Param Kredim
Habersiz Karttan Çekilen Para İçin Yapılacaklar (Banka, Kredi Kartı) | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )

Tarih: 25.12.2020
Güncel: 27.09.2023
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )

Bu yazımızda sizlere Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY ) hangileridir ve 800 yada 900 şeklinde düşük kredi notuna sahipseniz neler yapmanız gerektiği mevzularında bahsedeceğim.

Bir bankadan kredi başvurusu yaptığınızda (onaylanmış olsun ya da olmasın), insanlaştırmanın önündeki en büyük engel kredi notu sorgulama sistemidir. Kredi işlemlerinde her banka bir kredi talebini değerlendirirken öncelikle kredi notu sorgulaması yapmaktadır.

Kredi notu düşük olan kişilerin kredi ihtiyaçlarını belirleyen en önemli faktör kredi notudur. Bazı bankaların kredi onaylarına arz ve talep açısından daha kolay erişimi vardır (kredi puanınız düşük olsa bile). Kredi notu düşük olan kişilerin özellikle popüler bankalardan kredi onayı alması zordur.

Daha az kredi başvurusu olan bankaların kredi notu düşük kişilerin başvurularını onaylamalarının nedenlerinden biri de kredi kullanımını iyileştirmek için kredilerin onaylanmasının daha kolay olmasıdır.

Benzer şekilde faizler düştüğünde bankalar kredi notlarına dikkat edecekler çünkü kredi oranları yüksek olduğunda talep eden sayısı azalacak, bu nedenle düşük kredi notuna sahip kişilerin onay alması daha kolay oluyor.

Banka sicili bozuk olanlar kredi çekebilir

Banka sicilleri zayıf olanlar iyi bir itibar kazanabilir mi? Hangi bankalar kredi veriyor? Birincisi, krediniz gecikirse ve gecikme 3 aylık (90 gün) yasal işlemlerden geçmediyse ve tüm borçlarınızı geri ödediyseniz, 89 gün de olsa bu Findeks puanına olumlu etki edecektir.

3 ay içinde borcunuzu bankaya geri ödemediğiniz takdirde banka, borcunuzu anlamak için belgelerinizi avukata gönderecektir. Yasal olarak nitelikli dava ve eğitim prosedürlerini yürütürseniz, kredi puanınız olumsuz etkilenecektir. Bize kredi veren bankalar olduğunu unutmayın.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ödemenizin 90 günlük yasal takip süresini aşmamasıdır. Bir avukat sizi aradığında ve borçlarınız nedeniyle yasal işlem yapıldığını söylediğinde, artık her bankadan kredi alamayabileceğinizi belirtmek isterim.

Bankaya kredi garantisi verebiliyorsanız, örneğin eviniz, arabanız veya kredi geçmişi iyi olan biri kefilinizdir. Banka düzenli ödeme yapmayanların borcunu geri alamazsa, borcunuzu teminatlı mülkten veya kefilden (banka kayıtları kötü olanlar için) çekmeniz doğaldır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )

KREDİ BAŞVURMADAN ÖNCE KREDİ NOTUNUZU ÖĞRENİN

Kredi notunuz belirlenirken, pek fazlaca veri aynı anda bakılır. Notunuz hesaplanırken;

  • Aylık Geliriniz ( maaş, kira vs. )
  • Kredi Kartı Ödemeleriniz: Kredi ile alınan ürünlerin geri ödemeleri vakitlice yapmanız kredi oranınızı pozitif yönde etkisinde bırakır. Kredi notunuzu % 35’ unu oluşturur. Ödemelerinde tutarlı olmayanlar kişilerin direkt kredi notunu etkileyen bir durumdur.
  • Otomatik Ödemeleriniz ( elektrik, su, kira vs. )
  • Kredi Kartı Kullanım Sıklığınız: Kredi kullanımınız ve tertipli geri ödemeleriniz kredi notunuzu % 10’ unu oluşturur. Asla kredi kullanmayan yada azca kredi kullanan birine bakılırsa kredi almanız daha kolay olacaktır.
  • Geri Ödeme Süreleri: Negatif şekilde sonlandırılmış kredileriniz, mevcut borç durumunuz  kredi notunuzu % 35’ unu oluşturur.  Taksitlendirdiğiniz dikkate almanızda yarar var geri ödeme planınızı doğru yapılandırmanız gerekmektedir.

