Param Kredim
Ehliyet Vakıf Payını ATM Üzerinden Ödeme | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu

Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu

Tarih: 20.02.2021
Güncel: 28.09.2022
HESAP KARTI NASIL AÇILIR Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu

Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu için yapmanız gerekenler yazının devamında sizle detaylı bir şekilde paylaşılmıştır. Günümüzde tüm işler bankalar ve banka kartları ile yapılmaktadır. En fazlaca tercih edilen bankalardan önde gelen Yapı Kredi’den hesap açmak isteyenlerin dört seçeneği bulunmaktadır.

Bu işlem için ilk olarak hesabın vadeli mi yoksa vadesiz mi açılacağı belirlenmelidir. Vadesiz hesap, bir cüzdan yardımı ile sizin paranızı bankanın muhafaza etmesidir. Yapı Kredi vadesiz hesap tutarı ne kadar , diye merak edenler için de herhangi bir ücret bulunmamaktadır.

Vadeli hesap ise vadesiz hesabın aksine faiz işlemi uygular. Vadeli hesapta, bankaya aktardığınız para içeride kalmış olduğu sürece faize uğrayarak faiz geliri getirmektedir.

Hesap açma başvurusu meydana getirecek kişiler ! Ilk olarak vadesiz hesap açıp ilerde bunu vadeli hesaba çevirmektedir.

Yapı Kredi de hesap açma işlemi;

 • İnternet şube
 • Mobil şube
 • Telefon bankacılığı
 • Direk bankaya

gidilerek yapılabilmektedir.

Müşteriler genel olarak direk bankaya gitmeyi yada mobil bankacılığı tercih etmektedir. Yapı kredi hesap açma için lüzumlu belgeler, başvurulacak işleme bakılırsa değişkenlik gösterebilmektedir. Fakat temel itibari ile başvuracak kişinin bazı bilgiler istenir. Nüfus cüzdanı, adresi, cep telefonu numarası şeklinde kişisel bilgiler istenmektedir.

Ek olarak bu işlemler için kişinin on sekiz yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bu yaş sınırının altındaki kişiler hesap açamamaktadır. Fakat bu kişiler velisinin izni ile hesap açabilmektedirler.

Yapı kredi hesap kartı iptali de fazlaca kolay olmaktadır. Bu işlemin olabilmesi için ilk olarak hesabınızda herhangi bir ödeme yada borcun olmamalıdır. Hesap kartınızı iptal etmek için bireysel web şubenizi kullanabilir. Isterseniz şubeye’de gidebilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu Yapma

Yapı kredi bankasının ” Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu Yapma ” fazlaca rahat bir işlemdir. İlk kere yapı kredi ile çalışacaksanız ilk olarak hesap açmanız gerekir. Hesap açmak için kimlik kartınız , telefon numaranız, telefon numaranız gerekir. Doğal olarak yatıracağınız bir miktar parayı da unutmayalım.

Bir fazlaca işlemi hesap kartı açtıktan sonrasında yapabilirsiniz.
Mesela:

 • EFT
 • Borsa da alış ve satış işlemleri
 • nakit gönderme
 • gerekseme kredisi
 • otomatik satmaca ödeme işlemleri

bir fazlaca işlem yapılabilir.

Yapı Kredi web Şubesi
Yapı Kredi Bankası vesilesiyle hesap oluşturma faaliyetleri mümkün olmalıdır.

Yapı Kredi Kredi Kartı Müracaat

En yakın Yapı Kredi Bankası ofisine giderek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kartınız çoğu zaman 1 hafta içinde bulunduğunuz yere teslim edilir.

Alan kişi Hizmetleri:

Yapı Kredi yazışma numarası 444 0 444 dür. Istediğiniz zaman telefonu açınız ” hesap açma” ile ilgili informasyon edine bilirisiniz.

Yapı Kredi Bankası Mastercard uygulaması satın alan desteğini aramak ve başvurmak için yeterlidir. sadece başka bir kayıt açmak için banka ofisine gidilmelidir.

Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu
Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu

Yapı Kredi Banka Kartı yenileme

Yapı Kredi Bankası özel bakalardan birisidir. Makalemizde yapı kredi bankası için kart nasıl yenileri ayrıntılı şekilde sizlerle paylaşacağız…

kartınızı yenilemek için bir den fazla nedeniniz olabilir. Bunları saymak gerekir ise;

Yapı Kredi kartınız kaybolmuş olabilir
Yapı Kredi kartınız hasarlı olabilir.
Yapı Kredi kartınız belli bir kullanım süresi dolmuş olabilir.

Kartınız yenilemek için yukarıda belirtiğim hususlardan herhangi birine maruz kalmış olabilirsiniz…

kart yenileme için müşteri hizmetlerini arayınız
yapı kredi müşteri hizmetlerini arayınız kartınız yenilemek ile alakalı gerekçenizi belirtiniz. dilediğiniz posta adresine gönderilecektir.

