Param Kredim
Vakıfbank Direk (Müşteri Temsilcisine) Bağlanma | YAZIYI OKUYUN
fi
Anasayfa > BANKALAR > Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Tarih: 18.12.2020
Güncel: 28.09.2022
Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Ziraat bankası hesap kartı açma işlemi nasıl yapılır. Konunun ayrıntılı açıklaması ile alakalı tüm detaylar bu sayfada bulabilirsiniz. Ziraat bankası paranızı güvende tutmak isteyenler için en doğru tercih yeridir. Hesap kartı alabilmeniz için hesap açma prosedürlerini adım adım takip etmelisiniz. İlk olarak mevduat hesabı açmanız sonrasında ziraat bankası hesap kartı başvurusu yapmanız gerekiyor.

Paranızı ziraat bankasında saklayabilir ayrıcalıklı internet bankacılığını kullanmaya başlayabilir ve tüm bankacılık işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Ziraat Bankası’ n da hesap açmak isteyenlerin en az 18 yaşında veya 18 yaşında olması gerekir.  eğer 18 yaşının altındaysa, ailenizin Rıza göstermelidir.

Ziraat Bankası Online Hesap Nasıl Açılır

Devlet bankaları arasında en iyi hizmet sunan banka Ziraat Bankası’nda talep ettiğiniz bir çok işlemi yapabilirsiniz TL mevduat hesabı açarak sizde ziraat bankasının avantajlı ayrıcalıklarından hemen faydalanabilirsiniz.

Önce bankanın size en yakın şubesine gitmeniz müşteri temsilcisi ile  ( kimlik kartınızı yanınıza almayı unutmayın) görüşmeniz gerekir. ( bende ziraat bankası müşteri olarak şunu belirtmek isterim müşteri temsilcinizin mail adresini ve adını öğrenirseniz acil olmayan ve basit konuları mail olarak bile çözebilirsiniz )

Ziraat Bankası Hesap Kartı Başvurusu

Ziraat bankasından hesap açarak, 3 devlet bankasında biri olan ziraat bankasının müşterisi olabilirsiniz. Bilindiği gibi, tarımla uğraşanların, devlet bankaları arasında en çok müşteriye sahip olan kurum ziraat bankasıdır.

Bu nedenle, tasarruflarınızı değerlendirmek ve korumak çin zaman kaybetmeyin. Bankası hesabı açmak için başvurmak istiyorsanız, yasal yaş sınırını aşmanız ( 18 yaş ) ve istenen belgeleri hazırlamanız gerekir.

 1. Ziraat Bankası hesabının açılması için yaş sınırı 18 yıldır
 2. Ziraat Bankası hesap açma uygulaması Şubeler, Ziraat mobil ve İnternet Şubesi aracılığıyla yapılabilir.
 3. Bir tarım Bankası hesabı açmak için ihtiyacınız olan şey kimliğiniz ve kişisel bilgileriniz ile ziraat bankasına başvurmanızdır.
 4. Ziraat Bankası hesap açma işlemleri Türk Lirası veya yabancı para cinsinden yapılabilir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Nasıl Alınır

Ziraat Bankası bir devlet bankasıdır. Bankkart combo da bir ilki gerçekleştirdi. Banka kartı ile kredi kartını bir kart üzerinde topladı.

müşterilerine sunduğu Bankkart Combo nun ön ve arka yüzeyi olmak üzere kendi içinde bir yüzü kredi kartı bir yüzü banka kartı gibi düşünülebilir…

kredi kartı numarası Ziraat Kartın ön yüzünde
banka hesap numarası Ziraat Kartın arka yüzünde

karışıklık dijital ortam da örneğin atm den para çekeceğiniz zaman karşınıza seçenekler çıkacaktır. ATM ekranının sizi yönlendirmesi belki ilk seferde şaşırtsa da sonraki para çekimlerinizde gözünüz alışacaktır.

