Param Kredim
Kredi Başvurusu Kredi Notunu Nasıl Etkiler Kesim Çözüm | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > EK İŞ > Yeni İş Kuracaklara Fikir ve Tavsiyeler – Çeşitli Para Kazanma Yolları

Yeni İş Kuracaklara Fikir ve Tavsiyeler – Çeşitli Para Kazanma Yolları

Tarih: 13.06.2020
Güncel: 18.06.2021

Yeni İş Kuracaklara Fikir ve Tavsiyeler – Çeşitli Para Kazanma Yolları , Kendi işinin patronu olmanın hayalini kuran pek çok kişi vardır. Her ne kadar toplumumuzda bu hayalin çok kolay olmadığı baskısı sürekli iş kurmak isteyen insanların üzerinde olsa da, günümüzde iş kurmak gözde büyütülecek kadar zor bir şey değildir.

Neden mi? Çünkü gelişen dünyada her yerde bir alıcı ve her alıcının karşısında bir satıcı mevcut. Önemli olan teknolojinin hakim olduğu bu sisteme iyi adapte olmak ve ayakta kalabilmek yalnızca.  ” Yeni İş Kuracaklara Fikir ve Tavsiyeler – Çeşitli Para Kazanma Yolları ”

Elbette bir işi kurmadan önce yapılması gereken en önemli şeyde doğru olan tercihi yapmaktır. Her gün aklımıza yeni iş fikirleri gelebilir. Etrafımızdan duyduğumuz iş fikirlerini hayata geçirmeyi düşüne biliriz. Ancak bu fikirler içerisinde en makulü yapabileceğinize inandığınız, hakim olduğunuz bir konuda karar kılıp o fikre yönelmek ve tek bir konuya odaklanmak. Bunu yapmanın en işe yarar yolu, kendinize “nasıl bir iş yapmalıyım?” sorusunu sormak ve bu doğrultuda yol planınızı oluşturmaktır.

Unutmamak gerekir ki bir iş kurmak için her zaman çok büyük sermayelere ihtiyacınız olmaz. Bazen çok düşük maliyetlerle de kendi işinizin patronu olabilir, hatta hiç bir sermayeye sahip olmadan da yine kendi işinizi yapabilirsiniz. Tüm bunların yanında, mevcut potansiyelinizin farkına varabilmeniz ve fikir edinmenize yardımcı olabilmek adına size bir takım yeni iş fikirleri sunacağız. Bu makaledeki yaklaşım bir miktar da olsa sizlere faydalı olacaktır.

Yeni İş Kuracaklara Fikir ve Tavsiyeler – Çeşitli Para Kazanma Yolları

  • Hangi Sektörde Çalışmak İstediğinize Karar Verin
  • En önemli husus kesinlikle sizin hangi sektörde çalışmak istediğiniz, hangi sektöre yakın ve yatkın olduğunuzdur. Yeteneğinizin veya yeterliliğinizin elverdiği alanlarda, iş kurmanız hem başlangıçta hem de işin gelişme sürecinde size kolaylık sağlayacak ve başarıya giden yolda daha emin adımlarla ilerlemenize büyük katkısı olacaktır.
  • Organik Ürünler Pazarlayabilirsiniz
  • Eğer ticari yönünüzün kuvvetli olduğuna inanıyorsanız, son dönemlerde özellikle sağlık bilincinin artması ile pek çok kişi organik ürünlere yöneldi. Gerek internet üzerinden gerekse küçük dükkanlar açarak bu ürünleri satabilir ve geleceğin işlerinden birine sahip olabilirsiniz. Pek çok seçeneğin mevcut olduğu bu sektörde dilerseniz temizlik, dilerseniz kişisel bakım, dilerseniz gıda ürünleri satabilir ve ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.
  • Bit Pazarına Yağan Nur: Vintage Ürünler Pazarlayın
  • Çağımızın en popüler işlerinden biri de bir zamanlar moda olan ürünlerin tekrar moda olmaya başlaması sonucu ciddi bir ikinci el ticaret ve yeniden üretim- satış pazarı oluşturmuştur. İkinci el bir mağaza sahibi olarak bu ürünleri toparlayıp satabilir ve ya bu ürünlerin üretim aşamasına katılabilirsiniz.

Sermayesi Değil Yeteneği Olanlar İçin

Eğer elinizde çok fazla bir birikim yoksa ancak belli başlı yetenekleriniz varsa bunu paraya çevirebilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Örneğin resim çizenler, çizdiklerini online olarak çok küçük bir fiyat karşılığı bir takım online satış sitelerinden satabilirler. Yada aynı şekilde örgülerinizi, kendi el emeğinizle yaptığınız ev eşyalarını, giysileri, kendi yetiştirdiğinizi çiçekleri, sebze ve meyveleri yine online olarak satabilirsiniz.

Bayi Olun

Ben hali hazırda oturmuş bir firmanın adına sırtımı dayamak istiyorum diyenler için bayilik en güzel seçeneklerden biridir. Pek çok sektörden isim yapmış çeşitli firmalar hemen her bölgede bayilik vermektedir. Sizlerde bu firmaların bayiliğine aday olup kendi işinizi güvendiğiniz firmanın adıyla yapabilirsiniz.

Elektrik Enerji Tesisi

Günümüzün popüler yeni iş fikirleri arasında, yine en çok kar getiren işlerinden biri de elektrik- enerji üretimi ve satışıdır. Artık ülkemizde de özelleşen bu sektörde eğer güzel bir sermaye sahibiyseniz. Bir elektrik enerji üretim tesisi kurabilir ve ciddi kar sağlayacağınız sektörde ender firmalardan biri olabilir veya diğer firmalara satış yapabilirsiniz.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Yeni İş Kuracaklara Fikir ve Tavsiyeler – Çeşitli Para Kazanma Yolları
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git