Param Kredim
Evde Kına Çerezi Paketleme İşi İle Para Kazanma | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > EK İŞ > Ptt Personel Alımı Hangi İllerde Yapılacak

Ptt Personel Alımı Hangi İllerde Yapılacak

Tarih: 26.12.2021
Güncel: 15.10.2022
ptt personel alımı 2022

Ptt Personel Alımı Hangi İllerde Yapılacak sorusu en çok merak edilenlerden biridir. Geçen yıl PTT, 2023 yılına kadar alım yapacağını açıklamıştı. Ancak 2021 için henüz bir duyuru yayınlamadı. KPSS sınav sonuçlarını duyurmak için 2021 yılında PTT’ye kabul tarihinin ne zaman açıklanacağı birçok adayın çalışmalarına başladı.

Yeni Yıl ve koronavirüs normal hayata dönerken yakın zamanda adayların işe alınması bekleniyor.

Ptt’in açıklamasına göre 2023 yılına kadar 55 bin kişi işe alınacak. Personel alımının yıl içerisinde yapılması beklenmektedir ancak personel sayısı, işe alım süresi ve diğer hususlar henüz açıklanmamıştır.

KPSS Taban Puanı 2021 Ptt Personel Alımı Kaç Olacak

PTT, Türkiye’de çok popüler bir posta ajansıdır. Ptt hizmetlerini düzenli olarak yerine getirir.

Birçok iş arayan postane personelinin ne zaman işe alınacağını sormaya başladı. Başvuru yapabilmek için başvuru koşullarını belirleme önceliği bu kuruma aittir. Bu şartları sağlayan adaylar doğrudan işe alım sınavına gireceklerdir.

Ptt memur Alımı Hangi İllerde Yapılacak

Ptt resmi işe alımı yıllık bir işe alımdır. Bu nedenle PTT her yıl olduğu gibi bu yıl da alım yapıyor. Geçen yıl, toplam yaklaşık 5.000 çalışanı işe aldı.

Ptt geniş bir hizmet yelpazesi sunduğu için birçok farklı alanda insanlara ihtiyaç duymaktadır. Geçmişte Ptt sadece mektup veya dosya göndermek için hizmet veriyordu. Ama son yıllarda teknolojinin gelişmesine göre mal, evrak gönderme vb.

Ptt’nin iş kapsamı çok geniş olduğundan, iş yükünü azaltmak için personel sayısı büyük ölçüde artırılmıştır. 2019’da 50.000’den fazla çalışan işe alınacak. 2022 yılında bu kadar çok alım yapılması bekleniyor.

Ptt personel  alım şartları hakkında genel bilgi

Ülke genelindeki kurumlar işe almadan önce sınavlar yapacak. Bu kısım organizasyonun odak noktasıdır. Ayrıca PTT işe alım öncesinde bazı şartlar belirler, bu şartlar aşağıdaki gibidir:

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olun.

• Kamunun sağladığı haklardan yararlanmalarının önünde hiçbir engel olmamalıdır.

• KPSS sınavından gerekli puanları alın

• Emekli değil

• Ulaşılabilirlik

• Liseden mezun

• 6 aydan fazla hapis cezasına çarptırılmamış

• Bir kamu kurumu tarafından açığa alınmamalı veya ayıp bir suç işlememelidir.

Yukarıdaki terimler genel terimlerdir. Başvurduğunuz bölümün özel koşulları da bölümden bölüme değişiklik gösterecektir.

Ptt hangi illerde personel alacak; İstihdam koşullarının açık olduğuna dair bir hüküm bulunmamaktadır.

2022 yılında alım yapıldığında yıl sonunda açılan 6 şubeye tahsis edilecektir. Hangi illerde şubeler açılacak? Bu dallar

 • İstanbul
 • Adana
 • Ankara
 • İzmir
 • Bursa
 • Kocaeli

Tüm illerde açık olacak. Bu illerde PTT  şubeleri açılacak olup, tüm PTT çalışmaları bu kurumda yapılacaktır.

İŞ BAŞVURUSU PTT
Ptt Personel Alımı Hangi İllerde Yapılacak

Ptt  İşe Alım Şartları

Erkekler 22 ile 32, kadınlar 18 ile 27 yaşları arasında olmalıdır.

 Erkekler ortaokul, kadınlar lise mezunu olmalıdır.

 Erkekler en az 1,73 cm, dişiler en az 1,64 cm boyunda olmalıdır.

 Erkekler askerlik yapmalıdır.

 özel güvenlik sertifikasına ( SilahlI )  temin etmek.

 Kamu haklarının kullanılmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

 İletişim güçlü ve çözüm odaklı olmalıdır.