Dükkanlarda veya mağazalara kartınız ile geri ödeme işlemi yaparken pos cihazları da atm de olduğu gibi seçenek sunacaktır.

ziraat bankası kredi kartı nasıl alınır

 • bankanın internet sitesinden ( hesabınız olmalı )
 • banka şubesine giderek
 • ATM den
 • sms le başvuru ( ön onay )
 • ziraat müşteri hizmetlerini aramanız ve başvuru yapmanız

ziraat bankası kredi kartı başvurusu için öncelikle bankada bir hesap açmanız gerektiğini belirtmek gerek ! Ayrıca otomatik ödemelerinizi ziraat bankasına taşımanız uygun olacaktır. Bu müşteri temsilcileri sizi bilgilendirecektir.

bankanın düzenlediği çeşitli kampanyalardan yararlanabilirsiniz. satın aldığınız ürünlerden bonus biriktirmeniz mümkündür. bir çok dükkan bankkart Combo indirimlerinden yararlanabilirsiniz.

dijital ortam bu karmaşık yaşamı basitleştirir. için Bankkart’ın çeşitli avantajlı özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Ziraat Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

kurumsal bir bankanın verdiği hizmetlerin kolayca banka kartı alabilirsiniz. Alta sizden talep bankanın talep edeceği evraklar belirtilmiştir.

Size en yakın ziraat bankasına ( TC. kimlik kartınız yanınızda olsun ) gidip müşteri hizmetlerine kart başvurusu yapabilirisiniz.

yaşınız 18 den büyük ise talebiniz doğrultusunda size Hızlı Kart talebiniz olumlu onaylanacaktır.

ilk defa ziraat müşteri olacak sanız. Bankanın web servisinde müşterisi olabilirsiniz. 2021 yılında salgın ile bankalarda müşterilerinin talepleri doğrultusunda yenilemişlerdir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurunuzun başvuru yapmadığınız bankaların hepsi tarafından görülebildiğini biliyormuydunuz. Bir den fazla bankada Kredi kartından Red aldınız. Findeks raporunuzdan son 5 yıl içinde bankalara olan borçlarınız bakılır. Ödemelerinizdeki tutarlı davranışınız ziraat bankası kredi kartı başvurunuzu olumlu etkileyecektir.

Osmanlı İmparatorluğu döneminden beridir var olan ziraat bankası faaliyetlerine devam etmektedir. müşterine ayrıcalıklı hizmetler sunar. Bunlardan bir tanesi de ziraat bankası kredi kartı dır.

Bankaya başvurduğunuzda sizden talep edeceği evraklar için;

 • Cüzdanınızın resimlerle fotokopisi
 • Sizin adınıza ödenen fatura
 • En az 3 otomatik ödeme talimatı içeren taahhüt formu

Bu belgelerin ilk ikisi resmi prosedürler için talep edilir. Böylece bir tarım Bankasından kredi kartı alabilirsiniz. Kredi kartı ücretlerinden sizi kurtarmak için en az 3 otomatik ödeme talimatı gereklidir.

Farklı bir yöntem ise ziraat bankasının resmi İnternet şubesini kullanmaktır. Hesap açma işlemi içi önceden bankada hesabınızın olmalı veya bir kredi kartınız olmalı, İnternet şubesine erişmek için bir şifreniz olmalıdır. Banka kartınıza başvurduktan sonra, kartınız kısa bir süre sonra adresinize gönderilecektir. Ziraat Bankası’n da hesaplarınızı kolayca açabilirsiniz.

0850 220 00 00 Sesli Yanıt Sistemi Menüsü
1- Kart İşlemleri
2- Bankacılık İşlemleri
3- Şifre İşlemleri
4. İnternet ve Mobil Bankacılık Teknik Destek
5- OGS ve HGS İşlemleri
6- Bankamız Ürünleri Hakkında Bilgi Alma ve Başvuru İşlemleri

Buna ilave olarak, yeni bir hesap açmak istiyorsanız, bankanın şubelerine uğrayabilir ve hesabınızı kimlik kartınızla kullanmaya başlayabilirsiniz. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak hesap açmak

Ziraat İnternet Bankacılığı Açma Nasıl Yapılır

Ziraat banka hesabı açmanın 3 farklı yöntemi vardır. ziraat internet bankacılığı açma işlemi için öncelikle bankanın müşterisi olmanız gerekiyor.

Mobil uygulama ve İnternet Bankacılığı hizmetlerini kullanmak için mevcut bir banka müşterisi olmanız gerekir.

internet bankacılığı açmak için Çözüm:

 • En yakın ziraat şubene gitmeniz bir hesap açmanız gerekir.

bankaya gittiğinizde yanınızda olması gerekenler;

 • Kişisel bilgilerinizi kanıtlamanız için kimliğiniz
  iletişim için telefon numaranız

cep telefon numaranız sisteme kayıt olduğunda artık ziraat internet bankacılığı açma işlemini yapabileceksiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma Avantajları Nelerdir.