Özellikle kartınız neden bozulduğu veya kullanımı ile alakalı sorunuzu belirtirseniz. Banka yetkilileri size yardım edecektir. eski kartınız iptal edilir ve yeni kartınız geldiğinde ( size teslim edilir. ) şifre belirlemeniz gerekir.

yeni kartınızın şifresini ister atm den değiştirin isterseniz yine müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz…

Yapı kredi kart yenileme nasıl yapılır

Benimde başıma geldi yapı kredi kartım iptal edildi ve bende yeni bir kart talebinde bulundum. hızlı bir şekilde ( aynı hafta içinde ) kartımı iş yerime getirdiler ve müşteri hizmetleri ile yeni kart şifremi yaptım…

Not: Kartınız kaybolur veya çalınırsa, müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. size kimlik bilgileriniz sorulacaktır.

aramanız gereken iletişim numarası ise 0850 222 0444 dir.

Yapı Kredi yeni kartı kaç günde gelir

kartınız bir şekilde yenilemek istediniz ve ne kadar zamanda yeni kart elinize ulaşır diye merak ediyorsanız.

benim kartımı yenisinin elime ulaşması 1 hafta gibi kısa bir süre almıştı.

ortama gün sayısını belirtmeden önce bulunduğunuz konumu da düşünerek 10 günü geçmeyeceğini düşünüyorum…

aslında işleri hızlandırmak için en yakın yapıkredi şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. gitmeden önce şubeye telefon açmanız ve müşteri temsiciniz ile durumu paylaşmanız gerekir.

Şubeye gitmeden yeni kart başvuru yapmak istiyorsanız şubeyi arasanız bile sizi müşteri hizmetlerine bahlayacaklardır. Eğerki şubeye bizzat siz giderseniz kredi kartı veya banka kartınız anında çıkarısınız…

Yapı Kredi Hesap Açmak Ücretli Mi

Değişik müracaat seçenekleri olması sebebi ile Yapı Kredi en fazla tercih edilen bankadır. Yapı Kredi Bankasının vadeli ve vadesiz olmak suretiyle iki seçenekli müracaat sistemi vardır.

Yapı kredi hesap açma tutarı, vadesiz hesap açmak isteyenler için herhangi bir ücret talep edilmez.. Aslına bakarsak vadeli hesap açmak için de herhangi bir ücret istenilmemektedir.

Fakat Dolar, Euro yada Türk Lirası üstünden vadeli bir hesap açmak isteyenlerden beli bir miktar para olmalıdır. Hesabına minimum 1.000 TL yada 1.000 Dolar/ Euro yatırılması gerekmektedir.

Meydana getirilen bu işlem bir ücret değil işlem için alt limittir. Bu alt limit, işlem yapılacak kişinin müracaat türüne bakılırsa değişkenlik gösterebilmektedir.


Yapı Kredi
Hesap Açma

Bankaya Gitmeden Hesap Iyi mi Açılır

Yapı Kredi Bankasının şubeleri ve online hizmeti size birçok işlem için hizmet vermektedir. Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu ,için on sekiz yaşınızı doldurmuş olmanız gereklidir.

On sekiz yaşlarının altındaki kişiler bir tek velinin izinleri ile işlem yapabilmektedirler. Yapı Kredi bankası, hesap açmak için size birçok seçenek sunmaktadır.

Bankaya gitmek istemeyip başka yollardan hesap açmak isteyenler. Mobil uygulama yada telefon bankacılığı ile müracaat yapabilirsiniz. Yapı kredi hesap açmak isterim web üstünden, diyenler için şu adımlar izlenmelidir:

 • Yapı Kredi Bankası mobil uygulamasını indirin. Hemen sonra uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan ” Yapı Kredili Olmak İstiyorum” kısmını işaretleyin.
 • Oluşturulan ekrandaki cep telefonu ve TC kimlik numarası yazmanız için bırakılan boşlukları doldurun. Hemen sonra sizin telefonunuza bir SMS kodu gelecek bu kodu ilgili alana girin.
 • İlerleyen adımda TC kimlik seri numarası ve sıra numarası girmeniz gerekiyor. Sonrasında e-posta adresinizi yazmanız gereklidir.
 • Son olarak adres bilgilerinizi de yazılması gerekir. Telefonunuza indirdiğiniz mobil uygulamaya girmek için bir gizyazı belirleyin.
 • Hesap açtırmak için müracaat yapın ve görüntülü olan işlem asistanına bağlanın.
 • Bu görüntülü konuşma esnasında kimlik bilgilerinizi doğrulayarak hesap açma başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Bu işlemler bittikten sonrasında ”Alan kişi Beyan Formu” ve ATM kartınız kargo aracılığı ile size ulaşacaktır. Bu şekilde web üstünden fazlaca kolay bir halde yapılır. Yapı Kredi hesap açma işleminizi yapabilirsiniz.

