Param Kredim
Kredi Kartımı Kapatmak İstiyorum Notum Düşer Mi? | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > KREDİ HABERLERİ > Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir?

Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir?

Tarih: 15.12.2020
Güncel: 28.09.2022
Kredi Reddi Nedenleri

Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir ? Kredi kullanımı için bankaya başvurunuz ve sonucunun onaylanıp onaylanmadığını öğreniniz.

İlk krediye başvurmayı reddederlerse, diğer başvurunun ret oranı yarıya düşer. Başvuruda kredi onaylanmazsa, üçüncü başvuru daha sık reddedilecektir. Bu nedenle kredi başvurusu yaparken çok dikkatli olmalı ve mali kayıtlarınızı temiz tutmalısınız. Bankalar, amacı kar elde etmek olan ticari kuruluşlardır.

Kredi başvurusunun reddedilmesinin birçok nedeni olabilir. Onaylandıktan sonra her şey istediğiniz gibi olacaktır. İhtiyaçlarınızı karşılamak için kendinize finansal destek sağlayarak sorunlarınızı çözmeye başlarsınız. Ancak, reddederseniz, sorun başlayacaktır.

Bu amaçla hizmet sağlayıcıları ve risk durumlarını detaylı olarak kontrol edecek ve müşterilere dikkat edeceklerdir. Bu nedenle kredi başvurusu onaylanır veya reddedilir.

Bazı bankalar kredilerdeki azalmanın nedenlerini açıklamadı. Ancak, izinsiz kredi almanın birçok nedeni olabilir. Bu amaçla kredi başvurularının reddedilme nedenlerini anlamak ve uygulamada bu hususlara dikkat çekmek istiyoruz.

kredim neden onaylanmıyor

Nakit ihtiyacımız için başvurulan krediler kredi notunuz düşük olduğu için reddedilebilir. Bankanın kredi başvurunuzu reddetme nedeni. Kredi eksikliği aynı zamanda ödemediğiniz borçlarınızdan kaynaklanıyor olabilir.

Bankalar, gerekli ikamenin yapılması gereken kullanımdaki krediyi destekleyebilir. Kredi başvurunuz onaylandı ve bahsettiğimiz şeylerden biri de bu olabilir. Bu yükselen aynı zamanda bazılarına itaat edilmesini de bekler.

bankalarda düzenli ödemeler. Kredi ürünü kullanmak ve bu ürün için düzenli ödemeler yapmak kredi notunuzu yükseltecek ve kredinizin onaylanma olasılığını artıracaktır. Farklı ihtiyaçlarınıza yönelik Findeks paketleri ile kredi ürünlerinizin ödeme performansını izleyebilirsiniz.

kredi ödemenizde Geç kalırsanız veya davanız var ise özellikle icra ve buna benzer bir durum var mı? Kredi puanınız kendiliğinden düşürülür.

Bu durumda banka başvurunuzu doğrudan hayır olarak değerlendirebilir. Geri ödeme başvurusunda bulunmanın güvensiz olduğunu düşünebilir.

Bu nedenle, risk grubu tarafından dikkate alınan derecelendirme aralığına girmemek faydalıdır. Kredi derecelendirme risk grubunu aşağıda görebilirsiniz:

0-699 en riskli

700-1099 orta risk

1100-1499 daha düşük riskli

1500-1699 iyi

1700-1900 çok iyi

Kredi başvurusunun onaylanmamasının sebeplerinden biri de gelir seviyesi ve sigorta durumudur. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun, belgelenmiş bir gelirinizin olması gerekir. Özellikle, temelde istihdam edilen kişilerin en az 3 maaş garantisine sahip olması gerekir.

Kredi başvurunuz niçin onaylanmadı?

Banka ile görüştüğünüzde, başlattığınız sigorta işi için inisiyatif oluşturabilirsiniz. Ancak resmi sürenin en az 3 ay olması gerektiğini unutmamalısınız.

Eğer bir geliriniz varsa ve kredi notunuz ortalama ise talep ettiğiniz kredi tutarı gelirinize göre çok yüksek olduğu için sonradan kredi almanız pek olası değildir.

Bu durumda banka, kefil veya taşınmaz rehin talep edebilir. Kredi ihtiyaçlarınız hesaplanırken yasal limitler ve ödeme gücünüz bile dikkate alınır. ( aldığınız maaşın tamamı krediye kesilemez matematiksel oranı vardır )

Bu, borçlarınızın ve gelirinizin iyi olduğu anlamına gelir. Resmi bilgilere göre toplam gider krediniz ve kredi kartı borcunuz kayıtlı gider gelirinizin yarısını geçmemelidir.

Krediniz ve geliriniz yüksek olsa bile genel olarak bu limit içerisindeyseniz yine de maaşınızın yarısını geçmeyen kredi alabilirsiniz.

Prensip olarak, bu limite ulaşılırsa, banka bunu tamamen reddedebilir. Banka. İlk bakışta kullanışlı gibi görünse de uygulama ararken hala sorunlar yaşanıyor. Bir banka tarafından onaylanmış genel kredi başvurunuz varsa ve malları iade etmek istiyorsanız, diğer bankalar doğrudan işleminizi tamamlayabilir.