Ziraat Bankası, banka kartına sahipseniz; Alışveriş yaparken puan yerine para tasarrufu sağlamakta olan bir Ziraat banka Kartı Başvurusu  sahipsiniz demektir. Ziraat Bankası’nda hesabınız var ise banka kart’ının sunmakta olduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankası kredi kartı borç öğrenme ve yapılandırma

Ziraat Bankası hesap kartı , kredi kartı değildir. Bu, Ziraat Bank’ta ki hesabınızla ilişkili hesap kartıdır.

Ziraat Bankası Bank kart’ın özellikleri Banka kartı nakit 365 gün ve 24 saat taşımak için en güvenli yoldur. Herhangi bir nakit para çekebilir veya alışveriş yapabilirsiniz.

Bankandan aldığınız  ile Ziraat Bankası hesabınızda paranızı dünyadaki tüm iş yerlerinde ve ( Özellikle Atm’ler de ELECTRON veya MAESTRO Ablemi Atm‘ ler den çekebilirsiniz. )

Yurt içi ve yurt dışı alımlarınızda yaptığınız alımlardan dolayı %0,50’sini kazanırsınız. Kazandığınız para ödülü önümüzdeki ayın başında nakit olarak yatırılır. ( mevzuatlara ve yıllara göre bu oran değişkenlik gösterebilir yukarıda sizle paylaştığım müşteri hizmetlerinden güncel bilgi alınabilir )

 • Ziraat Bankası Banka kartın günlük işlem işlem limiti 2.000 TL’dir. ( 2019 oranlıdır. )
 • İsterseniz, kazanan hesaptaki ödül parasını değerlendirebilir ve bakiyeniz kadar günlük faiz alabilirsiniz. Kazanan hesaptaki günlük faiz en az 250 TL ve en çok 2,500 TL ile sınırlıdır.
 • Yeni banka kartından faydalanmak için Ziraat Bankası müşteri temsilciliğinden veya şubesinden eski emekli banka kartınıza başvuru yapabilirsiniz.
 • Ayrıca web üzerinden alışveriş için banka kartı kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Açma İşlemleri ve İstenilen Belgeler

Çeşitli işlemlerde kullanılmak üzere Ziraat banka Kartı Başvurusu için müracaatta da bulunmanız gerekir. Bu işlem için herhangi extra ödeme yapmanız gerekmez. (  Ziraat Bankası hesap açmak için ücret almıyor) Yasalarımıza göre hesap açma yaşını bir sınırı vardır.

Vadeli hesap açarak yastık altında tuttuğunuz birikimlerinizden hem aylık kazanç hem de bankanın güvenliği altında tutabilirler.

Ziraat Bankası, hesap kartı çıkarmak için ne gerekli olanlar ayrıntılı olarak sizlere aktarılmıştır.  Devlet bankaları arasında en fazla müşteriye sahip finans kurumudur.

Bu sebeple, tasarruflarınızı değerlendirmek veya saklamak için bu bankayı tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yasal yaş sınırını ( 18 yaş ) geçmeniz ve gerekli belgeleri yanınıza alarak hesap açma işlemin başvurabilirsiniz.

Ziraat Hesap Kartı Çıkarmak İçin Yaş Sınırı Nedir

18 yaşın altındaki gençler kredi kartı verilmese de Hesap Kartı Çıkarmak İçin 18 yaşını beklemesi gerekmiyor

sadece ziraat bankası değil bir çok banka 18 yaşın altındakilere hesap kartı çıkarmak için gerekli olan izni vermektedir. ( anne baba onayı gerekiyor. )

Buradaki amaç küçük yaşlarda para biriktirme alışkanlığı kazandırmak dır. Küçük yaşlarda edinilen para biriktirme alışkanlığı ileriki dönemlerde tutarlı finansal özgürlük sağlar.

18 yaş altında biri ziraat bankasında nasıl hesap kartı çıkarır ? aile büyükleri özellikle anne veya babası yanında olması yeterli olacaktır. Size bulunduğunuz yerdeki şubeden hesap açın sonradan gidip gelmek gerektiğinde işiniz kolay olur.

İleriki yıllarda üniversite veya evlilik için kullanılmak üzeri çocuğunuza hesap açabilirsiniz. zamanla biriken para ilerisi için işleri kolaylaştırabilir.

Peki, 18 yaş altı çocuklar için ziraat banka şubesine neden gitmiyorsunuz ?