İnternet haricinde şubeye gitmeden müracaat yapabileceğiniz telefon bankacılığı seçeneği de vardır.

Bu seçeneklerde Yapı Kredi hesap açma için lüzumlu belgeler bulunmamaktadır. Bir tek sizin kişisel bilgileriniz istenmektedir. Size yetişebilmeleri için adres, e-posta ve telefon bilgileriniz gerekir.

Yapı Kredi Hesap İyi mi Açılır

Bu hesapla EFT, havale şeklinde birçok işlem yapılabilmektedir. Bu hesabın açılabilmesi için Yapı Kredi Bankası’na gidilebilerek müracaat yapılabilmektedir. Burada sizden kimliğiniz haricinde herhangi bir belge istenmemektedir.

Bu yüzden şubeye giderken size ilişkin kimliğinizi unutmamanız gereklidir. Ek olarak web üstünden, mobil şube yada telefon bankacılığı ile de müracaat yapılabilmektedir. İnternet üstünden Yapı Kredi Bankası internet sayfasına girerek yapacağınız hesap açma işlemi bittikten sonrasında …

Şubedeki işlemlerin de tamamlanmasıyla şubeye gitmeden hesap açabilirsiniz. Mobil üstünden yada telefon ile yapacağınız hesap açma işleminde de işlem tamamlandıktan sonrasında kartınız posta ile gönderilir. Ek olarak bu işlemlerde sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Yapı Kredi hesap açma için lüzumlu belgeler genel olarak temel detayları içermektedir. Ek olarak banka, herhangi bir sorunda erişebilmek için başvuruda bulunan kişiden yazışma detayları ister. adres, telefon ve mail şeklinde.

Eğer bir vadeli yada vadesiz TL hesabına sahipseniz ikinci bir hesabı açmak için şubeye gidilir. İnternet üstünden ikinci bir hesap açma işlemi yapılamamaktadır.

Yapı Kredi vadesiz hesap tutarı ne kadar diye merak edenler için hiçbir ücret istenilmemektedir. Ek olarak eğer hesap vadesiz ise hesap açılır açılmaz para yatırmak da mecburi değildir. Ek olarak bu hesapla otomatik ödeme şeklinde ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Çalışan Vadeli Hesap Iyi mi Açılır

Yapı Kredi birçok hizmet verdiği şeklinde yatırım yapmak isteyenleri de düşünmektedir. Yapı Kredi Bankası yatırım adı altında ”Çalışan Vadeli Hesap” sistemini satın alan hizmetine sunmaktadır. Müşteriler, Çalışan vadeli hesap ile gün içindeki banka işlemlerini kolaylıkla gerçekleşir. Gün sonunda birikimleri kıymet kazanmaktadır. Çalışan vadeli hesap ile para çekilebilir.

EFT yada havale şeklinde para gönderme işlemleri yapılabilir. Ek olarak otomatik ödeme talimatı bile verebilirsiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken işlem esnasında herhangi bir kısıtlamaya doğal tutulmazsınız.

Ek olarak her gece hesabınız değerlendirilirken gecelik olarak faiz de işlenmektedir. Böylece gündüz işlemlerinizi gerçekleştirirken gece de paranıza faiz işletebilirsiniz. Yapı kredi hesap açmak için ne lüzumlu diye merak edenler için ilk olarak müracaat yapabilecekleri birçok seçenek vardır.

Çalışan Vadeli Hesabı müşteriler

 • mobil bankacılık
 • web bankacılığı
 • telefon bankacılığı

direk şubeden giderek yapabilmektedirler. Ek olarak mevcut bir hesabı bulunan kişiler hesaplarını ”Çalışan Vadeli” özelliğe geçirebilmektedirler.

Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu  için lüzumlu belgeler;

 1. çalışan vadeli hesapta da ad, soy ad şeklinde kişisel bilgiler
 2. adres
 3. eposta

şeklinde bir mesele olduğu vakit müşteriye ulaşılabilecek bilgiler olmaktadır.

Gündüz bankacılık işlemlerini yapabileceğiniz. Gece de faiz gelirinden yararlanabileceğiniz bu hesabın bir alt limiti bulunmaktadır.

Eğer bireysel bankacılık ve bireysel portföy hizmetlerini kullanıyorsanız. Asgari olarak 3.000 Türk Lirası bakiyeniz bulunmak zorundadır.