Ptt İş Alımı Ne Zaman

Adaylar, PTT personeli olarak atanmak için kpss puanlarını bekliyor. Adayların gerekli şartları sağladıktan sonra başvurdukları sözlü veya yazılı sınavlarda başarılı olmaları gerekir. Bu durumda iş başvurusunda bulunabilirler.

Peki ptt iş başvurusu nasıl yapılır?

Öncelikle   PTT resmi web sitesinde başvuru alanını seçin. Daha sonra başvuruların ardından adaylar KPSS puanlarına göre değerlendirilir. Son olarak, sınava giren adaylar sınav katılım ücretini Ziraat Bankası veya PTT web sitesi üzerinden ödeyebilirler.

Ptt Alımları Ne Zaman Olacak

Ptt bu konuda net bir açıklama yapmadı. Satın almanın 2022 yılında gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca kpss puanı hakkında net bir açıklama da yok. Ancak KPSS puanının 70 olması bekleniyor. Ama henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak bu puan ortaöğretim, lisans ve önlisans mezuniyetine göre değişmektedir.

Postane Personel İşe Başvurusu

PTT, işe alım bilgilerini Pt.gov.tr ​​internet sitesinde yayınlamaya devam ediyor.

PTT personeli alımı yapmak isteyenler PTT’nin kendi internet sitesi üzerinden iş başvurusu yapabilirler. PTT Kargo, öğrencilere staj imkanı sağlamakta ve şehirler arası staj seferberliği organizasyonları aracılığıyla staj başvurularını kabul etmektedir

Ptt’ Personel Hangi Şartlarda Memur Olunur 2021

Lise, önlisans ve lisans mezunları sınava girerek iş başvurusunda bulunabilir ve PTT kasiyeri olabilirler. PTT yetkilisi ve personeli olabilmek için PTT işe alım ilanlarının ilanı ile süreç başlamaktadır. İşe alım ilanında belirtilen illerde başvuran adayların, yönetim kurulu tarafından belirlenecek kadroya atanacak akademik şartları taşıması zorunludur.

Aynı zamanda hiçbir sosyal güvenlik kurum ve kuruluşundan emekli olmamayı hedeflemektedir. Başvuru sahibi hakkında güvenlik soruşturması ve dosya araştırması yapıldıktan sonra itirazsızlık şartlarını sağlayan ve KPSS’de yönetim kurulu tarafından belirlenen asgari puanı alan aday, alınması halinde PTT tarafından yapılacak sınav için geçerli puan haline gelebilir. personel.

Ptt Personel Alımı Hangi İllerde Yapılacak

Personel alım ilanı şartlarını sağlayan adaylar, PTT işe alım ilanında belirlenen ilin PTT meclisine karşı sorumlu olabilir ve PTT görevlisi olabilirler.

Başvuru sahipleri, işe alım bildiriminde belirtilen tüm şartları ve gereksinimleri karşılamalı ve herhangi bir değişiklik veya değişikliği önlemek için son başvuru tarihinden önce başvuru formunu ve listelenen destekleyici belgeleri ve eksiksiz başvuru ücretini sunmalıdır.

Başvurusu kabul edilmeden önce kabul edilen başvurular için, başvuru bildirim tarihinden itibaren 5 iş günü içerisinde başvuru ücreti alınmadığı takdirde, boş kontenjan geri çekilecek ve başka adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ptt Personel Alımı Hangi İllerde Yapılacak

PTT Personel Sınavına Başvuru Şartları Nelerdir

5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamına girenler hariç olmak üzere, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını doldurmamış olan Türk vatandaşlarının, PTT personeli alımına ilişkin şartları alenen karşılaması yasaklanmamış, PTT sınavına girebilir. (15/08/1986 tarihinden sonra doğmamış kişiler sınava başvurabilir.)

Sınava 35 yaşını doldurmuş ancak 45 yaşını doldurmamış, her yıl işe alınan mesleklerden birinde en az dört yıl çalışma özel koşullarını sağlayanlar da girebilir.

Belirli süreli çalışma, sözleşmeli hizmetler, özel sözleşmelerle kısa süreli çalışma, süresiz sözleşmeli hizmetler ve mevsimlik işler dahil olmak üzere tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışanların çalışma yılları veya eğitim ve sertifika Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir üniversite veya kurum tarafından verilen diploma veya Derece tamamlama belgeleri

Ptt Kişisel Personel Alımı Ne Zaman 2022

PTT 2022 Personel Alımı Ne Zaman Olacak Lise, önlisans ve lisans mezunları sınava girerek iş başvurusunda bulunabilmekte ve PTT’de kasiyer olabilmektedir. İşe alım ilanında belirtilen illere başvuran adayların, yönetim kurulu tarafından belirlenen eğitim şartlarını sağlaması gerekir.