Ziraat Bankası Hesabı Açılış Yaş Sınırı

Ziraat Bankası hesabı için alt yaş sınırı 18’dir. Henüz On sekiz tamamlanmamış bireyler ebeveynleri ile gidebilir ve bir tarımsal hesap açmak için talep edebilir. Ancak yüksek okul devlet bursu için müracaatta bulunun  Ziraat Bankası Hesap Açmak İçin Hangi Belgeleri gereklidir.

Ziraat Bankası hesap açılışında kimlik belgenizi sunmanızı isteyecektir. Ayrıca Ziraat Bankası, hesap açma işlemlerinde herhangi bir belge gerektirmez. Sadece TC. Doğum belgeniz yanınızda.

GSM numaranız sistemde aktifse, Mobil uygulamayı indirerek veya internet şubesine giriş yaparak Ziraat Bankası’nda hesap açma işlemlerinizi kısa zamanda tamamlayabilirsiniz.
Daha önce bu kurumla hiç çalışmadıysanız, en yakın şubeye gidip Ziraat Bankası hesabı açılmasını istemelisiniz. Başvuru sırasında kimlik kartınız ve mevcut cep telefonu numaranız alınacaktır.

Ziraat Bankası hesabınızı Mobil veya internet şubesinden takip eden zamanlarda sisteme kayıtlı bu numara ile şubeye gitmeden açabilirsiniz.

Ziraat Yeni Kart Başvurusu

İlk defa başvuruda bulunacaksanız ve ziraat müşteri değilseniz en yakın ziraat bankası şubesine başvurmanız gerekir. Müşteri Hizmetlerine ” Yeni kart Başvurusu ” yapacağınızı belirtirseniz sizi yönlendireceklerdir.

Ziraat Bankası kart başvurusun bir çok yöntemi vardır. en hızlı çözüm size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip hemen kredi kartı başvurusu bulunmanızdır.

Öncelikle bir hesap açmanız gerekecektir. Ziraat Bankası müşteri temsilcisi görüşmeye gittiniz. sizi yetkili kişiler yönlendirecektir. kredi notunuza yani genel durumunu bakılır. Sistem sel olarak bazı kriterleri yerine getirmeniz önemlidir.

Borcunuz olmamalı, daha doğrucu ödemesi geciken borçlarınız olmamalıdır. Bu hangi banka olduğu fark etmez sistem otomatik olarak genel bir tarama yapar.

kredi kartı sonucunuz olumsuz neticelenir ise bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Çünkü banka önce sizin borç ödeme alışkanlığı kazanmanızı isteyecektir. Benim o kadar zamanım yok diyorsanız da borçlarınız kapatmanız gerekir.

nerede ziraat şubesi var diye soracak olursanız bunu öğrenmenin en hızlı 2 yöntemi var

google map üzerinden telefonu da açın ve arama yerine ziraat şubesi diye yazın konumunuza en yakın şubeyi görmüş olacaksınız. veya ziraat bankasının sitesine girip şubeleri ararsanız yine doğru bilgiye sahip olmuş olursunuz.

ziraat müşterisisiniz ve ilk defa kart başvurusu yapacaksanız.

 1. Telefonunuza ziraat bankası uygulamasını indirin ve uygulamayı yükledikten sonra arama kısmına. Yeni kart talebini girin ve uygulamanın sizi yönlendirmesini gerekiyor.
 2. Bilgisayarınızda ziraat internet sitesine giriniz ziraat kullanıcılarının şifre ile bireysel kullanımına bir çok hizmet sunulmuştur.
 3. Telefon ile müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. ziraat kartınız iptal olduğunda yine aynı şekilde müşteri hizmetlerinden yeni bir kart talebinde bulunabilir.

Benim kartım nedensiz yere iptal olduğunda şubedeki müşteri temsilcisi aramıştım. şubeden değil telefon bankacılık hizmetinden kolayca yapılabiliceğini belirtmiştir. Beni sisteme aktardı ve hızlı bir şekilde işlemi ( yeni kart başvurusunu ) halletmiş oldum…

Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası hesap açılışına ilk defa başvuracak tüketiciler için bulundukları noktaya en yakın şubeye gitmeleri yeterli olacaktır

Sitemde kayıtlı GSM numarası aktif olan veya numarası güncellenen müşteriler için İnternet bankacılığı ve mobil uygulama.
Ziraat Bankası Hesabı Türleri ise; Vade, altın ve dönemsel dahil olmak üzere 3 farklı mevduat hesabı vardır.