Bu seçenekler arasında bankalar için en önemli konu geri ödeme planıdır. Gerekli krediyi alabilmek için alışveriş yaparken nakit yerine kredi kartı kullanmalı, bankanın otomatik ödeme fişini kullanmalısınız.

(özellikle maaş kartı kullanan bankalar, bankanın satın alma servisini aramanızı öneririm.), banka hesabında değil Çin’de kullanım kredi notunuz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Kredi Notunuzu Öğrenmenin 3 Yolunu 

Kredi puanınızı öğrenmek için Findeks’i kullanın: Bu, herkesin kredi durumunu anlayabileceği bir sistemdir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen firmalar veya bireysel kullanıcılar (bireysel kullanıcıların yıllık ödemesi (ortalama 6 TL + KDV) Bir yıllık kişisel veya şirket kredi notlarını öğrenebilir, dilediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Bu durum zaman kaybetmenizi önler ek olarak kredi findeks durumunuzu istediğiniz kimseler ile de paylaşabilirsiniz.

Bankadaki kredi notunuzu öğrenin: size bankanın kredi notunu söyleyebilirler. Alıcı temsilcisinden sistemlerinde kayıtlı kredi notunu öğrenmesini isteyebilirsiniz veya kredi başvurusunda bulunduğunuzda size kredi notunuzu söyleyecektir. Ayrıca online bankacılık sistemine giriş yapmanız gerekiyor ve her bankanın web sistemini kontrol etmedim ancak standart bir uygulama olduğunu beyan etmek istiyorum.

kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri

Bankadan kredi alamıyorum. kredi puanı az olana kredi veren bankalar hangileridir? düşük kredi notu konusunda detaylı bilgi verilecektir. Sıfır kredi notuna sahip misiniz? 0- 800 arasında bir kredi notunuzun olması bankaların size kredi vermemesi demektir.

kredi notu az riskli olana kredi veren bankalar bakmanızdaki neden bugüne kadar banka ile işinizin olmayışı mı? Kredi notunuzu değerlendirmek için bankalar yaptığınız alışveriş, kredi kartı, otomatik ödeme gibi bir çok kritere bakar.

kredi notu az riskli olana kredi kartı veren bankalar? bu 2021 yılında yaşadığınız bir çok olumsuzluk üstüne birde bankaların kredi vermeme strese girmenize neden oluyor.

kredi notu 800 olana kredi veren bankalar. Risk değerine gelince, 800 puan alanlar orta risk grubuna girmektedir. 800 puan ortalama riske sahip olmanız kredi kartı veya kredi çekmenize engel oluşturur. Bazı bankalar size çok olmasa da kredi imkanı sunmaktadır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )

E-Devlet ile kredi notunuzu öğrenin: E-Devlet sistemine kayıtlı iseniz ücretsiz bir şekilde  ‘’ “Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu’’ bakabilirsiniz.

KREDİ NOTU ARALIĞIRİSK GRUBUKREDİ KULLANMA İHTİMALİ
0-699En RiskliOLDUKÇA DÜŞÜK
700-1099Orta RiskliDüşük
1100-1499Azca RiskliGelire Bağlı
1500-1699İYİYüksek
1700-1900Oldukça İyiOldukça Yüksek

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )

Kredi notu (2020’de de), bankaların müşterilere kredi sağlamayı düşünmesi gereken en önemli konudur. Yazımızda birçok kişi arasında ortak ilgi uyandıran konuları ele aldık. “Kredi notunuzu nasıl öğrenirsiniz” dışında “kredi başvurusu yapmadan önce neler yapabilirsiniz” şeklini de önerdik. Şimdi anlatacağım siz “kredi notu düşük olan kişilere kredi sağlamak” konusundaki sorunuza cevap vermeyi umduğum bankalar.

Kredi notunuz düşükse, Kamu Bankası’nın tıpkı bir şehir efsanesi gibi size kredi sağlayabileceğini düşünebilirsiniz. Özellikle kişisel kredi başvurunuz (kredi notu düşük olan kişiler için) olumsuz sonuçlara yol açacaktır.Türkiye pazarına girmeye çalışan yeni bankalar Kredi puanlarınızı bazı durumlarda göz ardı edebiliyorlar.