Ayrıca herhangi bir sosyal güvenlik kurum ve kuruluşundan emekli olmamayı hedeflemektedir. Sınava girin; erkek adaylar en fazla üç yıl (bayan-dört yıl) kasiyer olarak çalışabilirler.

Tüm adaylar, sınava girmek için işverenlerinden izin almalıdır. Uygunluk kriterleri, nitelikler, kayıt prosedürleri ve nasıl başvurulacağı hakkında ayrıntılı bilgi için resmi siteden bilgi alınmalıdır.

Ptt Personel Alımı Hangi İllerde Yapılacak

PTT Personel Alımı Gerekli Şartlar

Yeni yönetmelikle memurların işe alınması için genel gerekliliklere ek olarak, her devlet kurumu kendi sınavlarıyla yeni PTT memurlarının işe alınmasına başlamıştır. Yeni yönetmeliğe göre, 2021’yılında PTT memurlarının işe alınması için başvuru gereklilikleri aşağıdaki kalemler şeklinde açıklanacaktır. Bu maddeler şöyle sıralanabilir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak,
 • Kamu haklarından kalmamak,
 • Erkek adayının askerlik hizmetini tamamlamış olması,
 • Kamu görevlileri seçme sınavında bu kurumun İstediği puanları aldıktan Sonra,
 • Adayların HERHANGİ Bir sosyal güvenlik kurumundan emekli Olmaması,
 • Görevlerini Yerine getirmelerini engelleyen HERHANGİ Bir bedensel Veya zihinsel engeli bulunmamak,
 • Gerekli eğitime sahip olmak,
 • Taksirli suçlar dışında 6 aydan olmak çok sayıda adayın seçimini gözden geçirilmemiş,
 • affedilse dahi ülke bütünlüğünü ya da anayasayı tehlikeye sokan suçları işmek,
 • Erkek adaylar 22-32 yaş yaş,1.73 olan adaylar,
 • 18-27 yaş, boy 1.64 olan adaylar.
 • Erkek adayların askerlik ile yoktur,
 • Bir deli kazaçılığı suçundan mahkumiyet yok.
 • PTT iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların ihtiyaç duyduğu detaylı bilgiler şu şekildedir;

PTT pozisyonuna başvurmak isteyenler öncelikle PTT resmi web sitesinden bir başvuru alanı seçmelidir.

Başvuru sırasında adayların seçilen alana göre tek bir seçim yapmaları ve alınan puanlara göre değerlendirme yapmaları şart koşulmuştur.

Öte yandan, sınava girmek isteyenler, Ziraat Bankası veya PTT web sitesi üzerinden belirli bir miktar sınav ücreti yatırabilirler.

Bu terimler PTT  yapılan duyuruya göre değişmektedir. 2023 yılına kadar 55 bin kişinin istihdamının tamamlanacağı söyleniyor. İşe alım bu yıl devam edecek, ancak personel sayısı, işe alım zamanlaması ve 2021 koşulları hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

PTT İşe Alım 2021 Başvurusu Ne Zaman?

Ptt işe alım Aralık 2021 iş duyurusu henüz yayınlanmadı. Yıl sonundan daha geç olmamak üzere yeni bir işe alım duyurusu yapılması bekleniyor.

2021 PTT İşe Alımına Nasıl Başvurulur?

PTT pozisyonuna başvurmak istiyorsanız öncelikle PTT resmi sitesine gitmeniz gerekmektedir. PTT işe alım başvurusunda, kurumun başvurmayı düşündüğü sınav ve mülakata nitelikli personel katılacak ve başarılı olması halinde işe alınacaktır. Aynı zamanda her yıl PTT resmi internet sitesi veya ilgili farklı internet siteleri aracılığıyla askere alınan asker sayısı vatandaşlara bildirilmektedir.

PTT İşe Alım Başvuru Tarihi 2021

PTT işe alım duyurusu ile ilgili resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte: PTT 2021 işe alım ilanı ile ilgili tüm detaylar son dakika duyurusuna Devletdesekli.com’dan ulaşabilirsiniz.

PTT İşe Alım ve İş İlanı

PTT şubelerinde açık olan tüm pozisyonlar ve birim tarafından alınması gerekli görülen tüm personel için PTT işe alım ilanları Ptt.gov.tr’nin “Duyuru” sayfasında yayınlanarak kamuoyuna duyurulur.

PTT personeli alımının yanı sıra benzer koşullarla banka personeli satın almayı da düşünebilirsiniz. Banka sınavları ve personel alımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

PTT’de Memur Olmak İçin Hangi Bölümü Okumalıyım?