Vadesi geçmiş bir hesap için müracaatta bulunacaksanız TL mevduat hesabı ürünleri mevcuttur. Vadeli hesap türlerinde daha fazla seçeneğiniz vardır.

ziraat banka kartı açmak için gerekenler;

 • Ziraat Bankası vadeli döviz mevduat hesabı
 • Ziraat Bankası vadeli döviz mevduat hesabı
 • Ziraat Bankası kümülatif hesap
 • Ziraat Bankası konut hesabı
 • Ziraat Bankası çeyiz hesabı
 • Ziraat Bankası vadeli döviz mevduat ürünleri

Ziraat Bankası hesabına başvurmadan önce isterseniz altın mevduat ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Banka müşterilerine 4 farklı altın hesabı sunmaktadır: talep altın mevduat hesabı, birikmiş talep Altın hesabı, altın  zaman ve dönem altın mevduat hesabı.

Tüm ürünler hakkında daha fazla bilgi için Müşteri Hizmetleri ve Ziraat Bankası hesap türleri menüsü ile iletişim kurabilirsiniz. Veya tarımsal hesapların açılması için bankanın şubesine Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası Hesap Açma İşlemi

Ziraat Bankası Hesap Açma nasıl yapılır

Ziraat bankası hesap açma işlemi kimlik bilgileriniz ile birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Oluşturulan hesap ile para çekme, para yatırma gibi eylemleri gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli şartları karşılıyorsanız kimlik bilgileriniz ile şubeye giderek hesap açma talebinde bulunabilirsiniz.

Adınıza açılacak hesap ile birlikte mali işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Paranızı istediğiniz zaman kullanmayı, istediğiniz zaman bir yerlere göndermeyi kolaylaştıran Ziraat hesabının açılması çok zor bir işlem değildir.

Size en yakın şubeden a da internet bankacılığından bu konuda yardım alabilirsiniz. Ayrıca elde edeceğiniz kart ile birlikte hesabınızdaki parayı kolayca harcayabilirsiniz. Vadeli ya da vadesiz olarak iki türlü hesap açabilmeniz mümkündür.


Ziraat Bankası Hesap Açma Ücreti

hesap açma ziraat bankası

Hemen hemen herkes için gereklilik haline gelen banka hesapları için hesap ücreti verilip verilmemesi gerektiği merak ediliyor. Ziraat Bankası hesap açma ücreti yoktur.

Ziraat Bankası bünyesinde vadeli ya da vadesiz hesap açtırmak isteyenlerin hiçbir ücret ödemesine gerek yoktur. Hesap açma talebiniz ücretsiz bir şekilde işleme konur ve sonuçlanır.

Ziraat Bankası Hesap Açma Ücreti 2021

Hesap açma ücreti ile hesap işletim ücreti tabirleri karıştırılmaktadır. Ancak bu ikisi farklı kavramlardır. Hesap açma ücreti banka bünyesinde açtırılan ve para transferi, para çekimi, parayı karta aktarma, karttan hesaba para aktarma gibi işlemlerin yapılmasını sağlayan hesapların açtırılması için ödenen ya da ödeneceği düşünülen ücretlerdir.

Hesap işletim ücreti ise, yıllık bir şekilde banka bünyesinde açtırılan hesapta yapılan değişikliklerin kaydı gibi durumlar için ödenen senelik ücrettir. Ancak yine de bilinmelidir ki Ziraat Bankası hesap açma ücreti 2021 yılında da yoktur. Ziraat Bankası’nda hesap açtırmak için ödeme yapmak gerekmemektedir.


Ziraat Bankası İnternetten Hesap Açma

İnternetten Hesap Açma ziraat bankası

İnternetten Ziraat Bankası banka hesabı açmak için uygulamanız gereken birkaç adım vardır. Bu adımlar şu şekildedir:
• Öncelikle Ziraat Bankası’nın internet sitesine girmeniz gerekmektedir.
• Daha sonra sağ kısımda yer alan internet şubesi sekmesine tıklamalısınız.
• Burada bireysel ve kurumsal olarak iki bölüm göreceksiniz. Dilediğinizi seçiniz.
• Eğer daha önceden banka müşterisiyseniz bilgilerinizi girebilirsiniz. Eğer banka müşterisi değilseniz alt kısımda yer alan ”Dijital Bankacılık Müşterimiz Olmak İçin Hemen Başvur” kısmına giriniz.
• Burada karşınıza bir sekme açılacak. Bu sekmede T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız sorulacaktır.
• Bu kısımları doldurarak size verilen güvenlik kodunu giriniz ve diğer sayfaya geçiş yapınız.
• Diğer sayfada ise telefonunuza gelecek sms onay kodu istenecektir.
• Bu bilgiyi de verdikten sonra son olarak kart bilgilerinizin sorulduğu ekran karşınıza çıkacaktır. Bu adımları takip ederek Ziraat Bankası internetten hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Hesap Kartı

18 yaşındaki biri ziraat bankasından hesap aça birlir mi ?

