadı, Kredi Puanımı Nasıl Alacağım?

Öncelikle daha önce riskinizi hiç sorulamamış ve bilmiyorsanız Bu Linkten Kredi Risk Raporunuzu Öğrenebilirsiniz. Bunu öğrenmeniz, önünüzdeki hedeflere hareket etmek için size yol gösterecektir.

Puanınızın olmaması veya hiç oluşturmamanız aslına bakarsanız düşük nottan çok daha değerli. Yani sıfırdan başladığınız için ileriki zamanlarda pozitif veya negatif kredi puanı oluşması sizin elinizde. Yüksek puan istiyorsanız, bankalara güven sağlamanız gerekiyor. Bunun için de düzenli ödeme ve her ödemeyi zamanını geçirmeden yapmak çok önemli. Bu husus puanı etkileyen en büyük faktörlerden birisi. Banka ödeme düzeninize bakarak size en güvenilir ve doğru krediyi vermeye çalışacaktır.

İkinci husus ve son zamanlarda bankaların özellikle istediği şey ise; otomatik ödeme talimatı. Bir kaç faturanızı kredi çekmek istediğiniz bankaya otomatik talimat olarak kaydederseniz, bankanın size bakışı da farklı olacaktır. 2 veya 3 fatura otomatik ödeme talimatı ile, kredi çekebilme oranınızı arttırabilirsiniz.

NOt: Bireysel kredi notunuzun düşük olmasın öncelikli nedeni zamanında ödemediğiniz borçlarınızdandır. Bu durum  Düşük Kredi Puanı İle Kefilsiz Kredi Çekme Yolları   denemeniz gerekir.  Findesk sitesine girip kredi durumunuz son haline bakabilirsiniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Düşük Kredi Puanı İle Kefilsiz Kredi Çekme Yolları
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git