PTT şubesinde çalışmak isteyenler bankacılık ve sigortacılık, gümrük işletmeciliği, lojistik işletmeciliği, grafik, grafik sanatlar, matematik, endüstri mühendisliği veya endüstriyel sistemler mühendisliği, mimarlık vb. okuyabilir. Bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

PTT işe alım Görevlilerinin Kaç Puana İhtiyacı var?

2021 yılı PTT dağılım puanı henüz net olarak belirlenmedi.

Son birkaç yılda kpss puanı Bir çok www.paramkredim.com sitesi ziyaret edenler tarafından sorulan bir sorudur.

KPSS imtihanı 70 puan gerektirir.

PTT geçiş ücreti tahsildarı olmak için neye ihtiyacım var?

PTT’de kasiyer olabilmek için lise, önlisans ve lisans mezunu olmak gerekiyor. Yani lise mezunları da gişe pozisyonlarına başvurabilirler. Gerekli şartları sağlamaları halinde PTT iletkeni görevi görebilirler.

PTT yazılı sınavı ne soracak?

Halk, PTT yazılı sınavında ne gibi sorunlarla karşılaşacağını bilmek istiyor.

PTT Genel Müdürlüğü tarafından Sınav Kılavuzunda yayınlanan detaylı konu bilgileri aşağıdaki gibidir:

Türkçe paragraflar, dilbilgisi ve yazım kuralları

dilsel akıl yürütme

Sayısal ve mantıklı akıl yürütme

temel vatandaş

Türkiye Coğrafyası

Genel kültürel ve güncel sosyoekonomik konular

Ölçüm becerileri

Adaylar, PTT müracaat formunu doldurması ihtiyaç duyulan amme görevlilerinden yazılı ve sözlü imtihan neticeleri alacaklardır. 2021 senesinde lise, fakülte ve önlisans PTT işe alımlarında kaç işyar alınacaktır?

2021 senesinde PTT mensubu alımı için yapmanız gerekenleri inceledik. Devlet kurumları her sene personel alımı yapmaktadır. PTT acenteleri her sene aynı biçimde eleman alımı yapmaktadır.

Her sene, kabiliyetlerini geliştirmeye ve kuruluşun muayyen ihtiyaçlarını karşılamaya emin olanlar müracaat yapabilir. Bu sene 2021 senesinde PTT pozisyonlarına müracaat şartları belirlendi. Adayların bu yönergede belirtilen koşulları gözden geçirmeleri ve bütün koşulların sağlanması niteliğinde başvurularını son müracaat tarihinden ilkin tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuru şartları postane internet sitesinde açıklanmıştır. PTT İşe Alım 2021 müracaat formu iyi mi doldurulur? Yazımızda mevzuyu özetlemek gerekirse açıklayarak sizleri bu mevzu ile alakalı bilgilendirmek istiyoruz.

PTT İşe Alım Müracaat Numarası

Hepimizin bilmiş olduğu şeklinde geçen sene PTT Bürosu 55.000 kişiyi işe alacağını açıklamıştı. Benzer biçimde PTT iş başvurularının 2021 senesinde bu sayıda çalışan alacağı söyleniyor.

PTT işe alım başvurusu ve bildirim almak için en iyi yer acente internet sitesidir. Adayların işe alım şartlarına mutlaka uymaları gerekmektedir. Bu ilanlar yayınlandıktan sonrasında başvurunun belirtilen zaman içinde tamamlanması gerekmektedir.

PTT İşe Alım Duyurusu

PTT işe alım internet sitesini takip edin, PTT iş başvurusu 2021 duyurusunu takip edebilir ve zamanında başvuruda bulunabilirsiniz. Aktivasyon için başvurduktan sonrasında ik.ptt.gov.tr internet sitesindeki müracaat linkini etken edip müracaat yapabilirsiniz.

Yıl süresince kasiyer, postacı, komiser yardımcısı vb. vardır. tam burada. İlan yayınlandı. Bu parçaların değişik koşulları vardır.

PTT Gişe Görevlisi Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

PTT müesseselerinin en sık kullanılan bölümlerinden biri de kasiyerdir. Bu amaçla 2021 senesinde PTT iş müracaat şartlarını sizler için inceledik. Kasiyer olma şartları şunlardır:

Gişe ve yazıhane memuru pozisyonlarına başvurmak için minimum 4 senelik yüksek tahsil görmüş olmanız gerekir. Yurtdışında okuyorsanız, YÖK eşdeğeri bir yabancı okuldan mezun olmalısınız.

Yurtiçinde ve yurtdışında çalışan her insanın gövde ve ruh sağlığı tutanağı alması zorunludur.

Ptt Atm Nasıl Kullanılır ↗

pTT ATM kullanım hakkında detaylı Bilgi İçin…

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ptt Personel Alımı Hangi İllerde Yapılacak
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git