On sekiz yaşın altındaki bireyler Ziraat Bankası’nda hesap açtırmak için ebeveynleri ile beraber en yakın şubeye başvurabilirler. Ayrıca on sekiz yaşın altındaki bireyler üniversite bursu alıyorlar ise bunun için de Ziraat Bankası tarafından verilen hesap kartını kullanabilirler.

Bu kart atm ler de burs ve kredileri çekebilmeleri için öğrencilere verilmektedir. Hesap açma yaş sınırı on sekiz olsa da ebeveynlerin bilgisi, izni ve isteği dahilinde on sekiz yaş altı kişilere de hesap açılabilmektedir. Yine burs hesabı kredi ve burs başvurusu onaylanan kişilere otomatik olarak sağlanmaktadır.

Bu hesaplar açıldıktan sonra hesapların kullanılabilmesi için normal banka hesaplarında da olduğu gibi bir adet hesap kartı verilmektedir. Kısacası hesap açanlara Ziraat Bankası 18 yaş altı hesap kartı vermektedir.

Ziraat Bankası Hesap Açma Yaş Sınırı

Ziraat Bankası bünyesinde vadeli ya da vadesiz bir banka hesabı açabilmek için on sekiz yaşın üzerinde olmak gerekmektedir. Ancak bazı durumlarda bu şart ortadan kalkabilmektedir.

On sekiz yaşın altındaki bireyler ebeveynleri ile hesap açtırabilme şansına sahiptirler. Eğer üniversite öğrencisi bir birey on sekiz yaşın altında ise, burs ya da kredi başvurusu onaylanınca otomatik olarak Ziraat Bankası hesabı açılacaktır. Açılan bu hesapları da verilen hesap kartı sayesinde rahatlıkla kullanabileceklerdir.

Bu durumlar burs dışında anne baba onayı ve isteği ile gerçekleşmektedir. Bunun için detaylı bilgiler Ziraat Bankası şubelerine giderek ya da şubelerin telefon numaraları aranarak alınabilmektedir. Ancak genel bilinen bir yargıya göre Ziraat Bankası hesap açma yaş sınırı 18’dir.

18 yaş Hesap Açma

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Hesap Açma

On sekiz yaşın altındaki bir bireye hesap açılabilmesi için hesap açtırmak isteyen on sekiz yaş altı bireyin anne ve babası ile en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmesi gerekmektedir. Burada sıraları geldikten sonra yetkili kişilere on sekiz yaş altında birine ebeveyn onayı ve isteği ile hesap açtırılmak istendiği bildirilmelidir.

Daha sonrasında yetkililerin istediği bilgiler verilmeli ve gerekli evraklara imzalar atılmalıdır. Son işlemler de tamamlanınca artık hesap açılmış olur ve işlemlerin devamının sürme durumuna göre bir süre sonra da kart kişiye ulaştırılır. Bu kart sayesinde atmler üzerinden para çekme, para yatırma gibi işlemler gerçekleştirilebilir.

Yani kısacası Ziraat Bankası 18 yaş altı hesap açma işlemi bu şekilde gerçekleştirilir.


Ziraat Bankası Hesap Açma İnternetten

internetden nasıl hesap açılır ziraat bankası

Ziraat Bankası’nın internet sitesinden ilgili adımları takip ederek banka hesabı açmak mümkündür. Fakat bunun için sisteme kayıtlı olan bir telefon numaranız olması gerekmektedir. Eğer bankanın müşterisi değilseniz ve ilk kez hesap açtıracaksanız o zaman şubeye gitmeniz ve yüz yüze görüşmeniz gerekmektedir.

Siz zaten hali hazırda bir Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve yeni bir hesap daha açtırmak istiyorsanız o halde şubeye kadar gitmenize gerek olmadan internet şubesinden işleminizi yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ya da yabancı kimlik numaranız ile bankaya kayıtlı olan telefon bilgilerinizi kullanarak yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Bu sayede çok hızlı ve kolay bir şekilde oturduğunuz yerden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası hesap açma internetten kolayca halledebileceğiniz bir işlemdir.