Bu nedenle, bir uygulama oluştururken, yanıt beklerken tercihlerinize göre sıraya girmek mantıklıdır. Başvuru yapılırken dikkat edilmelidir. Vermiş olduğunuz gelir bilgilerinin eksik veya yanlış olması durumunda direkt olarak reddedebilir veya sistem tarafından istenen dekontu görüntüleyebilirsiniz.

Kredi başvurunuz niçin onaylanmadı?

Genelde dikkat edilmesi gereken ilk şey kredi notu ve gelir ispatı belgeleridir.

Kredi puanınız ve geliriniz yeterli ise maaş borcunuz ile gelirinizi karşılaştırarak bankanın ihtiyaç kredisi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Size uygun kredi seçeneklerinden yararlanmak için faiz oranlarına ve şartlara göre çeşitli kredi hesaplama araçlarını kullanmayı unutmamalısınız. Kredi sayfasında bankanın tüm kredi seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Başvurduğum Kredi Talebimin Reddi Neden Olabilir?

Her bankanın kendi kredi politikası vardır. Kredi başvurularını bu çerçevede değerlendirin.

Bu politikalardan birine uymazsanız, krediniz onaylanmayabilir. Bu bankaların çoğu aynı veya farklı özelliklere sahip olabilir.

Bu nedenle, bir kredi başvurusunda bulunurken, bunun önemi hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışın. Başvurursanız ancak reddedilirseniz, lütfen nedenini bulmaya çalışın. Dolayısıyla bir dahaki sefere başvurduğunuzda dikkat edilmesi gereken konuları görebilirsiniz.Birçok bankanın iptal nedenlerini inceleyelim.

Kredinin Red edilmesinin En Önemli Nedeni: Kredi Notu Yetersizliği

Finansal karnenin kredi notunun banka nezdinde değerlendirilmesi çok önemli bir göstergedir.

Bu nedenle, kredi puanınız önce kredi başvurunuzu kontrol edecektir. Başvururken yüksek bir kredi puanına sahip olmak önemlidir. Bankadan kredi başvurusunda bulunursanız ancak reddedilirseniz kredi notunuz çok düşük olabilir.

Kredi başvurusu yapmadan önce puanınızı kontrol etmeniz ve bankanın gerektirdiği seviyeyi karşıladığından emin olmanız gerekir.

Kredi puanınız düşükse, yükseltme yöntemini kullanmamanızı ve puanlamamanızı öneririz. Puanınız başvurmadan önce bankanın istediği düzeye ulaşırsa olumlu değerlendirme oranı artacaktır.

ziraat bankası kredi başvurusu için…

Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir? Kredi Başvurusunun Kabul Edilmemesi
Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir?

Geliriniz Düzenli Değil Ve Belgeleyemiyorsanız Başvurunuz Red Alabilir

Bankalar için bir diğer önemli husus da gelirlerinin kanıtı. Bunun sebebi, borcu geri ödeyecek paranız olduğundan ve bankanın riskini azalttığınızdan emin olmanızdır. Gelirinizi kaydetmiyorsanız veya geliriniz yoksa, kredi talebiniz reddedilebilir. Bu nedenle, ödeme mektubu ve sigorta belgeleri gibi gelirinizi belirten bilgileri göndermek önemlidir.

Hazırladığınız Belge Eksikliği Kredi Başvurusunu Geri Çevirebilir

Ayrıca, eksik veya geçersiz evrak gibi sorunlar nedeniyle geçerli kredi limiti onaylanmayabilir.

Bu nedenle bankanın talep ettiği belgelerin doğru ve doğru bir şekilde iletilmesi çok önemlidir. Örneğin bankaya maaş bordrosu göndermediniz ve kredi başvurusunda bulunmadınız. Bu durumda banka, geliriniz hakkında hiçbir bilgi olmadığı için kredinize başvurmayı reddedebilir.

Bununla birlikte, gelirinizin kanıtını gösterirseniz, krediyi kullanmak için yeterli paranız olduğu doğrulanmış ve onaylanmıştır. Ancak, yetersiz belge nedeniyle kredi notum düştü ve krediniz onaylanmadı. Bir sonraki krediyi de riske atabilirsiniz. Bu durumla karşılaşmamak için bankanın ihtiyaçlarının zamanında dikkate alınması gerekir.

Abartılı Kredi Tutarı İstenmesi Bankanın Kredi Talebini Reddetmesiyle Sonuçlanabilir

Her kişinin kullanabileceği maksimum kredi miktarı farklıdır. Burada önemli olan bankaların kullandıkları toplam kredi miktarı değil, tüm bankaların kullandıkları toplam kredi miktarıdır. Kullanılan miktar, bankanın kendi politikalarına bağlıdır, ancak normal maaşın 20-22 katıdır.

Farklı bir açıdan bakın; aylık krediniz maaşınızın üçte ikisi olacak. Dolayısıyla aylık maaş 2.000 Türk lirası ise her ay 1.330 Türk lirası ödenmesi gerekiyor. BDDK yasasına göre, bunu bir kredi vade seçeneği olarak değerlendirmeyi unutmamalısınız.