Eğer Blue Class yada KOBİ Bankacılığı müşterisi iseniz… Alt limit 5.000 Türk Lirası olmakla birlikte Hususi Bankacılık müşterisi iseniz bu meblağ 10.000 Türk Lirası olmaktadır. Bu hesaplar kolay açılabildiği şeklinde kapatma işlemi de rahat olmaktadır.

Yapı Kredi Banka Hesabı Açmanın Avantajları

Döviz Hesaplarının Faydaları Artık çeşitli ulusal para birimleri arasındaki döviz kurlarındaki günlük dalgalanmalarla yaşamak zorunda değilsiniz.

Kredi limiti yüksek banka hesabı

 • İyi kredi oluşturur
 • Bütçe yapmanızı sağlar
 • Paranızı saklamak için uzun vadeli, güvenli bir yere sahip olmanızı sağlar

Bu hesap türünü kullanmanın diğer faydaları şunlardır: Daha Düşük Oranlar – En iyi döviz kuru için rekabet eden daha az insan olduğundan, bir ATM’de döviz bozdururken veya bir işletme aracılığıyla döviz bozdururken genellikle daha düşük oranlar alabilirsiniz.

Ayrıca, dış piyasalarda ticaret konusunda uzmanlaşmış bazı forex brokerleri ile daha iyi bir döviz kuru bulabilirsiniz. Dönüştürme Yeteneği – İhtiyacınız olduğunda yabancı para birimlerini yerel para biriminize dönüştürebilirsiniz.

Dövizin değeri yerel para biriminizden yüksek olduğunda, daha fazla fayda elde etmek için paranızı yerel para birimine çevirebileceksiniz.

Yapı Kredi Hesabı Açma Süreci

Güvenli kredi kartı, kullanıcının banka hesabındaki belirli bir miktar parayla desteklenen bir kredi kartıdır.

Güvenlik teminatı, karttaki kredi limitine eşit veya daha fazla olabilir. “Güvenli” olarak adlandırılır, çünkü kredi limiti, gerektiğinde geri çekilebilen hesaptaki fonlarla güvence altına alınır.

Bu kredi kartlarındaki faiz oranları, kredisi zayıf olan kişiler için tipik olarak %12 ile %29 arasında değişmektedir.

Yapı Kredi Çalışan Hesap Kapatma

Yapı Kredi hesap kapatma işlemi için

 • mobil bankacılık
 • web bankacılığı
 • telefon bankacılığı
 • direk şubeden

işlemi yapılabilmektedir.

Kapatma işleminden ilkin hesabınızda ödeme yada borç bulunmaması gereklidir. Lüzumlu koşulları sağladığınız takdirde kolay bir halde kartı kapatma işlemini yapabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası şubesi ile hesap kapatmak isteyenler için banka görevlisi yardım alınır.

Yapı Kredi Hesap Kapatma Dilekçesini size imzalatarak lüzumlu işlemleri yapmış olacaktır. Şubeye gitmek yerine mobil bankacılık ile hesap kapatmak isteyenler ! uygulamaya girdikten sonrasında giriş bilgilerini doldurarak giriş yapmalıdır. Hemen sonra ”Hesaplarım” kısmına tıklayarak ”Hesap Kapatma” tuşuna tıklamalı ve onay vermelidir. Böylece mevcut hesaplarını kapatmış olacaklardır.

Eğer hesap kapatma işlemi web üstünden yapılacak ise Yapı Kredi Bankası’nın kendi internet sayfasına girilir. Sağ üst kısımdaki web şubesi butonuna tıklanmalıdır. Hemen sonra web bankacılığı bilgileriniz ile online giriş yaparak ”Hesaplarım” kısmına tıklamalısınız. Oluşturulan ekranda ”Vadesiz Hesaplarım” ve ”İşlemler” kısımları tıklanarak ”Yapı Kredi Hesap Kapatma Talebi” sayfasına ulaşabilirsiniz. Böylece kolayca hesabınızı kapatmış bulunmaktasınız.

Hesabını telefon bankacılığı ile kapatmak isteyenler. Yapı Kredi Bankası satın alan temsilcisi numarasını arayarak bir satın alan temsilcisine görüşülür. Alan kişi temsilcisine bağlanmadan ilkin sizden TC kimlik numaranız istenecektir.

Hemen sonra sesli metin ile ” Vadeli yada Vadesiz Hesap Kapatma” diyerek satın alan temsilcisine bağlanılır. Böylece de hesabınızı kapatmış olacaksınız. Yapı kredi bankası hesap açma tutarı şeklinde kapatma işleminden de herhangi bir ücret talep edilmez. Fakat otomatik ödeme, yönerge yada bankaya borcunuz var ise bu ödemeler sizden talep edilmektedir.

yapı kredi Kredi Notu Hesaplama Yapı Kredi yazımı okumak isterseniz

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Yapı Kredi Hesap Kartı Açma Başvurusu
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git