Ziraat Bankası Hesap Kapatma Mobil

hesap kapatma mobil den

Eğer hesabınızı kapatmak istiyorsanız şubeye kadar gitmenize gerek olmadan mobil yöntemler ile ister arayarak, ister mobil uygulama üzerinden girerek hesabınızı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Arayarak hesap kapatma için Ziraat Bankası’nı aramalı ve talebinizi dile getirmelisiniz.

Daha sonra sizden istenen soruları yanıtlayarak ve aşamaları tamamlayarak hesabınızın kapanmasını sağlayabilirsiniz. Mobil telefon uygulaması üzerinden hesabınızı kapatmak için ise takip etmeniz gereken bazı adımlar vardır.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde hesabınızı kapatabileceksiniz. Bu adımlar ayrıntılı olarak şu şekilde uygulanmalıdır:

• Öncelikle Ziraat Bankası’nın telefon uygulamasına girmelisiniz.
• Burada karşınıza çıkacak olan ”Hesaplarım” bölümüne gelmelisiniz.
• Burada ise hesaplarınız arasından kapanmasını talep ettiğiniz hesabınızı bulmalısınız.
• Hesabı kapatma komutu verdikten sonra işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bankaya gitme zahmetinden kurtularak hızlı bir şekilde Ziraat Bankası hesap kapatma mobil uygulama sayesinde mümkün olmuş oluyor.

Dilerseniz Ziraat Bankası Hesap Kapatma yazımı okumanızı tavsiye ederim. Çok daha kapsamlı anlatılmıştır


İnternetten Ziraat Bankası Hesap Açma

Ziraat Bankası banka hesabınızı internet üzerinden açmak istiyorsanız bunun için öncelikle bankanın müşterisi olmalısınız. Bankanın müşterisi olan kişiler diğer hesaplarını internet bankacılığı ile açma hakkına sahiptirler.

Daha önce Ziraat Bankası ile çalışmadıysanız ve bir hesap açtırmak istiyorsanız, bu durumda size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmelisiniz. Gerekli yönlendirmeleri yaptıktan sonra ise hesabınızı açabilirsiniz. Kullanacağınız kart ise belirli bir süre sonunda size verilecektir. Bu kart ile hesabınızla alakalı çeşitli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası müşterisi olduktan sonra internet bankacılığı kullanarak istediğiniz kadar hesap açtırabilirsiniz.

Müşteriyseniz ve başka hesaplar açtırmak istiyorsanız, internet sitesine girerek adımları takip etmeniz ve gerekli alanları doldurarak cep telefonunuza gelen kodu girmeniz yeterli olacaktır. İnternetten Ziraat Bankası hesap açma işlemi oldukça basit bir işlemdir.


Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Hesap Kapatma

Mobil bankacılık hesap açmada olduğu kadar hesap kapatmada da birçok kolaylık sağlamaktadır. Hesap kapatma işleminizi bankaya gitmeden birkaç dokunuş ile hemen halledebilirsiniz. Tek yapmanız gereken mobil uygulamayı telefonunuza indirmek ve işlemin gerçekleşmesini sağlayacak adımları uygulamak.

Bireysel hesap bölümüne giderek burada tüm hesaplarınızı görüntüleyebilir ve hızlı bir şekilde hesap kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Hesaplarınızı görüntülediğiniz sayfada hesabınıza yapabileceğiniz işlemler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Eğer bu adımları gerçekleştiremezseniz müşteri hizmetlerini arayarak size yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. ”Hesap Kapat” ve ”Devam Et” seçenekleri ile dakikalar içerisinde bankaya gitmeden hesabınızı kapatabilirsiniz. Bu uygulama yine Ziraat Bankası’nın müşterileri için sağladığı başka bir kolaylıktır. Bu sayede Ziraat Bankası mobil bankacılık hesap kapatma işleminizi dakikalar içerisinde tamamlayacaktır. Uygulamada sorun çıktığı takdirde bankaya gitmeniz istenebilir.

Böyle bir durumda yine sadece dakikalarınızı alacak işlemlerin sonunda hesabınız kapanmış olacaktır. Sadece birkaç imza ve neden belirtmeniz yeterlidir. Hesabı açmak kadar kapatmak da hızlı gelişen ve kısa süren bir süreçtir.

Param Kredim / Tufan DEMİRCİ
Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma İşlemi Nasıl Yapılır
Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma İşlemi Nasıl Yapılır Konusuna 18 Yorum Yapıldı

 1. Fatih dedi ki:

  Kart basvurusu

 2. Aziz dedi ki:

  Hesap kartı açmak istiyorum

  1. Eltural dedi ki:

   Merhabalar Azerbaycan vatandaşıyım pasaportla hesap kartı ala biliyormuyum ?