Diğer bir deyişle BDDK, kredi türüne göre maksimum vade yöntemini benimsemiştir. Örneğin, kredi limiti 36 aya kadar olan bir tüketici kredisi kullanabilirsiniz.

Bu nedenle kredi tutarı belirlenirken bu dikkate alınmalıdır. Belirlediğiniz sayı şartlar ve koşulları aşarsa, bankadan olumsuz yanıt alabilirsiniz. Bununla birlikte, her bankanın durumunun farklı olduğunu tekrarlamakta fayda var.

Geçmiş Yıllarda Çektiğiniz Sorunlu Krediler Başvuru Reddine Neden Olabilir

Kredi talebi kalıcıdır. Daha önce kullanılan krediler, bugün talebinizi etkileyecektir. Kredi kullandıysanız ve ödemenizle ilgili sorun yaşıyorsanız, kredi puanınız düşecek ve krediyi onaylamanız zor olacaktır. Bunun nedeni geçmişte kredi performansınızın çok iyi olmamasıdır.Bankanın bu konuya duyarlılığı önemlidir.Bu nedenle, kullandığınız krediler için düzenli ödeme yapmanız gerekir.

Çalışma Hayatına Yeni Başlamanız Kredi Alamamanıza Neden Olabilir

Bankaların kredi talepleri konusunda endişelendiği bir diğer durum da işyerinde son çalışma süresidir.

Genellikle işe girdikten sonra altı veya daha fazla nokta kullanılabilir. Bu süreden sonra çalışırsanız, krediniz reddedilebilir. Bu nedenle, işinizi değiştirirken kredi kullanmak istiyorsanız, bunu aklınızda bulundurmalısınız. Bu durum için kriterler de bankadan bankaya değişebilir.

Kredi Reddinin Nedenleri
Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir?

Kefil İçin Seçtiğiniz Arkadaşınızın Sicili Kredi Başvurunuzda Ret Nedeni Olabilir

Bazı kredi durumlarında, kredi puanınız düşükse, bankalar kredinin bir garantör ile kullanılabileceğini belirtmektedir. Ancak, bazı durumlarda kefiliniz yeterli olmayacak ve krediniz reddedilecektir.

Düzensiz Ve Gecikmeli Ödemeler Kredi İçin Sorunlar Çıkartabilir

Diğer bankacılık hizmetlerinin performansı da önemlidir. Doğrudan ödeme kullanıyorsanız, bir vade tarihiniz ve bakiyeniz olduğundan emin olmak için lütfen faturanızı veya ödeme tutarınızı kontrol edin. Kredi kartları da önemli detaylardır.

Sıradan kredi kartı ödemesi, kredi notunu etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle kredi kartı borcunuzu ödemeden kredi kartınızın ödemesini yapmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki koşulları takip ederek bir kredi kartı kullanmalısınız. Aksi taktirde dağınık olup vade tarihinden sonra ödeme yaparsanız kredi kullanımında ciddi sorunlara neden olabilir.

Bankalardaki Varlığınızın Az Olması Kredi Başvurunuzun Reddi İçin Bir Koşul

Çeşitli bankalar sizin birikimlerinize bakarak da kredi kullandırtabilir. Varlığınızın çok olması bankalar için pozitif bir süreçtir. Aynı şekilde üzerinize olan varlıklar da bankalar için önemlidir. Bir teminat ve güvence sağlamak kredi çekmek için size çok kolaylık sağlayabilir.

Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir? Kredi Başvurum Neden Reddedildi?
Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir?

Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir

Aynı zamanda, her bankaya kredi başvurusunda bulunurken, fırsatların ciddiye alınmadığını unutmayın. Çünkü bankaya başvurduğunuzda diğer bankalar görebilir. Birden fazla bankadan kredi başvurunuz varsa, banka bunu kötü bir kredi notu olarak değerlendirmeyecektir.

Bu nedenle, bankanın kredi seçeneklerini araştırmalı ve bir banka aracılığıyla başvurmalısınız.

Kredi Başvurusunun Reddedilme Nedenlerinin Sonucu

Sonuç olarak, kredi başvurunuzun onaylanmamasının birçok nedeni olabilir.

Bu durumdan kaçınmak için derinlemesine araştırma yapmak önemlidir. Kredi notunuz düşükse, yükseltme yöntemi aramadan başvuru yapmamalısınız. Kredi kartı gibi bir ödeme sorunlu görünüyorsa, altı aya kadar düzenli ödeme yapabilir ve kötü kaydı temizlemek için zaman ayırabilirsiniz.

Benzer şekilde, kredi düşüşü almak diğer başvurularda sorunlara neden olabilir. Başvuru yapmadan önce yukarıdaki koşulları değerlendirmeli ve buna göre kredi işlemlerini yapmalısınız. Kredi başvurumun reddedilme sebebi neydi?

Geri Ödemesi Olmayan Hibe Kredi Almanın En Kolay Yolları ” yazımızı okuyabilirsiniz

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Kredi Başvurum Hangi Nedenlerle Reddedilmiş Olabilir?
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git