Bu Bankaların Adlarını Belirtmek Gerekir İse;

Önemli
kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar

kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar

notunuzun 800 olmasına bakmadan kredi veren bankalar bulmak için online olarak bir kaç bankaya başvuru da bulunuluyor. Sonda 3 bankadan da red alınca acaba nerede hata yaptım diye araştırmalar yapılıyor.

Size tavsiyem red almadan önce kredi notunuzu önce bir öğrenin ücretli olarak öğrenmek için findeks risk durumunuza veya e devlet den ( ücretsiz ) olarak size hangi bankalar kredi verir gibi bilgilere erişebilirsiniz.

kredı notu dusuk olanlara kredi veren banka kredi notuna ve katı prosedür kuralları uygular. Konunun ilerleyen bölümlerinde bankalar tek tek size verilecektir.

BURGAN BANKASI

Size uygun faiz oranını ve ödeme yöntemini sağlamak için Burgan banka şubesinin kredi temsilcisini kullanabilirsiniz. Bankanın kullandığı sloganın “Neden hepimiz farklıyız ve kredi faiz oranı neden aynı olsun!” Olduğunu hatırlatmak isterim.

Burgan Bank aracılığıyla düşük kredi notu alan kişilerin kredi alabilmek için ipotek veya emekli olması gerekmektedir. Bu bankadan 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi ve 500.000 TL’ye kadar konut kredisi alabilirsiniz. Banka şubesine başvurabilirsiniz.

ICBC BANKASI

ICBC, kısa süre önce bankacılık sektörüne girmiştir ve potansiyel alıcı portföyünü genişletmek için birçok kredi programı düzenlemektedir. Tercihli faiz oranları ve esnek geri ödeme yöntemlerinin yanı sıra, düşük kredi notuna sahip kişilere (800 ve altı) faaliyetler aracılığıyla kredi imkanı da sağlar.

Bir fazlaca bankanın düşük kredi notuna haiz kişilere kredi vermezken ICBC BANK  Kredi Puanı Düşük kişilere verdiği krediler ile ilk sırada yer almıştır.

Türkiye’nin her yerinden internet üzerinden anında kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanın 44 şubesinin verdiği hizmet, banka kredisi faiz oranları konusunda endişelere yol açtı.

ICBC’nin devam eden kredi bildirimi, Türkiye’nin finans sektöründeki ismini tartışacak ve Çin sermayesi, 2020’de düşük gelirli gruplar için bir “can simidi” görevi uygulayacak.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )

Citi BANKASI

Faiz oranları, Citibank’ın geri ödeme yapması için uygun bir fırsat sağlar. Borçlarınızı kapatmak veya evlilik veya eğitim şeklinde para harcamak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka şubesine şahsen gidebilir veya SMS sistemi üzerinden ilk başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Kredi başvurusu için gerekli belgeler kredi talebinde bulunan müşterinin belirttiği adrese gönderilecektir. Onaylanan kredi, kısa bir süre içinde talepte bulunan kişinin hesabına aktarılacaktır. En son kredi faiz oranını almak için ne zaman başvurulmalıdır?

Tüketici kredisi faaliyetleri yıl boyunca birçok kez tekrarlandı. Yeni müşterilere sunulan çeşitli ayrıcalıklardan yararlanmak için size en yakın Citibank şubesine gitmenizi öneririm.

A&T BANK ( Arap Türk Bank )

Finansal bir sorununuz mu var ve bir çözüm mü arıyorsunuz?

A&T BANK, üstün hizmet yöntemleriyle size kredi gereksinimlerini ve uygun ödeme yöntemlerini sunar.

Düşük faiz oranları, bütçenizin geri ödeme yöntemlerine dikkat çekiyor. Mali zorluklarla karşılaşırsanız, en yakın A&T banka şubesinden veya alıcı hizmetleri departmanından uygun geri ödeme seçenekleriyle Arap Türk bankası promosyonları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

FİBABANK

Düşük kredi notuna haiz kişilere sunmuş olduğu hizmetler ile dikkat çeken FİBABANK tır. Düşük Kredi notuna haiz kişilerin kendilerine kefil olacak ( kefil olanın kredi notu yüksek olması neticeleri pozitif yönde etkisinde bırakır ) birini getirmesi gerekmektedir.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar ( HIZLI ONAY )
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git