   1. Param Kredim dedi ki:

    Eltural Merhaba,

    Araştırmaların neticesinde ” pasaportla hesap kartı ” alınabildiği anlaşılmaktadır. Bizzat başvuru yapılması gerekecektir. hangi bankadan hesap kartı alacaksanız gitmeden önce müşteri temsilcisinden gerekli evrakların tamamını öğrenebilrisiniz

  2. Oktay yılmaz dedi ki:

   Merhaba ben hesap kart açmak istiyorum

   1. Param Kredim dedi ki:

    Oktay Bey,
    Hesap kartı açmak için size en yakın ziraat bankasına nüfus kağıdınızda yanınızda olsun başvura da bulunmanız gerekir. ziraat bankası müşteri temsilcisi size Hesap Kart açmak da yardımcı olacaktır.

 3. ismail bengi dedi ki:

  Hesap kartı açmak istiyorum

 4. Mevlüde bayrak dedi ki:

  Bir haftadır ziraat bankasına gidip geliyorum hesap kartı almak istiyorum ama benden 500lira artı iki tane fatura istiyo nedenini sorduğumdada bana yeni sistem yeni uygulama diye cevap veriliyo altı üstü bir hesap kartı alıcam kalp hastası kızım için belediyeden para yatıcak sıf bu hesap kartını vermedikleri için alamadım bana bunun bi açıklamasını yapacak birisi yok gittim şube istanbulda mahmutbey cadde üzeri ziraat şubesi ben şimdi onlara parayı vermesem hesap kartını alamıycakmıyım yani bir kişi bana yardımcı olsa artık allah rızası için

  1. Param Kredim dedi ki:

   Mevlüt Bey,

   Öncelikle geçmiş olsun demek isterim. 2 seçenek var. Bunlardan 1ci si Ziraat müşteri hizmetlerini aramanız ve durumunuz anlatmanız. 2 ci si Belediyenin kaçtane farklı bankaya yatırabildiğini öğrenmek ve farklı bankalarda bu tarz kuralların olup olmadığını öğrenmektir.

   İyi Günler Dilerim…

   1. Mevlüde bayrak dedi ki:

    Bankayı defalarca aradım ama hıc bısekılde yanıt verılmıyo musterı temsılcısıne baglamadan telefonu kapatıyolar kısacası ziirat bankası bildiginiz fiyasko kapatılsın mıllet işkence çekmesin hoş bu sistemlede çok kalmaz gibi duruyo yazık yani insanlar magdur ediliyo

 5. İlknur dedi ki:

  Ben kart baş vurusu yapmak istiyorum

  1. Param Kredim dedi ki:

   İlknur Hanım,

   En yakın ziraat bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

   Yanınıza nufus kağıdınız almayı unutmayın, ayrıca HES kodunuzu da temin ediniz…

 6. Gülalek dedi ki:

  Hesap kari açmak istiyorum

  1. Param Kredim dedi ki:

   Gülalek Hanım,

   Yapmanız gereken işlem çok basittir.
   size en yakın ziraat bankası şubesine gitmeniz, müşteri temsilcisi ile görüşüp ” Hesap kartı açmak istiyorum ” demenizdir. Yanınızda kimliğiniz almayı unutmayınız.

 7. Aktan dedi ki:

  Ziraat bankası şubesinden hesap kartı başvuru su yaptım olumsuz cevap aldım aslında ben bu bankadan kredi kullandım aylık ödemeleri mı banka kartı üzerinden yapmak istiyorum neden ret cevabı aldım

  1. Param Kredim dedi ki:

   Aktan Bey

   Banka sadece kendisine olan borcunuz değil, diğer bankalar ve devlet kurumlarına olan borçlarınıza görebiliyor. Hesap kartı açma isteğinizi bu sebeple ret cevabı almış olabilir.

 8. kemal dursunoglu dedi ki:

  hesap kartı açmak istiyorum

  1. Param Kredim dedi ki:

   Kemal Bey,

   ziraat bankası bankacılık sistemi içinde devlet bankaları arasında en iyi hizmeti müşterilerine sunan bankadır.

   Hesap açmak için bu dönem sokağa çıkma yasağı var. Maalesef bu kapanma önemi bittikten sonra size en yakın ziraat şubesine gitmeniz gerekecektir.

   yanınıza kimlik kartınızı almayı unutmayın…

Sayfa başına git